شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۶:۱۱Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس سازمان حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیام نوروزی خود تأکید کرد: از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، توجه به مقوله حفظ و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور به یکی از رئوس اصلی برنامه های دولت بدل شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۱    
شفقنا- محمدرضا کاویان پور، رئیس موسسه تحقیقات آب اعلام کرد که به طور میانگین در هر سال تراز دریای خزر حدود 20 سانت کاهش می یابد. علی جاویدانه، رییس سازمان نقشه برداری کشور نیز گفته است تراز دریای خزر طی 15 سال اخیر بیش از 2 متر کاهش یافته است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ارائه سیاهه انتشار آلایندگی برای 9 کلانشهر کشور و پیگیری این موضوع، گفت: حدود 60 درصد آلودگی هوا در کلان شهرها مربوط به منابع متحرک است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به استانداران سراسر کشور بر اجرای برنامه ملی مسیر سبز – ایران پاک در آستانه نوروز 1402 تأکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان انرژی اتمی امروز (21اسفند) با حضور علی سلاجقه معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و محمد اسلامی رئیس محترم سازمان انرژی اتمی برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت استفاده از انرژی اتمی برای حفظ محیط زیست تاکید کرد. تیتربرتر، علی سلاجقه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان انرژی اتمی اظهارداشت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان انرژی اتمی امروز (21اسفند) با حضور علی سلاجقه معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و محمد اسلامی رئیس محترم سازمان انرژی اتمی برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تغییرات اقلیمی علاوه بر ایجاد ناامنی غذایی، حتی دستیابی به اهداف توسعه پایدار را دچار نقصان نموده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که مشکلات محیط زیستی به مرزهای سیاسی محدود نمی شود، گفت: برای رسیدن به یک رویکرد مشترک و هماهنگ، پیشنهاد می کنم که مکانیزم همکاری امنیت غذایی در بستر تغییرات اقلیمی شکل بگیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آقای سلاجقه به منظور شرکت در نشست امنیت غذایی در سایه تغییرات اقلیمی عازم ترکمنستان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
مشهد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مراودات با کشور ترکمنستان در حوزه حفاظت محیط زیست و مسائل مرتبط با آن تقویت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور شرکت و سخنرانی در اجلاس امنیت غذایی در سایه تغییرات اقلیمی ترکمنستان وارد مشهد شد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تلاش هستیم با مشارکت مردم گونه های در خطر انقراض دیگر از جمله تمساح و گوزن زرد ایرانی را هم به طبیعت برگردانیم.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: در یک سال اخیر آهو، جبیر و گورخر ایرانی به ترتیب به دشت مغانِ اردبیل، نایبندِ بوشهر و توران در شهرستان شاهرود استان سمنان بازگشته اند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۶    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدوارم فرهنگ محیط زیستی در اعماق فکر مسئولان ریشه دواند و سواد محیط زیستی در جامعه ارتقاء یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه فرهنگ ما برخاسته از محیط زیست ما است، گفت: توجه به زبان شناسی محیط زیست ضرورت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صحبت های تیمارگر پیروز در مورد میزان حقوقش را تکذیب می کنیم و از این به بعد هر کسی که دستاوردهای محیط زیست را مصادره کند با آن برخورد می کنیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیران شبکه جام جم در پویش درختکاری شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با روز 15 اسفند روز درختکاری و همسو با پویش ملی و مردمی کاشت یک میلیارد درخت در ایران، جمعی از مدیران و مجریان شبکه جهانی جام جم با حضور در میدان آزادی، اقدام به کاشت درخت کردند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۹   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پروژه تکثیر یوز ایرانی و جلوگیری از انقراض آن موجب ایجاد همدلی و اتحاد در جامعه شد. این پروژه یک دستاورد علمی فوق العاده برای کشور بود هرچند به این موضوع کمتر توجه شد و بیشتر چهره سازی از "پیروز" مورد توجه قرار گرفت.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وظیفه ذاتی این سازمان در مدیریت فرآیندهای طبیعی، گفت: پیوست یک تا 2 صفحه ای حاوی شرط ها و مطالبه های محیط زیست در اجرای پروژه ضمیمه می شود اما متاسفانه بسیاری از دستگاه های اجرایی پس از دریافت مجوز این پیوست را ندیده می گیرند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایروبی تالاب میانکاله در حال انجام است و اقدامات در این باره گام به گام عملی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سازگاری با تغییر اقلیم در فرهنگ و اندیشه ایرانی ریشه دارد، از ورود سه گونه حذف شده جبیر، گور ایرانی و آهو به طبیعت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از مردم خواست در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت مشارکت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر باردار بودن ایران (مادر پیروز) را تایید کرد. با تلف شدنِ پیروز، خبرهایی از بارداری دوبارۀ ایران مطرح بود، اما هیچ نهاد رسمی آن را تایید نمی کرد. سرانجام علی سلاجقه چهارشنبه (10 اسفند) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران بارداری ایران را تایید کرد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما برای پیروز تمام امکانات سازمان محیط زیست کشور را در تراز عالی به خدمت گرفتیم.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر از مشاهده یک یوز نر در استان اصفهان عباس آباد خبر داد و گفت: از لحاظ یوز وضعیت خوبی ایران پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از تمام ظرفیت های داخلی استفاده کردیم تا پیروز به نحو مطلوب رشد کند و مرتب تحت نظر بهترین پزشکان و کارشناسان بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۵    
توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تلف شدن پیروز: یک فرآیند کاملا آزمایشی در کشور اتفاق افتاد که در دنیا بی سابقه بود و توله یوزها و فرایند تولدشان یک چرخه علمی بود. پیروز چون شیر مادر مصرف نکرده بود، از لحاظ بنیه ای ضعیف بود و در این ده ماه در شرایط قرنطینه ای قرار داشت.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۲   + ۳۹ سایت دیگر  
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه هیات دولت، درباره علت تلف شدن پیروز توضیحاتی مهمی داد و گفت: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد که پیوستن ایران به موافقت نامه آب و هوایی پاریس در حال بررسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در تماس تلفنی جویای وضعیت سلامت محیط بانان لرستانی که درحین ماموریت در درگیری با متخلفین زیست محیطی در منطقه سفید کوه خرم آباد مجروح شده بودند، شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حفظ محیط زیست یک مقوله پیشگیری از وقوع جرم است که جلوی خیلی از ناهنجاری های جامعه را می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بازدید از واحدهای صنعتی شهرک بهاران گفت: وعده رئیس جمهور در سفر به استان همدان در مورد رفع آلودگی هوا در شهرستان بهار محقق شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سیستم غبارگیر شرکت فولاد راد تولید کننده میلگرد و شمش فولاد از ذوب و ضایعات آهن با ظرفیت 400 هزار تن در سال، با حضور دکتر علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در شهرک صنعتی ویان کبودر آهنگ افتتاح شد.
شارا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۴    
دکتر علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیر از همکاران روابط عمومی این سازمان در ستاد و استان ها، بر اهمیت مقوله اطلاع رسانی تاکید کرد و گفت: من در تمام مسوولیت های دانشگاهی و اجرایی خود به بحث روابط عمومی، اطلاع رسانی و رسانه ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برای بازدید از چند طرح صنعتی در شهرستان های بهار و کبودرآهنگ امروز پنجشنبه چهارم اسفند به استان همدان سفر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سفر به شهرستان کبودراهنگ سیستم فیلتر غبارگیر فولاد راد شهرک صنعتی ویان کبودراهنگ را افتتاح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نصب سیستم غبارگیر شرکت فولاد راد همدان در شهرک صنعتی ویان کبودراهنگ خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان، مشمول نیروهای نظامی و انتظامی نیستند بنابراین نمی توانند سلاح حمل کنند که اصلاح این قانون در دستور کار است و وضعیت محیط بانان باید تعیین تکلیف شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از این بعد تنها صنایع دانش بنیان اجازه استقرار در شهرستان بهار را دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفری یک روزه به منظور بازدید از 2 طرح صنعتی و افتتاح سیسم غبارگیر یک واحد صبح پنج شنبه چهارم اسفند 1401 وارد همدان شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست یک حقوق بین نسلی است و این موضوع در اصل پنجاهم قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است. بنابراین می بایست در خصوص تکالیف قانونی دستگاه های متولی حفاظت از محیط زیست، اطلاع رسانی شایسته ای برای جلوگیری از ترک فعل و رعایت حقوق عامه صورت بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۰۰    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه بازدید از هفتمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنر های سنتی گفت: صنایع دستی و محیط زیست غیر قابل تفکیک هستند و توجه به این مورد به درامد زایی جوامع بومی می انجامد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از پیشنهاد اختصاص 20 درصدی منابع حاصل از عوارض آلایندگی به استناد قانون مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال آینده کشور خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در تلاش هستیم با امضای تفاهم نامه با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چرخه کاملی در نظر گرفته شود و حتی مناطق حفاظت شده ای که از نظر قانونی دارای ممنوعیت هستند مبتنی بر جوامع محلی و بومی توسعه پیدا کنند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه عوارض آلایندگی در لایحه بودجه دولت برای سال آینده 20 درصد تعیین شده بود، گفت: این میزان حتی در کمیسیون تخصصی مجلس به 35 درصد افزایش یافت اما متاسفانه در کمیسیون تلفیق بودجه رد شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به راهکارهای کاهش آلودگی هوا گفت :تولید اتوبوس های برقی در کشور یک گام بسیار مهم در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به تصاویر منتشر شده از توله یوز ها در پشت بام ساختمان گفت: حتی انسان هم برای استفاده از نور خورشید به پشت بام می رود.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۳    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به موفقیت های ایران در حوزه زیست محیطی، این موفقیت ها را دلیل انتخاب کشورمان به عنوان میزبان نشست بین المللی گرد و غبار جهان دانست.