چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۰۱:۱۹Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب فرهنگی»

شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۲ ساعت پیش    
حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در واپسین روز از اسفندماه 1401، با رسول جلیلی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و مجتبی همتی فر رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در محل شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۹ ساعت پیش    
سه تشکل دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه طی نامه ای خطاب به حجت الاسلام خسرو پناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به عملکرد مدیریت این دانشگاه انتقاداتی را مطرح کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۵۵    
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام نوروزی نوشت: بی گمان احسن حال برای امت مسلمان ایران، با سایه افکندن عزّت و عدالت همه جانبه در زندگی مردم محقق خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام نوروزی مطرح کردند: بی گمان احسن حال برای امت مسلمان ایران، با سایه افکندن عزّت و عدالت همه جانبه در زندگی مردم به عنوان یکی از شعارهای جهانی انقلاب دینی ما محقق خواهد شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس رسانه ملی در دیدار با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای رسیدن به الگوی درست و اجرای سند عفاف و حجاب در جامعه لازم است همه دستگاه های فرهنگی در کنار هم باشند و در این میان نقش صداوسیما و شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اثرگذاری شان پررنگ تر است. ...
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل کم کردن آزادی زنان و دختران و تبعیض در حق اقلیت ها مشمول ششمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۵۶   + ۵۲ سایت دیگر  
یک نهاد و هشت شخصیت ایرانی به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا اضافه شده اند. شورای عالی انقلاب فرهنگی به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا اضافه شده است.
بیانیه دکتر منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر سابق ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در واکنش به برخی تحرکات بر علیه مصوبه سنجش و پذیرش (کنکور سابق) و ضرورت تداوم فعالیتها در راستای این مصوبه
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید پیوست های فرهنگی برای رسیدگی روحی و معنوی به آسیب دیدگان در بحران در قالب یک سند مورد توجه قرار گیرد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
طبعا مستمعان و نمازگزاران نیستند چون آنها حجاب حداکثری را رعایت می کنند. خانم های بی/بد/ کم/شُل حجاب هم بالتبع نیستند چون آنها اصلا به نماز جمعه نمی روند.دولت فعلی هم نیست چون باب میل آقایان است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، اسناد بالادستی حوزه فناوری نانو در ایران را شامل دو سند راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله سند 10 ساله سوم و یک سند مصوب هیئت دولت دانست که باعث تثبیت جایگاه نانویی ایران در جهان شده است.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۲۰    
امام جمعه موقت دزفول و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عربستان وقتی فهمید آمریکا برای تجزیه همه کشورهای منطقه در تلاش است مجبور به توافق و برقراری رابطه با ایران شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی حکمی، سید محمدجواد آل احمد را به عنوان سرپرست دبیری شورای توسعه فرهنگ قرآنی منصوب کرد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستیابی زن به جایگاه های اجتماعی در دین اسلام را بدون مانع دانست و بیان کرد: اگر هم در موضوعاتی برای زن شروطی قرار داده شده است برای حفظ شان و کرامت زن است و دلیل دیگری ندارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
مشهور ترین مخالف نوروز در گذشته امام محمد غزالی بود که در کیمیای سعادت نوشت: نوروز و سده باید که مندرس شوند و در روزگار ما مرحوم شیخ ابوالقاسم خزعلی فقیه فقید شورای نگهبان که آرزو داشت و ابراز هم می کرد که عید غدیر جای گزین عید نوروز شود در حالی که هیچ یک جای دیگری را تنگ نکرده است...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی حکمی سرپرست دبیری شورای توسعه قرآنی را منصوب کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲۳    
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوروز را دارای مفهومی نو و بین المللی عنوان کرد که می تواند در جهان پرنزاع امروز موجب وحدت بین ملت ها باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مشهد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فقر خشونت اجتماعی را گسترش می دهد و قدرت اعتدال عقلی را می گیرد و دین و ایمان را به خطر می اندازد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۱   + ۴۳ سایت دیگر  
سید نظام الدین موسوی با اشاره به گزارش قرائت شده کمیسیون فرهنگی درباره عفاف و حجاب اظهار کرد: گزارش کمیسیون فرهنگی که در راستای اعمال تبصره یک ماده 45 آیین نامۀ داخلی مجلس تهیه و در صحن علنی ارائه شد که این گزارش پیرامون ترک فعل دستگاه ها در اجرای قانون عفاف و حجاب و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۳:۰۶    
کارگاه "تجربه کاوی مراکز رصد فرهنگی و اجتماعی کشور" با هدف رصد و پایش مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور از سوی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
کمیسیون فرهنگی مجلس در گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص عفاف و حجاب پیشنهاد داد برای اثربخش شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی متناسب با تحولات اجتماعی، قوه قضاییه لایحه دو فوریتی به مجلس ارائه کند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد داد برای اثربخش شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی متناسب با تحولات اجتماعی، قوه قضائیه لایحه دو فوریتی به مجلس ارائه کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
آئین اختتامیه بیستمین جایزه ملی انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، هم زمان با روز بزرگداشت شهدا، امروز دوشنبه 22 اسفند، با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۵    
حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت پژوهشگر، نسخه شناس، ادیب و مترجم برجسته و توانا؛ مرحوم استاد عبدالله انوار را تسلیت گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خداوند از بدن زن انسان دیگری را خلق می کند و به همین دلیل حرمت بدن زن از بدن مرد بیشتر است، افزود: کسانی که می خواهند زن را برهنه کنند، انسانیت را نشانه گرفته اند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۷    
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی از ارسال اساس نامه بنیاد بین المللی کربلایی کاظم ساروقی به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی آیین سخن، دوشنبه 22 اسفند، مراسم افتتاحیه دومین جشنواره آیین سخن با گرامیداشت نظامی گنجوی با حضور دکتر حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس مصوبه یک فوریتی کنکور اوایل بهار به صحن مجلس بازمی گردد، گفت: آموزش و پرورش زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
راه اندازی شبکه فن بازار ملی ایران براساس نقشه جامع علمی کشور که در آن به ایجاد و توسعه دفاتر فن بازارهای منطقه ای و تخصصی تاکید شده و نیز ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری از وظایف پارک های فناوری است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر هوش مصنوعی سهم کمی در حوزه آموزش عالی دارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی نسبت دین، فرهنگ و فناوری را با یکدیگر تبیین کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
مراسم تشییع پیکر مرحوم حسن غفوری رئیس سابق هیئت بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اسبقیان گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای توسعه ورزش جانبازان و معلولین در استانها اجرایی شود چرا که با اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان ها و پیگیری آن از سوی مسئولین هیئت ها، شاهد توسعه ورزش جانبازان و معلولین خواهیم بود.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
دکتر حسن غفوری فرد، متولد سال 1322 در تهران، استاد تمام دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دبیر کل جامعه اسلامی ورزشکاران، رئیس هیأت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی ، عضویت در شورای مرکزی حزب مؤتلفه ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی، درگذشت حسن غفوری فرد، استاد دانشگاه و رئیس سابق هیأت بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور را تسلیت گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۴۰ سایت دیگر  
در بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بدحالی دختران دانش آموز آمده است: جمهوری اسلامی، اجازۀ هیچگونه تعدّی به شهروندان خود را نخواهد داد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت دکتر حسن غفوری فرد را تسلیت گفت.
استاد خسروپناه با بیان اینکه اکنون بشر فهمیده برای درمان بیماری های جسمی، روحی، اجتماعی و رفتاری باید به سلامت معنوی توجه کند، گفت: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده است تا فعالان این عرصه سند سلامت معنوی را تهیه و شورا آن را تصویب کند.
باز خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۰۵   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می گوید همه دستگاه های حاکمیتی باید با صداوسیما هماهنگ باشند چون تعدد حاکمیتی آسیب می زند و بایستی وحدت رویه حفظ شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۳۰   + ۲۸ سایت دیگر  
سند ملی توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و تولیت مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.
رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ازدواج بیشترین مسوولیت را برای مرد دارد، افزود: در فقه ما هیچ تعهدی به جز مسایل زناشویی روی دوش زن نیست. حتی نمی توان زن را به کار در خانه یا بیرون از آن مجبور کرد، بطوریکه مادر می تواند حتی برای شیردادن به فرزند هم درخواست پول نماید.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
در پیام محمد مخبر که روز پنجشنبه منتشر شد، آمده است: درگذشت دکتر حسن غفوری فرد که سوابق متعددی در جایگاه های مدیریتی و اجرایی کشور از جمله وزارت نیرو، نماینده 5 دوره مجلس، استانداری، ریاست سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس جمهور و نیز رئیس هیأت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت ...
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
شهدای ایران : 22 تشکل بسیج دانشجویی از دانشگاه های علوم پزشکی نامه ای سرگشاده به عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند. در بخش هایی از این نامه خطاب به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۴۵    
حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت حجت الاسلام مسعود دیانی را تسلیت گفت.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۰    
کاظم رمضانی، خبرنگار : یکی از مهمترین اسناد بالادستی در حوزه دانشگاهی را باید سند دانشگاه اسلامی دانست؛ سندی که 9 سال پیش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی که تنها مرجع سیاستگذار در نظام آموزش عالی به شمار میرود، به تصویب رسید ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مرحوم حسن عفوری فرد که دارای مدرک دکترای ذرات هسته ای بوده، سوابق مدیریتی و اجرایی بسیاری در دوران جمهوری اسلامی از جمله وزارت نیرو، نماینده ادوار مجلس، استانداری، رئیس سازمان تربیت بدنی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و رئیس هیات بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در پیام های تسلیت برای درگذشت حسن غفوری فرد که صبح امروز به دلیل بیماری درگذشت، درباره او می خوانیم: غفوری فرد در قبال رقیب انصاف داشت ...