چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۰۲:۰۳Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال تحصیلی»

فرارو   ۷ ساعت پیش    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آغاز سال تحصیلی در افغانستان؛ هیچ کس مطلع نشد! فرارو- مدارس در افغانستان روز سه شنبه برای سال تحصیلی جدید بازگشایی شد، اما فقط چند معلم و دانش آموز ابتدایی وارد شدند و به دلیل بی اطلاعی اکثر دانش آموزان از شروع، هیچ کلاسی برگزار نشد. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۴۰    
پذیرش موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خوهران در مقاطع تحصیلی 3 و 4 آغاز شد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۷    
مشهد(پانا)- رییس اداره استعدادهای درخشان خراسان رضوی گفت چهارمین مرکز دخترانه دوره اول مشهد در ناحیه هفت مشهد راه اندازی شد. هادی محمدپور رییس اداره استعدادهای درخشان استان راه اندازی چهارمین مرکز دخترانه دوره اول مشهد را اعلام و عنوان کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در اول بهار سال گذشته که آغاز سال تحصیلی در افغانستان است، طالبان مانع بازگشایی مکاتب متوسطه دخترانه شدند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، این ابلاغیه در راستای هدف عملیاتی 19 از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به منظور اجرای راهکار ایجاد ساز و کارهای قانونی و ساختار مناسب برای سنجش و ارزشیابی عملکرد نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی تهیه و ابلاغ شده است. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت؛ برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته های شاخه نظری، دوره دوم آموزش متوسطه، متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره و برنامه آزمون هماهنگ پایه های دهم و یازدهم مدارس روزانه در نوبت خرداد ماه سال 1402 -1401 ابلاغ شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وام تحصیلی نیم سال دوم سال تحصیلی 1402-1401 دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به حساب متقاضیان واریز شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۰    
معاون تهذیب حوزه علمیه قرآن محور امام صادق(ع) شهرستان استهبان استان فارس از آغاز ثبت نام دوره جدید این مرکز علمیه برای سال تحصیلی آینده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
فهرست پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون اختصاصی دوره دکتری تخصصی پردیس های بین المللی کیش، ارس، خلیج فارس (قشم) و کاسپین در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402 - 1401 منتشر شد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
"سرهنگ محمد حیدری" اظهار داشت: همیاران پلیس بازوان توانمند پلیس راهور در برخورد با تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات هستند. رئیس پلیس راهور استان با اشاره به شعار "راننده خوب زاده نمی شود بلکه تربیت می شود" عنوان داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به افزایش جمعیت دانش آموزی استان در سال تحصیلی آینده، گفت: تلاش می کنیم هیچ کلاس درسی در گلستان بدون معلم نباشد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 911 هزار نفر در سال تحصیلی 1400-1401 از تحصیل بازماندند و 279 هزار دانش آموز هم ترک تحصیل کردند. علی اصغر سعیدی، جامعه شناس می گوید: خانواده ها به دلیل تورم و وضعیت بد اقتصادی فرزندان خود را به مدرسه نمی فرستند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
فرصت ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد پردیس های بین المللی کیش، ارس و کاسپین دانشگاه تهران، امروز به پایان می رسد. فرایند 3 روزه ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون اختصاصی مقطع کارشناسی ارشد پردیس های بین المللی کیش، ارس و کاسپین در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402 – 1401 ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۱    
دانشگاه الزهرا (س) مطابق آیین نامۀ پذیرش استعداد های درخشان برای سال تحصیلی 1403-1402 در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام سجاد(ع) در مناطق محروم و دورافتاده این استان 11 مدرسه می سازد که سعی می کنیم این فضاهای آموزشی برای سال تحصیلی جدید آماده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با توجه به انبوه نیروی بازنشسته در آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده با بحران کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین روز تحصیلی سال 1401، اظهار کرد: سال تحصیلی تا روز 28 اسفند ادامه دارد و تعطیلی دانش آموزان از 29 اسفند شروع می شود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای زمان نام نویسی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون اختصاصی مقطع کارشناسی ارشد پردیس های بین المللی کیش، ارس و کاسپین در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 را از 26 تا 28 اسفند ماه اعلام کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش البرز گفت: همزمان با سراسر کشور، ثبت نام کتب درسی سال تحصیلی آینده از 27 فروردین ماه در آغاز و تا شهریورماه ادامه خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعلام کرد که در مقطع دکتری سال تحصیلی 1403-1402 برگزیدگان علمی را به صورت بدون آزمون پذیرش می کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۴۵    
حوزه/ مدرسه علمیه خواهران *مشکوة اندیشه* از میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها و دیپلم مدارس اسلامی برای سال تحصیلی 1403_1402 طلبه می پذیرد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۱    
مرصاد نیوز: مسئول آموزش حوزه علمیه استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه به چگونگی پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1403-1402 پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
زمان برگزاری آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان برای سال تحصیلی 1402-1403اعلام شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ثبت نام در دوره های پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) برای سال تحصیلی 1403-1402 امروز 24 اسفند ماه به پایان می رسد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۰۵    
رییس دانشگاه ایلام گفت: این دانشگاه دارای هشت هزار نفر دانشجوی ایرانی در مقاطع کارشناسی تا دکترا و 350 نفر دانشجو خارجی در مقاطع ارشد و کارشناسی است و افزایش جذب دانشجویان خارجی به ویژه عراقی برای سال تحصیلی آتی در دستور کار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
دانشگاه پیام نور شرایط و ضوابط پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی( ph.d ) در شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور- امارات(نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401) را اعلام کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۱:۴۴    
راضیه فلاح، خبرنگار: سلسله جلسات دانشگاه، خانه گفت وگو که زیر نظر معاونت مجلس و امور پارلمانی دانشگاه آزاد امسال با شروع سال تحصیلی آغاز شد، در روزهای پایانی اسفندماه آخرین جلسه خود را برگزار کرد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۲    
آمادگی برای شرکت در کنکور، یک فرآیند طولانی است. اما اگر به مطالعه و تست زنی از ابتدای سال تحصیلی بپردازید، در ماه های پایانی و نزدیک به کنکور، آرامش بیش تری خواهید داشت.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ پذیرش متمرکز مراکز فقهی و مدارس عالی حوزوی سال تحصیلی 1403-1402 از 27 اسفند ماه جاری آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه سامانه نوبت گیری سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان که از چندی پیش آغاز شده بود، از هشتم اسفندماه به این سو غیرفعال شده است گفت: به والدین اعلام کردیم که سامانه نوبت دهی از اول فروردین مجدد فعال می شود و تا پایان سال تحصیلی جاری ادامه دارد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان لرستان از جذب مدرس برای سال تحصیلی آینده خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین نجم از آغاز ثبت نام حوزه های علمیه خواهران استان برای پذیرش طلبه در مقاطع عمومی و تکمیلی در سطوح دو، سه و چهار برای سال تحصیلی 1403-1402 خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۶    
مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران برای سال تحصیلی 1403-1402 طلبه میپذیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
آزمون اختصاصی دانشگاه عالی دفاع ملی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) برای سال تحصیلی 1402_1403 امروز دوشنبه (22 اسفند) برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- حوزه علمیه آیت الله جلالی خمینی برای سال تحصیلی 1402-1403 پذیرش می کند. به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی حضرت حوزه علمیه آیت الله جلالی خمینی (ره)، فراخوان جذب طلبه در حوزه علمیه آیت الله جلالی خمینی (واقع در تهران، خیابان آیت الله جلالی خمینی (آیت سابق)، بالاتر از چهارراه سرسبز ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مهرابی گفت: در راستای تکمیل نیرو در مدارس علمیه خواهران استان لرستان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید مدرس حوزه جذب می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ارسال دستورالعمل برگزاری آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه (دبیرستان ها و هنرستان های فنی حرفه ای) برای سال تحصیلی 1403-1402 خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
زمان برگزاری آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان سال تحصیلی 1403-1402 اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۱    
زمان برگزاری آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان سال تحصیلی 1403-1402 اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
فرصت ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی رشته های داروسازی سال تحصیلی 1403 - 1402 تمدید شد. فرصت جدید در اردیبهشت ماه 1402 برای داوطلبان درنظر گرفته شده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
در سال تحصیلی 2022 و 2023، جایگاه دانشگاه های ایران به دلیل عقب افتادگی از ارتقای علمی، پایین ترین ردیف های جدول رتبه بندی ها بوده و در مواردی، رتبه مشخص شده برای برخی دانشگاه های ایران به دلیل افت کیفی در حدی تنزل کرده که در گروه بدون رتبه (+) قرار گرفته اند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۷:۱۰    
بر اساس گزارش جدیدی که روز جمعه منتشر شد، حوادث تجاوز جنسی در آکادمی های خدمات نظامی آمریکا در سال تحصیلی 2021-2022 بالاترین میزان ثبت شده را داشته است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۳۱   + ۴۴ سایت دیگر  
نرخ جذب بسیار ناچیز کودکان بازمانده از تحصیل در کنار تعداد بالای ترک تحصیل سالیانه (از 347 هزار نفر تا 270 هزار نفر) سبب شده روند بازماندگی از تحصیل در نظام آموزش و پرورش روبه رشد باشد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۳۷   + ۳۴ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس در رابطه با دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی گذشته بیش از یک میلیون نفر دانش آموز از تحصیل باز مانده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۹:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
دستورالعمل آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان سال تحصیلی 1403-1402 به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۰    
ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1403-1402 برای تمام پایه ها و رشته های تحصیلی از فرودین سال 1402 آغاز می شود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش بازارکار، آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شیوه استادمحور مبتنی بر رفع نیازهای کشور” و آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد به شیوه استادمحور مبتنی بر رفع نیازهای کشور” با محوریت پذیرش استعدادهای درخشان در مقاطع ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۵۲ سایت دیگر  
فرایند ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1403-1402 از 27 فروردین آغاز می شود و تا شهریور 1402 ادامه دارد.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
پیش ثبت نام دبیرستان دولتی علوم و معارف اسلامی و دبیرستان دوره دوم هدی در سال تحصیلی 1403-1402 آغاز شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی جزییات برگزاری آزمون ارزیابی جامع نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 را برای دانشجویان مقطع دکتری واجد شرایط شرکت در ارزیابی جامع اعلام کرد. ...