یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۰:۴۸Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت بازرگانی»

شهر سخت افزار   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد که سخت گیری های ایالات متحده بر صنعت تولید تراشه چین در حال افزایش است. وزارت بازرگانی آمریکا اخیراً مجموعه قوانینی جدیدی را تصویب کرده که بر اساس آن شرکت های تولیدکننده تراشه فعال در آمریکا حق کمک یا توسعه فعالیت در کشور چین را ندارند. ...
زومیت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی آمریکا با تنظیم قوانینی جدیدی در تلاش است صنعت تراشه ی چین را محدودتر کند. تبلیغات وزارت بازرگانی ایالات متحده مجموعه قوانین جدیدی تنظیم کرده است تا اجازه ندهد که چین و سایر کشورهایی که خطری برای امنیت ملی هستند از بودجه ی 52 میلیارد دلاری صنعت تراشه ی آمریکا بهره مند شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی آمریکا قوانین خود را برای جلوگیری از رشد صنعت تراشه در چین نهایی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی چین در راستای شرایط جدید تعیین شده توسط پکن، اعلام کرد: برخی از شرکت های چینی مجوز صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم را دریافت کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: زمانی که فاطمی امین وزیر صمت بود بحث تشکیل وزارت بازرگانی جدی بود و دولت لایحه آن را به مجلس ارائه داد اما از زمانی که علی آبادی وزیر شده، گویا نظرات متفاوتی در دولت پیرامون تشکیل یا عدم تشکیل این وزارتخانه به وجود آمده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که پیش از این در کمیته تخصصی کمیسیون برنامه هفتم توسعه تشکیل وزارت بازرگانی به تصویب رسیده بود، اما خبرها حاکی از این است که تشکیل وزارت بازرگانی در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسیده و براین اساس در گزارش کمیسیون برنامه هفتم هم نیامده است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۳    
نماینده مردم سنقر و کلیایی گفت: در همه کشورهای دنیا، دولت های به سمت کوچک سازی حرکت می کنند و ما هم باید سیاست کوچک سازی دولت را مدنظر داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه وزارت بازرگانی تا برطرف شدن تناقضات و ایجاد یکسری اصلاحات برای عدم تداخل با سایر وزارتخانه ها مسکوت می ماند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان تحریم تسلیحاتی ایران، افزود: 26 مهر ماه موعد عادی شدن خرید و فروش تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران است و غربی ها و آمریکا باید بدانند که ایران سر جنگ ندارد اما هیچ گاه از منافع ملت خود کوتاه نمی آید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تعدادی از انجمن های علمی مدیریت و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام ، دانشگاه شاهد و دانشگاه اصفهان در نامه ای خطاب به مسئولین مربوطه تشکیل وزارت بازرگانی نکاتی را متذکر شدند.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصرقانون به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت بازرگانی چین محدودیت های آمریکا در ارتباط با صادرات ریزتراشه ها را به زیان بازار جهانی دانست. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه لایحه تشکیل وزارت بازرگانی لاینحل نیست، گفت: دولت تغییر عقیده ای در خصوص این لایحه ندارد و انتظار می رود روال عادی بررسی آن در مجلس طی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در کمیسیون لایحه تشکیل وزارت بازرگانی بررسی شده است و هیئت رئیسه باید آن را در دستور کار قرار دهد و انتظار می رود روال عادی را طی کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش اقبال خوبی دارد، گفت: نظر دولت درباره تشکیل وزارت بازرگانی برنگشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۱    
انجمن علمی معارف اسلامی، اقتصاد، مدیریت دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با همکاری انجمن اقتصاد دانشگاه اصفهان و انجمن مدیریت دانشگاه شاهد، نشست دانشجویی جمع بندی نظرات پیرامون وزارت بازرگانی از سلسله جلسات تشکیل وزارت بازرگانی را برگزار می کند.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت اپل که مدت ها است برای جلوگیری از نفوذ جاسوس افزار پگاسوس تلاش می کند، بار دیگر با یک پچ اضطراری سعی دارد تا از دسترسی این جاسوس افزار به محصولات خود جلوگیری کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی معارف اسلامی و اقتصاد و انجمن علمی معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با همکاری انجمن اقتصاد دانشگاه اصفهان و انجمن مدیریت دانشگاه شاهد، وبینار چرا دولت های مختلف به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی هستند؟ را برگزار می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سیتنا: مجله آمریکایی تایم، الهام طبسی، مهندس برق و رئیس کارکنان آزمایشگاه فناوری اطلاعات موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا را در کنار ایلان ماسک به عنوان یکی از 100 چهره تاثیرگذار در هدایت و توسعه هوش مصنوعی معرفی کرد ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۰۸    
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که تشکیل وزارت بازرگانی مسکوت می ماند و در این مجلس به جایی نمی رسد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۵۵    
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزارت بازرگانی تشکیل شود، وضعیت بازار بدتر خواهد شد، به تولید ضربه وارد می شود و نیاز ارزی کشور هم افزایش پیدا می کند.
مجمع واردات   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
احیای وزارت بازرگانی؛ مشکل گشا یا مشکل ساز؟ تشکیل وزارت بازرگانی باعث رفاه می شود یا فقط توهم رفاه ایجاد می کند؟ آیا احیای وزارت بازرگانی با هدف مهار تورم مبنای منطقی و تئوریک دارد یا مشکل را مضاعف می کند؟ فردای اقتصاد: تشکیل وزارت بازرگانی باعث رفاه می شود یا فقط توهم رفاه ایجاد می کند؟ ...
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وحید پورتجریشی؛ بازار: با تشدید جنگ تجاری به راه افتاده میان غرب و شرق، هر روزه بر دامنه دربرگیری آن از حیث کیفیت و کمیت افزوده می شود. در تازه ترین اقدامات ایالات متحده در محدودسازی صادرات تراشه های استراتژیک به شرق، وزارت بازرگانی این کشور از بسط این محدودیت به برخی کشورهای خاورمیانه خبر [...]
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - رئیس کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در مورد چین، روز چهارشنبه از وزارت بازرگانی ایالات متحده خواست تا به تمامی صادرات فناوری به شرکت چینی هواوی پایان داده شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
میلاد بیگی: تفکیک وزارت بازرگانی به پلیسی تر شدن بازارها، توسعه قیمت گذاری و ذبح توامان بخش تولید و بازرگانی منجر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته چین مجلس نمایندگان آمریکا در پی این کشف که تراشه های جدید در گوشیهای هواوی ممکن است محدودیت های تجاری را نقض کرده باشد، از وزارت بازرگانی این کشور خواست به تمامی صادرات فناوری به شرکت های هواوی و SMIC، پایان دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که در جلسه این کمیسیون ابهامات لایحه 2 فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی بر طرف و گزارش کمیسیون در این باره جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سعید شجاعی: در شرایط فعلی تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح نیست و نباید ساختار موجود را تغییر داد، بلکه بهتر است تعارض ها را کاهش داد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
اطلاعات آنلاین نوشت: در شهریور 1352 ایران ناسیونال با تائید وزارت بازرگانی قیمت انواع پیکان را در بازار افزایش داد. به دنبال این گرانی، حضور خریداران در بازار خودرو های دست دوم به خصوص خودروی پیکان افزایش یافت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۸:۰۲    
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم:
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۳۴    
انجمن علمی معارف اسلامی و اقتصاد و انجمن علمی معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با همکاری انجمن اقتصاد دانشگاه اصفهان و انجمن مدیریت دانشگاه شاهد، نشست بررسی تشکیل وزارت بازرگانی را برگزار می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: امروز در صحنه مسایل جاری کشور موضوع دیپلماسی اقتصاد، مساله ای روز است و اهمیت و جایگاه موضوع، مواردی است که باید برای افراد تاثیرگذار در این حرکت مورد توجه قرار گیرد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از درخواست برخی نمایندگان برای مسکوت ماندن روند رسیدگی به لایحه وزارت بازرگانی خبر داد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه گفت که بازگرداندن ثبات در روابط ایالات متحده و چین بهترین راه برای "ریسک زدایی" است. او گفت ما معتقدیم بهترین راه برای ریسک زدایی بازگشت سران دو کشور در بالی، به جماعات و توافقات است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۷:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا در پی افشای این موضوع که واشنگتن الزامات مجوز صادرات تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته شرکت های AMD و انویدیا را گسترش داده، مدعی شد دولت بایدن، فروش تراشه به خاورمیانه را ممنوع نکرده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۹:۵۶    
وزارت بازرگانی آمریکا به بهانه های امنیتی نامعلوم، صادرات تراشه های پیشرفته شرکت انویدیا و میکرو را به مقصد شماری از کشورهای خاورمیانه، محدود کرد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن رد هرگونه ادعا مبنی بر مسکوت ماندن بررسی لایحه وزارت بازرگانی در مجلس به دلیل مخالفت برخی از اعضای هیئت دولت، گفت: تاکنون نامه ای برای متوقف کردن رسیدگی به این لایحه از سوی دولت به مجلس ارسال نشده و بررسی آن طبق روال عادی خود پیش می رود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تجارت 6 ماهه ایران و هند نزدیک به یک میلیارد دلار وزارت بازرگانی و صنعت هند از مبادلات حدود یک میلیارد دلاری این کشور با ایران در نیمه نخست 2023 خبر داد و اعلام کرد: صادرات ایران به هند در این دوره 5 درصد رشد کرده است ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۸    
تالارپشتی گفت: مگر قرار است وزارت بازرگانی چه کاری انجام دهد که از توان بخش خصوصی خارج است؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۳۷    
تالارپشتی گفت: مگر قرار است وزارت بازرگانی چه کاری انجام دهد که از توان بخش خصوصی خارج است؟
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۵۱   + ۳۱ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی و صنعت هند از مبادلات حدود یک میلیارد دلاری این کشور با ایران در نیمه نخست 2023 خبر داد و اعلام کرد: صادرات ایران به هند در این دوره 5 درصد رشد کرده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۲۳    
به گزارش ایران آنلاین، یک رسانه چینی در گزارشی مبنی بر مذاکرات چهارنیم ساعتی وزیران بازرگانی چین و آمریکا را عقلانی، صریح و سازنده توصیف کردند. در بیانیه ای وزارت بازرگانی چین که یک نسخه آن در تارنمای روزنامه گلوبال تایمز امروز (سه شنبه هفتم شهریور) منتشر شد آمده است در جریان نشست وزیران ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارتخانه با اشاره به "وانگ ونتائو"، وزیر بازرگانی چین که با "جینا ریموندو"، همتای آمریکایی خود دیدار و گفت وگو کرده بود، اعلام کرد: پکن آماده همکاری با آمریکا تحت اصل احترام متقابل ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۷    
محمد حسینی برخی تغییرات و حذف و اضافات مجلس در لایحه برنامه هفتم را تکلیف مالایطاق برای دولت و غیر قابل اجرا خواند و گفت، یکی از تاکیدات رهبری در سیاستهای کلان ابلاغی این بوده که برنامه ها و قوانین واقع بینانه نوشته شوند.
سروش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که 27 شرکت چینی از فهرست تحریم های آمریکا خارج شدند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
طبق بیانیه وزارت بازرگانی هند، دولت این کشور قرار است حداقل قیمت 1200 دلار در هر تن را برای صادرات برنج باسماتی تعیین کند. محدودیت هایی که هند اخیرا برای صادرات برنج اعمال کرده عرضه جهانی این محصول را به خطر انداخته است. ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۳۱    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است که اگر وزارت بازرگانی تشکیل شود و وظایفش را به خوبی انجام دهد، ساماندهی در بازار و به خصوص صنعت پخش اتفاق خواهد افتاد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم تصویب کلیات وزارت بازرگانی در مجلس، هنوز این وزارتخانه موافقان و مخالفان متعددی دارد که بازارنیوز در یک گزارش تصویری کوتاه به تشریح برخی از این اختلاف نظر ها پرداخته است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه تفکیک وزارت بازرگانی، گفت: اگر این لایحه در مرحله اجرا قرار گیرد فقط چندین سال درگیر تفکیک و جدایی آن خواهیم بود و در آخر هیچ ثمره ای برای مردم نخواهد داشت.