یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۲:۳۰Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی کار»

در حالی نمایندگان کارگری بر تشکیل جلسه شورای عالی کار برای ترمیم دوباره دستمزد کارگران تاکید دارند، اما معاون وزارت کار اعلام کرد که صرفا یکی از شرکا نمی تواند تقاضا بدهد و بخواهد دستمزد اضافه شود.
در حالی نمایندگان کارگران در شورای عالی کار چندین بار تقاضای افزایش مجدد مزد را مطرح کرده اند، این بار معاون وزیر کار با اعلام اینکه دستمزد سالی یکبار افزایش می یابد، گفت: صرفا یکی از شرکا نمی تواند تقاضا بدهد و بخواهد دستمزد اضافه شود.
همشهری   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کارگران درخواست بررسی هزینه معیشت در نشست شورای عالی کار را ارائه داده اند اما بر خلاف الزام قانون برای برگزاری حداقل یک نشست این شورا در هرماه، نشست شورای عالی کار در شهریور برگزار نشد و درخواست کارگران نیز مورد رسیدگی قرار نگرفت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۳۷    
جلسه شورای عالی کار تا آخر مهرماه برگزار می شود اما هنوز مطلبی در مورد تجدیدنظر در حقوق کارگران در دستور کار قرار نگرفته است.
سلام نو / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رعیتی فرد گفت: معاون تعاون از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی مسکن کارگران شده است و در این زمینه تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی امضا شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۱    
جلسه شورای عالی کار تا آخر مهرماه برگزار می شود اما هنوز مطلبی در مورد تجدیدنظر در حقوق کارگران در دستور کار قرار نگرفته است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۶۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست علی حسین رعیتی فرد در حاشیه همایش ملی چشم انداز ایمنی و بهداشت شغلی در جمع خبرنگاران درباره افزایش حداقل دستمزد بر اساس نرخ تورم، گفت: طبق قانون میزان افزایش حداقل حقوق با توجه به تورم و نه الزاما به اندازه تورم است ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار گفت: من قبول دارم که شرایط معیشتی کارگران و کارمندان سخت است اما ما سالانه یکبار حداقل حقوق را مشخص کردیم و عرف شورای عالی کار هم همین است که سالانه یکبار موضوع حداقل حقوق بررسی شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
علیرضا حیدری گفت: همان روزی که شورای عالی کار مصوبه دستمزد 1402 را با آن شرایط خاص و البته به سختی مصوب کرد، کاملاً مشخص بود اراده ای برای ترمیم حقوق کارگران وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
عناوین مهم ترین خبرهای حوزه اشتغال و تعاون در هفته جاری به فعال شدن 5400 بنگاه راکد اقتصادی، احتمال برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده، تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی و حل مشکل سهمیه بیمه کارگران ساختمانی اختصاص داشت.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین اخبار رسیده بازنشستگان برای دانستن مبلغ افزایش حقوق مهرماه باید تا پایان هفته جاری منتشر بمانند. به گزارش وقت صبح ، اعضای کارگری شورای عالی کار تازه ترین تصمیم هایی که درباره حقوق بازنشستگان در مهرماه گرفته شده را مطرح کردند. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس گفته های اعضای کارگری شورای عالی کار سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان سازی حقوق بازنشستگان هستند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس گفته های اعضای کارگری شورای عالی کار سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان سازی حقوق بازنشستگان هستند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تاکنون جلسه ای برای اصلاح مصوبه دستمزد کارگران تشکیل نشده، از احتمال برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده خبر داد و هرگونه بازنگری در مصوبه حداقل مزد کارگران را منوط به تصمیم گیری درباره افزایش حقوق کارمندان در میانه سال دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس، با بیان اینکه وزیر کار بجای اجرای قوانین، بیشتر در زمین دولت بازی می کند در تذکری به وی، افزود: طبق قانون هر ماه باید نشست شورای عالی کار برگزار شود تا اهداف تعیین شده در راستای عدالت مزدی و تحقق شعار رییس جمهور به نتیجه برسد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
حقوق کارمندان در ایران شامل حقوق پایه و مزایایی است که توسط قانون کار و دیگر قوانین ذاتی جهت حفظ حقوق کارمندان تعیین شده است. حقوق پایه یک کارمند شامل حقوق ماهانه، ساعات کاری، مرخصی، مرخصی بیماری، اضافه کاری و پاداش به شرطی که شرایط مشروط برای ارائه خدمات مشخص شده باشند ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
حداقل دریافتی ماهانه کارگری، 8 میلیون و 208 هزار تومان است. یعنی تقریباً روزی 275 هزار تومان؛ حالا یک کارگر با حقوق روزانه خود یعنی 275 هزارتومان چه چیزی می تواند بخرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۶۹ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تاکنون جلسه ای برای اصلاح مصوبه دستمزد کارگران تشکیل نشده، از احتمال برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده خبر داد و هرگونه بازنگری در مصوبه حداقل مزد کارگران را منوط به تصمیم گیری درباره افزایش حقوق کارمندان در میانه سال دانست.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
طی ماه های گذشته چندین بار کارگران نسبت به وضعیت حقوق خود گلایه داشته و خواستار برگزاری جلسه شورای عالی کار و رسیدگی به وضع حقوق و دستمزد شدند. اما تا کنون جلسه ای با محور بررسی دستمزد برگزار نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۷۲ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر کار با اشاره به اینکه دولت تلاش کرد با طرح کالابرگ کمکی به کارگران کند گفت:احتمالاً هفته آینده جلسه شورای عالی کار برگزار می شود اما هنوز دستور کار جلسه مشخص نیست.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون وزیر کار : جلسه شورای عالی کار هر ماه برگزار شده و در این ماه احتمالا هفته آینده برگزار خواهد شد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
افزایش حقوق کارگران کلید خورد. درخواست فوری برای افزایش حقوق کارگران مطرح شد.جلسه شورای مزد برای افزایش حقوق کارگران برگزار می شود؟ جزئیات از افزایش حقوق کارگران را در ادامه بخوانید.، اعضای کارگری شورای عالی کار می گویند: انتظار داریم همین هفته بعد از تعطیلات نشست شورای عالی کار برگزار شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شورای عالی کار و سایر نهادهای مسؤول در زمینه حمایت از کارگران کار خود را به درستی انجام دهند، دیگر نیازی به قانون جدید وجود ندارد؛ چراکه قوانین خوبی در این زمینه وجود دارد.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت: افزایش حقوقی که در ابتدای سال برای کارمندان و کارگران اعمال شد هیچ تناسبی با تورم فعلی که مردم در زندگی روزمره حس می کنند، ندارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو کارگری شورای عالی کار گفت: اگر دولت در زمینه تامین مسکن و تامین کالا های اساسی با قیمت ارزان، اقدامات کافی صورت می داد، بحران معیشت کارگران تا این اندازه جدی نمی شد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۱    
روزانه مبلغ 1,769,428 ریال بن کارگری به مبلغ 11,000,000 ریال حق مسکن به مبلغ 9,000,000 ریال این یعنی: پایه حقوق وزارت کار بدون احتساب هر گونه مزایا و بدون کسر مالیات و حق بیمه در یک ماه سی روزه برابر با 73,082,840 ریال است در این صفحه خبرهای حداقل دستمزد کارگران ...
سلام نو / صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اعضای کارگری شورای عالی کار می گویند: انتظار داریم همین هفته بعد از تعطیلات نشست شورای عالی کار برگزار شود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران می گویند دولت در جلسه پایانی شورای عالی کار در سال 1401، ادعا کرده تورم در سال آینده مهار می شود و با این استدلال بدون رعایت تناسب حقوق و تورم، حقوق کارگران فقط 27 درصد افزایش پیدا کرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۰   + ۱۳۶ سایت دیگر  
بر این اساس پیگیرهای جدی در هفته های اخیر، از تیم اقتصادی دولت و مجموعه شورای عالی کار برای ترمیم حقوق کارگران و کارکنان بخش خصوصی مطرح شده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
آیت اسدی، یکی از نمایندگان جامعه کارگری در شورای عالی کار گفت: امروز قیمت تمام کالاها بر مبنای قیمت ارز محاسبه می شود و قیمت مسکن هم از این قاعده مستثنی نیست. ما هم از وزیر تعاون خواستیم برای جبران این هزینه ها چاره ای بیندیشد ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در حالی که قرار بود در روزهای گذشته نشست شورای عالی کار برای ترمیم دستمزد کارگران برگزار شود، اما آن طور که گفته می شود، هیچ خبری برای برگزاری این نشست نبوده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که قرار بود در روزهای گذشته نشست شورای عالی کار برای ترمیم دستمزد کارگران برگزار شود، اما آن طور که گفته می شود، هیچ خبری برای برگزاری این نشست نبوده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۶   + ۳۲ سایت دیگر  
پیوستگی اعتراضات معیشتی کارگران در این 6 ماهی که گذشت، نشان می دهد که قول نمایندگان دولت در جلسه پایانی شورای عالی کار در سال 1401 و ادعای مهار تورم، صرفا راهی برای پایان یافتن مذاکرات مزدی بوده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان کارفرمایی هر ساله در جلسات کمیته مزد شورای عالی کار می خواهند مزد منطقه ای را به یک عرف قانونی بدل کنند؛ غافل از اینکه این درخواست همین امروز در عمل در حال ترویج به شکل غیرقانونی است.
سلام نو / خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یک نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه درخواست بررسی افزایش حقوق کارگران در شورای عالی کار مطرح شده است، گفت: موضوع ترمیم حقوق قطعی نیست و باید منتظر برگزاری جلسات بعدی بود.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورایعالی کار گفت :موضوع ترمیم دستمزد کارگران در جلسه بعدی شورای عالی کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت،
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۴۴ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه طبق روال قبلی باید جلسه شورای عالی کار برگزار می شد گفت: تا کنون از برگزاری جلسه خبری نیست.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره اجرای طرح استاد-شاگردی گفت: تشکل های کارگری به خاطر سواستفاده برخی کارفرمایان با اخراج راحت کارگران، مخالف اجرای این طرح هستند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
به دنبال داغ شدن مطالبه درخواست ترمیم دستمزد کارگران، حالا زمزمه هایی مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان حداقلی بگیر هم به گوش می خورد. به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، آنگونه که در خبرها آمده، قرار است این هفته نشست شورای عالی کار با محوریت بررسی معیشت و دستمزد کارگران برگزار شود ...
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
در حالی دستمزد کارگران تنها جوابگوی 30 درصد هزینه کارگران است، نمایندگان کارگری خواستار تشکیل جلسه شورای عالی کار برای بررسی دوباره حداقل مزد هستند.
رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور گفت: مطابق آنچه وزیراقتصاد گفته است تا پایان سال تورم حدود 40درصد است, بنابراین انتظارمان این است که دولتی فکری به حال قدرت خرید کارگران کند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: جامعه کارگری با توجه به تداوم رشد نرخ تورم از ابتدای امسال تاکنون و عدم کفایت دستمزد دریافتی برای پوشش حداقل هزینه معیشت خانوار خواستار افزایش مجدد دستمزدهای دریافتی است. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
قرار است جلسه بعدی شورای عالی کار که این هفته برگزار می شود، به دستمزد و معیشت کارگران اختصاص یابد. به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، ظاهرا قرار است این هفته جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی متشکل از نمایندگان کارگری، دولت و کارفرمایان برگزار شود ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار می گوید: هرگونه افزایشی که در حقوق و مزد کارگران، کارمندان و بازنشستگان صورت می گیرد در کنارش باید تثبیت قیمت ها نیز اتفاق بیفتد تا به کاهش ارزش پول ملی منجر نشود و قدرت خرید را حفظ کند. ...
برترین ها / عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۱:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
قدرت خرید خانوارهای ایرانی به دلیل تورم مزمن کاهش یافته و از این رو موضوع حداقل دستمزد در ایران در سال های اخیر در حال تبدیل به چالشی جدی است. از این رو، مرکز پژوهش های مجلس پیشنهاد اعمال تغییراتی در ساختار چانه زنی دستمزد را مطرح کرده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۶   + ۵۷ سایت دیگر  
گروه اقتصای: دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از برگزاری نشست هفته آینده شورای عالی کار با محور تقویت معیشت کارگران خبر داد.به گزارش تسنیم،هادی ابوی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، برخی مخاطبان خبرگزاری با ثبت پویشی خواسته اند که ساخت مسکن کارگری در دستور کار قرار گیرد . در این پویش نوشته شده است که حق مسکن وارد شده در قانون کار ...