یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۲۲:۰۸Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مازوت»

در صد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان درخصوص ارائه پیشنهادات مدیریت شهری در 3 نامه به رئیس جمهور و پلمب مشعل های مازوت سوز نیروگاه اصفهان نباید شکسته شود سخن گفته شد.
ایمنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به عنوان نمایندگان و مردم شهر اصفهان اجازه نخواهیم داد که مازوت برای سوخت برای نیروگاه شهید منتظری استفاده شود، بنابراین برنامه ریزی های لازم در این خصوص باید انجام شود.
ایمنا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهری که لایق است جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را میزبانی کند، روا نیست که ریه های کودکانش در روزهای آتی مجدد مواجه با آلودگی های محیطی شود، از این رو امیدواریم مازوت سوزی آغاز نشود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
نکا- نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مصرف سوخت مازوت در نیروگاه نکا مشکلاتی را ایجاد کرده و باید با تقویت تجهیزات این مسائل رفع شود.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، ساناز جعفرزاده در خصوص گوگردزدایی از سوخت مازوت، گفت: این موضوع در کمیسیون زیربنایی دولت مورد بررسی قرار گرفت و در هیئت وزیران مطرح شد و در نهایت متولیان بحث که وزارت نیرو ...
عصر تبریز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز گفت: اکنون یادآوری و تذکر می دهیم که مسئولان غفلت نکنند و مثل کم آبی که در تابستان داشتیم در پاییز و زمستان، مازوت سوزی نیروگاه تبریز به عامل بزرگ زیست محیطی تبدیل نشود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به مشکلات آب در فصل تابستان، گفت: مدیران و مسئولان استانی از هم اکنون به فکر مازوت سوزی نیروگاه تبریز باشند تا در فصل پاییز و زمستان این کلانشهر با چالش آلودگی هوا مواجه نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز گفت: در پائیز و زمستان مازوت سوزی نیروگاه تبریز به عامل بزرگ زیست محیطی و آلایندگی تبدیل می شود، از مسئولان امر در خواست می کنم اگر قرار است کاری انجام بدهند باید از همین امروز شروع کنند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مازوت ماده ای سمی و کشنده است که اخیرا سازمان ملل سوزاندن آن در آسمان ایران را نقض حقوش بشر توصیف کرد، اما مازوت سوزی در زمستان تبدیل به رسم دیرینه ای در ایران شده است. اما امسال هم کمبود گاز و به دنبال آن مازوت سوزی اتفاق می افتد؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روزهای گرم تابستان را پشت سر گذاشته ایم و تا حدی نگرانی برای تولید برق پایدار رفع شده است، اما بسیاری از کارشناسان نگران کمبود گاز و استفاده از مازوت در روزهای سرد زمستان هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
شیشه فروش گفت: وزارت نیرو، نیروگاه "شهید منتظری" را استانداردسازی و شرکت گاز نیز سوختِ آن را تامین کند تا تجربه دوباره مصرف مازوت را در استان نداشته باشیم.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه زنجان گفت: برای اینکه در فصل زمستان با افت شدید فشار گاز در بخش خانگی مواجه نشویم در صورت نیاز از سوخت مازوت استفاده می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: شورا پیگیر حذف یا کاهش مازوت سوزی نیروگاه شازند است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۶    
با گذشت 13 سال از قانون اصلاح الگوی مصرف که دولت را مکلف به کاهش تولید مازوت (نفت کوره) کرده است، میانگین سهم تولید مازوت در پالایشگاه های نفت خام کشور حدود 23 درصد باقی مانده است که در حال حاضر بیشترین میزان تولید مازوت با 56/38 درصد مربوط به پالایشگاه آبادان است و روندی افزایشی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
فصل سرما به زودی آغاز می شود و بار دیگر بحث مازوت سوزی در اصفهان داغ می شود. اولویت ها شکل می گیرد آیا هوای با کیفیت داشته باشیم یا برای تولید برق بیشتر، مازوت بسوزانیم. قوانین و مسؤولان استانی متفق برایستادگی مقابل مازوت سوزی هستند. اما نهادهای ناظر تا کجا پای این قانون می مانند؟
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دریا قدرتی پور: کوره های آجرپزی، گچ و آهک ازجمله منابع مهم آلودگی هوای شهر اصفهان به شمار می آیند که با تخریب بافت خاک و استفاده از سوخت مازوت (نفت کوره) و تکنولوژی نامناسب، هوای شهر اصفهان را تحت تأثیر قرار داده و آلوده می کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید شرکت برق حرارتی از افزایش افزایش بازدهی نیروگاه ها و کاهش 66 درصدی مصرف گازوئیل و 37 درصدی مازوت برای تولید برق خبر داد و گفت: وضعیت تأمین سوخت مورد نیاز نیروگاه ها برای پاییز و زمستان امسال خوب است و نگرانی در این باره نداریم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۲    
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس ضمن یادآوری وعده فراموش شده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اتخاذ تدبیری برای جلوگیری از مشکلات ناشی از مازوت سوزی در نیروگاه منتظری که استنشاق آلاینده های حاصل از آن جان مردم حوزه انتخابیه و اصفهان را به خطر انداخته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی: فرآیند اصلاحات نفت کوره باید در کل پالایشگاه های کشور اجرایی شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر مشعل های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری پلمب است و ادامه این روند مطالبه همه ما از مسئولان ملی و وزارت خانه های مربوطه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: گاز مورد نیاز نیروگاه شازند در فصل تابستان تامین شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم بروزرسانی فناوری مورد استفاده در نیروگاه های استان، گفت: اگر در مصارف بخش خانگی صرفه جویی نشود، امسال نیز مازوت سوزی را در فصل زمستان خواهیم داشت.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت گفت: گوگردزدایی با هدف ارزش افزوده پیش از استفاده مازوت و تبدیل آن به فرآورده بهتر، مناسب ترین راه کاهش گوگرد در نفت کوره است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
طی دو سه سال اخیر گردوغبار و طوفان های ریزگرد با دو منشأ داخلی و خارجی و مازوت سوزی به عنوان یکی از علل آلودگی مضاعف هوای کلانشهرها مطرح است؛ عللی که هر ساله به گره کوری بدل می شود و گلوی کلانشهرها را می فشارد و گویی زمستان و تابستان نمی شناسد و در تمام سال چهره آسمان را کدر می کند.
آناج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۱    
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت:در موضوع مازوت سوزی و آلودگی هوا، انگشت اتهام شرکت گاز به سمت نیروگاه نیست، باید با فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز، سهم تخصیصی استان را بالا ببریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از وارد مدار شدن و افتتاح گاز رسانی به 26 ورستای بالای 20 خانوار استان در هفته دولت جاری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
در صدمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان از اعمال نفوذ برخی نمایندگان شهرستان ها در بخشش جرائم صنایع آلاینده تا ضرورت پلمپ مشعل های مازوت سوز نیروگاه طبق مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا بحث و گفت وگو شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا که سال گذشته با حضور معاون رئیس جمهور در اصفهان تشکیل شد، گفت: مشعل های مازوت سوز باید دوباره پلمب شده باشد، در این راستا به عنوان نمایندگان مردم باید این موضوع را دنبال کنیم تا نیاز نیروگاه توسط گاز تامین شود.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تولید مازوت در پالایشگاه شازند، 9 درصد است در صورتی که این رقم در پالایشگاه های دیگر 32 درصد است و این مهم به جهت توسعه فاز دوم پالایشگاه شازند است که نشان از راندمان بالای این پالایشگاه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۲۳:۱۵    
مدیرکل محیط زیست مازندران با اشاره به استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه نکا گفت: با افتتاح 3 مرکز سنجش کیفیت هوا و سیستم پایش آنلاین در استان، پارامترهای آلوده کننده محیط زیست مورد اندازه گیری قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: عمر زیادی از نیروگاه نکا گذشته و به نوعی این نیروگاه توان مازوت سوزی ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اراک- استاندار مرکزی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار موضوع اختصاص گاز نیروگاه ها پیش از شروع فصل سرما مطرح شده است، گفت: پالایشگاه ها موظف به تولید مازوت کم سولفور هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک گفت: شورا باید به صورت رسمی مسئله مازوت سوزی در نیروگاه شازند را مورد بررسی قرار دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۰:۵۵    
علی اکبر جمعه ای / عضو هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان گچ متاسفانه زیرساخت های تولید در صنعت گچ فراهم نیست و واحدهای این صنعت بخش زیادی از سال به دلیل تامین نشدن انرژی تعطیل هستند ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
حوادث رکنا: تانکر 22 لیتری در محور سنندج - سقز حامل مازوت بر اثر انحراف به چپ واژگون شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف 30 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه توزیع در پاکدشت خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۵۱    
مدیر گروه انرژی اندیشکده امیرکبیر گفت: قرارداد ایران و عراق برای تهاتر گاز با نفت و مازوت از حالت دریافت گازبها در بانک تجارت عراق بهتر است، زیرا از اشراف اطلاعاتی آمریکا بر نظام بانکی عراق خارج شدیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران : معاون وزیر نفت در امور گاز درباره جزئیات توافق تهاتر گاز ایران با نفت خام و مازوت عراق توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: تحریم هیچ مشکلی برای ایران جهت صادرات نفت و مازوت عراق ایجاد نمی کند، با توافق تهاتر انرژی، دست آمریکا از تبادلات ایران و عراق تا حد امکان کوتاه شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: راندمان نیروگاهی ما حدود 34 درصد است و معنای آن، 66 درصد اتلاف سوخت های فسیلی و جبران کسری آن با مازوت سوزی و آلودگی و استهلاک نیروگاه ها است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
جعفرزاده گفت: از منظر سبد سوختی، تجمعی از ابتدای سال سهم گاز 96٪، سهم گازوئیل 1.5٪ و سهم مازوت 2.5٪ است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۳:۳۱    
تهران- ایرنا- ماجرای تهاتر پول صادرات گاز ایران با نفت عراق، به یکی از مهم ترین اخبار این چند روز اخیر تبدیل شده که واکنش های زیادی را به همراه داشته. اما آیا این تهاتر به سود اقتصاد کشور هست یا ایران مجبور به انجام چنین اقدامی شده؟
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران گفت: توافق شد که در ازای صادرات گاز؛ روزانه حدود 30 هزار بشکه نفت خام فوق سنگین و 70 هزار بشکه مازوت عراق تحویل ایران شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران گفت: توافق شد که در ازای صادرات گاز؛ روزانه حدود 30 هزار بشکه نفت خام فوق سنگین و 70 هزار بشکه مازوت عراق تحویل ایران شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
حفظ امنیت کوره یکی از مهمترین دغدغه های واحدهای صنعتی می باشد؛ لذا وضعیت شعله به طور پیوسته توسط دستگاه شعله بین به عنوان یک سیستم نظارتی و کنترلی رصد و پایش می شود . ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه ای در صفحه توئیتر خود با اشاره به اخبار منتشر شده درباره معاملات نفت عراق با گاز عراق، نوشت: همکاری آمریکا و برجامیون در جلوگیری از آزادسازی منابع ایران در عراق حیرت انگیز است؛ ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: وقتی دولت قبل به جای برگه اسقاط خودرو پول به حساب شخصی افراد ریخت و خودرویی اسقاط نشد، نتیجه اش آلودگی هوا شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۲۰:۴۶   + ۴۱ سایت دیگر  
مهدی پیرهادی، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه افتتاح چندین مجموعه مرکز معاینه فنی ناشی از اهتمام مدیریت جدید معاینه فنی تهران است، افزود: ما در حوزه آلودگی هوا امیدی به بهبود نداریم گرچه شهرداری تمام تلاش خود را می کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
محمدحسن آصفری، نماینده مجلس، درباره تاثیر مازوت سوزی بر آلودگی هوا گفت: این مسئله صحت ندارد و هیچ مازوت سوزی ای در حال حاضر انجام نمی شود. آلودگی هوا در شرایط فعلی ناشی از بی عرضگی سازمان محیط زیست است. متهم اول آلودگی هوا آقای سلاجقه است ...
خسروشاه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق آذربایجان شرقی از امضای طرح بازتوانی نیروگاه تبریز با اعتباری حدود 18 هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: در این طرح، کوره های بخار به سیکل ترکیبی تبدیل شده و تا چهار سال آینده راندمان تولید برق افزایش و مصرف مازوت در نیروگاه کاملاً حذف خواهد شد.