شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۱:۱۰Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فیبر نوری»

بایدن در حاشیه نشست اخیر گروه 20 در دهلی از طرح آمریکا برای کمک به احداث کریدور جدیدی با نام کریدور هند-خاورمیانه-اروپا سخن گفت. این کریدور جدید قرار است حمل ونقل کالا از طریق دریا و راه آهن، انرژی از طریق لوله و داده های دیجیتالی از طریق فیبر نوری بین مبدأ، یعنی بنادر غربی هند و مقصد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها را تعریف کردیم تا رضایت کاربران را نسبت به کیفیت و سرعت اینترنت افزایش دهیم، کار در بیش از 30 شهر تمام شده است و بر اساس هدف گذاری هایی که داشتیم تا پایان سال 8 میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار می دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۳۷    
براساس گزارش شورای اجرایی فیبرنوری اروپا در سپتامبر گذشته میزان پیشرفت پروژه فیبرنوری در انگلستان حدود 51 بوده است، همین موضوع سبب شده تا اکنون این کشور برای تکمیل و تحول طرح تحولی زیرساختی خود دست به دامان پیمانکار خارجی و جدید شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مخابرات منطقه مازندران گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه ارتباطات سیار و اجرای فیبرنوری و باند پهن بزودی بخش بلده شهرستان نور در زمره نقاط سبز ارتباطی قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
یوشهر- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر اعلام کرد: نشست پیشرفت و تسریع پروژه فیبر نوری در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و استاندار بوشهر برگزار شد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۵    
عضو هیئت مدیره و رئیس رسته سخت افزار و ارتباطات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران پیرامون پروژه فیبر نوری و چالش های مربوط به توسعه این طرح توضیح می دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
استاندار گلستان از اتصال تمام شهرهای استان به شبکه فیبر نوری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
پروژه فیبرنوری که از مهم ترین پروژه های ارتباطی دولت سیزدهم به شمار می رود، بر اساس آخرین اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون با 500 شهرداری در کل کشور برای اجرای این پروژه توافق نامه امضا شده و این کار به سرعت در سراسر کشور در حال اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۰:۵۱    
خطوط تلفن همراه در چهارمحال و بختیاری به علت قطع فیبر نوری دچار اختلال شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۵۶    
مدیر مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: ساعتی پیش به علت قطع فیبر نوری با اختلال خطوط تلفن همراه مواجه بودیم.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری البرز و نائب رئیس کارگروه دولت الکترونیک استان با بیان اینکه توسعه خدمات الکترونیکی و ظرفیتهای توسعه بهره برداری اقتصاد دیجیتال در استان در دستورکار است، گفت: روند اجرای فیبر نوری در البرز به صورت مستمر رصد می شود.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه مدت قرار دادی که شهرداری در راستای اجرای فیبر نوری با شرکت آسیا تک منعقد کرده در حدود 25 سال است گفت: بعد از 25 سال کل بستر در اختیار شهرداری زنجان قرار خواهد گرفت.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اجرای فیبر نوری در سطح شهر زنجان به طول 330 کیلومتر انجام خواهد شد که نیاز به کنده کاری گسترده خواهد داشت و برای این اقدام مبلغی قریب به 33 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: به دنبال امضای توافق نامه با 500 شهرداری در کل کشور برای اجرای فیبرنوری منازل و کسب و کارها، شاهد توسعه سریع تر این طرح ملی و دسترسی مردم به سرعت های چندصد مگابیتی خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۸    
فرماندار زرند از اختصاص 5 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شبکه فیبر نوری در شهرک امام خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات با بیان اینکه تاکنون با 500 شهرداری در سراسر کشور توافق نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها امضا شده است، گفت: اگر شهرداری ها و دستگاه های متولی در استان بوشهر همکاری لازم را داشته باشند می توانیم تا دهه فجر سال جاری پروژه فیبرنوری را در شهر بوشهر به اتمام برسانیم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان فاوا شهرداری بندرعباس گفت: توسعه فیبر نوری نقش مهمی در توسعه شهر هوشمند دارد، فیبر نوری یک رسانه ارتباطی سریع و کارآمد است که می تواند برای انتقال حجم زیادی از داده ها در فواصل طولانی استفاده شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۳    
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در گفت وگو با برنا: بیشتر این سرقت ها مربوط به کابل های مسی است که انشالله با اجرای پروژه فیبر نوری به جای سیم های مسی، فیبر خوابانده می شود که ارزش اقتصادی برای سرقت نداشته باشد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات در خصوص سرقت تجهیزات ارتباطی گفت: بیشتر این سرقت ها مربوط به کابل های مسی است که انشالله با اجرای پروژه فیبر نوری به جای سیم های مسی، فیبر خوابانده می شود که ارزش اقتصادی برای سرقت نداشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان از بهره برداری بیش از 123 پروژه ارتباطی به مناسبت هفته دولت در سطح این استان خبر داد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
هم میهن: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس G20 اعلام کرد که هند، عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به همراه اسرائیل، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ایالات متحده می خواهند کریدور هند-خاورمیانه-اروپا ایجاد کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مخابرات منطقه گفت: بزودی واگذاری فیبر نوری منازل در منطقه ملاصدرای قزوین آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: امسال طرح نهضت جهادی توسعه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران(نجما) در سطح استان اجرا و فیبرنوری جایگزین تجهیزات قدیمی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
300 کیلومتر فیبر نوری در آزادراه خرم آباد به پل زال و گردنه دهلیج به شهر پلدختر اجرا شد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پروژه فیبر نوری بخش بلده شهرستان نور به طول 93 کیلومتر در اولویت نخست اجرایی امسال قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مجوز اجرای یک هزار کیلومتر فیبر نوری در لرستان از وزارت ارتباطات و فناوری اخذ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۱۵    
باشگاه خبرنگاران توانا_ زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ارتباط با اقدامات زیرساختی در استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از هزار کیلومتر فیبر کشیده شده و تا پایان سال برای تمامی روستاهای سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد و به زودی فیبر نوری برای کسب و کارها نیز شروع خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
جلالی گفت: ثبت نام قطعی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فقط به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: بنا داریم حوزه های انتخابیه را به فیبر نوری مجهز کنیم و انتخابات الکترونیک در حوزه های انتخابیه کرمان ، راور و رفسنجان و انار داشته باشیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- شهردار زنجان از آغاز اجرای طرح فیبر نوری در زنجان خبر داد و گفت:در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مینی بوس های خریداری شده از هفته آینده وارد چرخه می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۳    
تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه درحاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت کار ویژه ای برای زدودن چهره محرومیت ارتباطی از استان سیستان و بلوچستان انجام داده است ...
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات: امنیت پلتفرم ها بر عهده پلیس فتا است البته پلتفرم های با مخاطب بالا در بحث امنیت یک تدبیر دیگری برای آن ها پیش بینی شده است اما امنیت هیچ پلتفرمی بر عهده وزارت ارتباطات نیست.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۲    
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال تمام روستاهای سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل خواهند شد و همچنین موضوع فیبرنوری منازل نیز در این استان آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
گروهی از مهندسان فعال در حوزه اپتیک، سنسورهای مبتنی بر فیبر نوری را به تولید رساندند. این سنسورها علاوه بر پایش خطوط ریلی و انتقال انرژی قادر به کنترل تردد در مرزها هستند به گونه ای که موقعیت فرد را بر روی نقشه به تصویر می کشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۳:۳۹    
اترا گفت افغانستان از طریق شبکه فیبر نوری آسیای میانه را به آسیای جنوبی و به اروپای شرقی وصل می کند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری زنجان پروژه فیبرنوری را یک اقدام توسعه ای پایدار دانست و گفت: کنده کاری 330 کیلومتری برای اجرای این پروژه کل شهر و مردم را به ویژه اینکه در آستانه ورود به فصل سرد سال قرار داریم تحت تاثیر قرار خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به مشارکت شهرداری در اجرای پروژه فیبر نوری اشاره کرد و گفت: قول تکمیل این پروژه در 27 اردیبهشت ماه سال آینده داده شده تا شهروندان از اینترنت پرسرعت و پایدار بهره مند شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۷    
شهردار زنجان با بیان اینکه فیبر نوری از زیرساخت های توسعه پایدار است، گفت: ایجاد فیبر نوری نیازمند 330 کیلومتر حفاری در سطح شهر زنجان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان از دستیابی به تکنولوژی سنسور توزیع فیبر نوری و بومی سازی آن خبر داد و گفت: این سنسورها برای تجهیزات حساس مورد استفاده قرار می گیرند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات استان خراسان رضوی از اتصال کلیه سایت های حرم مطهر رضوی به فیبرنوری خبر داد و گفت: امسال با تلاش و کوشش شبانه روزی و مساعدت های شکل گرفته، 14 سایت دایمی و جدید در حرم حضرت رضا (ع) نصب و راه اندازی شده است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه خبر:رئیس شورای اسلامی شهر قروه درگزین گفت: تسریع در اتصال فیبر نوری در شهرستان قروه با توجه به ضرورت ها و نیاز مدیریتی، باید زودتر انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار باسمنج گفت: با حمایت های شورای اسلامی شهر و تلاش کارکنان شهرداری باسمنج به زودی شاهد اجرای عملیات فیبر نوری در این شهر خواهیم بود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
توسعه فیبر نوری به عنوان مهم ترین پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم اکنون با 3 میلیون و 263 هزار و 137 پورت پیشرفتی 16 درصدی را تجربه می کند.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
تسنیم: یک رسانه صهیونیست اعلام کرد، طرح عادی سازی روابط بین عربستان سعودی و اسرائیل به شکل غیر مستقیمی در حال اجراست و خط آهن ارتباطی بین هند و اروپای بخشی از آن است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
استان های خراسان شمالی و جنوبی هیچ اپراتوری ندارند و وضعیت شرکت مخابرات همچنان نامشخص است
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
محمدرضا بیدخام مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت : بسته های مختلف وجذاب این کمپین در قالب شش پلن و طرح متنوع در قالب سرویس پرسرعت فیبرنوری مخابرات یا تانوما از طریق درگاه های ارتباطی و ارائه خدمت شرکت مخابرات ایران به مشتریان در سرتاسر کشور عرضه شده و مشترکین میتوانند تا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
قطعی سیم های فیبر نوری در مسیر مواصلاتی رشت به صومعه سرا-فومن، ارتباط تلفنی بخشی از مشترکان این مناطق را مختل کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: به علت قطع فیبر نوری مسیر شهرستان های رشت به صومعه سرا و فومن بخشی از ارتباطات مشترکین به دلیل حفاری غیر مجاز یکی از شهروندان قطع و از دسترسی خارج می باشد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۳۱    
نصر: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز گفت: جمع آوری داده و نمایش از اصلی ترین ماموریت سامانه شفافیت است، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات موظف است تا بستر های لازم را ایجاد نموده و اطلاعات مورد نیاز نیز از طریق سامانه های موجود شهرداری تبریز استخراج و در صورت عدم وجود سامانه ...
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایتنا - وزیر ارتباطات دولت سیزدهم امیدوار است که طی چند ماه آینده (تا 29/12/1402) با هزینه کرد صد هزار تومان (تقریباً معادل دو دلار) در ازای هر خانوار، هر مکان اداری و تجاری و هر کسب و کار مورد نظر در جمعیت 10 میلیونی هدف، برای ایشان بتوان دسترسی نوری پهن باند ایجاد کرد!