یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۲۲Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیلی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
لاشه صدها پرنده دریایی در ساحل چانگای شیلی پیدا شده و مقامات مطمئن نیستند که علت مرگ آنها چیست.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس بین الملل/ در حالی که برخی نشریات غربگرا مانند شرق، برای صدسالگی هنری کیسینجر جشن تولد گرفته و ابراز ذوق زدگی کردند، یک نشریه آمریکایی تاکید کرد که وزیر خارجه اسبق این کشور، مرتکب جنایات بسیاری شده اما هرگز عذرخواهی نکرده است. تعداد بازدید : 3 کد ویدیو دانلود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا حسین پور با برتری مقابل حریف اهل شیلی به مرحله بعد صعود کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۴    
تصاویری از یک جاده پر پیچ و خم در شیلی را مشاهده می کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
لاشه صد ها پرنده در سواحل شمالی شیلی پیدا شد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۴    
شرکت Codelco به منظور توسعه زیرساخت های لیتیوم خود، دو شرکت تابعه راه اندازی کرده است. استخراج فلزات در شیلی به خصوص لیتیوم نه تنها برای گذار به انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان بلکه برای توسعه اقتصادی آینده کشور شیلی نیز ضروری است.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جاده مندوزا از میان کوه های صخره ای آند، طولانی ترین رشته کوه قاره ای جهان و دومین رشته کوه مرتفع عبور می کند. برای سفر از آرژانتین به شیلی باید از این جاده عبور کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سال1938 میلادی، بیست وشش اقتصاددان در پاریس گردهم آمدند تا درباره آینده سرمایه داری و دموکراسی بحث کنند. جریانی که در تلاش بود تا با بازمفصل بندی لیبرالیسم، آموزه های جدیدی درخصوص مسائل اقتصادی مطرح کند. این مجموعه آموزه ها، بعدها نئولیبرالیسم یاد شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۶    
مردم شیلی رکورد ساخت دوچرخه انسانی را در پارک اوهیگینز این کشور شکستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۲    
تولید ماده لیتیوم که کاربرد زیادی در باتری های امروزی دارد در شیلی افزایش قابل توجهی یافته است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
امیر فرهاد فتاحی، فرمانده ناوگروه86 به همشهری آنلاین گفت: این را هم تاکنون نگفته ام که ما حتی این را هم پیش بینی کرده بودیم که اگر تا 2هفته تمام سیستم های ناو از لحاظ برق و آشپزخانه را از دست بدهیم هیچ مشکلی برای شام، نهار و صبحانه پرسنل مان ایجاد نشود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
پرستوی دریایی اینکا پرنده ای کمیاب است که سبیل بامزه اش یادآور سبیل هرکول پوآرو کاراگاه مشهور داستان های آگاتا کریستی است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۱    
یکجا نشین ها یک تریلر تاریخی از کارگردان جوان شیلیایی فیلیپه گالوز درباره کشور شیلی است؛ فیلمنامه این فیلم توسط آنتونیا جیراردی نوشته شده است. این فیلم نقاب از چهره نسل کشی بومیان شیلی در ابتدای قرن بیستم در منطقه پاتاگونیا در جنوب کشور شیلی برداشته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۴    
ایستر، جزیره ای مثلثی شکل در اقیانوس آرام و متعلق به کشور شیلی است که 3 کوه آتشفشانی در آن قرار گرفته و چیزی در حدود 3791 نفر هم در آن زندگی می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
یک مینی سریال درباره سه سال پایانی زندگی سالوادور آلنده ، رئیس جمهور پیشین شیلی ساخته می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
سریال آلنده، هزار روز دربرگیرنده 3 سال آخر زندگی سالوادور آلنده رییس جمهوری شیلی توسط شیلی، اسپانیا و آرژانتین تولید می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۳۲    
شیلی این سرزمین زیبا با گویش اسپانیولی، در همسایگی آرژانتین، پرو و بولیوی با سواحل طولانی مشترک با اقیانوس آرام کشوری است که اغلب سیاحان و گردشگران آن را سرآغاز تجربه هیجان به معنای واقعی می نامند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۱    
شیلی، با نام رسمی جمهوری شیلی کشوری است واقع در آمریکای جنوبی که پایتخت آن سانتیاگواست.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دیدار دو تیم فوتبال کوریکو یونیدو و پالستینو در شیلی توسط یک بازدید کننده غیرمنتظره مختل شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
آرایه تلسکوپی جدید به نام BlackGEM در رصدخانه لاسیلا در رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) در شیلی رسما اسکن آسمان جنوب را آغاز کرده و به دنبال منابع امواج گرانشی است. ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۲۰    
بر اساس گزارش رویترز، شرکت Albemarle Corp قصد دارد عملیات استخراج و توسعه معادن لیتیوم تحت مدیریت خود و طبق قراردادی که با دولت شیلی بسته است با استفاده از تکنولوژی استخراج مستقیم لیتیوم را در شوره زار سالار آتاکامای شیلی تا سال 2028 گسترش دهد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تیم سابر ایران با درخشش فرزاد باهر ارسباران به مرحله نیمه نهایی جام جهانی اسپانیا صعود کرد. به گزارش طرفداری، رقابت تیمی جام جهانی شمشیربازی سابر در مادرید برگزار شد و تیم ملی ایران به نیمه نهایی رسید. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سابریست های ایران به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کردند. به گزارش طرفداری، در ادامه روز سوم از مسابقات جام جهانی شمشیربازی در مادرید اسپانیا، شمشیربازان در بخش تیمی به رقابت با یکدیگر پرداختند. تیم ایران در دور اول توانست شیلی را شکست دهد و به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کند. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بازیکنان تیم پالستینو که روز گذشته در لیگ بلژیک مقابل اورتون به تساوی 2 – 2 رسیدند، هنگام ورود به زمین اقدام به انداختن چفیه کردند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت Antofagasta از شرکت های بزرگ تولیدکننده کنسانتره مس در جهان است که معادن بزرگی را در شیلی در اختیار دارد. در سال 2022، حجم کنسانتره و کاتد مس تولیدشده شرکت تقریبا 646 هزار تن، مولیبدن حدود 9 هزار و 700 تن، طلا حدود 177 هزار اونس و و نقره حدود 2.8 میلیون اونس اعلام شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تغییر سیاست لیتیوم دولت شیلی و تمرکز روی مشارکت عمومی-خصوصی موجب شده تا چشم انداز رشد تولید لیتیوم در معادن شیلی نزولی شود.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور شیلی گابریل بوریچ می خواست در زمین بازی که از آن بازدید کرده بود از سرسره پایین برود، اما گیر کرد و برای مدتی در سرسره گیر کرد. ویدئویی گیرکردن رئیس جمهور شیلی در سرسره را مشاهده می کنید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۳۸    
راستگرایان شیلی مسئول تدوین قانون اساسی جدید این کشور شده اند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
یک درخت سرو غول پیکر به مدت 5 هزار سال در جنگل های مرطوب جنوب شیلی زنده مانده است.
سبا724   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سبا 724 – بزرگترین تامین کننده فلز در جهان، تولید و فروش مس کودلکو در سه ماهه اول به دلیل تلاش برای بازیابی از افت کیفیت سنگ معدن و مشکلات معادن و پروژه های خود در شیلی، کاهش یافت. ...
معدن24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۵    
غول های معدنی BHP و Rio Tinto در زمینه فناوری های جدید باطله تفاهم نامه همکاری امضا کرده اند. بر اساس این تفاهم نامه، یک واحد فیلتراسون باطله در معدن مس شیلی متعلق به BHP احداث خواهد شد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شیلی یکی از طولانی ترین ساعات کاری جهان با بهره وری اندک را داشته است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بررسی عملکرد شرکت Anglo American در سال 2022 نشان می دهد که کاهش عیار معادن از عوامل مهم تاثیرگذار بر افت تولید مس این شرکت در شیلی بود. اگرچه بهره برداری از معدن Quellaveco در پرو، اثرات منفی کاهش عیار معادن شیلی را جبران کرد و تولید مس شرکت را به یک میلیون تن خواهد رساند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۸:۱۵    
با توجه به زمزمه های ملی شدن صنعت استخراج لیتیوم در برخی کشورهای آمریکای لاتین و رقابت پرو و همسایگانش در تولید این عنصر ارزشمند بعنوان طلای سفید، در نوشتار پیش رو به طور اجمالی به آخرین وضعیت ذخایر لیتیوم در پرو خواهیم پرداخت. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۰:۱۹    
پدرو پاسکال، بازیگر اهل شیلی در حال مذاکره برای پیوستن به فیلم گلادیاتور2 ، جدیدترین ساخته ریدلی اسکات است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۷:۵۶    
شرکت کودلکو با توسعه ذخایر مس گسترده و معادن تحت مدیریت موجود خود به جای ادغام با دیگر شرکت ها به دنبال افزایش تولید مس است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۲    
قیمت جهانی لیتیوم پس از 5 ماه ریزش سنگین، هفته گذشته 10.6% رشد کرد تا پایانی بر کابوس ریزش لیتیوم از ژانویه 2023 باشد. 5 ماه قبل پس از اینکه چین یارانه خودروهای برقی را محدود کرد قیمت لیتیوم در بازارهای جهانی بیش از 70% ریخت و هفته گذشته ملی شدن معادن لیتیوم در شیلی ریزش تاریخی قیمت لیتیوم را متوقف ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۵۳    
در حالی که طرح دولت شیلی برای ملی سازی صنعت لیتیوم، فعالان این صنعت در جهان را نگران کرده است، تحلیلگران با توجه به چالش های فنی و سیاسی موجود، زمان اجرای فرایند تولید فلز مورد استفاده در ساخت باتری خودروهای الکتریکی توسط این دولت را عملا بلندمدت می دانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۵۶    
دولت پرو به دلیل ناکافی بودن مدارک مهاجران، اجازه ی ورود به آنها نداده است. به همین دلیل صدها مهاجر ونزوئلایی در مرز شیلی و پرو سرگردان مانده اند .
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۱    
بهترین رصدخانه های نجومی جهان در سال 2023 شامل رصدخانه مونا کیا در هاوایی، گرینویچ لندن، لوول آریزونا و لا سیلا در شیلی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مستند خنیاگران کوه های مقدس به نویسندگی و کارگردانی فرید الهامی جوایز بهترین فیلم، بهترین تصویربرداری و بهترین تدوین را از هشتمین دوره فستیوال جهانی شیلی کسب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۵۶    
رئیس جمهور پرو چهارشنبه وضع فوق العاده در مرزها اعلام کرد و به منظورافزایش کنترل در ایست های بازرسی و مسدود کردن راه مهاجرانی که از شیلی می آیند، فرمان داد نیروهای ارتش در مرزها مستقر شوند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حدود 11 درصد از سهم GDP کشور شیلی و حدود 10 درصد از سهم GDP کشور پرو به استخراج فلزات معدنی اختصاص دارد و در این بین، فل مس از مهم ترین فلزات معدنی این دو کشور به شمار می رود.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اقدام شیلی برای ملی کردن صنعت لیتیوم در این کشور، موجب ایجاد بلاتکلیفی در زنجیره تامین برای خودروسازان جهانی که با کمبود مواد اولیه مورد استفاده در تولید باتری خودروهای الکتریکی EV مواجه هستند، شده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۴    
شیلی و پرو، از مهم ترین تولیدکنندگان مس معدنی در جهان به شمار می روند و سهم قابل توجهی در تولید کنسانتره و کاتد مس دارند.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۶    
پایگاه خبری معدن نیوز -گروه بی اچ پی که بزرگترین معدن مس جهان را در صحرای آتاکاما در شیلی اداره می کند، گفت: تقاضا (برای مس) وجود دارد. آنچه به نظر من به طور بالقوه بر آن تأثیر می گذارد، کمبود عرضه است. در صورت عدم عرضه، شاهد جایگزین خواهیم بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
گروه علمی: در جنوب کشور شیلی درختی وجود دارد که عمر آن چندین هزار سال تخمین زده می شود. این درخت که "پدربزرگ بزرگ" نام گذاری شده، پیرترین درخت کره زمین عنوان گرفته و قطر آن حدود 4 متر و ارتفاعش حدودا 28 متر است و به نظر می رسد که اطلاعات علمی متعددی در آن وجود دارد که می تواند سرنخ هایی درباره ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ملی کردن منابع زیرزمینی، نفت و مواد معدنی، در تاریخ معاصر بی سابقه نیست. حداقل برای ایران ملی کردن طنینی ویژه دارد. اگر نام جنبش ملی شدن در ایران با نام محمد مصدق گره خورده است، ملی شدن منابع معدنی شیلی، سالوادور آلنده را به خاطر می آورد.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
معدن 24:براساس گزارش موسسه فیچ، شیلی می تواند بار مالیاتی تولیدکنندگان مس این کشور را 5 درصد دیگر افزایش دهد، بدون آنکه از توان رقابت پذیری این شرکت ها در بازار جهانی کاسته شود، البته نوسان بهای مس در بازار جهانی نیز بر نتیجه نهایی این رشد مالیاتی اثرگذار می شود. ...