جمعه ۱۲ خردادساعت ۲۲:۲۷Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- قرارداد میان ترکمنستان و آمریکا ممکن است به توقف انتشار وحشتناک گاز متان از چندین منبع در این کشور آسیای میانه کمک کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از گاردین، ایالات متحده در حال مذاکره با ترکمنستان بر سر توافقی برای جلوگیری از نشت عظیم متان است. ...
عصر خبر   ۶ ساعت پیش   + ۴۵ سایت دیگر  
شریعتی روز قبل خبر داده بود که از منابع آزاد شده ایران در بانک تی بی آی عراق نیز 1.6 میلیارد دلاری بدهی گازی به ترکمنستان پرداخت شده است.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
پس از یک وقفه 2 ساله پروازهای مستقیم بین ترکمنستان و قزاقستان از سر گرفته شد.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
در دیدار رئیس جمهور ترکمنستان و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا بر علاقه مندی دو طرف برای افزایش تعاملات در زمینه های مختلف تاکید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
جایگزینی روزانه 10 میلیون متر مکعب گاز ترکمنستان با گازوئیل در نیروگاه ها و صادرات 10 میلیون لیتر گازوئیل مازاد ایران، سودآوری حدود 2 میلیارد دلاری برای کشور به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۴۵    
در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان ساختمان جدید مرکز سازمان امنیت و همکاری اروپا افتتاح شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۰    
سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد تومانی از سوی بخش خصوصی در بنادر، تقویت همکاری دریایی ایران و ترکمنستان، تداوم و پیگیری مکاتبات با طرف عراقی برای خارج سازی باقی مانده مغروقه ها از اروندرود بخشی از مهمترین اخبار حوزه حمل و نقل دریایی در هفته گذشته بود.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان شمالی مرزی طولانی با ترکمنستان دارد که باید از این فرصت در جهت توسعه اقتصادی استفاده شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در وزن 82 کیلوگرم علیرضا مهمدی در دور اول با نتیجه 8 بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف مصاف شامیل باتیروف از قزاقستان می رود. رقابت های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی – قرقیزستان
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت: با واردات گاز از ترکمنستان در شمال ایران به نیروگاه هایمان گاز بدهیم می توانیم به سمت صادرات گازوئیل که ارزش افزوده بیشتر و ارزآوری بیش از 8 میلیارد دلاری برای کشورمان دارد داشته باشیم.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل خلیج فارس وزارت خارجه گفت: برای فعال شدن موافقتنامه عشق آباد که ترانزیت بین ایران، عمان، ترکمنستان و ازبکستان هست گفت وگوهای جدی میان تهران و مسقط صورت گرفته است و امیدواریم در آینده شاهد فعال شدن این کریدور هم باشیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی از آغاز دولت سیزدهم تاکنون 13 بار میزبان سران کشورها در ایران بوده که آخرین آن سفر قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۲۱    
آقای رئیسی، امضای اسناد همکاری میان ایران و ترکمنستان را جلوه ای از اراده مقامات عالی دو کشور برای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تمدنی دانست.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۰:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت ترکمنستان برای مقابله با نشت گاز متان از دهانه غول پیکر موسوم به دروازه جهنم در این کشور مشغول مذاکره با آمریکا است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۰    
بر اساس آمار گمرک، حجم تجارت ایران و ترکمنستان سال گذشته حدود 490 میلیون دلار بود که460 میلیون دلار از این عدد مربوط به صادرات ایران و حدود 29 میلیون دلار واردات از این کشور بوده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در صفحه توئیتر خود نوشت: هنگام بدرقه آقای قربانقلی بردی محمداف، رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان ضمن ابراز رضایت از سفر به ایران و دیدار با مقامات ارشد کشور، بر پیگیری توافقات پس از بازگشت به ترکمنستان تاکید کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر مجارستان در راس یک هیات از مقامات عالی رتبه این کشور به ترکمنستان سفر می کند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی با اشاره به تضعیف موقعیت های صادراتی برای گاز ترکمنستان گفت: مطمئن ترین بازار برای ترکمنستان، جمهوری اسلامی ایران است و ترکمن ها نیازمند بازار ایران هستند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در ازبکستان گفت: با توجه به اینکه ترکمنستان کشوری در حال پیشرفت است و بازار های خوبی در بخش های تاسیساتی، ساختمانی و اقلام توسعه ای دارد، ایران میتواند از این فرصت جهت تقویت صادرات کالاهای غیرنفتی خود استفاده کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
با حضور رئیس جمهور ایران و رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با دانشگاه نیازف ترکمنستان سند همکاری امضا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در سفر دوره ای خود به آسیای مرکزی وارد عشق آباد پایتخت ترکمنستان شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دیدار مقام ارشد ترکمنستان با رهبر انقلاب، دربی پایتخت و برجام از عناوین مهم روزنامه های امروز هستند.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۸:۰۲    
امضای قرارداد سوآپ گازی و 2 برابر کردن حجم آن، تسویه بدهی گازی به ترکمنستان و احیای قرارداد واردات گاز از این کشور، ازجمله اقدامات دولت سیزدهم برای تبدیل ایران به هاب گازی منطقه و افزایش سهم کشورمان از تجارت گاز منطقه است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دیدار مقام ارشد ترکمنستان با رهبرمعظم انقلاب، دربی پایتخت و... از تیترهای مطبوعات امروز است. 23302
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه های امروز به موضوعاتی نظیر دیدار رهبری و رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان و گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) پرداخته اند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۵:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری در توییتی با اشاره به توافقات امروز ایران و ترکمنستان نوشت که سیاست همسایگی هم دوستی می آورد هم ثروت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
افغانستان و ترکمنستان برای گسترش روابط تجاری و توسعه همکاری کمیته مشترک ایجاد می کنند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: اکنون 10 میلیون متر مکعب گاز ترکمنستان را سواپ و 10 میلیون متر مکعب هم از این کشور واردات خواهیم داشت، بنابراین 20 میلیون متر مکعب گاز ظرفیت خوبی برای تجارت دو کشور خواهد بود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۲:۳۳    
رهبرمعظم انقلاب عصر دیروز (چهارشنبه) در دیدار قربانقلی بردی محمداف، رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان، ایران و ترکمنستان را خویشاوند و دارای اشتراکات فرهنگی بسیار خواندند و تأکید کردند: این اشتراکات فرهنگی زمینه مهمی برای گسترش بیش از پیش روابط در بخش های مختلف، به ویژه در حوزه های انرژی و راه است. ...
پاون   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۱:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: هم اکنون ایران ظرفیت تبادل 500 مگاوات برق را با کشور ترکمستان دارد و با احداث خط جدید مرو – سرخس حجم تبادلات برقی بین دو کشور به بیش از دو برابر افزایش می یابد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر نفت به شایعات درباره افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داد و گفت این شایعات هست تا فکر و افکار مردم را به هم بریزند اما دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار بردی محمداف با بیان اینکه ایران و ترکمنستان خویشاوند و دارای اشتراکات فرهنگی بسیار هستند، گسترش روابط را به نفع دو کشور دانستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر نفت نقش محوری و به نوعی فرماندهی مناسبی در احیای دیپلماسی انرژی کشور داشته است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس جواد اوجی وزیر نفت امروز (چهارشنبه 10 خرداد ماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص تعاملات ایران و ترکمنستان در حوزه انرژی گفت ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۱۶    
آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان و هیئت همراه عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان و هیئت همراه عصر امروز چهارشنبه 10 خردادماه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۷    
هیأت عالی رتبه ترکمنستانی عصر امروز در حالی با بدرقه وزیر راه و شهرسازی کشورمان مهرآباد را ترک کردند که با ابراز خرسندی از تفاهم های صورت گرفته و مذاکرات انجام شده، برگزاری زودهنگام کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین ایران و ترکمنستان را خواستار شدند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۷   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۱۵    
مقامات گمرک ایران و ترکمنستان در نشستی مشترک نحوه اجرای عملیاتی مفاد سند جامع اقدام مشترک گمرکی را تشریح کردند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۲    
حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان، ایران و ترکمنستان را خویشاوند و دارای اشتراکات فرهنگی بسیار خواندند و تاکید کردند ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش گره سیاسی عصر قانون حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان، ایران و ترکمنستان را خویشاوند و دارای اشتراکات فرهنگی بسیار خواندند و تاکید کردند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۴۱   + ۶۶ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری با اشاره به درخواست رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان برای حضور متخصصان و کارشناسان ایرانی جهت احداث یک بزرگراه، از نزدیکی مرز ایران و ترکمنستان تا دریای خزر، گفت: وزارت راه ایران توانایی احداث این بزرگراه را دارد، ضمن آنکه با توجه به جایگاه مهم ارتباطات زمینی و ریلی در اقتصاد جهانی ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای قربانقلی بردی محمداف رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان، ایران و ترکمنستان را خویشاوند و دارای اشتراکات فرهنگی بسیار خواندند.