یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۴:۲۵May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتحادیه مشاوران املاک»

فردا نیوز   ۳ ساعت پیش    
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: ثبت قرارداد ها در بنگاه های املاک هزینه ای نداشته و ندارد. صدور کد رهگیری نیز برای متعاملین رایگان بوده و مشاوران املاک هزینه خدمات ارائه شده را در قالب تعرفه های مصوب دریافت می کنند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۶    
سعید لطفی-دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۲:۱۴    
نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک نسبت به راه اندازی سامانه ثبت رایگان اجاره نامه واکنش نشان داد و گفت: ما حذف شدنی نیستیم. این اظهارات در حالی بیان شده اند که چهارشنبه هفته گذشته سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور با هدف ثبت رایگان اجاره نامه راه اندازی شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۱    
داوود بیگی نژاد در گفت وگو با ایران اکونومیست ، عدم تولید در حوزه مسکن را عمده دلیل مشکلات امروز کشور در این بخش عنوان کرد و افزود: دولت از هر طرح و برنامه ای که می تواند حتی به صورت حداقلی بخشی از مشکلات مربوط به صنعت ساختمان را حل کند، استفاده می کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه "ما حذف شدنی نیستیم"، گفت: با حذف مشاوران املاک از فرآیند پیش فروش ساختمان، این راهکار جذب سرمایه ها از بین رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاورین املاک اراک گفت: بیش از 85 درصد شکایات بین دو طرف معامله مسکن، برگشت خوردن چک خریدار، پشیمان شدن فروشنده است و ارتباطی به مشاورین ندارد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۱    
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران معتقد است که با طرح هایی نظیر رتبه بندی بنگاه های مشاورین املاک نمی توان نرخ مسکن را کاهش داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: درخواست برای خانه هایی با متراژ و امکانات کمتر، مهاجرت به حاشیه شهر، پدیده هایی همچون اتوبوس خوابی، اجاره خانه های اشتراکی، اجاره زیر زمین و بالا پشت بوم و کانکس نشینی تنها یک جنبه از پیامدهای افزایش اجاره بها مسکن است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
داوود بیگی نژاد در گفت وگوی اختصاصی با ایران اکونومیست با بیان اینکه در 20 منطقه تهران حدود 11 هزار مشاور املاک دارای پروانه کسب وجود دارد، افزود: آماری که در خصوص مشاوران املاک غیر مجاز ارائه می شود غیرواقعی است، زیرا این سوال پیش می آید که وقتی سرشماری انجام و این املاک شناسایی شدند ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تقریبا 100 هزار واحد صنفی مشاور املاک در کشور وجود دارد که در هر کدام از آنها، حداقل چهار نفر نیرو کار می کنند که هر کدام نیز خانواده ای دارند و معیشت آنها، با این روش، به خطر می افتد. در چنین شرایطی محبور می شوند، وارد بازاری کاری شوند که خودش تنظیم بازار را بر هم می زند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۱۲    
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: گرچه افزایش قیمت اجاره بها داشتیم اما جامعه روال خودش را طی می کند و هیچ مورد خاص هیجانی فعلا نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه طرح تعیین سقف برای اجاره بها موفق نبوده است، گفت: این طرح نتوانست بازده و تاثیر کافی بر روی تثبیت قیمت مسکن داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۶    
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: توسعه افقی شهرها در کنار نوسازی بافت های فرسوده زمینه ساز افزایش تولید و عرضه مسکن در کشور و در نهایت بهبود وضعیت بازار می شود.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: دولت نظارتی بر روی قیمت هایی که مالکان به عنوان اجاره بها اعلام می کند، ندارد و فشار دولت تنها بر مشاوران املاک است در حالی که مشاوران نقشی در تعیین قیمت ها ندارند و قیمت از سوی مالک اعلام می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ما اوایل فروردین ماه هم متذکر شدیم که سایت ها در فضای غیر واقعی و مجازی در حال قیمت سازی هستند. بنابراین بیشترین آسیبی که در اردیبهشت امسال در بخش اجاره بها به قیمت ها خورده است موضوع افسارگسیختگی و نبود نظارت کافی بر بازار مسکن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: دولت با تعیین سقف اجاره بها و جلوگیری از قیمت سازی در فضای مجازی می تواند بازار را به ثبات برساند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
همزمان با اعلام رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران مبنی بر شناسایی 7000 بنگاه املاک غیرمجاز، استاندار تهران خبر داد که در شهر جدید پرند 18 هزار و پردیس 65 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که قرار است تا یک ماه آینده از طریق گشت های شناسایی مشخص شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- استاندار تهران خواستار شناسایی و برخورد با بنگاه های بدون مجوز توسط اتحادیه مشاوران املاک شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با بیان " سایت های اینترنتی برای مسکن قیمت سازی می کنند" خواستار نظارت بر این سایت ها برای ساماندهی بازار مسکن شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۷    
گرگان- صنعتی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گرگان گفت: قیمت ملک در محور ناهارخوران بسیار کاذب است و برخی از سازندگان هر قیمتی که می خواهند اعلام می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار داشت: پشت بام قابل اجاره دادن نیست چراکه اساسا مشاوران املاک فضایی را می توانند اجاره دهند که دارای سند باشد اما پشت بام فضای مشترک و مشاع است و انعقاد این گونه قرارداد در مشاوران املاک گزارش داده نشده اما اگر هم چنین اقدامی انجام شده در چارچوب قوانین ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
در حالی مشاوران املاک یک پای ثابت التهابات بازار مسکن هستند که یکی از اعضای این اتحادیه مدعی شد حمایت های دولت از مستأجران، بازار را ملتهب تر کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
در حالی مشاوران املاک یک پای ثابت التهابات بازار مسکن هستند که یکی از اعضای این اتحادیه مدعی شد حمایت های دولت از مستأجران، بازار را ملتهب تر کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
هر ساله بازار اجاره بها در بهار و تابستان با چالش هایی برای مستاجران همراه بوده است، افزایش بی حد و بدون ضابطه رهن و اجاره باعث دردسرهای فراوانی برای مردم می شود، رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: اگر مالیات بر رهن و اجاره های با بیش از 25 درصد افزایش اعمال شود، می تواند بازدارنده باشد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۳:۰۵    
به گزارش جام جم آنلاین ، کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در پاسخ به این پرسش که آیا اجرای طرح گرفتن مالیات از مالکان خانه های خالی تاثیری در بهبود شرایط مستاجران خواهد داشت؟ عنوان می کند: گرفتن مالیات از خانه های بدون مستاجر طرح خوبی به نظر می رسد ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۱۳   + ۳۲ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار داشت: مسکن در طول چند سال گذشته آنقدر گران شده که این وام 100 میلیون تومانی در تهران جوابگو نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۷    
داوود بیگی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است از سالیان قبل در تولید مسکن جا ماندگی داریم، گفت: دولت علاوه بر وعده خود بابد جاماندگی در تولید مسکن از قبل را پاسخ دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خورستان گفت: یکی از کاندیداهای معترض به انتخابات اتحادیه مشاوران املاک اهواز، شکایتی در دیوان عدالت اداری مطرح کرده و ما منتظر اعلام نظر دیوان هستیم و به آن تمکین می کنیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سعید لطفی در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به نقش آگهی های اپلیکیشن ها در قیمت سازی ها، اظهار داشت: این مسئله در حوزه مسکن تبدیل به بنای بسیار بدی شده است؛ در حالی که هیچ گونه نظارتی بر این آگهی صورت نمی گیرد و در بازار نیز اثر مخرب دارد. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۲۶    
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: دولت برای کنترل بازار اجاره بهای مسکن بدنبال ارائه طرح های جدید است؛ اما بهترین راه نجات این بازارکوتاه کردن دست سفته بازان از بازار اجاره ملک است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در مورد وضعیت قیمت مسکن در تهران گفت: قیمت ها در حال حاضر در همان محدوده قیمتی در بهمن و اسفند 1401 مانده است و از آنجا که جو بازار فعلا آرام است، اگر کسی توان خرید دارد الان زمان مناسبی برای خرید خانه است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان "دولت وارث عقب ماندگی تولید مسکن دیگران است"گفت:دولت امروز باید به نیازهایی پاسخ دهد که نقشی در ایجاد آن نداشته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران در واکنش به دخالت دولت در قراردادهای اجاره مسکن گفت: راه اندازی اپلیکیشن برای کنترل و تثبیت قیمت ها، یک سیاست شکست خورده در بازار اجاره بهاست در حالی است که تورم قیمت در بازار اجاره بها تنها با کاهش نرخ تورم در اقتصاد قابل کنترل است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
بازار مسکن آرامش نسبی دارد و بررسی ها از افزایش فروشندگان در دو هفته اخیر حکایت دارد، به طوری که دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران می گوید افرادی که مسکن خود را به بهانه گران تر شدن، احتکار کرده بودند، امروز فروشنده شدند و روند عرضه مسکن در حال افزایش است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون دادگستری استان اردبیل از جلوگیری از ورود 500 فقره پرونده به دادگستری با تلاش کمیسیون حل اختلاف اتحادیه مشاوران املاک خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۱۴    
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک با تأیید افزایش قیمت مسکن در تهران طی ماه های پایانی سال گذشته، برخی گمانه ها مبنی بر رسیدن متوسط نرخ مسکن به متری 70 میلیون تومان را تکذیب کرد.
برترین ها / جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: فعلا خوشبختانه هیاهویی برای شتاب رشد نرخ اجاره بها در بازار مسکن دیده نمی شود و به نظر می رسد امسال سال آرام تری در خصوص نرخ اجاره بها داشته باشیم لذا پیش بینی می کنم نرخ ها مانند اواخر سال گذشته باشد و افزایش قیمت کمی داشته باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: اولویت اصلی دولت برای کنترل بازار مسکن باید کوتاه کردن دست سوداگران از بازار مسکن باشد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اگر قصد خرید، فروش یا اجاره مسکن یا هر نوع ملک دیگری را دارید باید از مشاور املاک بخواهید قراردادتان را در سامانه املاک و مستغلات ثبت و کد رهگیری ارایه کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۹:۲۸    
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: می توان تمهیداتی را برای کنترل بازار مسکن در دستور کار قرار داد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۹:۲۰    
اگر قصد خرید، فروش یا اجاره مسکن یا هر نوع ملک دیگری را دارید باید از مشاور املاک بخواهید قراردادتان را در سامانه املاک و مستغلات ثبت و کد رهگیری ارایه کند ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۸:۵۹   + ۵۰ سایت دیگر  
اگر قصد خرید، فروش یا اجاره مسکن یا هر نوع ملک دیگری را دارید باید از مشاور املاک بخواهید قراردادتان را در سامانه املاک و مستغلات ثبت و کد رهگیری ارایه کند ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - اکنون خدمات بسیاری در جامعه ارایه می شود که بهبود ارایه آنها نیازمند آموزش است و در این مسیر یکی از فضاهایی که می تواند بستر آموزش را ایجاد کند هنرستان ها و وزارت آموزش و پرورش است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: هیچ بهانه ای برای افزایش قیمت مسکن وجود ندارد و تنها دلیلی که باعث نوسان در این بازار می شود حضور سفته بازان است .
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ سردار حمید هداوند گفت: در پی ارجاع چند فقره شکایت به پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری متصدی یک دفتر املاک، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار اجاره مسکن می تواند با دادن مسئولیت به مشاوران املاک رونق پیدا کند اما به آن شرط که نظارت های کافی در این حوزه وجود داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: دولت باید دست سازندگان تعیین کننده قیمت مسکن در محلات را که زمینه ساز ایجاد نوسان در بازار می شوند، کوتاه کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه عدم تعادل بین عرضه و تقاضا به افزایش قیمت ها در بازار مسکن و اجاره دامن می زند، گفت: تا به امروز چیزی از اجرای وعده دولت در ساخت یک میلیون مسکن در سال ندیده ایم.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
تنها اثری که صندوق املاک و مستغلات و فروش متری بر جای خواهد گذاشت، بر بازار بورس است. همچنین عبدالله اوتادی عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: بازار مسکن با طرح فروش متری مسکن به سرانجام نمی رسد و این بازار همچنان در رکود تورمی به سرخواهد برد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۸    
مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک و حسن محتشم، کارشناس مسکن درباره بازار این روزهای مسکن به اظهارنظر پرداختند.