شنبه ۲۲ مردادساعت ۰۵:۳۳Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش اجاره»

شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه وضعیت گرانی کرایه خانه رمق مستاجران را گرفته است، گفت: دولت در کنار جدیتی که برای ساخت سالانه یک میلیون مسکونی دارند، برای بهبود وضعیت مستجران، نظارت را در بازار افزایش دهد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
با گذشت یک سال از روی کار آمدن دولت سیزدهم نرخ اجار بها در سراسر کشور به اوج رسیده است و گویا سیاست های دولت سیزدهم کارساز واقع نشده است.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۴:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
از ماه گذشته تاکنون 3درصد افزایش اجاره بها مسکن را در کل کشور شاهد بودیم و طبق گزارش بانک مرکزی قیمت مسکن به بی سابفه ترین قیمت رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی تواند بازار اجاره مسکن را کنترل کند و باید دستگاه قضا و اصناف املاک کمک کنند.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه فروشندگان پوشاک مشهد بیان کرد: مجموعه ای از عوامل مانند افزایش مالیات، افزایش قیمت نخ و پنبه، افزایش اجاره بها باعث افزایش نرخ پوشاک در بازار مشهد شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۰:۰۱    
مشهد- درحالی که مسئولان ادعا می کنند هیچ مالکی نمی تواند مستأجر خود را ملزم به افزایش اجاره بها بیش از 25 درصد کند اما مشاهدات خبرنگار ما از بازار مسکن گواه این الزام نیست.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، گزارش روزنامه شهروند نشان می دهد با افزایش اجاره بهای خانه ها، اجبار به زندگی در پانسیون ها افزایش پیدا کرده است. در بخشی از این کزارش آمده است: ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۴۰    
راضیه حسینی گزارش روزنامه شهروند نشان می دهد با افزایش اجاره بهای خانه ها، میل به زندگی در پانسیون ها افزایش پیدا کرده است. شاید در ابتدا تصور کنید چقدر ملت بدبخت شده اند و وای از این همه گرانی. ولی اجازه بدهید زاویه ای دیگر از این نوع زندگی را به شما نشان بدهیم ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
با افزایش اجاره خانه در تهران مردم به سمت پانسیون نشینی روی آورده اند و قیمت تخت ها در اتاق های معمولی و vip متفاوت است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: با توجه به تعیین سقف افزایش اجاره بهای مسکن در سال جاری و با توجه به شکایات واصله مردمی به این سازمان در شروع فصل نقل و انتقالات مسکن ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآنی با اشاره به افزایش اجاره بها و مشکل بسیاری از مؤسسات قرآنی برای تأمین مکان پیشنهاد داد تا فضاهای مازاد دستگاه های دولتی در اختیار این مؤسسات قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۳    
پیام های رسیده در تاریخ دریافتی 8 مرداد ماه؛ در (صدای مردم) سایت باشگاه خبرنگاران جوان، در این بسته قابل مشاهده است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
طبق مصوبه سران قوا تمامی قراردادهای اجاره باید با سقف مجاز افزایش اجاره بها به میزان 25 درصد در تهران و کلانشهرها و 20 درصد در دیگر نقاط شهری تمدید شود اما استثنائات شش گانه ای وجود دارد که منجر به فسخ قراراد می شود؛ این موارد عبارتند از فروش واحد توسط مالک، بازسازی ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرجع تقلید شیعیان به استفتائی پیرامون حکم افزایش اجاره بها بیش از قانون مصوب سران قوا پاسخ گفتند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
طبق مصوبه سران قوا تمامی قراردادهای اجاره باید با سقف مجاز افزایش اجاره بها به میزان 25 درصد در تهران و کلانشهرها و 20 درصد در دیگر نقاط شهری تمدید شود اما استثنائات شش گانه ای وجود دارد که منجر به فسخ قراراد می شود؛ این موارد عبارتند از فروش واحد توسط مالک، بازسازی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۰:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، مصوبه تعیین سقف مجاز برای قراردادهای اجاره 28 خردادماه امسال به تایید سران قوا رسید. طبق این مصوبه که با هدف کنترل اجاره بها به تصوب رسید کلیه قراردادهای اجاره واحدهای مسکونی در سال 1401 پس از تاریخ ابلاغ این مصوبه ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۰:۳۵   + ۳۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه سران قوا تمامی قراردادهای اجاره باید با سقف مجاز افزایش اجاره بها به میزان 25 درصد در تهران و کلانشهرها و 20 درصد در دیگر نقاط شهری تمدید شود اما استثنائات شش گانه ای وجود دارد که منجر به فسخ قراراد می شود؛ این موارد عبارتند از فروش واحد توسط مالک، بازسازی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن فصل جابه جایی ها خواستار اقدامی به منظور کنترل افزایش نرخ اجاره بها و رهن مسکن شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۳    
منصوری، معاون راه و شهرسازی خراسان رضوی: - مهمترین عامل تعیین کننده قیمت مسکن، نرخ تورم عمومی است که به دو صورت افزایش هزینه ساخت وساز و نگهداری و افزایش اجاره بها بر نرخ مسکن اثرمی گذارد ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۹   + ۳۱ سایت دیگر  
آمار بانک مرکزی نشان می دهد در یکسال گذشته نرخ رشد قیمت اجاره بها برای نخستین بار در چند سال اخیر از نرخ رشد قیمت فروش مسکن در تهران پیشی گرفته است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۵    
با افزایش اجاره بها و رهن در مشهد تقاضا برای رهن مسکن در شهر جدید گلبهار بیشتر شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۸    
کرمان- این روزها افزایش اجاره مسکن موجب گلایه مندی و نارضایتی کرمانی ها شده است و حالا اجاره نشینان مجبورند با پرداخت کرایه بیشتر در خانه های کوچک تر و مناطق پایین شهر سکنی گزینند.
کلام تازه   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کلام تازه | افزایش اجاره بها طی سال های اخیر و همچنین دیگر عوامل اقتصادی موجب شده است که بسیاری از مستاجران که قادر به پرداخت اجاره بها در مشهد نیستند به گلبهار مهاجرت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مصوبه شورای عالی سران قوا مبنی بر حداکثر افزایش 25 و 20 درصدی اجاره بها در سال 1401 لازم الاجرا است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – افزایش اجاره بها در آمریکا به مثابه آن است که هیچ سرپناهی برای مردم این کشور در برابر طوفان تورم وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مصوبه شورای عالی سران قوا مبنی بر حداکثر افزایش 25 و 20 درصدی اجاره بها در سال 1401 لازم الاجرا است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
قیمت اجاره خانه در انگلیس در ماه ژوئن با بیشترین سرعت از سال 2016 افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در جلسه ای با حضور رئیس سازمان صمت و رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرکرد، علل افزایش اجاره بهای در چهارمحال و بختیاری بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۵    
ایسنا/کرمان سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: با توجه به مصوبه اخیر ابلاغی معاون اول رئیس جمهور سقف افزایش اجاره بهای مسکن 1401 نسبت به اجاره بهای سال 1400 در سیرجان 20 درصد است و با مسببان افزایش بی رویه اجاره بهاء در این شهرستان به شدت برخورد می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: فلیترینگ بازار و عدم تناسب قیمت ها و درآمد مردم، مستاجران را به مناطق پایین تر هل می دهد و در این فرایند ساکنان شمال شهر به مرکز، ساکنان مرکزی به جنوب شهر و ساکنان جنوب به حاشیه شهر سّر می خورند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: مشاوران املاک و فروشندگان خودرو در نظر عموم مردم از جایگاه حقیقی خود برخوردار نیستند و عده معدودی با عملکرد خود موجب ایجاد بی اعتمادی شده اند، بنابراین باید این نگاه و رویکرد با عملکرد بزرگان این صنوف و برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی، تغییر کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- قانون افزایش اجاره بها با هدف ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها تصویب شد اما شواهد گویای این است که این قانون نتوانسته تاثیری در کنترل قیمت و عدم افزایش اجاره بها داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در قرارگاه آسیب های اجتماعی کرمان مطرح شد: افزایش آلونک سازی در پی افزایش اجاره بهاء و کودکان ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی از تحصیل باز مانده اند.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ستایشی گفت: مصوبه سقف افزایش اجاره بها از سوی دولت و با تایید مقام معظم رهبری به مرکز حل اختلافات قوه ارسال شده است و قرارداد اجاره مشمولین بصورت خودکار تمدید می شود
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: افزایش بیش از 20 درصد اجاره بها در قزوین ممنوع اعلام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
شوهران این دو خانواده با آنها زندگی نمی کنند و حالا به دلیل افزایش اجاره بها سقف شان را از دست داده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه بن بست در کشور وجود ندارد،گفت: برخی از افراد معلوم الحال از موفقیت دولت نگران هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۲:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
نماینده لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش اجاره بها گفت که افزایش اجاره مسکن به یکی از بزرگترین مشکلات کشور تبدیل شده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۱:۵۶    
1- کمتر از یک ماه پس از مصوبه سران قوا درباره بازار اجاره مبنی بر سقف 25 درصدی افزایش اجاره بها در تهران و سقف 20 درصدی در سایر شهرها،
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه بجنورد از افزایش اجاره بهای منازل گلایه کرد و گفت: تعدادی از صاحب خانه ها با تخطی از مصوبات سران قوا درباره اجاره بها، در برخی موارد اجاره ها را تا دو برابر بالا برده اند که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه بجنورد از افزایش اجاره بهای منازل گلایه کرد و گفت: تعدادی از صاحب خانه ها با تخطی از مصوبات سران قوا درباره اجاره بها، در برخی موارد اجاره ها را تا دو برابر بالا برده اند که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: بسیاری از شهروندان در خصوص تامین مسکن مناسب مشکل دارند و مسوولان باید برای حل آن و مقابله با افزایش اجاره بهای مسکن چاره اندیشی کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۰۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فاطمی عقدا می گوید: وقتی موج افزایش قیمت ها در بازار اجاره سرعت بگیرد دیگر به راحتی نمی توان آن را کنترل کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در این مصوبه برای موجرانی که مصوبه سران قوا برای سقف افزایش اجاره بها را رعایت کنند بسته های تشویقی در نظر گرفته شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: شهریه مدارس غیر انتفاعی 45 درصد افزایش یافته است و همین مسئله باعث شده بخشی از خانواده ها به علت ناتوانی در پرداخت هزینه به سمت مدارس دولتی سوق پیدا کنند و ثبت نام را در این مدارس افزایش دهند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
برخی فعالان بازار مسکن معتقدند طرح اجاره دستوری به سرانجام طرح های گذشته منجر می شود و تنها تعداد اجاره های غیررسمی افزایش پیدا می کند. به گزارش اقتصاد نیوز ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
افزایش نرخ توسط برخی مشاوران املاک مستاجران را با جیب خالی مواجه می کند. مستاجرانی که نسبت به سال گذشته به طور متوسط 40درصد افزایش اجاره بها را تجربه کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درمجلس گفت: دو دستور تعیین سقف 25 درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته و شاهد افزایش چندبرابری اجاره درکشور هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مستاجران اصفهانی می توانند از موجران متخلف از رعایت سقف مجاز افزایش اجاره بها در سامانه 124 وزارت صمت شکایت کنند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
از آنجا که این روز ها بازار اجاره نشینی داغ داغ شده، به حدی که دل مستاجران در کوران این حرارت به شدت سوخته و حیران و متعجب از افزایش اجاره ها هستند. مسئولین در تلاطم آرام کردن بازار اجاره بها هستند که چندی پیش به نقل از خانه ملت کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی که دو فوریت آن به ...