یکشنبه ۲۳ مردادساعت ۰۲:۰۳Aug 2022 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب فرهنگی»

دنیای اقتصاد   ۱ ساعت پیش    
ایسنا : دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در ابتدای این جلسه با محکوم کردن تلاش های اخیر جریان معاند برای زیر سوال بردن فرهنگ ایثار و شهادت، جریان مقاومت و مدافعین حرم ...
آیت الله محمود محمدی عراقی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم، روز شنبه 22 مرداد 1401 از فعالیت های ویژه کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برای کودکان و نوجوانان بازدید کرد.
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جوان ایرانی قابلیت دارد، شعار نیست بلکه واقعیت است، گفت: باید برای اداره کشور توجه اصلی مان به جوانان باشد.
رکنا   ۸ ساعت پیش    
رکنا: مهدی اسماعیلی، عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار داده است که اگر مصوبه کنکوری اخیر خود را پس نگیرد مجلس ورود کرده و در چند روز آینده طرحی را اعلام و ارائه می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۹۴ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با محکوم کردن تلاش های اخیر جریان معاند برای زیر سوال بردن جریان مقاومت و مدافعین حرم گفت: لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه های مرتبط با حوزه فرهنگ برای پاسخگویی به این گونه سخنان اقدامات لازم را انجام دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما از طراحی برنامه حسینیه معلی که پیوندخورده با کربلای معلی و ارزش های بزرگ است، تشکر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۲:۰۶    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به خدمات برجسته فرهنگی و هنری مرحوم حبیب الله صادقی در عرصه هنر انقلاب گفت: صادقی سعی می کرد با قلم و هنر تصویرگری خودش ارزش ها را متجلی و ماندگار کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی و پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۳:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از اجرای قطعی تغییرات کنکور سال آینده خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچ مزیتی برای دانش آموزان مدارس غیردولتی ندارد.
دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پیامی درگذشت مرحوم استاد امیر هوشنگ ابتهاج را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت بهداشت با کاهش ظرفیت آزمون تخصص پزشکی نشان داد که نه تنها نسبت به دغدغه پزشکان عمومی جوان هیچ اهمیتی قائل نیست بلکه نسبت به درخواست نمایندگان و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ارزشی نمی گذارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
23:07 – 19 مرداد 1401 8209685 نظر دادن دانلود PDF نظر دادن دانلود PDF کاظمی گفت: به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عناوین و ضریب سوابق تحصیلی به سازمان سنجش ابلاغ و تا پایان شهریور ماه به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. در این خصوص جلسات متعددی برگزار شده است. ...
دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما از طراحی برنامه حسینیه معلی که پیوند خورده با کربلای معلی و ارزش های بزرگ است، تشکر کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با برگزاری کنکور 1401 بار دیگر صحبت هایی مبنی بر ایجاد تغییرات در کنکور جدی شد. نمایندگان مجلس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این راستا اقدامات و اظهارنظر هایی انجام داده اند که ممکن است سرنوشت کنکوری های سال 1402 را تغییر دهد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مدارس پولی با دریافت شهریه و آموزش اختصاصی برای طبقات مرفه و صاحبان رانت و قدرت سیاسی، فرزندان آنها را برای پیشرفت آماده می کند و فردی که پول ندارد عقب می ماند، این روند با مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی پررنگ تر خواهد شد.
دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی ضمن محکوم کردن اهانت تعدادی افراد گرفتار به عناد و کفر به ساحت مقدس قرآن کریم تصریح کرد: اهانت به قرآن کریم، اهانت به حقیقت، درستی و راستی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۸:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس درباره علت تأخیر صورت گرفته در اعلام نتایج آزمون وکالت فوق العاده مرکز وکلا، کد قابل تاملی را داده است؛ اینکه "اعضای هیئت نظارت مرکز وکلا با ارائه تفسیر شخصی خود از قانون، همچنان مانع اعلام نتایج آزمون شده اند!"
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۱:۵۲    
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت یاد شهدای رسانه به مناسبت روز خبرنگار بیانیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی کشور یکی از اهداف اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی را در ساماندهی حوزه سنجش و پذیرش ورود به دانشگاه، جلوگیری از فاجعه کاهش قدرت اصلی جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری اعلام کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هزاران میلیارد بودجه صرف کلاس های کنکور در کشور می شود که این گردش مالی می توانست در آموزش و پرورش باشد.
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۶:۱۱    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:بصیرت یعنی دیدی که باعث می شود انسان وقایع و حقایق را عیناً ببیند و این موضوع با علم داشتن به موضوعی متفاوت است زیرا بصیرت از جنس نگاه است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۲۱    
به گزارش سپید، سعیدرضا عاملی در این دیدار در سخنانی اظهار کرد: فرهنگستان علوم پزشکی از ظرفیت های بزرگ ملی کشور برای راهبری، تدبیر، نظارت و ارزیابی حوزه سلامت و پزشکی است. لازم است یک ارتباط معنادارتر و سامان یافته تری بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و فرهنگستان علوم پزشکی ایجاد شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
حسن رحیم پور ازغدی عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی تفاوت میان دوست دار حسین و شیعه حسین چیست؟
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳    
سپهر قاضی نوری، استاد تمام سیاستگذاری علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس درباره عملکرد کلی شورای عتف به فرهیختگان گفت: شورای عتف ناقص به دنیا آمد، زیرا ترکیب و برنامه ای که طراحان قانون اهداف و وظایف و تشکیلات وزارت علوم برای شورای عتف داشتند ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۸    
شورای عالی انقلاب فرهنگی روز 18 مرداد، سالروز شهادت شهید محسن حججی را به پاس رشادت ها و فداکاری های مدافعان حرم در دفاع از حرم آل الله و حمایت از مردم جنگ زده کشورهای عراق و سوریه را روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم نام گذاری کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تصمیم گیرنده درباره قوانین کنکور، مجلس و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
از دهه 70 یک انحراف جدی در نظام آموزشی کشور در دولت پس از جنگ ایجاد شد و معتقدم این انحراف روز به روز در حال بیشتر شدن است؛ انحراف نامبرده پولی کردن آموزش نام دارد که این پولی شدن امروز حتی در مدارس سمپاد نیز وجود دارد.
کمیته تایید صلاحیت روسای دانشگاه ها شورای عالی انقلاب فرهنگی به اتفاق آرا، انتخاب دکتر ابراهیم تقی زاده به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور را تأیید کرد.
نشست مسئولین هیئت ورزش های جانبازان و معلولین سیستان و بلوچستان با معاون مشارکت های دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، جلسه مسئولین هیئت سیستان و بلوچستان در راستای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه های هفته پارالمپیک ...
برخی از اعضای هیئت رئیسه فرهنگستان علوم پزشکی کشور با دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز یکشنبه 9 مرداد 1401 در محل دبیرخانه شورا دیدار و گفتگو کردند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس با تشریح پشت پرده های تصویب و ابلاغ مصوبه جدید کنکوری گفت: در جلسه با رئیس جمهور هشدار دادیم که مصوبه کنکوری، پوست خربزه ای است که کسانی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتمان دولت رئیسی را قبول ندارند، زیر پای دولت قرار داده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اهمیت روایتگری گفت: این حوادث نیستند که جامعه را شکل می دهد بلکه روایت حوادث است که جامعه را شکل می دهد و در این مسیر نیاز است روایتگری خوب و مثبت تبدیل به فرهنگ شود که توسط خبرگزاری فارس ایجاد شده است.
وزیر بهداشت در ابلاغی و با اشاره به نامه دبیر کمیته صلاحیت روسای دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه چهل و هفتمین جلسه این کمیته، روسای 6 دانشگاه علوم پزشکی کشور را منصوب کرد.
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه انتخاب اعضای حقیقی هیأت امنای بنیاد ایران شناسی که در جلسات 856 و 866 مورخ 1400/11/19 و 1401/05/04 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۵    
هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۸:۵۶    
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده " اصلاح تبصره های 2 و 4 ماده واحده اصلاح وظایف کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (مصوب 1400/07/27 شورای عالی انقلاب فرهنگی) " که در جلسه 864 مورخ 1401/03/31 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۸:۴۶    
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه انتخاب عضو جدید کمیته منتخب تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که در جلسه 866 مورخ 1401/05/4 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده اصلاح بند 5 و الحاق یک بند جدید به ماده واحده تفویض صلاحیت انتخاب رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به کمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی (مصوب 1394/03/05) که در جلسه 866 مورخ 1401/05/04 به تصویب رسیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آن دسته از دانشجویانی که در حال تحصیل هستند یا از خدمت معاف شده اند یا درحال خدمت سربازی هستند، امکان دریافت تسهیلات بانکی را خواهند داشت، گفت: دریافت تسهیلات مربوط به ازدواج نیاز به استعلام از نظام وظیفه ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم مراغه در مجلس خطاب به رئیس جمهور درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور گفت: صدای نمایندگان و دانش آموزان مظلوم را بشنوید تا دیر نشده جلوی انحراف را بگیرید و نگذارید این ظلم پا بگیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص کنکور برای دانش آموزان و داوطلبان باعث دغدغه و نگرانی شده، حتما در آن تجدیدنظر کرده و مافیا را فربه تر نکنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شیوه نامه اجرایی آیین نامه تشکیل مؤسسات دانشجوی بین الملل در راستای افزایش جذب دانشجویان بین الملل و قانونمندشدن فرآیندهای جذب به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
سینا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۸    
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور سیاستگذاری های کلان و توسعه فعالیت های فناورانه فرهنگی و هنری گفت: در شرایط کنونی باید هر امری در جامعه یک پیوست فرهنگی داشته باشد. ...
رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بعد از انقلاب نوعی از دین داری وارد عرصه فضای مدرن شده است که چارچوب های نظری علوم اجتماعی، از تحلیل آن ناتوان اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-معاون خط مشی گذاری ستادعلم شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص ابلاغ مصوبه کنکور ازسوی رییس جمهور بعنوان رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:قریب به اتفاق اعضای شورا به این مصوبه رای مثبت دادند و این مصوبه مانند سایر مصوبات باید ابلاغ می شد و رییس جمهور در این دوره بخوبی و بموقع این کار را ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۵:۴۴    
نماینده مردم تهران در مجلس درباره سرپیچی وزارت بهداشت و درمان از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش ظرفیت پزشکی و کادر درمانی کشور اظهار کرد: این امر مسلم و قابل فهمی است که وقتی تعداد نیروهای متخصص و کار بلد در زمینه های مهارتی و تخصصی از جمله حوزه پزشکی و درمان بالاتر برود ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از صحبت های اخیر درخصوص مصوبه کنکور گفت: نباید به سوی دلسوزانی که قصد اصلاح سیستم معیوب فعلی سنجش و پذیرش کنکور را دارند سنگ پراکنی کرد. این سیستم نظام آموزش و پرورش کشور را به کلی را منهدم کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۶:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وسوسه گردش مالی 80 هزار میلیارد تومانی حوزه کسب و کار کنکور، تقابل عده ای در مخالفت با مصوبه اخیر این شورا برای سامان دهی ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها را به دنبال داشته است.