دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۶:۱۵Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ تورم»

تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
ساری- بابایی کارنامی، رئیس فراکسیون کارگری محلس با اشاره به افزایش 27 درصدی دستمزد کارگران گفت: این افزایش با سبد کالا و نرخ تورم همخوانی ندارد.
دیدبان خبر   ۶ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
این دستمزد بر اساس ماده 41 قانون کار، بر پایه نرخ تورم و سبد هزینه زندگی خانوار کارگری تعیین شد.
مقایسه سود پرداختی سهام عدالت در سال 1401 با نرخ تورم نشان می دهد همچون سال گذشته، آهنگ رشد سود پرداختی سهام عدالت از تورم بیشتر بوده که نشان دهنده ارزندگی پرتفوی سهام عدالت بعنوان یک دارایی برای بلندمدت است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۱۵   + ۳۴ سایت دیگر  
حداقل دستمزدِ کارگران 27درصد، افزایش یافت. با این اوصاف پایه مزد ماهانه کارگران به رقم 5308284 تومان افزایش یافت. دولت امسال در مذاکراتِ مزدی برای افزایشِ دستمزد مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت مقاومت بسیاری کرد و در نهایت حاضر به افزایشِ متناسبِ دستمزدِ کارگران نشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون روابط کارِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: امسال هم باید به گونه ای تصمیم گیری شود که کارگران در مقایسه با کارکنان دولت احساس تبعیض نکنند و از حداقل ها برخوردار شوند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
دستمزد کارگران در سال گذشته 57درصد افزایش پیدا کرد و برای سال 1400 نیز 3درصد رشد داشت و حال وزیر کار در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرده که حداقل حقوق کارگران برای سال 1402 باید به اندازه حقوق کارمندان یعنی به اندازه 20درصد افزایش داشته باشد، یعنی 30درصد کمتر از نرخ تورم کنونی.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
بازی کیش و مات غرب با پوتین، تداوم تحرکات دیپلماتیک شورای عالی امنیت ملی، شوک قیمت با وعده افزایش تولید، گلایه هایی که مسئولان باید بشنوند، روایت سفارت روسیه درباره برتری جهانی توان موشکی ایران، اعلام زمان ثبت نام پنج آزمون سال 1403 ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۱    
سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال های گذشته (به جز سال 1401) نیز افزایش دستمزد معادل با نرخ تورم نبود، به خصوص اینکه در سه، چهار سال اخیر که با تشدید تحریم ها مواجه شدیم و رشد تورم به صورت روزانه رخ داد، میزان دستمزدها تغییری نکرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر اینکه شورای عالی کار باید به سمت کاهش شکاف دستمزد کارگران و تورم برود، گفت: جامعه کارگری یک سال معیشت خود را با دستمزدی اداره خواهد کرد که در شورای عالی کار تصویب خواهد شد ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۰    
سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال های گذشته (به جز سال 1401) نیز افزایش دستمزد معادل با نرخ تورم نبود، به خصوص اینکه در سه، چهار سال اخیر که با تشدید تحریم ها مواجه شدیم و رشد تورم به صورت روزانه رخ داد، میزان دستمزدها تغییری نکرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: ثبت نام خودرو معادل ریالی بالغ از 2 میلیارد دلار را از چرخه نقدینگی خارج کرد و امید می رود تاثیر جمع آوری این میرزان نقدینگی، خود را در کاهش نرخ تورم در ماه های آتی نشان دهد. ...
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که با حضور شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت و قرار شد جلسه نهایی در این خصوص روز یکشنبه با حضور اعضا برگزار شود. =
سلام نو / عصر امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۵۵   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون وزارت اقتصاد طالبان می گوید در یک سال گذشته نرخ تورم از 18.3 درصد به 9.1 درصد کاهش یافته است.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۵    
رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران گفت: در تعیین حقوق و دستمزد بازنشستگان، باید سیاست های ابلاغی به تامین اجتماعی و همچنین نرخ تورم مورد توجه قرار گیرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
همیشه در ماه های پایانی سال، دولت میزان افزایش حقوق و دستمزد را برای کارمندان و کارگران بر اساس نرخ تورم اعلام می کند. این درحالی است که امسال مانند سال های گذشته نه تنها حقوق اعلام شده با میزان تورم هماهنگی نداشت بلکه عیدی کارمندان دولت نیز حتی به اندازه خرید آجیل عید نبود ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۴   + ۳۰ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان حوزه کار بر این باورند که با وجود افزایش 57درصدی دستمزد ها در سال 1401، باز هم فاصله حداقل حقوق با سبد معیشت 3 میلیون تومان شد که البته بعد از گذشت چند ماه از شروع سال، این فاصله به دلیل بالا رفتن نرخ تورم و افزایش قیمت ها ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۱:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نرخ تورم سالانه در منطقه یورو (EA20) در ماه فوریه به 8.5 درصد رسید که 0.1 واحد درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
نشست دستمزد شورای عالی کار همچنان با چانه زنیهای فشرده میان گروه کارگر و کارفرما در حال برگزاری است. سناریوهای تعیین دستمزد نیز در دست بررسی است ولی تا این لحظه روی عدد و رقم مشخصی درباره درصد افزایش دستمزد توافق نشده است.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۳۱   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، طبق قانون کار حداقل دستمزد کارگران بر اساس دو مولفه سبد معیشت میانگین یک خانوار کارگری و نرخ تورم سال جاری در یک فرایند تعیین حد اقل مزد کارگران ملاک قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
پیشنهاد افزایش 20 درصدی حداقل مزد در مذاکرات امروز مطرح شده است، اما نمایندگان کارگری اصرار دارند میزان افزایش مزد، به اندازه نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی باشد؛ هنوز عدد و رقمی نهایی نشده است و مذاکرات ادامه دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مسعود خوانساری که چند ماه دیگر وتا انتخابات بعدی هیات رییسه در منصب ریاست اتاق بازرگانی تهران باقی می ماند نیز برهمین باوراست و نوشته است : این نگرانی وجود دارد که اقتصاد ایران در آستانه ورود به سال 1402 دچار ازهم گسیختگی و ابرتورم شود و برای خروج از این شرایط باید با آن همچون یک بیماری بسیار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ملی لهستان GUS نشان می دهد که تورم سالانه در این کشور طی ماه فوریه به بالاترین سطح از سال 1996 رسیده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۲۷    
قالیباف گفت: دولت و مجلس باید به گونه ای عمل کنند که حقوق کارگران معادن و صنایع حداقل پا به پای تورم باشد و سختی کار و آلودگی محیطی هم دیده شود .
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
تیتربرتر؛ رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران گفت: در تعیین حقوق و دستمزد بازنشستگان فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی به تامین اجتماعی و همچنین نرخ تورم مورد توجه قرار گیرد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۳۸   + ۶۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور فراجا: پیشنهاد پلیس برای افزایش مبلغ جرائم رانندگی به دولت ارائه شده است. امیدواریم امروز این پیشنهاد بررسی و با آن موافقت شود و ما بتوانیم آن را در ایام نوروز 1402 اجرا کنیم. ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد اعلام کرد: پیش بینی نرخ تورم بالا در سال آینده اگر به مفهوم یک اصطلاح فنی اقتصادی باشد که تحلیل خاص خود را دارد، اما اگر به معنای این باشد که شاخص های اقتصادی به سمت تورم فزاینده پیش می رود، درست نیست.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۴۰    
می متالز - واحد های تولیدکننده گچ بعد از تعطیلی ناشی از قطع گاز، مجدد تولید را از سر گرفته اند، اما شرایط برای این صنعت به خوبی پیش نمی رود؛ از یکسو شاهد رکود صنعت ساختمان به عنوان تنها مصرف کننده تولیدات گچ در ایران هستیم و از سوی دیگر بهای این مصالح ساختمانی تناسبی با هزینه های موجود ندارد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۰۱    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: همه دولت ها تلاش می کنند بدون استقراض از بانک مرکزی بدهی هایشان را پرداخت کنند تا پایه ارزش پولی حفظ شود اما در آخر یا در مجموع نرخ تورم اثر این قضیه را خنثی می کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۵   + ۳۳ سایت دیگر  
شاخص فلاکت برابر با مجموع نرخ تورم و نرخ بیکاری میباشد، این مفهوم برای اولین بار در سالهای 1970 به منظور نشان دادن میزان سلامت یک اقتصاد مطرح گردید.
سلام نو / شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: قدرت خرید گروه بزرگی نزدیک به چهار میلیون نفر به طور ناخودآگاه حدود 20 درصد و حتی بیشتر در سال 1402 کاهش پیدا می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۳    
میثم مهرپور/ تحلیلگراقتصادی چند سوال مهم در حوزه ارز و نوسانات قیمتی آن این است که اساسا دلیل افزایش نرخ ارز چیست؟ آیا افزایش نرخ ارز یکی از عوامل مهم رشد نرخ تورم است؟ اصولا چه ارتباطی میان نرخ ارز و نرخ تورم وجود دارد؟
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
آمارهای دولت در حوزه نرخ تورم و پافشاری نمایندگانش در کمیته مزد برای تعیین ارقام حداقلی برای هزینه معیشت خانوارهای کارگری، به اختلاف نظر عمیق میان شرکای اجتماعی در تعیین هزینه سبد معیشت و دستمزد کارگران در سال 1402تبدیل شده است.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۱۷    
افزایش حقوق کارگران در سال 1402 باید بر اساس درصد تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی باشد.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۵۷    
سمیه گلپور، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با بیان اینکه فرمول محاسبه عدد و رقم های سبد معیشت به صورت کارشناسی شده مشخص است افزود: با توجه به نرخ تورم ، خط فقر و عدم ثبات قیمت ها در کالاهای مختلف عدد و رقم سبد معیشت به راحتی قابل محاسبه است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
تورم مواد غذایی در ایران ، شرایطی بی سابقه را در سال جاری تجربه کرد به طوری که بر اساس آمار رسمی مرکز آمار ایران نرخ تورم مواد غذایی در بهمن ماه از هفتاد درصد نیز فراتر رفته است .
در سی و دومین جلسه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، ضمن بررسی کارکرد های گواهی سپرده ارزی قابل معامله برای حفظ ارزش پول سرمایه گذاران، این درخواست مطرح شد که دولت در سال 1402 از انجام هرگونه اقدامی که سبب بروز نوسان در اقتصاد به خصوص در دو متغیر مهم نرخ ارز و نرخ تورم می شود، اجتناب کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس گفت: اگر سیاست گذاری دولتمردان در سال آینده به درستی اعمال شود و تغییر کند، تورم روند کاهشی خواهد داشت با این حال نگرانی از تکانه های تورمی در سال آتی وجود دارد.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۱   + ۵۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: سمیه گلپور، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با بیان اینکه فرمول محاسبه عدد و رقم های سبد معیشت به صورت کارشناسی شده مشخص است افزود: با توجه به نرخ تورم ، خط فقر و عدم ثبات قیمت ها در کالاهای مختلف عدد و رقم سبد معیشت به راحتی قابل محاسبه است ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: تا زمانی که سال جمع بندی نشود نمی توان عدد دقیقی را عنوان کرد اما حداقل 250 هزار میلیارد تومان کسری را در بودجه امسال داشتیم. ...
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: سایت امتداد در گزارشی نوشت: سبزی پلو با ماهی معمولا یک غذای محبوب و مرسوم شب عید برای ایرانیان است اما برای این غذای محبوب دقیقا چقدر باید هزینه کرد؟ ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم بوکان در مجلس تاکید کرد: وعده داده بودند قطار پیشرفت و آبادانی به سرعت حرکت کند اما در میدان عمل قطار تورم اقلام خوراکی ترمز برید.انور حبیب زاده بوکانی در نشست علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: وعده داده بودند نرخ تورم را کاهش دهند، رشد نقدینگی را متوقف کنند ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۴    
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین با اشاره به کاهشی شدن نرخ ترم در این استان گفت: میزان تورم عمومی استان در دو ماه اخیر کاهش یافته و در پایان بهمن ماه استان قزوین به رتبه 7 کشور در تورم رسیده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۳۵   + ۴۰ سایت دیگر  
طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ تورم در 12 ماه منتهی به بهمن 1401 نسبت به 12 ماه منتهی به بهمن ماه 1400 به 43.6 درصد رسید. گفتنی است؛ تمامی آمارهای مربوط به نرخ تورم از سال 1397 به بعد نیز در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تحقق برجام علاوه بر کاهش قیمت ارز، موجب می شود، نرخ تورم به قریب 30 درصد کاهش پیدا کند. همچنین این احتمال بزرگ وجود دارد که نرخ مسکن در شهر های بزرگ حدود 20 درصد و در سراسر کشور حدود 10 درصد کاهش یابد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 21 اسفند در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود، مشاهده می کنید
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۰    
بهاره چراغی : سال 1402 از هر لحاظ دارای اهمیت مضاعف است. آمار خط فقر تصویر وخیم تری را نشان می دهد، نرخ تورم در سال جاری به کانال های بالاتر جهش یافته و رشد اقتصادی نیز به دالان های پایین تر نزول کرده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۲:۳۵    
تعیین حقوق و دستمزد غالباً در اواخر هر سال به یکی از موضوعات چالش برانگیز تبدیل می شود که امسال نیز استثنای همسو بودن دولت و مجلس قاعده اختلاف نظر درباره حقوق ها را نفی نکرده است و در روی همان پاشنه ای می چرخد که می چرخید ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی به تنهایی توانست رکورددار نرخ تورم در 63 سال اخیر و رکورددار بزرگ ترین جهش نرخ ارز در 40 سال اخیر را به نام خود ثبت کند.
سلام نو / یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۵   + ۵۹ سایت دیگر  
تعیین دستمزد کارگران در قانون کار بر اساس ماده 41 این قانون انجام می شود. در این قانون دو معیار نرخ تورم و سبد معیشت خانوار به عنوان معیارهای نهایی محسوب می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
با نرخ تورم 123 درصدی و اصرار دولت لبنان مبنی بر آن که همه چیز خوب پیش می رود پس انداز حاصل زحمات یک عمر مردم لبنان دود شده و به هوا می رود. حتی کالا های اساسی در سوپر مارکت ها بسیار گران تر از توانایی خرید مردم هستند و خانواده ها مجبور هستند تصمیم بگیرند کدام کالا را از سبد خرید خود کم کنند.