سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۳:۰۰Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف برق»

وزارت نیرو   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از افزایش 25 درصدی تولید این نیروگاه، در پیک مصرف برق تابستان امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هم زمان با کاهش محسوس دمای هوای برخی نقاط کشور و از مدار خارج شدن وسایل سرمایشی، مصرف برق بخش خانگی نسبت به تابستان امسال کاهش یافته است، اما میزان مصرف در بخش صنعت افزایش یافت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: با شروع سال تحصیلی حدود 700 تا 800 مگاوات به تقاضای مصرف برق کشور اضافه شده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به جدول برنامه ریزی کاهش مصرف برق صنایع بزرگ در تابستان امسال گفت: طبق مستندات، شاهد رشد 22.6 درصدی مصرف خارج از ساعت پیک صنایع در تابستان امسال بودیم که حدود 98 میلیون کیلو وات ساعت رشد را نشان می دهد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
هر چند از زمان پیک مصرف برق عبور کرده ایم؛ اما گویا سهمیه بندی برق در مراکز فراوری پسته که به ترمینال های پسته در استان کرمان شهرت دارند یکی از مشکلات کشاورزان است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: در قالب اجرای طرح پاداش 20 برابری مدیریت مصرف برق، بیش از 31 میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق این استان پرداخت شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۱    
آمار و ارقام موجود درباره نحوه مدیریت مصرف برق نشان می دهد در تابستان سال جاری میزان کل مصرف برق کشور 6.6 درصد افزایش داشته است، اتفاقی که البته به واسطه افزایش ظرفیت تولید برق و مدیریت بار مشکلی برای صنعت برق کشور ایجاد نکرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۱    
وزیر نیرو گفت: از هم اکنون باید با استفاده از تجربیات مدیریت مصرف برق سال جاری و سال گذشته برای مدیریت مصرف برق سال آینده و پیگیری افزایش ظرفیت تولید برنامه ریزی کنیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۶   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت موضوعات مدیریت دانش و تجربه، جانشین پروری و تربیت مدیران جوان در بدنه وزارت نیرو افزود: از هم اکنون باید با استفاده از تجربیات مدیریت مصرف برق سال جاری و سال گذشته برای مدیریت مصرف برق سال آینده و پیگیری افزایش ظرفیت تولید برنامه ریزی کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نیرو از نیروگاه رامین اهواز به عنوان یکی از شرکت های برتر به پاس نقش آفرینی در تحقق اهداف وزارت نیرو و کار های موثر در گذر موفقیت آمیز از پیک مصرف برق 1402 تقدیر کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۳۲ سایت دیگر  
بنا به آمار، حجم معامله فولاد (شمش فولادی و اسلب) و آهن اسفنجی شرکت فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در نیمه نخست امسال به حدود 1،000،000 تن رسید که نشان دهنده موفقیت این شرکت در عرصه رقابتی بازار فولاد با وجود دشواری های محدودیت مصرف برق است . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۳   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: برآورد می شود حدود 700 تا 800 مگاوات میزان مصرفی است که با شروع سال تحصیلی به تقاضای برق کشور اضافه شده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در نشست هم اندیشی اعضای دبیرخانه جشنواره ملی نمایش عروسکی مصرف بهینه برق و اعضای انجمن صنفی نمایشگران عروسکی مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین دو طرف منعقد شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: تابستان امسال بیش از هزار میلیارد تومان پاداش ها، بدون محدودیت به مشترکان کم مصرف برق اهدا شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
با وجود ذخیره 4.4 میلیارد مترمکعبی آب در مخزن سد گتوند، این سد پرشدگی 95درصدی را تجربه می کند. این ذخیره برای تأمین آب استان پهناور خوزستان در شروع سال آبی جدید، بسیار مغتنم و مهم است. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
آمار و ارقام موجود درباره نحوه مدیریت مصرف برق نشان می دهد در تابستان سال جاری میزان کل مصرف برق کشور 6.6 درصد افزایش داشته است، اتفاقی که البته به واسطه افزایش ظرفیت تولید برق و مدیریت بار مشکلی برای صنعت برق کشور ایجاد نکرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: در حال حاضر مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
نظرسنجی ملی مدیریت مصرف برق، همزمان با اجرای طرح ویژه وزارت نیرو با عنوان طرح پاداش 20 برابری مدیریت مصرف برق، از سوی روابط عمومی شرکت توانیر با همکاری دفاتر روابط عمومی و معاونت مشترکان شرکت های توزیع نیروی برق و بخش خصوصی دانش بنیان انجام شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق اعم از طرح پاداش صرفه جویی مشترکان خانگی، تغییر ساعت کار ادارات و همچنین توسعه ساخت نیروگاه ها اعم از خودتامین صنایع و غیر از آن با یک هدف واحد صورت گرفت و آن کاهش ناترازی برق با هدف رشد و رونق تولید کشور بوده است. تدابیری که با شیبی تدریجی و صعودی رو به پیشرفت است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: 850 میلیارد و 582 میلیون و 887 هزار ریال پاداش از آغاز طرح ملی پاداش صرفه جویی در مصرف برق تا پایان طرح سراسری قبض رایگان به مشترکان کم مصرف در کلانشهر اهواز پرداخت شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - قزوین - زینب جوادی : به گفته معاون خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق قزوین، 29 میلیارد و 200 میلیون تومان پاداش به مشترکان خوش مصرف استان قزوین پرداخت شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن پرداختن به مسائل راهبردی بخش انرژی در برنامه هفتم توسعه پیشنهاد کرد با توجه به تکلیف قانونی خودتامینی برق صنایع، امکان پیش فروش گواهی ظرفیت در بورس انرژی ایران فراهم شود ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، همانطور که از جدول زیر مشخص است میزان مصرف برق در پیک شبانه ی روز 6 مهر نسبت به روز گذشته اش کاهشی و نسبت به همین روز در سال گذشته افزایشی بوده است و این عدد در روز 5 مهر از 53976 به 52567 در 6 مهر و در 6 مهر 1401 از 51538 به ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده توزیع برق پژوهشگاه نیرو گفت: محققان این پژوهشگاه موفق شدند با طراحی و ساخت دستگاه تفکیک میزان مصرف وسایل برقی خانگی با کمک هوش مصنوعی، امکان محاسبه دقیق میزان مصرف هر وسیله را میسر کنند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۸    
برای این که بدانید مصرف برق بخاری برقی چقدر هزینه به شما تحمیل می کند، به هنگام خرید به برچسب انرژی آن توجه کنید با شروع فصل سرما مردم به دنبال راهی برای گرم کردن منزل یا محل کار خود می گردند. هیترهای برقی یکی از گزینه های مناسب برای ایجاد گرمایش محسوب می شوند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر دفتر بازار شرکت برق منطقه ای خوزستان از رشد 24 درصدی تولید برق در نیمه نخست امسال در استان خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون بازار برق ایران با تاکید بر نقدبودن منابع دریافتی نیروگاه های تجدیدپذیر از معامله در تابلوی برق سبز گفت: بیش از 128 میلیون کیلووات ساعت برق مبادله شده در تابلوی سبز تحویل خریداران شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
اوج تقاضای مصرف برق در تابستان امسال به رقم 73هزارو 463 مگاوات رسید و مقایسه این مقدار با تقاضای حدود 54 هزار مگاواتی برق در روزهای جاری نشان دهنده کاهش 20 هزار مگاواتی تقاضای برق در کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۵    
رعایت الگوی مصرف برق همچنان در خوزستان ضروری است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو و رئیس شورای فرهنگی وزارت نیرو با بیان اینکه ایران در حوزه سدسازی و نیروگاه سازی جزء 10 کشور اول دنیا قرار گرفته است، گفت: در پیک چهارماهه امسال با وجود تشدید گرما و افزایش تعداد پیک ها به بیش از 35 روز، برق مصرفی صنایع از میزان مصرف برق خانگی پیشی گرفت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
توانیر: با اجرای موفق طرح پاداش صرفه جویی و کاهش سه درصدی سرانه مصرف برق خانگی در سال گذشته، اجرای این طرح در سال جاری عمومیت یافت و 40 درصد مشترکان خانگی، 2200 میلیارد تومان پاداش صرفه جویی برق دریافت کردند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، همانطور که از جدول زیر مشخص است میزان مصرف برق در پیک شبانه ی روز 3 مهر نسبت به روز گذشته اش افزایشی و نسبت به همین روز در سال گذشته افزایشی بوده است و این عدد در روز 2 مهر از 53426 به 55936 در 3 مهر و در 3 مهر 1401 از 50897 به ...
شرکت توانیر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۳   + ۵۴ سایت دیگر  
در پی اجرای موفق طرح پاداش صرفه جویی و کاهش 3 درصدی سرانه مصرف برق خانگی در سال گذشته، اجرای این طرح در سال جاری عمومیت یافت و 40 درصد مشترکان خانگی، 2200 میلیارد تومان پاداش صرفه جویی دریافت کردند. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان: با همکاری مشترکان تجاری و مسکونی از پیک مصرف برق در تابستان با موفقیت عبور کردیم، اما همچنان در کانال پربار قرار داریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به مدیریت مصرف برق از ابتدای خرداد ماه تا پایان شهریورماه امسال افزود: در این مدت 536 هزار مشترک برق خانگی به مبلغ 68 میلیارد و 700 میلیون تومان مشمول پاداش شده اند.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۶    
در زمان انتخاب یک سیستم سرمایشی برای آپارتمان و یا هر محیط مسکونی یکی از سوالات مطرح این است که هزینه برق مصرفی دستگاه سرمایشی چقدر است؟ در این مطلب قصد داریم با هم به بررسی این سوال بپردازیم که مصرف برق داکت اسپیلت بیشتر است یا چیلر. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، همانطور که از جدول زیر مشخص است میزان مصرف برق در پیک شبانه ی روز 2 مهر نسبت به روز گذشته اش کاهشی و نسبت به همین روز در سال گذشته کاهشی بوده است و این عدد در روز 1 مهر از 56210 به 53426 در 2 مهر و در 2 مهر 1401 از 54872 به 53426 ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تاثیر مثبت و چند جانبه تغییر ساعت کاری ادارات در 4 ماه گرم امسال نه تنها بر مصرف بر کشور که در سایر زمینه ها مشهود است، چنانکه به موازات صرفه جویی انجام شده میزان مصرف برق صنایع نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی یافت و برای نخستین بار طی سه دهه اخیر میزان برق مصرفی این بخش از بخش خانگی پیشی گرفت ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۳۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، همانطور که از جدول زیر مشخص است میزان مصرف برق در پیک شبانه ی روز 1 مهر نسبت به روز گذشته اش افزایشی و نسبت به همین روز در سال گذشته افزایشی بوده است و این عدد در روز 31 شهریور از 53183 به 56210 در 1 مهر و در 1 مهر 1401 از 53240 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، صنعت برق به عنوان یکی از صنایع زیربنایی، تاثیر چشمگیری بر سایر بخش های صنعتی، کشاورزی و خدماتی دارد به طوری که رشد اقتصادی کشورها به شدت به صنعت برق وابسته است و به عنوان یکی از اصلی ترین زیربناهای اقتصادی، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه جامعه دارد. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۲۸ سایت دیگر  
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در چهار ماه گرم سال 1402 و اجرای آن، 300 واحد صنعتی انرژی بر کشور نسبت به سال گذشته 5.5 درصد و در مقایسه با سال 1400 به میزان 19.6 درصد رشد مصرف برق را تجربه کردند که این تدابیر تاثیر مستقیمی بر رشد تولید داشته است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت _ پاد، در بازه زمانی یاد شده مصرف برق بخش خانگی به رقم 29 میلیارد و 600 میلیون کیلووات ساعت رسید و این یعنی صنایع در این بازه زمانی 1.3 برابر بخش خانگی برق مصرف کردند. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۴    
30 و 31 شهریور 1402 لطفا رسانه باشید... بامصرف درست برق همیار تولید برق در نیروگاه ها باشیم... انتهای پیام/
مصرف برق صنعتی کشور از ابتدای سال تا پایان تیرماه 1402 به مرز 40 میلیارد کیلووات ساعت رسیده است که به گفته کارشناسان این میزان 1.3 برابر برق خانگی بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس برنامه های مدیریت مصرف سال جاری مقرر شد تا بیش 580 هزار واحد صنعتی که عمدتاً کسب و کارهای کوچک و یا خانگی بودند، بدون هیچ محدودیتی در تابستان سال جاری برق مصرف کنند و شهرک های صنعتی نیز در کنار صنایع بزرگ ضمن تعامل با وزارت نیرو و مدیریت زمان مصرف ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، همانطور که از جدول زیر مشخص است میزان مصرف برق در پیک شبانه ی روز 31 شهریور نسبت به روز گذشته اش کاهشی و نسبت به همین روز در سال گذشته کاهشی بوده است و این عدد در روز 30 شهریور از 56033 به 53183 در 31 شهریور و در 31 شهریور 1401 ...
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
فراکسیون های احزاب در پارلمان آلمان به لایحه کاهش اجباری مصرف برق و انرژی در بسیاری بخش ها رای مثبت دادند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد در فصل گرم امسال و برای نخستین بار در کشور میزان مصرف بخش صنعت از بخش خانگی پیشی گرفت به طوری که میزان مصرف برق صنایع 2 درصد نسبت به بخش خانگی بیشتر شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفس یار طب گفت: دستگاه جدید اکسیژن ساز خانگی پرنا که امروز رونمایی می شود نسبت به نمونه قبلی 20 درصد توان بیشتر داشته و 6 لیتر بر دقیقه تولید اکسیژن می کند درحالی که مصرف برق آن افزایش نداشته و همچنین دارای ابعاد کوچکتر بوده و میزان صدای کمتری نیز دارد.