جمعه ۰۴ فروردینساعت ۲۱:۳۲Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای حقوق بشر»

چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۱:۴۵    
واکنش سکینه سادات پاد به گزارش ضد ایرانی گزارشگر حقوق بشر تهران- ایرنا- دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی در واکنش ادعاهای گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد با انتقاد شدید از گزارش ادعایی گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران هشدار داد که شورای حقوق بشر باید از سیاست زدگی که تنها می تواند تفرقه و تقابل ایجاد کند و حقوق بشر را به ابزاری در راستای برنامه های سیاسی برخی کشورها تبدیل کند، فاصله بگیرد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در ژنو در جریان گفتگوی تعاملی شورای حقوق بشر با گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران ضمن انتقاد از رویکرد گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۳:۳۱    
عباسپور گفت: جنگ رسانه ای، تحریم های اقتصادی ظالمانه و اقدامات بین المللی با محوریت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و تهدیدات نظامی بخشی از محورهای جنگ ترکیبی علیه ایران است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، در پنجاه و دومین اجلاس حقوق بشر سازمان ملل متحد شرکت کرد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در بخش سطح عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل در 27 فوریه، نسبت به سیاسی شدن حقوق بشر ابراز نگرانی کرد. او گفت: متأسفانه اعلامیه جهانی حقوق بشر، که باید طرح مشترک ما باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل در ژنو ضمن قرائت بیانیه 60 کشور در شورای حقوق بشر بر جلوگیری جامعه جهانی از هرگونه تبعیض، خشونت و اهانت به ادیان و پیروانشان تأکید کرد و خواستار اقدامات ملموس شورا برای مقابله با کلیشه های منفی علیه ادیان و شخصیت های دینی و مذهبی، شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه ی واکنش ها به انفجار روز گذشته در دفاتر نمایندگی خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز تبیان در مزارشریف، ریچارد بنت، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان، خواستار بررسی و پی گیری دقیق وقوع این انفجار شده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۶    
شرکت کنندگان در نشست مجازی بررسی ابعاد حقوقی و حقوق بشری ترور شهید سلیمانی در حاشیه نشست 52 شورای حقوق بشر ترور شهید سلیمانی را نقض حقوق بین الملل دانستند و بر لزوم تعقیب کیفری و محاکمه مرتکبین آن تاکید کردند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نشست مجازی نقض های فراسرزمینی حقوق بشر با هدف بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید سلیمانی با سخنرانی سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو و با حضور عباسعلی کدخدایی و سه حقوقدان عراقی، لبنانی و الجزایری امروز در حاشیه نشست 52 شورای حقوق بشر برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو خواستار مجازات هتاکان به قرآن کریم در کشورهای غربی به منظور ایجاد عامل بازدارنده در برابر تعرض به ادیان و نمادهای آن شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
کمیته ای متشکل از سناتورهای آمریکایی در ادعایی مداخله جویانه از سازمان ملل خواسته است تا درباره برخی مسائل داخلی مرتبط با اغتشاشات اخیر در ایران تحقیق کند
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، از برخی از حکومت های جهان از جمله روسیه و چین به دلیل سرکوب جامعه مدنی و از حکومت های غربی به دلیل عملکرد ضعیف آن ها در مقابله با فقر و خشونت پلیس انتقاد کرد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۳    
بیانیه مشترک 70 کشور شامل اتحادیه اروپا روز دوشنبه، 15 حوت، به آدرس نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در جنیوا صادر شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۳۱    
قرار است امروز وضعیت حقوق بشر در افغانستان در نشست شورای حقوق بشر در ژنو مورد بررسی قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
سازمان حقوق بشری عفو بین الملل از طالبان افغانستان خواست سواستفاده های حقوق بشری خود را در این کشور متوقف کند و همچنین از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست به روند سواستفاده های حقوق بشری بی وقفه و ادامه دار حکومت طالبان در افغانستان از جمله وضع محدودیت های شدید علیه زنان و آزادی بیان رسیدگی کند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۷    
کارشناس مسائل حقوق بشر گفت: برنامه فشرده وزیر امور خارجه کشورمان در نشست شورای حقوق بشر و دیدار های دوجانبه وی با دیپلمات های کشور های مختلف نشان داد که طرح منزوی ساختن تهران شکست خورده و ایران در جامعه بین الملل موقعیت سابق خود را دارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی ریاست جمهوری نوشت که شورای حقوق بشر اگرچه تلاشی در جهت رفع اتهامات تبعیض آمیز بودن و سیاست زدگی مفرط سلف خود محسوب می شد، اما خود آلوده به آفات و اتهامات نقض و به ابزاری برای تقابل های سیاسی کشور ها با یکدیگر و تداوم فشار های سیاسی مبدل شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۳    
جعفر قنادباشی، کارشناس مسائل بین الملل گفت:ایران به عنوان یک کشوری که معتقد اسست در حقوق بشر رویه ای بسیار غلط نهادینه شده است در نشست شورای حقوق بشر ژنو حاضر شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۵    
دستاوردها و نتایج سفر وزیر امورخارجه کشورمان به ژنو برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر در برنامه امروز کنکاش بررسی می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۳    
گروه بین الملل: وزیر خارجه آمریکا در پیام خود به شورای حقوق بشر سازمان ملل نقض حقوق بشر در افغانستان، روسیه، سوریه و چین را محکوم کرد. هنگام سخنرانی نماینده روسیه حاضران با بلند کردن پرچم اوکراین به نشان اعتراض از جا برخاستند. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سفری دو روزه و فشرده به ژنو رفته در بخش عالی رتبه پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل حضور یافت و سخنرانی پر ایرادی داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
حسین امیرعبدللهیان، وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در پنجاه ودومین نشست شورای حقوق بشر و نشست کنفرانس خلع سلاح به ژنو سفر کرده بود، در حاشیه این نشست ها با شبکه سی ان ان گفت وگو کرده و به سوالاتی درباره ادعاهایی در زمینه ناآرامی های اخیر در ایران، برنامه هسته ای ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه سوریه امروز پنجشنبه در سخنرانی ویدئویی در شورای حقوق بشر در ژنو اعلام کرد که ویرانی های ناشی از زلزله وجدان دولتهای کشورهای مدعی بشریت را تکان نداد که به سیاست زدگی و استانداردهای دوگانه ادامه دادند و چشم بر زلزله زدگان بستند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در گزارشی از سخنرانی و مصاحبه خود در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ضمن تأکید مجدد بر عدم دستگیری فردی در اعتراضات مسالمت آمیز، تصریح کرد: وقتی اعتراض مسالمت آمیز با مداخله خارجی و تروریستی به اغتشاش، آشوب و ترور کشیده شد، عوامل ناامن سازی دستگیر شدند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۴۳   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در گزارشی از سخنرانی و مصاحبه خود در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ضمن تأکید مجدد بر عدم دستگیری فردی در اعتراضات مسالمت آمیز، تصریح کرد: وقتی اعتراض مسالمت آمیز با مداخله خارجی و تروریستی به اغتشاش، آشوب و ترور کشیده شد، عوامل ناامن سازی دستگیر شدند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۳۸ سایت دیگر  
. مجری:آقای وزیر به این برنامه خوش آمدید. آقای امیرعبداللهیان:بسم الله الرحمن الرحیم. آماده هستم به سوالات شما پاسخ بدهم و به همه بینندگان برنامه شما سلام می کنم. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به حجم تبلیغاتی که علیه ما صورت می گیرد اصل سفر وزیر امور خارجه به ژنو ضروری و لازم بود تا هرگونه روشنگری و رفع سوء تفاهم در این راستا انجام شود. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
فارس/ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از دو روز کاری فشرده و شرکت در نشست شورای حقوق بشر و کنفرانس خلع سلاح و رایزنی با تعدادی از مقامات شرکت کننده ژنو را به مقصد تهران ترک کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از دو روز کاری فشرده و شرکت در نشست شورای حقوق بشر و کنفرانس خلع سلاح و رایزنی با تعدادی از مقامات شرکت کننده ژنو را به مقصد تهران ترک کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان روز سه شنبه (نهم اسفند ماه) و در دومین روز حضورش در ژنو برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر و همچنین نشست سالانه کنفرانس....
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران در حاشیه پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در دیدار وزیر امور خارجه سنگال، آمادگی تهران را برای گسترش روابط با داکار اعلام کرد.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۴۶    
جمعی از کشور های غربی در بیانیه ای درباره محدود کردن کاربرد حکم اعدام در کشور ها که در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل قرائت شد، به طرح ادعا هایی علیه ایران پرداختند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه با مقامات شرکت کننده در اجلاس شورای حقوق بشر و خلع سلاح در ژنو، عصر سه شنبه 9 اسفندماه با "ایوان خیل پینتو" وزیر خارجه ونزوئلا دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور از جمله در حوزه دوجانبه گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه جریان ضد انقلاب همواره در تلاش بود تا مانع شنیده شدن صدای ایران شوند، اما مسئولان باید این صدا را به گوش جهان برسانند.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از کشور های تحت حمایت غرب و رژیم صهیونیستی در نشست شورای حقوق بشر با انتشار بیانیه ای، مداخله در امور داخلی ایران را تکرار کردند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۲:۲۴    
اصفهان زیبا در بررسی اهمیت و چرایی حضور ایران در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با منصور حقیقت پور، کارشناس مسائل استراتژیک، نماینده سابق مجلس و مشاور عالی رئیس مجلس دهم شورای اسلامی (علی لاریجانی) گفت وگو کرد. خبرنگار سیاست شاه کلید تأثیر دروغ بزرگ، هیجان هاست. حس خشم، ترس، طنز و نفرت... ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از حضور سطح بالای ایران در شورای حقوق بشر و تشریح مواضع ایران در این شورا، قدردانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۱:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه با مقامات شرکت کننده در اجلاس شورای حقوق بشر و خلع سلاح در ژنو، عصر سه شنبه 9 اسفندماه با "ایوان خیل پینتو" وزیر خارجه ونزوئلا دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور از جمله در حوزه دوجانبه گفت وگو کرد.
برترین ها / توسعه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۷:۴۸   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه هیچ پیامی از طریق وزیر خارجه عراق برای همتای ایرانی او ارسال نکرده اند، بار دیگر تکرار کرد که احیای برجام برای ماه هاست که در دستورکار قرار ندارد.
پرسش   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات وزیر خارجه در حالیست که شورای حقوق بشر سازمان ملل پیشتر در اواخر سال گذشته میلادی، در جلسه ای اضطراری، به تشکیل یک کمیته حقیقت یاب بین المللی برای ثبت و گزارش موارد نقض حقوق بشر و سرکوب اعتراضات در جمهوری اسلامی رأی داده بود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در حاشیه پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با آیساتا تال سال وزیر امور خارجه سنگال دیدار کرد.
برترین ها / یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
آمریکا در نشست شورای حکام آژانس اتمی از ایران خواست غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را متوقف کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از برگزاری نشست روز گذشته شورای حقوق بشر سازمان ملل اعضای شورا یک بیانیه علیه ایران صادر کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل به ژنو سفر کرده است، بعدازظهر امروز سه شنبه 9 اسفند 1401 با شبکه خبری CNN گفتگو کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۱   + ۵۸ سایت دیگر  
جمعی از کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی در بیانیه ای درباره محدود کردن کاربرد حکم اعدام در کشورها که در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل قرائت شد، به مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران پرداختند. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۱   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که طی روزهای آینده قرار است مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سفر کند. به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه سفر به سوئیس در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر خود به ژنو و رایزنی هایی که در طول این سفر داشته است ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۳۹    
پس از برگزاری نشست روز گذشته شورای حقوق بشر سازمان ملل اعضای شورا یک بیانیه علیه ایران صادر کردند.