چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۸:۳۶May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یونسکو»

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: روستای گردشگری موئیل یکی از 13 روستای ایران برای معرفی به سازمان جهانی یونسکو و ثبت در زنجیره دهکده های گردشگری جهانی است.
پول نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران: باید به پیشرفت بانوان کشورمان همزمان با حفظ ارزش های فرهنگی توجهی ویژه کرد. در همین راستا یونسکو با همکاری اعضای خود در حال گردآوری و نشر یک اطلس جامع در حوزه زنان تأثیرگذار از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون است.
سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از برگزاری دوره های آموزش تخصصی مهر اصالت ملی و یونسکو ویژه شاغلین و هنرمندان دارای مجوز صنایع دستی در استان خبر داد.
شهر تاریخی حریره به عنوان یکی از سکونتگاه های تاریخی شمال خلیج فارس برای ثبت در فهرست سازمان جهانی یونسکو و سازمان جهان اسلام (آیسسکو) در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
بابک نگاهداری در مراسم افتتاحیه نخستین دوره آموزشی زنان و حکمرانی که از سوی کمیسیون ملی یونسکو ایران و با همکاری چند ارگان و نهاد دیگر از جمله معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، اظهارکرد: 27.5 درصد از اعضای هیات علمی زنان هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه تا زمان حضور ارزیابان یونسکو در همدان، آسفالت باید از هگمتانه برچیده شود، گفت: قراداد این کار آماده است و به محض مسدود کردن خیابان ها و حذف سواره از عرصه هگمتانه، آسفالت برچیده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
اولین دوره آموزشی زنان و حکمرانی توسط کمیسیون ملی یونسکو با حضور صاحبنظران، مسئولان و اساتید این حوزه در مجلس برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۶    
مدیر آموزش کرسی حقوق بشر یونسکو گفت: مساجد و خانواده می تواند به عنوان دو پایگاه و جایگاه رشد در جامعه باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
هیئت اجرایی یونسکو اضافه شدن 18 سایت به شبکه ژئوپارک های جهانی یونسکو را تایید کرده است که ژئوپارک طبس و ژئوپارک ارس از ایران هم در این فهرست می درخشند. با این حساب، تعداد کل ژئوپارک ها به 195 مورد در 48 کشور می رسد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مقامات وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر می گویند در گورستان باستانی سقاره در بیرون قاهره، مقبره ها و کارگاه هایی را یافته اند که قدمت آن ها به حدود 2400 سال پیش از میلاد بازمی گردد ...
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در این نشست که به همت شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی و باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران برگزار شد با اهدا لوحی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد از مسئولیت پذیری، شناخت عمیق از فعالیت در این حوزه، پایداری به اصول اخلاق حرفه ای روابط عمومی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۰    
وزرا و نمایندگان حدود 60 کشور روز شنبه در نشستی در مقر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، یونسکو درباره راه حل های بحران جهانی پلاستیک گفتگو کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۷    
یونسکو عضویت ژئوپارک ارس و ژئو پارک طبس در شبکه ژئوپارک های جهانی را اعلام کرد.
دروازه سنگی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۴۵    
همزمان با آخرین روز هفته روابط عمومی، رویداد تخصصی روابط عمومی با عنوان آینده نگری و مدیریت بحران ها در شهرستان خوی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی ؛ در این رویداد دکتر امیرعباس تقی پور دبیر کل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران و مدیر مسئول ماهنامه مدیریت ارتباطات ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ژئوپارک ارس 8 ماه پس از بررسی پرونده ثبت جهانی در شورای عالی شبکه جهانی یونسکو و دریافت رأی اکثریت اعضای شورا، کارت سبز یونسکو را گرفته و ثبت جهانی آن تنفیذ شد ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۲۵ سایت دیگر  
شورای حکام مرکز بین المللی حوزه های جامع آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در نیمه دوم امسال در ایران تشکیل می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس هیات امنای دانشگاه مهرالبرز از ارتقاء این موسسه به دانشگاه خبر داد و گفت: کرسی آموزش یادگیری الکترونیکی یونسکو نیز در اختیار این دانشگاه قرار گرفت.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۴    
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، از پایان مراحل ثبت جهانی ژئوپارک ارس خبر داد و اعلام کرد: عضویت ژئوپارک ارس در شبکه ژئوپارک های جهانی رسما از طریق یونسکو اعلام شد و در حال حاضر ارس با 32ژئوسایت جزو ژئوپارک هایی است که به ثبت جهانی رسیده است. با ژئو سایت های ارس آشنا شویم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
نقالی یکی از هنرهای نمایشی ایران است که از دیرباز در این مرز و بوم اجرا می شده، اما گرد فراموشی و بی توجهی بر چهره این هنر ایرانی موجب شد که در فهرست جهانی میراث در خطر یونسکو ثبت شود؛ اقدامی که به نظر می رسد دردی از وضعیت نقالی دوا نکرده و در سال های پس از ثبت هم این میراث در انزوا قرار دارد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران از جمله کشور هایی است که آثار تاریخی زیادی دارد. برخی از این آثار در فهرست میراث جهانی قرار گرفته اند. ایران در سال 1358 خورشیدی با تلاش و هزینه های شخصی دکتر شهریار عدل، توانست سه اثر خود یعنی چغازنبیل، تخت جمشید و میدان نقش جهان را هم زمان در فهرست یونسکو ثبت کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون وزیر میراث فرهنگی گفت: کاروانسرای تاریخی ایران در شهریورماه در جلسه یونسکو در ریاض برای ثبت مطرح می شود که دو کاروانسرای آن متعلق به کرمان است بنابراین کرمان همچنان بر قله تعداد آثار تاریخی ثبت جهانی، ایستاده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۳۴ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از پایان مراحل ثبت جهانی ژئوپارک ارس خبر داد و تصریح کرد: عضویت ژئوپارک ارس در شبکه ژئوپارک های جهانی رسما از طریق یونسکو اعلام شد و در حال حاضر ارس با 32 ژئوسایت جزو ژئوپارک هایی است که به ثبت جهانی رسیده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ویدیویی از تبلیغ یک رستوران در برابر صخره 4 هزار ساله النصله ثبت شده در یونسکو در عربستان را ببینید.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۱    
در طول نهمین نشست جهانی هنر و فرهنگ، یونسکو از سرمایه گذاری یک میلیون دلاری برای محافظت بهتر از جایگاه هنرمندان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان جلسه 187 صحن شورای اسلامی شهر همدان با موضوع بررسی وضعیت ثبت جهانی و مرکز تاریخی همدان با حضور معاونان فرماندار، رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهرداری مناطق، معاونان شهردار و مدیرکل میراث فرهنگی همدان شامگاه گذشته در محوطه تاریخی هگمتانه برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گفت: پرونده ثبت جهانی 56 کاروانسرای تاریخی کشور را به یونسکو ارائه کردیم که دو کاروانسرا مربوط به استان کرمان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۳    
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی گفت: در شهریور سال جاری نشست سازمان یونسکو در ریاض برگزار می شود و 56 کاروانسرا ثبت خواهیم کرد که دو کاروانسرا مربوط به استان کرمان است که آثار ثبت شده استان کرمان به 9 اثر خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۵۵    
پرونده اثر تاریخی هگمتانه همدان، برای ثبت جهانی شدن به یونسکو ارسال و ارزیابی پرونده واجد صلاحیت شناخته شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از برگزاری دوره آموزشی تخصصی مهر اصالت ملی و یونسکو ویژه هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بیمه ملت ، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت بیمه کشور با حضور مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مهدی قمصریان مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نصر: کاروانسرای زیبا و منحصر به فرد "خواجه نظر" در کرانه رودخانه ارس در شهرستان جلفا از جمله کاروانسراهای نامزد ثبت جهانی در فهرست آثار یونسکو است که به رغم ساخت در دوران صفوی، معماری متفاوت با سایر کاروانسراهای این دوره تاریخی دارد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بیمه ملت ، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت بیمه کشور با حضور مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مهدی قمصریان مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیر پایگاه ملی دیوار بزرگ گرگان گفت: پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ گرگان به دبیرخانه یونسکو ارسال شده و پس از تائید اولیه در حال تکمیل است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
شفقنا_مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی مناطق آزاد از اعطای حکم ثبت جهانی دومین جاذبه زمین گردشگری ایران (ژئوپارک) در منطقه آزاد ارس در نیمه های خردادماه خبر داد. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۲    
با تلاش و دفاع محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ذخیره گاه زیست کره دنا برای 10 سال دیگر در فهرست جهانی شبکه ذخیرگاه زیست کره یونسکو تمدید شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پارک ملی ایران کوچک در زمینی به مساحت هفت هکتار در ضلع جنوب شرقی میدان جمهوری در کرج واقع شده است. پارک ایران کوچک پروژه ای ملی است که در سال 1400 ثبت یونسکو شده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، نشست تخصصی میراث فرهنگی و حقوق، چالش ها و راهکارها در سالن اجتماعات کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد. در این نشست مرتضی شکوهی مدیر طرح و برنامه صندوق حفظ ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
انجمن دوستداران قانونمدار میراث فرهنگی از امروز با 9 عضو رسمی فعالیت خود را طی نشستی در کمیسیون ملی یونسکو آغاز کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از ارسال پرونده ثبت جهانی زیارت رضوی به یونسکو در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۲    
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: امسال انجام یک کاوش و یک کارگاه زنده همزمان با حضور ارزیابان یونسکو در تپه هگمتانه برگزار می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حدود یک ماه تا حضور ارزیابان یونسکو برای بررسی جهانی شدن پرونده منظر شهری هگمتانه تا همدان باقیست اما هنوز موانعی بر سر راه آن است که برطرف نشده و باید زودتر رفع شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
آئین تجلیل تنوع فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور و سفیر ایران در یونسکو برگزار شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همان طور که مستحضرید سازمان جهانی یونسکو در حوزه فرهنگ، چند گونه ثبت انجام می دهد که یکی از آن ها میراث ملموس و شامل ابنیه ها، بنا ها و محوطه های تاریخی است ...
خبر آوا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۰۵    
جشن ثبت جهانی عود به منظور پاسداشت هنر ساختن و نواختن عود که به طور مشترک به نام کشورهای ایران و سوریه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، با حضور مسئولان کشوری، هنرمندان و عود سازان، عود نوازان و عود شناسان کشور به ویژه منطقه تنگه هرمز و ساحل نشینان خلیج فارس در [...]
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۲۸    
یکی از نکاتی که یونسکو به آن اهمیت می دهد این است که برای ایجاد گفتگو، مفاهمه و صلح پایدار، ثبت های مشترک را در اولویت خود قرار می دهد. کمااینکه برای ثبت مثنوی نیز شش کشور با یکدیگر همکاری کردند که ازجمله آن ها می توان به تاجیکستان، بلغارستان، آلمان و ازبکستان اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان ضمن اشاره به ثبت گلاب گیری سنتی کاشان در فهرست آثار جهانی یونسکو گفت: حوزه گل و گلاب در منطقه سهم ناچیزی در حوزه اقتصاد دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۹    
مدیر کل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی از معرفی شهرهای همدان، کلاردشت و اردکان بعنوان کاندیدای شهر یادگیرنده یونسکو 2023 خبر داد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بانوی اول ترکیه، حمایت خود را از گنجاندن واژه اسلام هراسی در قطعنامه سازمان یونسکو ابراز کرد و آن را گامی مثبت برای جوامع مسلمان و بشریت خواند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
روز جمعه 29 اردیبهشت ماه خبر آمد که سفیر کشورمان در یونسکو از ثبت سه اثر ازجمله مجموعه آثار مولانا به نام ایران در فهرست حافظه جهانی خبر داده و اعلام کرده است، سه اثر پیشنهادی ایران برای ثبت در این فهرست از تصویب شورای اجرایی سازمان یونسکو گذشته است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
فرهاد نظری، عضو کمیته میراث ناملموس آیسسکو: گروه فرهنگ و هنر: طی سال ها برخی اخبار مبنی بر مصادره نام شاعران و بزرگان فرهنگ و ادب ایران منتشر شده که حساسیت مخاطبان را برانگیخته است. بیداری قشر فعال فرهنگی همواره نقش مهمی در جلوگیری از این مصادره های فرهنگی داشته است ...