پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۴:۵۴Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زاینده رود»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان تاکید بر اینکه منابع مشترک آبی فلات ایران روبه نابودی است و خواسته ما احیای جریان دائمی آب در زاینده رود است، تصریح کرد: دولت آینده بحث شفافیت در برداشت و مدیریت و مشارکت مردمی برای همه ذینفعان مشکل آب را حل کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۰    
گروه استان ها- این روزها فقط زاینده رود خشک، تشنه نیست و مردم اصفهان هم برای رسیدن آب شرب ساعت ها چشم انتظار هستند چرا که آب در مناطق شمالی و مرکزی شهر در بیشتر ساعات قطع است و مردم ظرف به دست دنبال تانکرهای آب آشامیدنی هستند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۵    
یک فعال محیط زیست در خصوص خشکی زاینده رود با وجود انتقال آب از رود کارون گفت: اگر قانون حق آبه تالاب ها اجرا شود زاینده رود همیشه جریان دارد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، چند روز قبل دریچه سد زاینده رود پس از ده روز دوباره بسته شد؛ اصفهان ماند و سله های بستر رودخانه که در کوتاه ترین زمان ممکن رخ نمایان کردند. از هیاهوی کودکان و جوانان به سمت سی وسه پل هم خبری نیست، چون آبی نمانده که زندگی را جاری کند و دستانی که به دعایی بدرقه راهش باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۶    
از زاینده رود توان بارگذاری جدید را ندارد تا تهدید بالای سر 65 هزار هکتار جنگل تیتر درشت صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فیلمی از عیادت استاندار وقت اصفهان از آیت الله مستجابی در بیمارستان و گلایه های ایشان از خشکی زاینده رود را ببینید.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۶    
نصف جهان: مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گفت: متأسفانه با وضعیت خشکسالی، خشک بودن رودخانه زاینده رود و چاه هایی که در محل سازمان خشک شده ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع باید بر اساس مصارفی که تعریف شده است تأمین شود و زاینده رود رودخانه ای نیست که بتوان حتی برای تأمین آب شرب روی آن بارگذاری جدیدی انجام داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گفت: متأسفانه با وضعیت خشکسالی، خشک بودن رودخانه زاینده رود و چاه هایی که در محل سازمان خشک شده، برای تأمین آب فضای سبز آرامستان باغ رضوان با مشکل مواجه هستیم به طوری که به صورت تانکری آب تامین کرده و از چاه های همجوار سازمان نیز خریداری و پمپاژ می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
"اگر استانی نیاز به آب دارد به این مفهوم نیست که استان دیگری را تخریب کند. جمعیتی حدود چهار میلیون نفر از زاینده رود ارتزاق می کنند."
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۳:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
داربی اصفهان با برتری سپاهانی ها به پایان رسید تا سرنوشت قهرمانی و بقا به هفته آخر کشیده شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۸:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
خروجی سد زاینده رود اصفهان 28 تیرماه کاهش یافت و طی چند روز گذشته بستر زاینده رود دوباره بی آب شده است. تنها باقی مانده ی آب زاینده رود چند گودال آب در بستر رود است تا پرنده های سطح شهر به امید آن ها از گرمای تابستان به آن پناه ببرند و ما دوباره باید زاینده رود خشک را ببینیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
پس از 10روز جاری شدن زاینده رود در بستر رودخانه، جریان آب بار دیگر متوقف شد. در این مدت هر چند کوتاه جریان زاینده رود، زندگی و نشاط را به اصفهان برگردانده بود و حالا با بسته شدن مجدد آن بار دیگر سرزندگی از اصفهان نیز رخت بربست. کاسبی هایی که در این چند روز جان گرفت حالا از رونق افتاده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۶    
شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با هشدار نسبت به کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در استان، گفت: میزان رعایت پروتکل ها در برخی نقاط استان از جمله روستاهای حاشیه زاینده رود به کمتر از 10 درصد رسیده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بحران بی آبی از پایتخت تا زاینده رود امروزه بیش از هر زمان دیگری در سرسبزترین جلگه جنوب کشور خوزستان نمایان تراست که در سایه بی تدبیری ها بهشت 120 هزار هکتاری کشور را به سمت خشکی کشاند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر طنز حوزه هنری استان اصفهان گفت: اولین شب طنز خوش ِمزه با تکیه بر لهجه های اصفهانی، شهرضایی، زرین شهری و دیگر شهرهای اطراف اصفهان با موضوع ازدواج و مسائل اصفهان از جمله زاینده رود برگزار می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اگر بخواهیم معیار مدیریت منابع آب را استانی تعریف کنیم، طبیعتاً به مدیران اجرایی استان اصفهان، این حق را داده ایم تا هر طور که خواستند با 13 رود جاری در شهرستان فریدونشهر که در حوضه آبریز کارون قرار دارند رفتار کنند.. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هوای اصفهان بعد از 41 روز سالم شد و نقشه راه احیای زاینده رود به دولت ارسال شده تا با اقدام عاجل رودخانه زاینده رود همچون دریاچه ارومیه احیا شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۲۲    
پس از 10 روز جریان زنده رود در شهر اصفهان، زاینده رود خشک سهم دوباره این شهر شده است. زاینده رود در اواخر تیرماه جهت مصرف باغات و مزارع شرق اصفهان برای زمان محدود در شهر اصفهان جاری شده بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دریچه سد زاینده رود پس از ده روز دوباره بسته شد ؛ اصفهان ماند و سله های بستر رودخانه که در کوتاه ترین زمان ممکن رخ نمایان کردند. از هیاهوی کودکان و جوانان به سمت سی وسه پل هم خبری نیست، چون آبی نمانده که زندگی را جاری کند و دستانی که به دعایی بدرقه راهش باشد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۴۶    
سامان (پانا) - برخی از گردشگرانی که برای گذران اوقات فراغت به حاشیه رودخانه زاینده رود می روند، زباله ها را در همان محل رها می کنند که این موضوع باعث آلوده شدن محیط و منظره نامناسب رودخانه شده است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دریچه های سد زاینده رود که به منظور تأمین بخشی از نیاز آبی باغ های شرق اصفهان باز شده بود، پس از گذشت 10 روز بسته و جریان آب در شهر اصفهان هم متوقف شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان شهردار سابق اصفهان، در گفت وگوی اختصاصی خود با ایسنا، از چگونگی مالکیت این نهاد بر کارخانه زاینده رود و سرنوشت آن پرده برداشت؛ کارخانه ای که قرار بود تالار فرهنگی هنری اصفهان باشد اما قطعه قطعه شد.
صدای لنجان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۵۳    
به گزارش صدای لنجان ؛ حجت الاسلام معزی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاینده رود اظهار کرد: پنجم مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه در ایران اسلامی با حکم امام خمینی (ره) و به امامت آیت الله طالقانی است. ...
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه ورود آب به زاینده رود هیچ ارتباطی به کارون ندارد، گفت: 90میلیون مترمکعب برداشت آب در برابر حجم سد کرخه عددی نیست؛ این آب، حق آبه بخش شرق و غرب اصفهان برای باغات بوده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
آب زاینده رود 20 تیرماه 1400 از سد نکوآباد رهاسازی شد و بعد از گذر از شهرستان های استان به شهر اصفهان رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره سد زاینده رود 333 میلیون مترمکعب است، گفت: هر هفته مخزن و خروجی سد زاینده رود پایش می شود و با توجه به آزمایش های موجود، در حال حاضر کیفیت آب سد زاینده رود مناسب و قابل قبول است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مهر: آب زاینده رود 20 تیرماه 1400 از سد نکوآباد رهاسازی شد و بعد از گذر از شهرستان های استان به شهر اصفهان رسید. رها سازی این آب به مدت 0 1 روز و برای کار کشاورزی انجام شد و حالا زاینده رود مجدد رو به خشکی می رود و لحظات پایانی خود را سپری می کند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق زهرا شیخی نماینده اصفهان در توئیتی نوشت: برای انتقال دغدغه ها و مطالبات به حق مردم سرزمینم در مسأله آب تصمیم گرفتم نامه ای به رییس جمهور منتخب بنویسم. آسیب ها، تهدیدها و فرصت های موضوع آب را به همراه راه حل هایی در این نامه بیان کرده ام. ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در حالیکه خشکسالی وسعت شالیزار های استان اصفهان را از 20 هزار به 1500 هکتار کاهش داده است، اما همچنان کشت برنج در اصفهان ادامه دارد. به گزارش بصیرآنلاین ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس، در نامه ای خطاب به رییس جمهور منتخب با بیان اینکه خشکی زاینده رود قریب به دو دهه است علاوه بر محیط زیست، آب مورد نیاز کشاورزان و شرب مردم را به بحران کشانده تاکیدکرد که مساله آب باید با نگاه ستادی وغیرسیاسی پیگیری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
آقای رئیس جمهور منتخب! 500 سال پیش، "شیخ بهایی" راه حلی برای زاینده رود ارائه کرد که تا چند دهه پیش زاینده رود را زنده نگه داشته بود و اگر اینک نیز به سنت این عالم نابغه جهان تشیع عمل میشد، نه مشکل آب داشتیم، نه کشاورزان به ستوه می آمدند!
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر ، گروه استان ها- ندا سپاهی: مردم خوزستان قریب به دو هفته است که رنج بی آبی را فریاد می زنند و به تبعیض و بی توجهی معترض هستند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق یک نماینده مجلس در توئیتی نوشت: عادت غلطی است که انجام وظیفه را منوط به اعتراض ملت می کنند. آب و برق بی دلیل بدل به بحران امنیتی میشود و بعد از اعتراض ملت، قطعی برق کمتر وآب از سدها سرازیر هورالعظیم و زاینده رود میشود. مردم معترضند اگر آب هست چرا نیست؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان این که در حال حاضر ذخیره آب در مخزن سد زاینده رود 342 میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: ورودی سد 13 و خروجی آن 70 مترمکعب بر ثانیه است، گفت: با توجه به اتمام آبدهی باغات شرق کاهش می یابد ...
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال محیط زیست با انتقاد ازقطع و وصل ادواری زاینده رود،گفت:زاینده رود کانال آبرسانی نیست بلکه یک پیکره زنده و رگ حیات حوضه است وبه این اکوسیستم حیاتبخش باید بصورت همه جانبه نگریست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ضرورت احیای هر چه سریع تر زاینده رود و گاوخونی خبر داد و گفت: این کار از تشدید خشکسالی، حریق مراتع ناشی گرما، افزایش کانون های گرد و غبار و شدت فرونشست زمین در استان اصفهان جلوگیری می کند.
جویا خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۰   + ۳۱ سایت دیگر  
در کلیپی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده دیده می شود که یک فرد هتاک با لحن اهانت آمیزی می گوید: هور آبگیر شد.برای گاوهایی که آنجا زندگی می کنند خوشحالیم چون گاوها شناختی ندارند از اینکه سرچشمه های زاینده رود و دجله که آب هور را می دهد و در مواقعی کرخه با هم متفاوتند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۳۹    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: بهره برداری از تونل گلاب منجر به خشک شدن زاینده رود می شود، باید در تصمیمات حوزه آب همه جانبه نگری جایگزین بخشی نگری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سالانه میلیون ها مترمکعب آب از استان اصفهان خارج می شود و وزارت نیرو تاکنون برنامه ای برای استفاده استان از این منابع نداشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۱    
تیم نساجی مازندران در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، میزبان خود ذوب آهن اصفهان را 2 بر 1 شکست داد
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جالب است بدانید که قطب کشاورزی و دامپروری کشور امروز در راس هرم بیکاری در بین تمام استان ها قرار دارد؛ علت آمار بالای بیکاری هم این بوده که به کشاورز و دامدار این استان اجازه برداشت از آب های موجود را نمی دهند و در نتیجه کشاورزی و دامداری در استانی که خود سرچشمه سه رود بزرگ دز ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۵۴    
مسئله مهم این است که تمام مردم در پارک ها، کوه صفه و هم در منطقه زاینده رود در حال جمع شدن هستند و این موضوع بسیار نگران کننده است
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۳    
اصفهان_ نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ذخیره پشت سد زاینده رود 350 میلیون متر مکعب است و با این حساب به مردم خوزستان آدرس غلط می دهند که مشکلات آبی آنها ناشی از انتقال به استان اصفهان است.
برترین ها / وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: از گذشته تا امروز، اصفهان به آب و نام زاینده رود، زنده بوده است. بستن آب این رودخانه چند سالی است اصفهان، پل های تاریخی و زندگی مردم اش را از شور و شوق انداخته است. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۰    
فردا ظهر سی ام تیرماه خروجی سد زاینده رود کاهش می یابد و زاینده رود بار دیگر به ورطه نابودی می رود؛ زاینده رودی که شاید با روند فعلی دیگر در خاطرات کودکان این سرزمین جایی نداشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جریان آب زاینده رود در محدوده شهر اصفهان حداکثر تا آخر هفته تداوم خواهد داشت.