پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۰۲:۰۷Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر لایحه واردات خودروهای کارکرده تصویب شود، بازار خودرو از التهاب خارج می شود و قیمت خودرو هم سیر نزولی پیدا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موفقیت در عرصه و آزمون سخت انتخابات علت و شرط دارد، گفت: برای مشارکت بالا باید همه اقشار و سلیقه ها اجازه ورود به عرصه انتخابات را داشته باشند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس امروز در مصاحبه ای گفت: لایحه واردات خودروهای کارکرده در نوبت طرح در صحن مجلس شورای اسلامی قرار دارد.آیا واردات خودروهای کارکرده به نتیجه می رسد؟
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات دیروز هشتم خرداد در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شد و به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت تلفن و اینترنت در روستاها و لجستیک پست پاسخ داد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۳۳    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت های قبل عزم جدی در استفاده از روش های نوین تامین مالی نداشتند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صمت باید هرچه سریعتر ایرادات مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها را برطرف کند و فرصت انتخاب خودرو را تمدید کرده و افزایش دهد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره گرانی لوازم خانگی گفت: نظر وزارت صمت درباره افزایش قیمت لوازم خانگی مثبت بود، اما معاون اول رئیس جمهور به دلیل نام گذاری سال 1402 به عنوان سال مهار تورم، این پیشنهاد را نگه داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۵    
جدی، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بازار گفت: در حال حاضر بانک مرکزی حاضر به پذیرش درخواست دولت و مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین ارز صنعت خودرو نیست و راه خود را ادامه می دهد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون متبوعش خبر داد. مصطفی طاهری در گفت وگو با خانه ملت در تشریح نشست امروز(دوشنبه 8 خرداد ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس به حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی در این ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید با تغییر ریل، دست به اقدامات اصلاحی درخصوص ریشه های واقعی تورم بزند، ریشه هایی همچون دلارزدایی، مهار بانک های خصوصی، شکستن احتکار زمین و مردمی سازی واقعی اقتصاد، که با نسخه های همیشگی و کلیشه ای نئولیبرال ها متفاوت است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از انجام مذاکرات استمزاجی اعضای کمیسیون صنایع و معادن در خصوص تشکیل وزارت بازرگانی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: رأی گیری در خصوص ادغام یا تفکیک این وزارتخانه به بعد موکول شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از دولت خواست تا وضعیت سخت بازنشستگان را درک کند و در اسرع وقت متناسب سازی و همسان سازی انجام دهد.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ دومین همایش سراسری بمناسبت سالروز تاسیس صندوق با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز و رئیس فراکسیون توسعه متوازن مجلس، علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل فرسودگی ماشین آلات سالیانه 120 هزار میلیارد تومان یارانه گازوئیل به بخش معدن و صنایع معدنی داده می شود.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تشریح 2 عامل سرگردانی متقاضیان خرید خودرو در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها از ورود کمیسیون صنایع به ایرادات فروش یکپارچه خودرو خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت باید با تامین ارز، بستر واردات به موقع مواد اولیه موردنیاز تولید لاستیک را فراهم کند، گفت: بخشی از نابسامانی بازار لاستیک نیز ناشی از ایرادات موجود در نظام توزیع است به این معناکه یا توزیع به میزان کافی نیست یا توزیع به موقع انجام نمی شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به قطعی گاز و برق صنایع و بخش تولید گفت: شاید بتوان به جرات گفت نزدیک 7 میلیارد دلار به دلیل ناترازی برق و گاز کاهش تولید داشتیم.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۰    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر اصلاح شیوه قیمت گذاری خودرو به منظور حمایت از صنعت خودروسازی کشور تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون صنایع و معادن مجلس می آید.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۹    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره این که انتخاب صحرایی به عنوان کسی که از دل فرهنگیان بیرون آمده نقطه عطف این انتصاب است، عنوان کرد که حضور صحرایی در وزارت آموزش و پرورش شرایط بهتری را برای فرهنگیان و مناطق محروم رقم خواهد زد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت باید اقدامات لازم برای کنترل و ساماندهی بازار لوازم یدکی را انجام دهد، گفت: هرچند ممکن است به دلیل تورم، قیمت لوازم یدکی افزایش یافته باشد اما این گرانی نباید به گونه ای باشد که از میزان متعارف بیشتر شود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر بیان داشت: حدود 15 درصد از بودجه عمومی کشور به صندوقهای بازنشستگی اختصاص داده شده است. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۶    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از بحران های آینده کشور مربوط به ناترازی صندوق ها است.
بانک ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۵۵ سایت دیگر  
دومین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار و در بخش نهادهای مالی از بانک ملت قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دومین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزایش مراوادات اقتصادی و سیاسی با سایر کشورها و سفر رئیس جمهور به کشورهای مسلمان و همسایه را به نفع کشورمان دانست و گفت ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: پتروشیمی شهید تندگویان در دومین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران برای دومین سال پیاپی، به عنوان شرکت برتر در زمینه فرآورده های پتروشیمی انتخاب شد. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
برترین های بورس کالای ایران با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان بورس معرفی و از 40 شرکت تولیدی به عنوان همراهان شفافیت تقدیر شد. به گزارش روند بازار به نقل از تحلیل بازار ، دومین همایش تجلیل از برترین های بورس کالای ایران عصر شامگاه دوشنبه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۵۶    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر اظهارات کارشناسانه، دانش بنیان و مبتنی بر اطلاعات فنی صحیح در رابطه با صنعت خودرو از سوی نمایندگان مجلس تاکید کرد.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -در همایش تجلیل از برترین شرکت های بورس کالای ایران که یکم خردادماه در سالن همایش های هتل اوین با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، مهدی نیازی سرپرست وزارت صمت ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی مواد ارجاعی لایحه الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (3)، گفت: موضوع تشکیل صندوقی برای توسعه فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات و بررسی موضوع بازتخصیص آب صنایع در نشست امروز موردبررسی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید از محدودیت واردات لوازم خانگی برای افزایش قیمت استفاده کنند، گفت: در صورت بی توجهی تولیدکنندگان به ارتقای کیفیت و قیمت، ممکن است برای تنظیم بازار واردات نیز صورت گیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، "مصطفی طاهری" امروز دوشنبه در همایش نکوداشت روز ملی معدن در محل نمایشگاه بین المللی تهران افزود: دهه نسبتا بدی را در اقتصاد با رشد اقتصادی صفر و رشد منفی در بخش معدن پشت سر گذاشتیم. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در توئیتی به استقبال مردم از سرچشمه های فرهنگی انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر دولت عوارض صادراتی ناشی از صادرات محصولات معدنی را صرف هزینه های جاری می کند در حالیکه می توان بخشی از این درآمد را همانند صندوق توسعه ملی در صندوقی واریز کرد تا صرف هزینه های اساسی و ایجاد زیرساخت ها و توسعه صنعت شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید قطع برق واحدهای تولیدکننده سیمان و فولاد موجب کاهش عرضه و در نتیجه گرانی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در توئیتی به بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز ، پالایش و پتروشیمی تهران اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: صدور اسناد مالکیت صنایع در واحد های صنعتی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری نشست بررسی مطالبات بخش خصوصی در صنعت برق با حضور تشکل های جمعی صنعت برق 30 اردیبهشت ماه 1402 در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات معدنی بهترین مسیر عبور از تحریم است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۵    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تاثیر راهکار تعیین سقف اجاره بها از سوی دولت برای کنترل بازار اجاره گفت: دولت نمی تواند سیاستی را در حوزه اقتصاد تحمیل کند چون حوزه اقتصاد، حوزه ای نیست که دولت فرمان بدهد و اقتصاد تبعیت کند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۳    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم بازنگری قوانین موجود در حوزه به روز رسانی خطوط تولید ، تجهیزات و ماشین آلات در صنعت قطعه سازی و خودروسازی تاکید کرد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به هر میزانی که خودروی باکیفیت و با مصرف بنزین کم وارد کشور شود، مردم از مزایای آن بهره مند خواهند شد زیرا میزان مصرف سوخت و بنزین کاهش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۶   + ۲۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک ها در پرداخت وام گفت: بانک ها به تکالیف خود در اعطای وام های تکلیفی عمل نمی کنند و مردم برای دریافت وام های خرد آواره و سرگردان بانک ها هستند.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی لوازم خانگی، گفت: با رصد بازار با تولیدکنندگانی که با عدم عرضه بازار را ملتهب می کنند یا قیمت ها را بدون مجوز مراجع ذی ربط افزایش می دهند، برخورد شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بیش از 10 هزار میلیارد تومان (همت) مالیاتی بوده که در حوزه مسکن، زمین و ساختمان برای سال 1401 محقق شده، اما توسط سازمان برنامه و بودجه به این صندوق تخصیص داده نشده است.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
عصر خودرو- رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه فرآیند واردات خودرو طولانی شد، گفت: دولت به دلیل مشکلات ارزی، از سال 97 واردات خودرو را متوقف کرد و از آنجاکه تولید داخل نیز به شدت کاهش یافت، عرضه پاسخگوی نیاز واقعی کشور نبود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نوسازی ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی در کشور موجب افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کتاب معماری و مدیریت امنیت شبکه ملی سایبری با رویکرد راهبردی نوشته رضا تقی پور انوری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس منتشر شد.