جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۹:۲۹Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یوزپلنگ ایرانی»

ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در یکی از معادن کلاته های شرقی میامی رؤیت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۲۶    
سرعت مجاز تردد خودروها در محدوده عباس آباد در مسیر تهران- مشهد از 110 به 80 کیلومتر کاهش می یابد تا جلوی تصادف با وحوش به ویژه یوزپلنگ ایرانی گرفته شود.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۰   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، مهدی الله پور اظهار کرد: یک قلاده یوزپلنگ مادر به همراه توله اش در شهرستان جغتای توسط دوستداران محیط زیست شهرستان مشاهده و ثبت شد ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از انجام مناقصه 30 کیلومتر اول طرح فنس کشی کریدور عبور یوزپلنگ ایرانی در جاده عباس آباد - میامی خبر داد و با اشاره به مصرف بالای آب در بخش کشاورزی در کشور گفت: اگر تنها 10 درصد راندمان آب در بخش کشاورزی افزایش یابد، مشکل آب شرب نخواهیم داشت.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: تصاویری به دست خبرگزاری رکنا رسیده است که نشان می دهد علی رغم پایان زمان خروج عشایر از زیستگاه های پارک ملی توران همچنان در پارک ملی توران و حتی زیستگاه های اصلی گونه یوزپلنگ آسیایی حضور دارند. مهلت نهایی تا پایان فروردین ماه بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
پناهگاه میاندشت جاجرم به عنوان زیستگاه یوزپلنگ ایرانی و منطقه مولد این گربه سان زیبا و ارزشمند اکنون در محاصره مشکلاتی از قبیل خشکسالی، سگ های گله و حضور دام در این دشت قرار دارد.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۳:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
علی رغم خبر قبلی سازمان محیط زیست مبنی بر بارداری ایران، پیام محبی، دامپزشک به خبرآنلاین گفت: ایران باردار نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۴    
درحالی که احتمال تصادف در جاده عباس آباد میامی، اصلی ترین تهدید یوزپلنگ ایرانی در زیستگاه پارک ملی توران محسوب می شود، به نظر می رسد که فنس کشی و ایجاد زیرگذر در این جاده در برنامه های وزارت راه و شهرسازی دیده نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارک ملی توران به تشریح اقدامات انجام شده در راستای حفاظت بهتر از یوزپلنگ ایرانی در زیستگاه توران پرداخت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
در شرایطی که بعد از تایید جفت گیری موفق ایران و فیروز یوزهای ماده و نری که در شرایط اسارت در سایت تکثیر یوزپلنگ آسیایی پارک ملی توران زندگی می کنند، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی احتمال بارداری ایران و زایمان او در آینده نزدیک به گوش رسیده است ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۸:۳۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: برای حفاظت از زیتسگاه یوزپلنگ ایرانی در منطقه میاندشت با کمبود محیط بان روبرو هستیم و باید برای این مهم چاره ای اندیشیده شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: در حالیکه سازمان حفاظت محیط زیست همچنان به سوالات کارشناسی مطرح شده پیرامون پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی پاسخی ارایه نداده است، معاون سازمان محیط زیست از احتمال بارداری دوباره ایران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- کارشناس و صاحب نظر مسائل محیط زیست ضمن ارائه طرحی برای ایمن سازی محور میاندشت و میامی نسبت به عدم اتلاف یوزپلنگ آسیایی، گفت: سپر حفاظتی یوزپلنگ ایرانی از تصادفات جاده ای پیشنهاد شد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک محیط بان ویدیویی متفاوت برای حفظ جان یوزپلنگ ایرانی منتشر کرده است.
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
یک محیط بان به نام احمد بهاری با انتشار این فیلم در صفحه شخصی خود نوشت: لطفاً برای نجات یوزپلنگ ایرانی در سفر به مشهد مقدس حدفاصل میامی تا عباس آباد با احتیاط برانید.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه؛ در این ویدئو صمیمیت دیدنی شایا، پلنگ ایرانی با تیمارگرش، مهندس نوری، را مشاهده کردید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی با اعلام 10 برنامه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی از نصب دوربین سرعت سنج و تصویب سرعت مطمئنه در محور"میامی" خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، کلیپی را از پنج یوزپلنگ ایرانی که در شرایط اسارت در مرکز تحقیقات یوزپلنگ آسیایی پارک ملی توران استان سمنان زندگی می کنند، منتشر کرد. این کلیپ مربوط به واپسین روزهای فروردین 1402 است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
تصویری از توران و آذر، ایران و فیروز یوزپلنگ های ایرانی در سایت تکثیر یوزپلنگ ایرانی را مشاهده کنید.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۴:۳۲    
جلسه هم اندیشی و تبیین وظایف دستگاه های اجرایی ذی ربط در استان سمنان برای حفاظت بهینه از زیستگاه یوزپلنگ ایرانی و ایمن سازی کریدور این گونه در معرض خطر انقراض برگزار شد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
هم میهن نوشت: تلف شدن یک توله یوز آسیایی در مردادماه 1401، آغازی بر یک کابوس بی پایان بود؛ کابوس جاده مرگ. در جاده ای که از سال 97 دیگر نشانی از تلفات جاده ای در آن دیده نمی شد ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۶:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
متخصصان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی جهاددانشگاهی موفق شدند نمونه های سلولی پیروز، یوزپلنگ ایرانی را که در نهم اسفند 1401 تلف شده بود، پس از نمونه برداری از بافت های مختلف مانند پوست و بافت های جنسی و انتقال به بانک سلوهای این مرکز بلافاصله کشت و تکثیر نمایند که خوشبختانه این نمونه ها با موفقیت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سلول های پیروز یوزپلنگ ایرانی در بانک ژنتیکی کشور ذخیره شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
ذخیره سلول های پیروز در بانک ژنتیکی کشور انجام شد. پیروز، یوزپلنگ ایرانی و فرزند ایران و فیروز بود که اردیبهشت 1401 متولد و به نماد یوزپلنگ آسیایی تبدیل شد. پیروز در نهم اسفند ماه پارسال در بیمارستان دامپزشکی تهران تلف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی جهاد دانشگاهی موفق شدند نمونه های سلولی پیروز، یوزپلنگ ایرانی را در بانک سلول های این مرکز شناسنامه دار و ذخیره کنند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ششم فروردین 1402 خبری تلخ در رسانه ها منتشر شد: ماجراد ، یوزپلنگ ایرانی در جاده میامی تلف شد. کمی بعدتر، خبر تلخ تری همه را متعجب کرد: یوز ایرانی تلف شده، باردار بود و او به همراه سه جنینش را از دست دادیم! ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. جشن بزرگ مقامات عربستانی برای زنان فوتبالیست مناطقی از سیارات خشن، ممکن است بتوانند حیات را در خود جای بدهند خط قرمز پلیس برای توقیف خودروی مسافران چیست؟ عکسی غم انگیز از جان دادن یوزپلنگ ایرانی در جاده ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۴    
یک قلاده یوزپلنگ آسیایی بر اثر تصادف یک دستگاه خودرو در جاده میامی - سبزوار در محدوده استان سمنان تلف شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
فارس نوشت: ماجراد ، یوزپلنگ ایرانی که در جاده میامی تلف شد، باردار بود و او به همراه سه جنینش را از دست دادیم! ماجراد ، یوزپلنگ ایرانی که در جاده میامی تلف شد، باردار بود و او به همراه سه جنینش را از دست دادیم! ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: یوزپلنگ تلف شده در میامی جوان، بالغ و ماده بود و بارداری این یوز در دست بررسی است. به گزارش ایسنا، بهرام علی ظاهری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ماجراد ، یوزپلنگ ایرانی که در جاده میامی تلف شد، باردار بود و او به همراه سه جنینش را از دست دادیم!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
ماجراد ، یوزپلنگ ایرانی که در جاده میامی تلف شد، باردار بود و او به همراه سه جنینش را از دست دادیم!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۳    
استاندار سمنان به دنبال تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ ایرانی در جاده میامی، دستور پیگیری فوری صادر کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس پژوهش های صورت گرفته تصادفات جاده ای مهم ترین دلیل تلفات گونه ارزشمند یوزپلنگ ایرانی است .ایمن سازی جاده به کمک نصب دوربین های کنترل کننده سرعت، تابلو های هشداردهنده، تأمین روشنایی محور و فنس کشی حاشیه زیرگذرها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۱۷    
یک قلاده یوزپلنگ ایرانی که از گونه های نادر در معرض انقراض است، بر اثر تصادف در جاده میامی تلف شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۳۹ سایت دیگر  
یک قلاده یوزپلنگ آسیایی روز یکشنبه بر اثر تصادف یک دستگاه خودرو در جاده میامی - سبزوار در محدوده استان سمنان تلف شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۳۰    
روز یازدهم اردیبهشت سال 1401 خبر تولد سه توله یوز ایرانی، امیدها برای احیای گونه در معرض خطر یوزپلنگ ایرانی را زنده کرد؛ همان یوزپلنگی که در جام جهانی 2014 برای نخستین بار روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران نقش بست و تلاشها برای مقابله با انقراض این گونه ایرانی جدی تر شد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
بعد از ده ماه تنها توله یوزپلنگ زنده مانده ایران تلف شد، مرگ پیروز جزو مواردی از مرگ حیوانات بود که حواشی زیادی داشت، در ادامه مروری بر روند تولد و مرگ این یوزپلنگ ایرانی آورده شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۵۵    
پیروز یوزپلنگ ایرانی که تحت شرایطی خاص به دنیا آمد تا نسل یوزپلنگ آسیایی در چارچوب یک پروژه محیط زیستی توسعه یابد، نهم اسفند 1401 به دلیل نارسایی کلیوی تلف شد ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ویدیویی دیدنی از ناگفته های تلخ علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز توله یوزپلنگ ایرانی در گفتگو با عصر ایران که بیان کرد: استرس پیروز من را نابود کرد، دیگر این کار را نمیکنم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیشکسوت حیات وحش با بیان این که حتی اگر تمام امکانات و دانش فنی لازم آماده شود، بازهم احتمال موفقیت معرفی یوزهای ایرانی متولدشده در شرایط اسارت و نیمه اسارت در کشورمان به طبیعت بسیار اندک خواهد بود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: جشن ثبت ملی یوزپلنگ ایرانی که امیدها به احیای آن افزایش یافته است، برگزار می شود.
شاینا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
2 فیلم ایرانی در سیزدهمین دوره جشنواره لیفت آف (Lift-off) انگلستان با دیگر آثار این جشنواره رقابت می کنند. به گزارش شاینا ، فیلم سینمایی پری سا و فیلم کوتاه آخرین رقص با یوزپلنگ ایرانی از ساخته های محمدرضا رحمانی با حضور خود در سیزدهمین دوره جشنواره لیفت آف (Lift-off) در روز 27 مارس (7 فروردین) ...
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
تازه ترین تصاویر از پدرِ پیروز ، یوزپلنگ معروف ایرانی که عکاس فارس با سفر به پارک ملی توران آن را تهیه کرده، نشان می دهد حال فیروز خوب است و شرایط مناسبی در این منطقه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
کشف یک تخته پوست یوزپلنگ ایرانی در مهدی شهر در روزهای اخیر خبرساز شد؛ اما آیا مادر آذر و توران سلاخی شده است؟!
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۶    
آمار نهایی انجمن یوزپلنگ ایرانی نشان می دهد که در 2زیستگاه اصلی این گونه یعنی در ذخیره گاه زیست کره توران و پناهگاه حیات وحش میاندشت در سال جاری 7یوزپلنگ ماده به همراه 8فرد از توله هایشان مشاهده شده اند و با توجه به وجود 2نر غالب در منطقه رشد امیدوارکننده ای در جمعیت توله ها ایجاد شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به تلف شدن پیروز، یوزپلنگ ایرانی در این خبر لیست انقراض حیوانات را باهم می بینیم.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم رسانه ورزش امروز در یک دیدار خیریه کنار کودکان مبتلا به سندروم داون به میدان رفت. وریا غفوری، کاپیتان سابق باشگاه استقلال که در هفته های اخیر در تمرینات تیم رسانه ورزش حضور داشته در کنار عادل فردوسی پور در این مسابقه حضور داشت ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۰    
ماجرا از این قرار است که یک اکانت در توییتر با هدف دست انداختن برخی مخالفان، اطلاعاتی جعلی درباره علت مرگ پیروز یوزپلنگ ایرانی منتشر می کند و امید دانا آن را جدی می گیرد ! بقیه داستان را خودتان ببینید.