شنبه ۲۲ مردادساعت ۰۵:۵۰Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کی یف»

یک مقام آمریکایی گفته است که واشنگتن کی یف را تشویق نمی کند تا به خارج از مرزهای اوکراین حمله کند.
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار توقف فوری تمامی فعالیت های نظامی در اطراف بزرگ ترین نیروگاه هسته ای اروپا در جنوب شرقی اوکراین شد؛ زیرا مسکو و کی یف یکدیگر را به گلوله باران مجدد و ازسرگیری درگیری ها متهم می کنند ...
سلام نو / شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
گرهارد شرودر، صدراعظم اسبق آلمان آنگونه که وکیل وی امروز جمعه گفته است، از پارلمان کشورش به دلیل اقدام در حذف برخی از مزایای رسمی دوران بازنشستگی خود با استناد به ارتباطش با شرکت های بزرگ حوزه انرژی روسیه شکایت کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون شورای امنیت ملی روسیه که به منطقه جمهوری خودخوانده لوهانسک در شرق اوکراین سفر کرده، سرنوشت ولودیمر زلنسکی رئیس جمهور دولت کی یف را پیش بینی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور اوکراین در یک سخنرانی از مقامات دولتش خواست با خبرنگاران درباره تاکتیک های نظامی کی یف علیه روسیه صحبت نکنند و گفت که چنین اظهاراتی "صراحتاً غیرمسئولانه" هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس دومای روسیه مسئولیت عواقب بمباران تأسیسات هسته ای زاپروژیا را بر دوش آمریکا، کی یف و رؤسای اتحادیه اروپا گذاشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور اوکراین از مقامات این کشورخواست تا با صحبت با رسانه ها، برنامه های کی یف در میدان نبرد را لو ندهند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بدنبال درخواست دبیرکل سازمان ملل از مسکو و کی یف برای توافق در خصوص ایجاد یک منطقه امن در اطراف نیروگاه هسته ای زاپوریژیا که در روزهای گذشته چند بار بمباران شده است و دو طرف یکدیگر را متهم به این حملات می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رافائل گروسی در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره نیروگاه اتمی زاپروژیا گفت که سازمان بینن المللی انرژی اتمی آماده است تا بازرسانش را به این نیروگاه اعزام کند و مسکو و کی یف را به همکاری در این زمینه تشویق کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد حملات کی یف به زیرساخت هسته ای، جهان را به آستانه یک فاجعه اتمی می برد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی غرب را به تحریک کی یف برای حمله به نیروگاه اتمی زاپروژیا متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با اشاره به اینکه ادامه حملات طرف اوکراینی به نیروگاه زاپوروژیه جهان را به آستانه یک فاجعه هسته ای سوق می دهد، گفت: در این صورت، تمام مسئولیت آنچه رخ دهد بر عهده حامیان غربی مقامات کی یف خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که حملات کی یف به سایت های هسته ای، جهان را به سمت فاجعه ای مشابه "چرنوبیل" سوق می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که کشورش به زودی سامانه های راکتی چند پرتابی بیشتری را در اختیار اوکراینی ها برای حمله به توپخانه های روسیه قرار خواهد داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۵:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- روسیه می گوید: سوییس را نمی توان یک کشور بی طرف دانست. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، روسیه امروز پنجشنبه اعلام کرد: پیشنهاد سوئیس برای نمایندگی از منافع اوکراین در روسیه و منافع مسکو در کی یف رد می شود زیرا روسیه دیگر سوئیس را کشوری بی طرف نمی داند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- یک مقام وزرات دفاع روسیه در اظهاراتی از قصد اوکراین برای شناسایی شهروندان متمایل به دولت مسکو در منطقه خارکف خبر داد و تاکید کرد که کی یف این افراد را از طریق تهدید اعضای خانواده شان مجازات می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رسانه های خبری سوییس از توافق میان کی یف و برن در زمینه مأموریت حفاظت از منافع اوکراین در روسیه توسط دولت برن خبر دادند و تاکید کردند این ماموریت تنها در صورت موافقت روسیه اجرایی خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
براساس بیانیه مشترکی که آلمان به عنوان رئیس گروه هفت منتشر کرد، وزیران خارجه این گروه از روسیه خواسته اند تا فورا کنترل نیروگاه هسته ای زاپروژیا و تمام تاسیسات هسته ای در اوکراین را تحویل دولت کی یف بدهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه اوکراین تأیید کرد که از سوئیس خواسته شده است تا حافظ منافع کی یف در مسکو باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۸:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
خروج دسته جمعی دولتمردان از توئیتر! چرایی گرانی مسکن و راهکارها، افزایش دوباره حقوق بازنشستگان، کاسبی از انتخاب رشته کنکوری ها، مزیت های ترانزیتی 12 بندر تجاری ایران، شیپور جنگ ترامپی ها، افغانستان زیر تیغ بدهی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا با تأیید کمک 89 میلیون دلاری بیشتر به اوکراین، قول داد تا زمانی که لازم باشد تدارکات نظامی به کی یف را ارائه خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین با ادعای حمایت تمام مردم روسیه از عملیات نظامی در دونباس، از اتحادیه اروپا و دولت های عضو گروه 7 خواست تا ورود آنها به کشورهایشان را ممنوع کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
وزرای خارجه گروه هفت، به رغم کمک های جنگ افروزانه خود به اوکراین، خواستار پایان دادن مسکو به درگیری با کی یف شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
یک مقام دولت کی یف در گفت وگو با روزنامه آمریکایی واشنگتن پست ادعا کرد که انفجارهای دیروز در پایگاه هوایی روسیه در کریمه کار نیروهای ویژه اوکراین بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر دفاع دانمارک گفت که کشورش به منظور گسترش حمایت ها از کی یف در جنگ با مسکو، در کنار اعلام آمادگی برای آموزش به افسران اوکراینی در خاک دانمارک، به زودی مربیان نظامی اش را برای انجام پروژه های آموزشی به سربازان اوکراینی به انگلیس خواهد فرستاد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۴۳    
سفارت روسیه در مصر اعلام کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی حمله به بوچا در اوکراین را جنایت جنگی خواند، اما در حمله این رژیم به غزه و جنایات جنگی خود بی اعتنایی و تحقیر فلسطینیان را نشان داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سفیر روسیه در واشنگتن با رد ادعای آمریکا مبنی بر مین گذاری این کشور در اوکراین، گفت این نیروهای روس هستند که به پاکسازی میدان های مین کاشته شده توسط کی یف مبادرت می ورزند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو معتقد است پیش بینی زمان پایان درگیری های نظامی در اوکراین و ارزیابی پیامدهای آن غیرممکن است، ولی مسئله مهم حمایت از کی یف است که با وجود هزینه سنگین آن ادامه خواهد داشت، برای اینکه بهای عدم حمایت از اوکراین به مراتب بیشتر خواهد بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۰:۱۹    
آیا گرانی غذا از اوج خود عبور کرده است؟ حتی قبل از اینکه قرارداد غلات با میانجیگری سازمان ملل بین کی یف و مسکو در هفته گذشته چراغ سبز را برای خروج محموله ها از بنادر دریای سیاه اوکراین نشان دهد،
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۷:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
روابط مسکو و تل آویو در پی حمله روسیه علیه اوکراین به شدت تحت تأثیر قرار گرفت به ویژه آنکه رژیم اسرائیل همراه با بیشتر کشورهای غربی و آمریکا به وضوح خود را در کنار کی یف قرار داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۰۱    
رئیس جمهوری اوکراین گفت، اگر مسکو به دنبال برگزاری رفراندوم در مناطق تحت کنترلش در اوکراین جهت الحاق به روسیه باشد، کی یف دیگر با مسکو مذاکره ای نخواهد داشت.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۱    
تبدیل شدن بحران میان روسیه و اوکراین به منازعه ای تمام عیار و به دنبال آن حمله ارتش روسیه در تاریخ بیست و چهارم فوریه 2022 نقطه عطف و جابه جایی اساسی اولویت ها در روابط بین الملل به شمار می رود. به طوری که این نقطه عطف را اولاف شولتس ، صدر اعظم آلمان، به درستی به عنوان چرخش زمان بیان کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
واشنگتن در ادامه حمایت های خود از اوکراین و شعله ور کردن آتش جنگ در این کشور، مبلغ 4.5میلیارد دلار به کی یف کمک مالی می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اوکراین لایحه ای را برای گسترش تحریم ها علیه روسیه به پارلمان این کشور ارائه کرده که در صورت تصویب برای مدت 10 سال قابلیت اجرایی خواهد داشت؛ ولودیمیر زلنسکی همچنین موضوع ممنوعیت ورود روس ها به این کشور برای مدت 50 سال را بررسی خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزرات خزانه داری آمریکا در حالیکه مردم این کشور با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، از ارسال 4.5 میلیارد دلار کمک مالی دیگر به کی یف طی ماه های آتی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
سفیر اوکراین در آنکارا گفت شرکت ترکیه ای سازنده پهپادهای تهاجمی بیرقدار که کی یف برای مقابله با روسیه از آن استفاده می کند، در حال ساخت کارخانه ای در خاک اوکراین است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
روز یکشنبه زلنسکی گفته بود که اگر رفراندوم های برنامه ریزی شده در خرسون و زاپروژیا برگزار شود، احتمال مذاکرات بین کی یف و مسکو دیگر وجود ندارد.؟ / عکس: پسکوف، سخنگوی کرملین
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا تاکید کرد بسته یک میلیاردی کمک های واشنگتن به کی یف نشان می دهد آمریکا خواهان پایان بحران اوکراین نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین روز شنبه گفت که کشورش نزدیک به 765 میلیون دلار اموال روسیه را در اوکراین مصادره کرده است و قصد دارد مقادیر بیشتری را هم توقیف کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۷:۱۳    
تهران – ایرنا – اوکسانا پوکالچوک رئیس دفتر سازمان عفو بین الملل در اوکراین روز شنبه در اعتراض به گزارش تازه این گروه حقوق بشری در باره به خطر افتادن جان غیرنظامیان توسط ارتش اوکراین، از مقام خود کناره گیری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه می گوید که در دیدار با ولادیمیر پوتین در سوچی از او خواسته است که با رئیس جمهور اوکراین دیدار کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۱۱    
تکذیب خبر مذاکرات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با مقامات ایرانی درخصوص فروش پهپاد به مسکو از سوی یوری اوشاکوف، معاون رئیس جمهوری روسیه به بحث و جدل در این خصوص پایان نداد و رسانه ها همچنان در این باره صحبت می کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
به گفته رسانه ها، رئیس دفتر عفو بین الملل در اوکراین، پس از انتشار گزارشی از این سازمان درباره تاکتیک های کی یف در نقض قوانین بین المللی، از سمت خود کناره گیری کرد. رئیس جمهوری اوکراین، سازمان عفو بین الملل را به تلاش برای عفو روسیه و انتقال مسئولیت از متجاوز به قربانی متهم کرده بود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گزارش سازمان "عفو بین الملل" به نقض قوانین نظامی توسط ارتش اوکراین اشاره و از استقرار تسلیحات در مناطق مسکونی این کشور، بدون تخلیه ساکنان، خبر داده و بدین ترتیب ادعای روسیه درباره استفاده طرف اوکراینی از غیرنظامیان به عنوان سپرانسانی را تایید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: یگان های مسلح اوکراین سه حمله توپخانه ای را در قلمرو نیروگاه هسته ای زاپوریژژیا و شهر انرگودار انجام دادند. ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اوکراین اتحادیه اروپا را متهم به کارشکنی مصنوعی در انتقال 8 میلیارد یورو کمک مالی اختصاص یافته به کی یف کرده و این برخورد را "جنایت" علیه مردم کشورش دانست، ولی از ذکر نام کشوری که احتمالاً مسئول این تاخیر است خودداری کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری ام کی دی (MKD) متعلق به مقدونیه شمالی به نقل از منابع دولتی گزارش داد که مقامات این کشور "به طور مخفیانه" جنگنده های سوخو-25 (Su-25) را که در سال 2001 از اوکراین خریداری کرده بودند، به کی یف می فرستند.