چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۳:۵۵May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

ایسنا   ۴۰ دقیقه پیش    
ایسنا/گلستان با حضور رئیس جمهور ایران و رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان تفاهمنامه همکاری دانشگاه منابع طبیعی گرگان و دانشگاه نیازف ترکمنستان توسط روسای این دو دانشگاه امضا شد.
دیار آفتاب   ۵۱ دقیقه پیش    
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه تولید نان کامل حرکت ارزشمندی است گفت: در نحوه تولید، مصرف و غنی سازی نان باید رویه را عوض کنیم و حتماً باید این حرکت را که استان مرکزی در آن پیشگام است به سراسر کشور تعمیم داده شود.rn
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با تشریح اقدامات اولیه صورت گرفته جهت اجرای طرح کاشت 15 میلیون درخت در استان، تحقق این طرح و دستاوردهای خوب آن برای مردم استان را نیازمند عزم همگانی خواند و گفت: با اجرای این طرح تا 40 هزار هکتار به فضا سبز استان یزد افزوده خواهد شد.
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: عملیات پیش آگاهی، کانون یابی و مبارزه با ملخ کوهان دار در سطح 10 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان در سه ماه گذشته انجام شده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان باشت گفت: 2 هکتار از مراتع و منابع طبیعی مناطق رودرونه و شلال دون در آتش سوخت.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اوسطی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: اینکه کشاورزان در ابتدای مسیر خرید تضمینی گندم با تاخیر در پرداخت مطالبات مواجه شوند قابل دفاع نیست.
سومین مرحله از طرح جهادی خدمات حقوقی و قضایی در روستا ها با حضور رئیس دادگستری ، دادستان و مدیر دفتر خدمات قضایی گلپایگان و با همراهی بخشدارمرکزی و روسای ادارات منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی و منابع آب در تاریخ 1402/03/08در روستای فاویان برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان گفت: افزایش دما در روزهای آتی خطر احتمال وقوع حریق در جنگل ها و مراتع استان را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دماوند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف 13 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی این شهرستان از ید زمین خواران خبر داد.
ایانا   ۴ ساعت پیش    
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: حال اکوسیستم تجدید شونده دنیا به خاطر تخریب و نابودی جنگل ها خوب نیست و هنوز در بسیاری از کشورها جنگل را به عنوان منبع تولید چوب می شناسند.
جام جم   ۵ ساعت پیش    
به گزارش جام جم آنلاین زنجان، سید حسن حسینی در جلسه هم اندیشی با معدن داران استان زنجان گفت: در کل دنیا بحث صنعتی شدن زندگی انسانها هیچ منافاتی با زندگی بشر نداشته اما بعد از مدتی متأسفانه این موضوع با منفعت طلبی بیشتر در جهت تخریب طبیعت قرار گرفته و خسارت های زیانباری را به بار آورده است. ...
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۱:۴۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ به دعوت دکتر رضایی فرماندار شهرستان آران و بیدگل مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان امروز چهارشنبه 10خردادماه به آران و بیدگل سفر می کنند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۲۳    
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری گفت: فردی که با تبر مامورین منابع طبیعی را تهدید و مضروب کرده بود، دستگیر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سفرا باید در حوزه بازاریابی در کشورهای مختلف فعال تر شوند تا صادرات با مشکل مواجه نشود که در این باره وزارت امور خارجه باید گزارش ارائه دهد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۰۰    
مشکلات سرمایه گذران شهرستان پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز با منابع طبیعی، بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد از توقیف بیش از 40 تُن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نی ریز، گفت: این شهرستان با سطح 100 هزار هکتاری آنغوزه در عرصه های منابع طبیعی از دیرباز قطب تولید آنغوزه تلخ کشور و رویشگاه این گیاه به صورت خودرو بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: با پیگیری ماموران یگان حفاظت این اداره امسال 11 فقره پرونده قاچاق چوب تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: برنج های باقی مانده روی دست کشاورزان شمالی با توجه به آغاز فصل گرما و رطوبت بالا دچار آسیب و آفت می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست معاونت امور جنگل گیلان، از پیش بینی اعتبار دو میلیارد تومانی جهت تجهیز نهالستان های دولتی استان خبر داد و گفت: امسال حدود 12 میلیون اصله نهال در گیلان تولید می شود ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب ژرم پلاسم فندق ایران: خصوصیات فیتوشیمیایی و تنوع ژنتیکی را با رویکردی به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
رشت- رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان با تاکید بر لزوم رعایت استانداردهای صادرات محصولات کشاورزی، گفت: فعال سازی ایستگاه تحقیقات کیوی تحول آفرین است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: مرغداری هایی که از جوجه یک روزه نژاد آرین استفاده می کنند باید مورد حمایت قرار بگیرند زیرا درحال حاضر ضریب تبدیل این نژاد پایین تر از نژادهای خارجی بوده و وزن کمتری می گیرند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: حریق منطقه قاضیان تالاب بندرانزلی به طور کامل مهار شد و هم اکنون در این منطقه آتش سوزی نداریم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۲    
سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان کرمان گفت: طرح کاشت یک میلیارد درخت یک طرح مردمی و اجتماعی و دارای شیوه نامه اجرایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از آغاز فعالیت نهالستان ثامن با بیش از چهار و نیم هکتار مساحت خبرداد و گفت: علاوه بر جذب یک میلیارد تومان اعتبار ملی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: یک میلیون و 800 هزار اصله نهال برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در همدان در حال تولید است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران این نشست با حضور نعمت اله حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان مشاور تهیه برنامه های استانی و نمایندگان دستگاههای اجرایی عضو کمیته های فنی در تاریخ 8/3/1402 در محل اداره کل مدیریت بحران برگزار شد. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
به همت جمعی از اعضای هیأت علمی گروه فرآوری محصولات شیلاتی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و سایر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و با کسب مجوز رسمی از دبیرخانه انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیته فرآوری و بازاریابی آبزیان انجمن صنایع غذایی ایران تاسیس شد. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
دبیرخانه اندیشکده حکمرانی استان گلستان، با حضور دکتر علی فرهادی، معاون اجرایی و دکتر طهماسب کاظمی، معاون پژوهشی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر شتایی ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: باید برنامه توسعه ای بنویسیم که قابلیت اجرایی داشته باشد، آوردن احکام بر روی کاغذ و عدم اجرای آن مشکلی از مشکلات کشور را برطرف نمی کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و 800 هزار اصله نهال برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در همدان در حال تولید است، گفت: سهم استان همدان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، تولید سالانه سه میلیون و 280 هزار اصله نهال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت:حوزه کاری منابع طبیعی و آبخیزداری، عرصه مجاهدت است و این حوزه به مدیران میدانی برای مراقبت از عرصه های طبیعی نیازمند است تا بتوانیم از این منابع برای نسل بعد مراقبت کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نور از دستگیری عامل سوء قصد مامور منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: اصفهان علی رغم دارا بودن از 4 میلیون هکتار از منابع طبیعی کشور، با کمبود تجهیزات و نیروی انسانی مواجه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از توقیف کامیون حامل هیزم قاچاق در جاده لوداب_ یاسوج خبرداد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 18 طرح آبخیزداری در نقاط مختلف این استان آغاز شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۱   + ۲۸ سایت دیگر  
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منتشر شد. نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تهیه شده و کارنامه داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۷    
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر گفت: روز گذشته مقدار 140 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق در تیل آباد کشف و ضبط شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۷    
علی اکبر کی پور گفت: برگزاری رزمایش منطقه ای اطفای حریق جنگل و مرتع، توان مجموعه مدیریت بحران و به خصوص توان عملیاتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این خطه را به خوبی نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: آتش سوزی در بیشه زارهای زاویه مشعلی دزفول با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی و اهالی منطقه مهار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: 32 هکتار اراضی ملی در روستای خورخوره این شهرستان از متخلفان باز پس گرفته و از آن ها رفع تصرف شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: فردی که با تبر مامورین منابع طبیعی را تهدید و مضروب کرده بود، دستگیر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: حفاظت از منابع طبیعی در استان مستلزم مشارکت و همکاری بیشتر معدن داران و احیای عرصه های معدنی تخریب شده در سال های قبل است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی مراتع و جنگل ها، 63 نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی استان آماده مقابله با آتش سوزی های احتمالی در فصل تابستان هستند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۴۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: پیشنهاد واگذاری 200 هکتار از اراضی تربت حیدریه به بخش خصوصی جهت کشت توتستان به فرماندار تربت حیدریه ارایه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور جنگل اداره منابع طبیعی گیلان: بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز نهالستان های گیلان اختصاص یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری از رفع تصرف 80 هزار هکتار از اراضی ملی در سال 1401 خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
توانمندسازی و توجه به نقش مردم و جوامع محلی در حفاظت از منابع طبیعی موجب می شود آنها چشم انداز و سیاست ها و ماموریت های کلان کشور را درک کنند. تیتربرتر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حمید نوری ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از بلوک بندی اراضی منابع طبیعی گیلان برای حفاظت در بخش های حریق و قاچاق و تصرف و چرای دام مازاد و... خبر داد و اضافه کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در قالب 322 بلوک حفاظتی اقدام به پایش عرصه های جنگلی و مرتعی استان می کنند. [...] ...