پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۵:۵۱Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس»

خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اعتقاد به اینکه سیستم بانکی کشور سه قفله شده است، گفت: سختگیری و کوتاهی بانک ها در پرداخت وام های خرد قابل پذیرش نیست.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
متن کامل گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درمورد لایحه عفاف و حجاب منتشرشد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
متن کامل لایحه حجاب و عفاف، کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۳    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دستگاه های اجرایی در لایحه عفاف و حجاب وظایفی دارند تا علاوه بر فرهنگ سازی، با جنگ روانی دشمن مقابله کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد این کمیسیون اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب برای مدت سه سال است و در صورت تصویب صحن برای مدت زمان اجرای آزمایشی این قانون گزارش کمیسیون به شورای نگهبان می رود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از رئیس جمهور بابت بیانات مقتدرانه در نشست سازمان ملل قدردانی کرده و به منتقدان می گویم که با کسانی که شیوه آنها جهان خواری است باید اینگونه برخورد شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۴۸    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است بودجه عمرانی کشور 200 هزارمیلیارد در سال است، اما صد ها هزارمیلیارد در قالب های مختلف از جمله شرکت، پتروشیمی، بانک های خصولتی و خصوصی صرف می شود ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد به پایان رسیدن مراحل تصویب لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون ویژه و وعده او برای تصویب نهایی لایحه در صحن علنی مجلس در روزهای پس از اربعین، از رسیدن لایحه به خوان هفتم و وارد شدن به مراحل اجرایی خبر می داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تعلل در رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات پیرامون طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور انتقاد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
اعضای هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای اجلاسیه چهارم در نشست امروز این کمیسیون انتخاب و موسی غضنفرآبادی برای 4 سال پیاپی رئیس این کمیسیون شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی از سوی دولت و مردم در ایران و عراق قدردانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد که باید هر چه سریعتر موضوع اصلاح آزمون سراسری در دستور کار مجلس قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از سوال خود از این وزیر درباره افزایش نیافتن حقوق کارگران متناسب با تورم خبر داد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم نی ریز در مجلس گفت: در صدور پروانه یا مجوز وکالت حداقل هایی باید مراعات شود و ضمن تسهیل در صدور مجوزها و اشتغال افراد در رشته های تخصصی، رعایت معیار و ملاک ها برای سنجش و حداقل شرایط باید مدنظر قرار گیرد تا با مشکلاتی مواجه نشویم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۱۴    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: امیدوارم با بازنگری در قانون تخفیف مجازات سارقان خرد، میزان سرقت تجهیزات ارتباطی هم کاهش پیدا کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۴:۵۴   + ۳۴ سایت دیگر  
تهران_ایرنا_عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبی که اخیراً برخی جریانات تحت عنوان اخراج اساتید از دانشگاه ها مطرح می کنند و فهرست هایی که توسط آنها منتشر می شود دقیق نیست و صحت ندارد .
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جوابیه هیأت عالی نظارت مجمع درباره مصاحبه اخیر وی را واکنشی عجولانه و غیرکارشناسی خواند و گفت: همچنان معتقد به عملکرد فراقانونی هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و برای برگزاری مناظره جهت پیگیری حقوق مردم آمادگی دارم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۷:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس نوشت: رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخواست کرد با کسانی که اعلام کردند از هر سه ازدواج یک ازدواج به طلاق ختم می شود برخورد شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره رسیدگی به طرح ها و لوایح و ورود این هیأت به موضوعاتی که در آن اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان وجود ندارد، گفت: بلاتکلیفی طرح ها و لوایح در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تمامی جریانات فکری اصیل اصلاح طلب هم تشویق می کنند هم حضور پیدا می کنند و حتی انتقادات آن ها هم در جهت تقویت انتخابات و مشارکت مردم است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۱    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تمامی جریانات فکری اصیل اصلاح طلب هم تشویق می کنند هم حضور پیدا می کنند و حتی انتقادات آن ها هم در جهت تقویت انتخابات و مشارکت مردم است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با اشاره به اینکه ارزش مالکانه صندوق ذخیره همواره یکی از اصلی ترین خواسته های فرهنگیان بوده؛ به آغاز اجرای این طرح بعد از 12 سال انتظار معلمان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح عظیم ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
حسن نوروزی ، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد روند تصویب لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون ویژه گفت: این لایحه از نظر ما به پایان رسیده است.تمام
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
جماران نوشت: حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی، گفت: یکی از مشکلاتی که دولت رئیسی از آن رنج می برد، بحث رفیق بازی و انتخاب دوستانه و رفاقتی است. بخش هایی از گفتگو با حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و نماینده مردم رباط کریم را بخوانید؛ ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۴۳   + ۲۹ سایت دیگر  
حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و نماینده مردم تهران ( رباط کریم) گفت: دولت تا امروز به طور نسبی موفق و پر جست و خیز بوده است و در سفرهای استانی و تصمیم گیری های خوبی داشته در بحث امنیت، آسایش و سلامت داشته است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
نصر: نماینده مردم تبریز در مجلس در مورد چگونگی بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: از نظر تجربی و تاریخی هیچوقت نمی توان با این روش ها تغییر رفتار ایجاد کرد. نمی شود با دستور حتی به برادر،خواهر و بچه و نوه ات بگوی اینطوری باید باشید ...
برترین ها / فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۷:۵۴   + ۲۸ سایت دیگر  
لایحه عفاف و حجاب درحال حاضر در کمیسیون مربوطه درحال نهایی شدن است و درحال هماهنگی با قوه قضائیه و پس از هماهنگی در سامانه بارگذاری می شود.
به گفته نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس لایحه عفاف و حجاب برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال شد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ حجت الاسلام نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۵۱    
کلیات طرح فهرست احکام نامعتبر در حوزه تجارت امروز یکشنبه 29 مردادماه در نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای این کمیسیون تصویب شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۸۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اتمام رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب در این کمیسیون و ارسال آن به شورای نگهبان خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با میزان، درباره صدور حکم قطعی پرونده گروه رستمی صفا با بیان اینکه قوه قضاییه با اقتدار به تلاش های خود در مبارزه با فساد ادامه می دهد گفت: این محکمه ها و آرای صادره ثابت می کند که دستگاه قضا با هیچ کس اغماض و تعارف ندارد. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
گروه اجتماعی- پارسا سپهری: موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس روز گذشته از اتمام بررسی لایحه عفاف و حجاب در این کمیسیون خبر داد. گفتنی است، طبق رأی نمایندگان این لایحه بر اساس اصل 85 قانون اساسی یعنی بررسی در کمیسیون به جای رسیدگی توسط 290 نماینده مجلس ررسی می شود ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۹:۰۱    
کلیات طرح فهرست احکام نامعتبر در حوزه تجارت امروز یکشنبه 29 مردادماه در نشست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای این کمیسیون تصویب شد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مخلف لایحه حجاب و عفاف می گوید اگر دولت یا قوه قضاییه به آنچه که در این لایحه در قالب اصل هشتادوپنجی نهایی شده، معترض باشند، می توانند لایحه را پس بگیرند و اجرای آن متوقف می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اتمام بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: این لایحه برای تایید به شورای نگهبان ارسال می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۳۵   + ۴۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در قانون جدید عفاف و حجاب برای افرادی که اقدام به برهنگی یا ولنگاری می کنند، در مرحله اول از طریق پیامک به آنها اخطار داده می شود.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۱    
بررسی لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب مطابق اصل 85 قانون اساسی و طرح اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه در دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
بررسی لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب مطابق اصل 85 قانون اساسی و طرح اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه در دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تصویب لایحه حجاب و عفاف در کمیسیون، سطح پذیرش جامعه را پایین می آورد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۹:۰۱    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قطعاً آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران روی سفره و معیشت مردم تأثیر مثبت خود را نشان خواهد داد، اما عده ای این دستاوردها را کم اهمیت جلوه می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۲:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: این کمیسیون مصوب کرد تا دستگاه های اجرایی هر سال یک بار گزارشی از اجرای قانون عفاف و حجاب در قالب ماده 107 آیین نامه داخلی مجلس به صحن پارلمان ارائه کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قطعاً آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران روی سفره و معیشت مردم تأثیر مثبت خود را نشان خواهد داد، اما عده ای این دستاوردها را کم اهمیت جلوه می دهند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۵۲    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که لایحه عفاف و حجاب به نتیجه نرسدگفت: در این لایحه دخالت فیزیکی پلیس به حداقل رسیده است،
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، موسی غضنفرآبادی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با تقاضای بررسی لایحه یک فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب (حمایت از سلامت اجتماعی) طبق اصل 85 قانون اساسی در اجرای ماده 164 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
موسی غضنفر آبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به محل هزینه های جریمه های بدحجابی گفت: درآمد حاصل از جریمه ها صرف اشتغال و ازدواج جوانان و کمک به محرومین کمیته امداد امام خمینی و آسیب های اجتماعی می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۶۷ سایت دیگر  
موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در لایحه حجاب شیوه برخورد با بدحجابان به صورت استفاده از نرم افزارهای روز است. جریمه ها یا از حساب مجرمین برداشت می شود یا به عنوان بدهکار در سابقه آن ها ثبت می گردد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
بررسی پیشنهاد نمایندگان در مورد گزارش کمیسیون در رابطه با لایحه یک فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب در دستور کار هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به وضعیت اتباع خارجی در سطح کشور شد.
اقتصاد ایران: در جلسه عصر امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد کانون های وکلای دادگستری انتخاب شدند.