یکشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۴:۴۳Oct 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر اصلاح ساختار سازمان حفاظت محیط زیست مبتنی بر خصوصیات محیط زیستی هر استان تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست پیشنهاد برگزاری جشنواره نظام پیشنهادات با هدف ارتقای عملکرد این سازمان را مطرح کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم تحول ساختاری در این سازمان تاکید کرد: بحث اصلاح ساختار سازمان مبتنی بر خصوصیات محیط زیستی هر استان در دستور کار است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارسینه ، تصویبنامه هیات وزیران درخصوص تشکیل شورای توسعه سواحل مکران طی نامه شماره 117526 مورخ 1401/07/04 توسط محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در ردیف های پیشنهادی سازمان حفاظت محیط زیست برای بودجه 1401 موضوع پرداخت ضرر و زیانی که از جانب حیات وحش به کشاورزان وارد می شود، دیده نشده بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۸:۵۰    
مدیرکل دفتر مدیریت زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه طرح احداث جاده در کلاه قاضی نیاز به اصلاح دارد، گفت: فعلا به ما گفته نشده که طرح را به شورای عالی محیط زیست ببریم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: سلامت محیط زیست می تواند از طریق توسعه برنامه ریزی شده و پایدار، تضمین شود به شرط آنکه همه در این امر سهیم باشند و تنها محدود به سازمان حفاظت محیط زیست نشود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۶:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
در پی اعلام رییس موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی مبنی بر تکثیر گونه میگوی کروما و ماهی سی بس در ایران، سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به غیربومی بودن ماهی سی بس گفت: پرورش ماهی سی بس بر اساس استاندارد جهانی ممنوع اما تکثیر میگوی کروما بلامانع است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از چالش های سازمان حفاظت محیط زیست، کمبود بودجه برای حفاظت است و به گفته معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست برای کنترل و نظارت بر مناطق حفاظت شده نیاز به اعتبار است و بهره برداری پایدار یکی از راه های تامین اعتبارات مورد نیاز محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سامانه اطلاعات مکانی این سازمان، فرایند ارزیابی طرح های محیط زیست را بسیار کوتاه می کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از واریز یک درصد قیمت خودرو های تولیدی به صندوق محیط زیست خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم ورود دو وزات خانه امور خارجه و نیرو برای دریافت حقابه تالاب هامون تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به اثرات جنگ بر محیط زیست اشاره کرد و گفت: صدام و حزب بعث بزرگترین مجرمان محیط زیست در نیم قرن اخیر هستند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایران پرس: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: باید دو وزارت خانه امور خارجه و نیرو پیگیری کنند تا حق آبه تالاب هامون به نحو مطلوب پیگیری شود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه همچنان در حال ترمیم است و بالافاصله بعد از تکمیل 600میلیون متر مکعب آب ازسد کانی سیب انجام می شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در 5 ماه اول سال 1400 حدود 6 هزار و 272 هکتار آتش سوزی در جنگل ها رخ داد اما در 5 ماهه اول امسال 867 هکتار آتش سوزی گزارش شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اظهارات اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نشان می دهد که ابهاماتی که درباره وجود یون های مختلف در آب ژرف، شوری زدایی و تخلیه پساب این منبع آبی وجود داشت، برطرف شده و نظر معاون رئیس جمهور را در خصوص استحصال این آب ها تغییر داده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست در دولت سیزدهم گام های خوبی در راستای مقابله با آتش سوزی در مناطق چهارگانه برداشته است به طوری که امسال مبلغ 17 میلیارد تومان برای اطفاء حریق در این مناطق اختصاص داد؛ این در حالی است که تا سال های گذشته این مبلغ 2 تا 3 میلیارد تومان بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- منتظری، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: آثار زیست محیطی احداث تله کابین نهارخوران توسط مشاوران معتمد ظرف یک ماه بررسی و نتایج برای تصمیم گیری به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۵:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی سیاستگذاری و مدیریت پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تغییرات اقلیمی، کمبود بارش و افزایش بسیار زیاد تبخیر نسبت به 50 سال گذشته، گفت: برای بهبود اوضاع باید از اقدامات بیولوژیک فاصله بگیریم و به سمت و سوی اقدامات احیایی و پیشگیرانه حرکت کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با تسنیم گفت: در زمینه مدیریت ریزگردهای منطقه سیستان ما با دو منشأ داخلی و خارجی مواجه هستیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در نیمه دوم هر سال با افزایش شدت آلودگی هوا در کلانشهرها روبرو می شویم، این امر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تهدیداتی که برای حیات آبزیان وجود دارد گفت:تکثیر گونه های دریایی با هدف پرورش ضمن اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست مشروط به رعایت ملاحظات زیست محیطی از جمله عدم تخلیه و رهاسازی پساب و پسماند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چند سالی است که حفظ محیط زیست به مقوله مهمی در دنیا و کشور تبدیل شده که مسیر اصلی رسیدن به آن آموزش است، از این رو سازمان حفاظت محیط زیست در دولت سیزدهم در قالب امضای تفاهمنامه ای با وزارت آموزش و پرورش درصدد افزایش هوش محیط زیستی و تربیت نسلی دوستدار محیط زیست برآمده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حفاظت از حیات وحش با هدف جبران خسارت جوامع محلی و حفظ جان حیوانات موضوع بیمه حیات وحش را در دستور کار قرار داده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در دهه سی تا پنجاه یک خسارت جدی در حفظ گونه ها داشته ایم.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
روز گذشته حسن اکبری، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از رؤیت یک فرد یوزپلنگ ماده به نام تلما به همراه 4 فرزندش خبر داد؛ امروز تصویر ضبط شده از این یوز ها در پورتال سازمان حفاظت محیط زیست منتشر شده است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست هدف از تولید محتوای آموزشی برای مربیان مهدهای کودک و والدین کودکان پیش دبستانی را نهادینه کردن محیط زیست در این کودکان عنوان کرد و گفت ارتقای سواد محیط زیستی دانش آموزان در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
خرداد: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از مشاهده یک یوز ماده به همراه4 قلاده توله یوز خبر داد. به گزارش ایسنا، حسن اکبری در این باره اظهارکرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از مشاهده یک یوز ماده به همراه4 قلاده توله یوز خبر داد.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از مشاهده یک یوز ماده به همراه4 قلاده توله یوز خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از مشاهده یک یوز ماده به همراه4 قلاده توله یوز خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی خانه های محیط زیست در این سازمان خبر داد و گفت اولویت حضور در این خانه ها با دانش آموزان است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
در آخرین نشست کارگروه ملی مدیریت پسماند، سازمان حفاظت محیط زیست از بی اعتنایی بیمارستان ها و مطب ها به موضوع تفکیک پسماندهای عفونی از پسماند عادی انتقاد کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد برای افزایش سواد محیط زیستی دانش آموزان باید در تمام کتاب های آموزشی مباحث محیط زیستی گنجانده شود و کتب درسی پیوست محیط زیست داشته باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تحقق حق آبه تالاب بین المللی هیرمند به عنوان یک مطالبه اصلی دنبال می شود گفت: با آب چاه های ژرف، با بیش از 90 درصد راندمان آب و 10 درصد پسماند در غالب حوضچه های تبخیری ایجاد شده مدیریت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به تسنیم با تاکید بر اینکه موضوع آب های ژرف برای ما ناشناخته است، گفت: از بهره گیری آب ژرف برای تامین آب شرب مردم منطقه سیستان حمایت می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از تالاب بین المللی هامون واقع در شمال سیستان و بلوچستان گفت: تحقق حق آبه تالاب بین المللی هیرمند به عنوان یک مطالبه اصلی و با بکارگیری تمام ظرفیت های دو جانبه و بین المللی دنبال می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: برخی معتقدند که اجرای پروژه RDF (تولید انرژی از پسماند) برای تامین انرژی کارخانه های سیمان می تواند پیامدهای زیست محیطی به دنبال داشته باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به شمال سیستان و بلوچستان از چاه های ژرف حفر شده در منطقه سیستان بازدید کرد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۹:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تحقق حق آبه تالاب بین المللی هیرمند به عنوان یک مطالبه اصلی دنبال می شود، گفت: به مردم منطقه سیستان قول می دهیم که برای احقاق حق رودخانه هیرمند پای کار باشیم و از تمام ظرفیت های دو جانبه و بین المللی در این زمینه استفاده کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متأسفانه نقش کشورهای دیگر در پرداخت نکردن حق آبه ایران از هیرمند مشهود است و دست های پشت پرده ای مانع از پرداخت حق آبه می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(30 شهریورماه) اهواز و اصفهان آلودگی هوا برای گروه های حساس و شش کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از همکاری این سازمان با 50 سمن تخصص در حوزه پسماند خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز چهارشنبه هوای 6 کلانشهر قابل قبول و 2 کلانشهر ناسالم برای گروه های حساس است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سامانه اطلاعات مکانی به منظور دسترسی به داده های محیط زیست باحضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، جمعی از مدیران و کارشناسان این سازمان و نمایندگانی از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی (مشاور سامانه و مدیریت طرح) و شرکت مهندسین مشاور مهاب قدس (مشاور پایگاه داده مکانی) در سازمان حفاظت ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ساخت و ساز در محدوده های تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به ویژه پارک های ملی ممنوع و غیرقانونی است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در برخی از نقاط کشور دیگر فضایی برای دفن زباله وجود ندارد و زمانی که از وزارت نیرو استعلام می گیریم که فضایی را برای دفن پسماند معرفی کند، می گوید که دیگر فضای مناسبی وجود ندارد.
آنا / الف   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کاهش آلودگی هوا در اولویت هیچ کس نیست بنابراین نمی توان انتظار هوای بهتری داشت حتی اگر سوخت و خودروها در کشور استاندارد شود اما باز هم وضعیت هوا به طور کامل بهتر نمی شود چراکه 94 درصد تولید انرژی کشور در موتورخانه های منازل ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان وارد فاز عملیاتی شده اند، اظهارکرد:هم اکنون به جای استفاده از سنجنده های وارداتی گران قیمت از ظرفیت های داخلی بهره می بریم.