شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۹:۰۹Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اصل 90»

به گفته کارشناسان، فراهم بودن امکان استعلام چک های در راه به کاهش ریسک دریافت چک های بلامحل کمک خواهد کرد؛ سامانه استعلامی که بنا بر اعلام رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس باید تا ابتدای مهر عملیاتی می شود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به ورود این کمیسیون به اجرای قانون حساب واحد خزانه گفت: منتظریم ببینیم آیا وزارت اقتصاد مهلت اجرای این قانون را تمدید می کند یا خیر؟
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: دستگاه هایی که به حساب واحد خزانه متصل نشدند به دستگاه قضا معرفی می شوند .
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: اگر این سامانه تا اول مهر راه اندازی نشود بانک مرکزی متخلف بوده و مقصران به قوه قضاییه معرفی می شوند.معاون فناوری های نوین بانک مرکزی بارها وعده راه اندازی این سامانه را داده اما محقق نشده است.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۵    
عضو کمیسیون اصل 90 در گفتگو با روزپلاس در واکنش به خبر عضویت سران قوا در هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت گفت: با این اقدام، تصمیم گیری هیات نظارت مجمع به سمت انطباق با واقعیات روز کشور خواهد رفت.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت را مکلف کرد اولویت بندی صنایع تبدیلی در دست احداث را ظرف یک ماه آینده به این کمیسیون ارائه کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت را مکلف کرد اولویت بندی صنایع تبدیلی در دست احداث را ظرف یک ماه آینده به این کمیسیون ارائه کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس گفت: تأخیر 16 ساله در اصلاح اساسنامه بانک ها به هیچ وجه قابل قبول نبوده و نشان از بی توجهی به قانون و همچنین طرز کار معیوب وزارت امور اقتصادی و دارایی دارد و باید مسئولین مستقیم انجام کار در آن وزارتخانه برای تعلل طولانی و عدم انجام تکالیف قانونی ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای حل مشکل اتباع، سامانه احراز کد اتباع خارجی طی مدت یک ماه توسط وزارت اطلاعات راه اندازی می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای حل مشکل اتباع، سامانه احراز کد اتباع خارجی طی مدت یک ماه توسط وزارت اطلاعات راه اندازی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۴    
ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه دعواهای درون جناحی هیچ کدام اصالت ندارد، گفت: زیرا در این دعواها عمدتا اشخاص محوریت دارند و تمام بحث ها بر سر حمایت از یک شخص خاص صورت می گیرد، نه برای حمایت از مردم و اصول انقلاب.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید نظارتی اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از پروژه چشمه نور، گفت: با پیگیری های انجام شده در مجلس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی اصل 90 مجلس با اشاره بازدید هیأت بازرسی کمیسیون اصل 90 از ابر پروژه علمی و فن آوری چشمه نور ایران گفت: بنا شد تا برای جبران عقب ماندگی این پروژه نشستی با وزیر علوم و معاون فناوری رئیس جمهور داشته باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- نماینده مشهد و رییس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند لغو پروانه بهره برداری 2 معدن سنگ دهنو شاندیز و کمر مقبولا واقع در شاندیز خراسان رضوی و حوالی مشهد با درخواست فعالان و متولیان میراث فرهنگی و به دلیل آسیب رساندن به آثار و سنگ نگاره های باستانی دیزدر به ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس با اشاره به نکات مطرح شده در جلسه هم اندیشی کمیسیون اصل 90 مجلس، یادآور شد: شفافیت مالی در حوزه ورزش به ویژه در میان باشگاه های ورزشی اهمیت بالایی دارد و دسترسی همگان به اطلاعات ورزشی می تواند به شفافیت منجر شود.
سلام نو / دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات با این تیتر که "دولت رئیسی برای حقوق بازنشستگان چه نقشه ای کشیده است" به صحبت های یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره موضوع مستمری پرداخته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از ورود کمیسیون اصل 90 به پروژه راهبردی چشمه نور استان قزوین خبر داد و بر پیشگامی وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در این زمینه تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به تعدادی از اقدامات مثبت صورت گرفته از سمت مجلس و قوه قضائیه در کوتاه کردن برخی از فرایندها، گفت: ما در برخی از حوزه ها توانسته ایم به حکمرانی نو نزدیک شویم.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،ضمن انتقاد از نحوه تایید صلاحیت کاندیداهای ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری، به وزیر بهداشت تذکر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: به منظور ارتقای سلامت خانواده ها و تشویق نانوایی ها به تولید نان کامل با چرخه پخت صحیح نرخ متفاوتی برای این واحد ها توسط وزارت خانه های کشور، جهاد و صمت تعیین می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در این جلسه عملکرد دستگاه ها درباره زنجیره ارزش نان ارزیابی و مقرر شد شیوه نامه پخت نان کامل مشخص شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده پتروشیمی میانکاله باید در شورای عالی محیط زیست بررسی شود، گفت مجلس قطعا جلوی ساخت وساز در پتروشیمی میانکاله را خواهد گرفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور در نشست مشترک مدیران این سازمان با اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: فرونشست در کشور به مرحله بحرانی رسیده است و پنج برابر نرم جهانی شاهد وقوع فرونشست در کشور هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۱۶    
نشست اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 19 شهریور ماه 1402 با حضور جمعی از مدیران دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۵   + ۵۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: با عنایت به بروز مشکلات ایجاد شده برای تولیدکنندگان و گزارش مسئولان اجرایی، کوتاهی مسئولین وقت بانک مرکزی در عدم اعتبارسنجی صحیح ارائه دهندگان ارز و عدم ایفای نقش نظارتی بانک مرکزی براساس وظیفه ذاتی خود برای کمیسیون محرز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون اصل 90 با اشاره به اقدامات نظارتی مجلس در دو سال گذشته، گفت: این ها نشان می دهد مجلس با دولت رودربایستی ندارد و به وظایف نظارتی خود عمل می کند.
برترین ها / خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۲:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی پشت پرده عدم اجرای قانون شفافیت را افشا کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه اجتماعی - الهام روحانی: احمد علیرضابیگی نماینده تبریز از واگذاری تعدادی خودروی شاسی بلند به تعدادی از نمایندگان پرده برداشت. در این ارتباط رییس مجلس، کمیسیون اصل 90 را مأمور کرد تا گزارشی پیرامون ماجرای شاسی بلندها تهیه کند؛ اما تاکنون گزارشی در این باره منتشر نشده است ...
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
دکتر علیرضابیگی گفت: آنها تصور نمی کردند که به لحاظ اسناد و مدارک، اینقدر دست پر باشم. روز اول همگی، تمام قد کل ماجرا را تکذیب کردند؛ مصاحبه های رئیس کمیسیون اصل 90 و سخنگوی این کمیسیون از صدا و سیما پخش شده است ...
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: ما به قضات این اجازه را بدهیم که حسب مورد به تشخیص قاضی و دادگاه صالح بتوانند مواردی از محدودیت های اجتماعی را برای افراد در نظر بگیرند. اینکه به تشخیص مرجع صالح قضایی انجام شود شاید بازدارندگی بهتر و بدون تنشی داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان تهران در مجلس، ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولان مربوطه به تبعات حادثه ناشی از تخریب غیراستاندارد ساختمان ها توسط شهرداری تهران تاکید کرد که دستگاه قضایی و کمیسیون اصل 90 مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کنند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل 90 و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه 6 شهریورماه از مجموعه ورزشی 15 خرداد مشهد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علیرضا تاج فیروز ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۰:۴۲    
در نشست کمیسیون اصل 90 مجلس مطرح شد که به علت عدم تکمیل سد ماشکید در سراوان بیش ازیک میلیارد متر مکعب روان آب از کشور خارج می شود. خروج یک میلیارد متر مکعب روان آب از کشور به دلیل عدم تکمیل سد ماشکید ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای شهر مشهد از عملکرد معاونت زیارت استانداری انتقاد کرد و خواستار ورود کمیسیون اصل 90 به ترک فعل ها در این معاونت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بررسی موضوعات وضع ذخایر راهبردی کالا های اساسی و همچنین راه اندازی رصدخانه جهاد کشاورزی با حضور وزیر کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۰۱    
سخنگوی کمیسیون اصل 90 گفت که بر اساس گزارش وزیر جهاد کشاورزی و با پیگیری مستمر این کمیسیون تاکنون بخشی از محل مابه التفاوت ارز ترجیحی کالا های اساسی توسط بخش های مختلف وزارت جهاد کشاورزی به بیت المال بازگشته است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس در توئیتی به جلسه با وزیر اقتصاد درباره وضعیت همکاری دستگاه ها با سامانه صدور مجوزهای کسب و کار، اشاره کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۲۰    
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد: انتظار داریم که به سمت عدالت برویم و یکی از شاخص های عدالت اجرای اخذ مالیات است و اصناف در دوران کرونا با بیشترین صدمه مواجه شدند و تاکنون نیز قد راست نکردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: بر اساس گزارش وزیر جهاد کشاورزی تاکنون 3800 میلیارد تومان توسط بخش های مختلف وزارت کشاورزی از محل مابه التفاوت ارز ترجیحی به بیت المال بازگشته است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۱۵    
نشست اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 1 شهریور ماه 1402 پیرامون بررسی مشکلات و موانع صدور اسناد مالکیت ساکنان مجتمع مسکونی نور تهران برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۶:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به بررسی صدور پروانه کسب توسط سامانه صدور مجوزهای کسب و کار در این کمیسیون گفت: تعداد 11 اتحادیه متخلف در این خصوص از جمله اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران و اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران به دلیل صدور پروانه کسب خارج از درگاه به دادسرای عمومی انقلاب معرفی شده ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با تمرکز حساب نزد خزانه داری کل کشور، 250 هزار حساب اصلی و فرعی را به 4 هزار حساب نزد خزانه داری کل کشور تبدیل کردیم تا بتوانیم به صورت لحظه تراکنش های حساب های این دستگاه ها را رصد کنیم. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه فناوری سازمان ثبت توضیحاتی درباره قطع و وصلی سامانه خدمات ثبتی در دفترخانه ها و علت آن ارائه کرد. سید ستار هاشمی در نشستی که با رئیس و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس پس از آغاز اجرای سراسری احراز هویت دومرحله ای در دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۰:۱۵    
نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی عصر امروز 30 مرداد ماه 1402 با حضور محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی اعضای این کمیسیون برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 30 مرداد ماه 1402 با حضور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی و اعضای این کمیسیون برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نشست کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 30 مرداد ماه 1402 با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی و اعضای این کمیسیون با محوریت بررسی وضعیت سامانه املاک و اسکان و اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه برگزار شد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
احراز هویت دو مرحله ای در سامانه الکترونیک اسناد ثبتی با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس رونمایی شد و به شکل رسمی در سراسر کشور آغاز به کار کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۰۰    
نشست اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 30 مرداد ماه 1402 با موضوع استعلام وضعیت خودرو در سامانه های معاملات خودرویی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز 30 مرداد ماه 1402 با موضوع استعلام وضعیت خودرو در سامانه های معاملات خودرویی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید بر لزوم هدایت سرمایه های مردم بدون واسطه در مسیر تولید گفت: طی پنج سال گذشته، حجم سرمایه گذاری مردم در بازار سرمایه 18 برابر شده است، یعنی مردم خود را در مسیر اقتصادی پیدا کرده اند.