شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۲:۱۲Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بیوتیک ها»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بررسی مشکلات علم پزشکی از جمله مقاومت به آنتی بیوتیک ها به یکی از چالش های مهم محققان در همه رشته ها تبدیل شده است و در این زمینه، یکی از محققان ایرانی به بررسی نانوالیاف برای مقابله با میکروارگانیسم های عامل عفونت پرداخت.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۳:۴۱    
با ایجاد عفونت، مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند اما بهتر است اگر در شرایط خاصی قرار ندارید از آنتی بیوتیک های طبیعی برای درمان استفاده کنید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران می گویند مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها با تاثیر بر میکروبیوت های روده ای می تواند زمینه ابتلا به پولیپ های روده بزرگ را افزایش دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه عامل بیماری های آنفلوانزا و سرماخوردگی ویروس است، آنتی بیوتیک ها هیچ تأثیری روی این بیماری ها ندارند و واکسن آنفلوانزا برای گروه های در معرض خطر که ابتلا به آنفلوانزا در آنها با عواقب سنگین تری همراه است، تجویز می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۵۹    
با توجه به اینکه عامل بیماری های آنفلوانزا و سرماخوردگی ویروس است، آنتی بیوتیک ها هیچ تأثیری روی این بیماری ها ندارند و واکسن آنفلوانزا برای گروه های در معرض خطر که ابتلا به آنفلوانزا در آنها با عواقب سنگین تری همراه است، تجویز می شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
محققان دریافتند که عصاره زنجبیل در مهار رشد کاندیدا آلبیکانس نقش موثری دارد . در این مطالعه اثر بازدارندگی عصاره زنجبیل با نیستاتین قابل مقایسه بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۵:۱۹   + ۵۵ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح تفاوت های آنفلوآنزا و سرماخوردگی، درعین حال تاکید کرد که با توجه به اینکه عامل بیماری های آنفلوانزا و سرماخوردگی ویروس است، آنتی بیوتیک ها هیچ تاثیری روی این بیماری ها ندارند.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۷:۰۴    
آنتی بیوتیک ها هر سال جان میلیون ها نفر را نجات می دهند. اما آیا آن ها می توانند به سیستم باکتریایی طبیعی که سلامتی ما به آن وابسته است، آسیب بزنند؟ تبلیغات بدن ما میزبان تریلیون ها باکتری است که بدون آن ها نمی توانیم زندگی کنیم و بالاترین تراکم باکتری در روده ما قرار دارد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
محققان استرالیایی با همکاری شرکت بلواسکوپ استیل (Bluescope Steel) در حال توسعه پوشش هایی هستند که باکتری ها و قارچ ها را نابود می کند. به گزارش سیناپرس، میزان فزاینده عفونت مقاوم به دارو، متخصصان بهداشتی را در سطح جهان نگران کرده است ...
برترین ها / سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۱:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان یک آنتی بیوتیک جدید احتمالی را از سویه ای از باکتری موجود در خاک شنی کارولینای شمالی جدا کردند. این ماده قوی به نام کلوویباکتین به تازگی در آزمایشگاه های شرکت دارویی نوووبیوتیک کشف شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۱   + ۵۳ سایت دیگر  
متأسفانه آمار مصرف خودسرانه مکمل ها در ایران خیلی زیاد است. علاوه بر این، مصرف داروهای دیگر مثل مسکن ها و آنتی بیوتیک ها هم بیش از حد معمول است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد: آلرژی های رخ داده در دوران کودکی ممکن است با ترکیب باکتری های روده افراد ارتباط داشته باشد. علاوه بر این، محققان معتقدند:مصرف آنتی بیوتیک ها می توانند این مشکل را تشدید کنند. ...
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۸:۵۲    
نتیجه یک بررسی نشان می دهد که دارچین می تواند گزینه خوبی برای مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی باشد. آنتی بیوتیک ها از اولین دوره ای که مورد استفاده قرار گرفتند جان تعداد بی شماری از انسان ها را نجات داده اند، اما با گذر زمان تعداد فزاینده ای از گونه های باکتری به آنتی بیوتیک ها مقاوم شده اند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اکثر آنتی بیوتیک ها می توانند فلور روده را مختل و انواع علائم را ایجاد کنند.
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
محققان از خواص آنتی باکتریال روغن درخت چای استفاده کرده تا پوشش زیست فعالی تولید کنند که باکتری ها را از تجهیزات پزشکی دور می کند. این یافته می تواند به از بین بردن میلیون ها مورد عفونت در سال کمک کند. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
از پنیرک به عنوان گیاهی با اثر های مختلف یاد شده است به طور مثال منبع غنی از ویتامین های A و B و C بوده و همچنین دارای مواد لعابی، تانن ها، مواد رزینی، اگزالات کلسیم و اسانس می باشد البته مهم ترین ماده موثره گل آن موسیلاژ می باشد. گل های پنیرک بیش از 10 درصد موسیلاژ دارند ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، سید حیدر محمدی روز دوشنبه در نشست روایت سلامت در دولت مردمی، افزود: در یکسال اخیر بسیاری از کمبودهای دارویی گذشته شامل سرم های تزریقی و شست وشو و آنتی بیوتیک ها برطرف شد و امسال هم تلاش می کنیم که با تولید داروهای بیماران خاص ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
نتیجه یک بررسی نشان می دهد که دارچین می تواند گزینه خوبی برای مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی باشد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۳۷    
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به این که در حال حاضر میزان کمبودهای دارویی به زیر چهار درصد می رسد؛ گفت: مشکلات تأمین آنتی بیوتیک ها و سرم کاملاً مرتقع شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به این که در حال حاضر میزان کمبودهای دارویی به زیر چهار درصد می رسد؛ گفت: مشکلات تأمین آنتی بیوتیک ها و سرم کاملاً مرتفع شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف برخی از داروها در استان نگران کننده است که باید مصرف منطقی دارو مورد توجه باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا- روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارشی به جنگ هایی که آمریکایی ها به بهانه های مختلف طی دهه های گذشته در عراق به راه انداخته اند اشاره کرد و نوشت ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۴:۳۶    
یک یافته جدید در خصوص سلول های نئاندرتال ها می تواند مسیر آنتی بیوتیک ها را عوض کند!
آلودگی هوا با بسیاری از مشکلات سلامتی مرتبط است و اکنون دانشمندان متوجه شدند که باعث افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی نیز می شود. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از فارس، مقاومت آنتی بیوتیکی تهدیدی فزاینده برای سلامت جهانی است. در سال 2019، بیش از 1 ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۴    
برای پزشکانی که به دنبال کنار گذاشتن جراحی آپاندیس و حذف آن از بدن بیمارند، خبرهای خوبی در راه است. بنا بر گزارش نیویورک پست، شاید با وجود آنتی بیوتیک ها دیگر نیازی به این جراحی نباشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی سال های اخیر، بحث مقاومت آنتی بیوتیکی بوده که عمدتا عواملی مانند مصرف بیش از حد این داروها و استفاده گسترده از آن ها در صنایع دامداری و پرورش مرغ به عنوان دلایل این پدیده معرفی شده اند، اما تحقیقات جدید نشان دهنده تاثیر قابل توجه آلودگی هوا در این عارضه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۷:۰۱    
افزایش میزان آلودگی هوا با افزایش مقاومت بدن در مقابل آنتی بیوتیک ها - یکی از بزرگترین تهدید ها برای سلامت انسان - مرتبط است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: التهاب گوش میانی شایعترین علت مراجعه به پزشک و مصرف آنتی بیوتیک ها است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گفته محققان ما در یک مسابقه تسلیحاتی با باکتری ها محبوس شده ایم و به طرز نگران کننده ای به نظر می رسد که در حال شکست هستیم، زیرا باکتری ها به طور فزاینده ای در برابر بهترین داروهای ما مقاومت می کنند. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۱:۵۰    
آبریزش بینی یک بخش طبیعی از سرماخوردگی است. پزشک یا پرستار کودک شما ممکن است داروی دیگری را تجویز کند یا نکاتی را برای کمک به درمان علائمی مانند تب و سرفه به شما ارائه دهد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مصرف آنتی بیوتیک ها ممکن است آسیب زیادی به سیستم دفاعی بدن برساند. اگر در شرایطی مجبور به استفاده از چرک خشک کن شدید بهتر است گزینه های جایگزین را امتحان کنید.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۲۱:۴۰    
ملانی لاورنس از برخی جنبه ها در آینده ای زندگی می کند که انتظار همه ما را می کشد. او نسبت به تقریبا هر آنتی بیوتیکی مقاوم و نسبت به بقیه آنها دچار آلرژی یا عدم تحمل است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۲۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها برای ازبین بردن باکتری ها طراحی شده اند؛ اما باکتری ها بیش از 3 میلیارد سال است که در حال تکامل هستند و یاد گرفته اند که برای زنده ماندن، خود را تغییر دهند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
تحقیقات قبلی همچنین نشان می دهد که استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند باعث اختلالات عمده میکروبیوم شود که منجر به اثرات نامطلوب می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۳    
آنتی بیوتیک ها عوارض زیادی دارند که به جای آن می توان از مواد طبیعی که خاصیت چرک خشک کن دارند استفاده کنید. در این مطلب به 5 چرک خشک طبیعی آشنا می شوید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
مجری طرح تولید کونژوگه های دارویی متصل به پروتئین آلبومین در پژوهشگاه ابن سینای جهاددانشگاهی هدف اجرای این طرح را تولید کونژوگه های داروی متصل به پروتئین برای استفاده در صنعت IVD کشور و خودکفایی در این زمینه دانست و گفت ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها عوارض زیادی دارند که به جای آن می توان از مواد طبیعی که خاصیت چرک خشک کن دارند استفاده کنید. در این مطلب به 5 چرک خشک طبیعی آشنا می شوید.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۰    
دانشمندان با مهندسی دوباره یک ساختار شیمیایی موجود در طبیعت، راه را برای ساخت طبقه جدیدی از آنتی بیوتیک ها فراهم کرده اند که می توانند باکتری های مقاوم را از بین ببرند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان چینی موفق به ساخت یک نوع بانداژ هوشمند شده اند که می تواند به طور خودکار انواع مختلف عفونت های باکتریایی، از جمله ابر میکروب های بالقوه کشنده را که قادر به شکست دادن آنتی بیوتیک ها هستند، شناسایی و نابود کند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش فراورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه دارو، زباله نیست ؛ نسبت به دور ریختن داروهای مازاد و تاریخ مصرف گذشته به ویژه داروهایی نظیر آنتی بیوتیک ها و داروهای هورمونی و ضدسرطان در زباله های معمولی و بازگشت آن به چرخه محیط زیست و مصرف هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۲۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
مقاومت میکروارگانیسم ها در برابر آنتی بیوتیک ها یکی از مهم ترین مشکلات پزشکی امروز است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه سلامت:در حالی که اکثر عفونت های باکتریایی جدی نیستند، اما می توانند در صورت عدم درمان، روند بدتری پیدا کرده و حتی مسری شوند. در این میان اگرچه آنتی بیوتیک ها یک راه معمول برای درمان این عفونت ها هستند ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی طرقبه شاندیز،دکتر قدرتی رئیس شبکه؛ به زنبورداران در خصوص مصرف آنتی بیوتیک ها در هنگام جریان شهد و تولید عسل هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۹:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو، در خصوص عوارض بی رویه و خودسرانه مصرف آنتی بیوتیک ها، هشدار داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۱:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان برای تعیین همزمان 10 آنتی بیوتیک در محصولات آبزی، یک روش کروماتوگرافی مایع با فشار فوق بالا را ارائه کرده اند.
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ترکیبی از مصرف غذاهای فراوری شده، استفاده از آنتی بیوتیک ها و هوای گرم تابستان، ممکن است مسبب ایجاد سنگ کلیه در نسل جدید باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
محققان بیان کردند؛ با استفاده از نانولوله ها و به کارگیری آن ها در کروماتوگرافی و طیف سنجی جرمی، می توان با دقت و صحت بالا باقیمانده های آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید را در محصولات آبزی مشخص کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۵:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
بوتاکس با برخی از دارو ها مثل آنتی بیوتیک ها تداخل دارد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
با ادامه افزایش عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک، متخصصان در جست وجوی دارو های ضدمیکروبی جایگزین، به خواص درمانی طبیعی عسل پرداخته اند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: محققان آلمانی موفق به تولید نانوذراتی شدند که می توانند غلظت بسیار بالایی از آنتی بیوتیک ها را برای درمان سل به ریه برسانند.