جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۵۱Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لبنان»

ایکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
علامه شیخ علی یاسین العاملی، رئیس مجمع علمای صور لبنان با تاکید بر لزوم بسیج رسانه ای علیه اسرائیل گفت: تا زمانی که یک وجب از خاک لبنان اشغال شده باشد، مقاومت یک وظیفه است نه فقط یک حق.
عضو فراکسیون الوفاء للمقاومة وابسته به جنبش حزب الله لبنان به تنش در منطقه کفرشوبا و تجاوزات نظامان صهیونیست به خاک لبنان واکنش نشان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
فلسطینیان ساکن مناطق اشغالی موسوم به منطقه خط سبز در اعتراض به تحرکات امنیتی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در بیانیه ای اعلام کرد که جهاد ازعور، مدیر منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی در این صندوق پس از کاندیداتوری برای ریاست جمهوری لبنان، موقتاً از سمت خود استعفا داده است.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
به دنبال طرح اتهام تجاوز علیه سفیر بیروت در پاریس، لبنان وی را فراخواند.
ارتش لبنان و ساکنان شعر مرزی کفرشوبا در جنوب لبنان بعد از ساعت ها درگیری و مقابله با تحرکات نظامی نیروهای رژیم اشغالگر، صهیونیست ها را مجبور به عقب نشینی کردند.
شفقنا   ۲ ساعت پیش    
شفقنا- مردم شهرک کفرشوبای لبنان در مرزهای جنوبی نسبت به تجاوز به زمینهای خود از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی اعتراض کردند. مردم این شهرک اقدام به برداشتن سیمهای خاردار رژیم اسراییل کرده و تونل این رژیم در منطقه را تخریب کردند. ...
یک تحلیلگر امور نظامی در لبنان علت درگیری های امروز در مرز لبنان و فلسطین اشغالی را مرتبط با طرح خطرناک صهیونیست ها برای سیطره بر جولان اشغالی و مناطق مرزی لبنان دانست.
منابع خبری امروز گزارش دادند که بین ساکنان شهرک کفرشوبا در مرز لبنان با فلسطین اشغالی درگیری شدیدی رخ داده است.
منابع خبری از پرتاب گاز اشک آور توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به محل استقرار نیرو های ارتش لبنان و درگیری با مردم منطقه مرزی کفرشوبا خبر دادند.
خارگ نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ساکنان شهرک کفرشوبا در جنوب لبنان سیم های خاردار نصب شده در مناطق اشغالی این کشور توسط رژیم صهیونیستی را تخریب کردند و با نظامیان این رژیم درگیر شدند.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
منابع خبری از پرتاب گاز اشک آور توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به محل استقرار نیروهای ارتش لبنان و درگیری با مردم منطقه مرزی کفرشوبا خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
اهالی کفرشوبا در جنوب لبنان با پشتوانه مقاومت، مانع از احداث استحکامات دفاعی نظامیان رژیم صهیونیستی در اراضی این منطقه شدند.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
در پی عملیات خاکبرداری اخیر ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه مرزی کفرشوبا، اهالی این منطقه در اعتراض به این اقدام با صهیونیست ها وارد درگیری شدند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
پس از یورش بلدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی به تپه های کفرشوبا و انجام عملیات حفاری در این منطقه منابع خبری امروز (جمعه) از یورش مجدد نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه کفرشوبا در شمال اراضی اشغالی و جنوب لبنان و شکل گیری درگیری شدید میان آنها و جوانان لبنانی خبر دادند.
ایبنا   ۵ ساعت پیش    
علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران در توئیتی از همکاری با کشور لبنان در رابطه با کتاب استقبال کرد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون دبیرکل حزب الله لبنان در حمایت از کاندیداتوری رهبر جریان المرده اعلام کرد، وی رابطه خاصی با سوریه دارد که می تواند بحران بزرگ حضور آوارگان سوری در لبنان را حل کند.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- الاخبار نوشت: چند روز قبل از جلسه مجلس لبنان برای انتخاب رئیس جمهوری، فراکسیون پارلمانی اللقاء الدیمقراطی تحت رهبری ولید جنبلاط حمایت خود از کاندیداتوری جهاد أزعور را اعلام کرد. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
یک رسانه عرب زبان اعلام کرد: علی رغم اینکه کارشناسان، نهادها و سران رژیم صهیونیستی در تلاش برای پیش بینی تحرکات حزب الله، توسعه توانایی های آن را دنبال می کردند ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سفر میشل عون رئیس جمهوری سابق لبنان به دمشق و دیدار وی با بشار اسد همچنان در کانون توجه گروه های سیاسی لبنان و دیپلمات های عرب و خارجی در این کشور و تأثیر احتمالی آن بر پرونده انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
شهریورماه سال 1357 آیت الله سید موسی صدر رهبر جنبش امل لبنان به همراه شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین (مدیر خبرگزاری لبنان) در لیبی ناپدید شده و از آن زمان تاکنون اطلاع دقیقی از سرنوشت آنها در دست نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۴۷    
حزب الله بار دیگر از نامزدی سلیمان فرنجیه برای تصدی ریاست جمهوری لبنان حمایت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سابق تیپ های کماندویی رژیم صهیونیستی با اشاره به افزایش توانایی حزب الله لبنان اعلام کرد که حزب الله دشمن سختی است و در صورت وقوع جنگ در شمال فلسطین اشغالی کار با لبنان دشوار خواهد بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷    
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سفیر ایران در لبنان با وی بر لزوم تفاهم احزاب و گروه های لبنانی برای انتخاب رئیس جمهور لبنان تأکید و آنان را به تسریع در این کار دعوت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده سابق تیپ کماندویی ارتش رژیم صهیونیستی، با اشاره به توانمندی های حزب الله، گزینه ورود به عمق خاک لبنان را آخرین گزینه و جنون آمیز دانست.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - آمریکا در هر دو دولت هاشمی و خاتمی، به تلاش محافل خوش بین به غرب دهن کجی کرد. در این زمینه روزنامه وطن امروز ضمن مرور برخی وقایع تاریخ نوشت: اولین دولتی که در زمینه همکاری و امتیازدهی به آمریکایی ها پیشقدم شد، دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی بود ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۴۰    
شفقنا- خبرگزاری سرایا نوشت: نظرسنجی جدید کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد از پناهندگان سوری در اردن، مصر، لبنان و عراق نشان می دهد که بیش از 90 درصد آنها تمایل ندارند که در شرایط فعلی به کشورشان بازگردند. ...
دختران قهرمان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۲۵    
تیم ملی فوتبال جوانان دختر ایران در سومین و آخرین دیدار خود در مسابقات جوانان زیر 20 سال آسیا شکست را با پیروزی عوض کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه با صدور حکمی ژان ایو لودریان ، وزیر امور خارجه سابق این کشور را به عنوان فرستاده و مامور ویژه خود در لبنان منصوب کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، ژان ایو لودریان وزیر خارجه سابق خود را بعنوان نماینده ویژه در امور لبنان منصوب کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۵:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ماکرون با صدور حکمی وزیر خارجه سابق فرانسه، لودریان را به عنوان فرستاده و ماموز ویژه خود در امور لبنان منصوب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
منابع عربی از وجود تنش امنیتی محسوس در مرز جنوبی لبنان پس از تجاوز ارتش رژیم صهیونیسی به تپه های کفرشوبا خبر دادند.
فوتبالدخت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۵    
دیدار تیم ملی فوتبال زنان جوانان ایران با نتیجه 2 بر یک مقابل لبنان به پایان رسید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۰۱    
شفقنا- عباس الحاج حسن وزیر کشاورزی لبنان امروز(چهارشنبه) هشدار داد که امنیت غذایی کشورهای عربی علی رغم تلاش ها برای توسعه زمین های کشاورزی در خطر است. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۴۲    
شفقنا- یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید کرد که اگر حزب الله جرات کند اسراییل را هدف قرار دهد ، این اقدام بهای سنگینی برای لبنان در پی خواهد داشت. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۴۲    
شفقنا- امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز(چهارشنبه) ژن ایو لودریان وزیر سابق امور خارجه این کشور را به عنوان فرستاده ویژه خود در لبنان منصوب کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، این اقدام در چارچوب تلاش ها برای پایان دادن به بحران سیاسی در لبنان صورت گرفته است. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه ژان ایو لودریان وزیر خارجه سابق را به عنوان نماینده شخصی خود در امور لبنان تعیین کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رامی عدوان سفیر لبنان در پاریس به دلیل آزار جنسی کارمندانش، مصونیت دیپلماتیک خود را از دست خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه سابق فرانسه رئیس هیئت ویژه اعزامی به لبنان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه ژان ایو لودریان وزیر خارجه سابق را به عنوان نماینده شخصی خود در امور لبنان تعیین کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، تیم بانوان جوانان ایران در آخرین بازی خود در مرحله دوم مسابقات جام ملت های زیر 20 سال آسیا امروز چهارشنبه به مصاف لبنان رفت و با نتیجه 2 بر 1 پیروز شد. ...
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
محور مقاومتی که از لبنان تا فلسطین، تبدیل به بزرگترین کابوس آمریکا و اسرائیل در منطقه شده، بارزترین ثمره انقلاب اسلامی ایران در روند مبارزه با اشغالگری محسوب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بعد از فراخوان رئیس پارلمان لبنان برای تشکیل جلسه جهت انتخاب رئیس جمهور، سناریوهایی متعددی درباره فضای این جلسه و نیز اقداماتی که احزاب مختلف طی روزهای آینده برای حمایت از نامزد مورد نظر خود انجام خواهند داد، ترسیم می گردد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و دبیرکل جنبش امل به خبرنگاران گفت که این گروه سیاسی و حزب الله لبنان قرار نیست در جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور رأی سفید بدهند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ژنرال بازنشسته ارتش لبنان تصریح کرد که رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح این پیام را به صهیونیست ها ابلاغ کرد که از هرگونه گام عجولانه علیه ایران خودداری کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۹    
حوزه/ جبهه عمل اسلامی لبنان ، امام خمینی (ره) را شخصیتی برجسته و ممتاز اسلامی، جهادگر موحد دانست.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۹    
حوزه/ حجت الاسلام شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان خواستار حضور همه گروهها در یک جلسه برای انتخاب رئیس جمهور و گفت وگوی بدون قید و شرط شد تا برای رسیدن به نتیجه، همه گزینه ها بررسی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۷:۳۴    
معاون دبیرکل حزب الله ضمن درخواست از همه گروه ها و نیروهای سیاسی لبنان جهت گفتگوی بی قید و شرط درباره موضوع انتخاب رئیس جمهور تاکید کرد که تنها با توافق می توانیم در این زمینه به نتیجه برسیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید کرد: اگر حزب الله اشتباه کند و جنگی را علیه اسرائیل آغاز کند لبنان را به عصر حجر برمی گرداند.