پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۹:۳۶Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم نفتی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با بیان اینکه ایران به رغم تحریم های ظالمانه آمریکا، به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است گفت: اقتصاد ایران را نمی توان منزوی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۸۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد در مصاحبه با فایننشال تایمز با بیان اینکه ایران به رغم تحریم های ظالمانه آمریکا، به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است گفت: اقتصاد ایران را نمی توان منزوی کرد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تنوع ابزارهای مالی و گوناگونی در شیوه های فروش کالاها به خصوص نفت خام از جمله مواردی است که شرایط فروش را تسهیل کرده و همین ابزارها به معنی ایجاد ابزارهای جدیدی برای دور زدن تحریم ها خواهد بود؛ واقعیتی که بارها اهمیت آن مورد بحث قرار گرفته بود ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی کاهش درآمدهای ارزی در اثر تحریم نفتی و برخی سیاست ها در دهه قبل را از دلایل افزایش نرخ ارز دانست.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: دوره رونق سوخت فسیلی قبل از تمام شدن نفت جهان به پایان خواهد رسید. این پیش بینی شیخ زکی یمانی، وزیر نفت عربستان سعودی – مردی که به عنوان چهره تحریم نفتی عربی در سال 1973 به شهرت رسید- هنوز اتفاق نیفتاده اما به نظر می رسد در پنجاهمین سالگرد اولین شوک نفتی جهان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۹:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
شبکه خبری سی ان بی سی طی گزارشی اعلام کرد، تحریم های غرب علیه صادرات نفت روسیه کامل شکست خورده است و سقف قیمتی جدید نیز نیز ممکن است ناکارآمد باشد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۸:۴۸    
نسخه الکترونیک روزنامه عصر اقتصاد؛ تاریخ 16 بهمن ماه 1401 را از اینجا دریافت کنید. تحریم نفتی چگونه بی اثر شد؟ اعترافات ضمنی امضاکنندگان مصوبه مولدسازی نگرانی های گوگل از تلاش چَت جی پی تی برای جذب سرمایه گذاران درآمد واقع بینانه نفتی در بودجه 1402 برخورد محتاطانه صندوق بین المللی پول با ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
هاتف فرج الهی آمریکا و اروپا مدتی است که با اعمال تحریم های نفتی، تلاش دارند راه تامین بودجه ایران و روسیه را مسدود کنند، موضوعی که در دورانی کوتاه مدت تاثیر داشت اما پس از آن بی اثر شد و اکنون شاهد آن هستیم که نفت ایران و روسیه صادرات قابل توجهی دارد. ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۹:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
کرملین امروز اعلام کرد تحریم های اتحادیه اروپا بر فرآورده های نفتی روسیه که از روز یکشنبه اجرایی خواهد شد، توازن بازارهای انرژی را بیش از پیش بر هم خواهد زد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه 200 همت تسهیلات تکلیفی در بودجه 1402 در نظر گرفته شده، افزود:این عدد واقع بینانه پیش بینی شده و مصادیق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تکلیفی به قوانین موجود محدود شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا برای محدود کردن پیامد تحریم نفتی روسیه بر عرضه جهانی، میخواهد سقف 100 دلار در هر بشکه را برای دیزل روسیه تعیین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
توافق برجام در صورت اجرای کوتاه مدت آن نه تنها هیچ مزیتی برای صادرات نفت ایران ندارد، بلکه در چارچوب بی اثر کردن تحریم نفتی نیز تعریف نمی شود و اتفاقا زیرساخت های دور زدن تحریم ایران را نیز از بین می برد.
سراج24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۷    
به گزارش رویترز ایران در سال گذشته رکورد جدیدی در فروش نفت داشته است. فروش بالای یک میلیون بشکه نفت در روز در حالی است که ایران از سال 2018 تحریم نفتی بوده است و اخیرا هم این تحریم ها افزایش پیدا کرده است.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور ونزوئلا از پیشنهاد ایجاد یک اتحاد سیاسی با حضور چین و روسیه خبر داده است. یک بلوک بین المللی با حضور کشور های آمریکای لاتین و حوزه کارائیب که با روسیه و چین رابطه تنگاتنگ دارند و می تواند دلالت های قابل توجهی در حیاط خلوت آمریکا به دنبال داشته باشد ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مجموعه صادرات نفت خام ، فرآورده نفتی ، گاز ، میعانات ، مایعات و ال پی جی معادل ارزش دلاری صادرات 2 میلیون و 238 هزار نفت خام در روز است که این رقم معادل قبل از تحریم هاست.
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تحلیگران حوزه نفت و انرژی هندوستان معتقدند:این کشور زیر بار تحریم های نفتی اتحادیه اروپا نرفته و منافع ملی خود را به عنوان شاخص اصلی تصمیم گیری های کلان و بین المللی در نظر می گیرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۲    
پس از 4 سال تحریم نفتی ونزوئلا، شرکت نفتی شورون آمریکا، نخستین محموله نفت این کشور را به سمت ایالت می سی سی پی آمریکا راهی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
پس از 4 سال تحریم نفتی ونزوئلا، شرکت نفتی شورون آمریکا، نخستین محموله نفت این کشور را به سمت ایالت می سی سی پی آمریکا راهی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
تحریم های نفتی علیه ایران به دو دلیل بازاریابی برای نفت شیل و مهار چین توسط آمریکا اعمال شده است و طبیعتا در چنین شرایطی تنها گزینه پیش روی ایران، ایجاد نقش جدید در زنجیره اقتصاد جهانی است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
بعد از برکناری یکی از چهره های اصلی اپوزیسون ونزوئلا و رفع بخشی از تحریم نفتی کاراکاس، رئیس جمهور ونزوئلا از آمادگی برای عادی سازی رابطه با واشنگتن خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سیصد و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به نوشته بلومبرگ، پس از تحریم های غرب، دیگر نفتکش های کمتری حاضر به بارگیری محموله های نفتی روسیه بوده و در هفته منتهی به 16 دسامبر (25 آذر)، نفت صادراتی این کشور یک میلیون و 860 هزار بشکه نسبت به هفته قبل کاهش یافت و به حدود یک میلیون و 600 هزار بشکه رسید. ...
آمار ارائه شده از سوی وزارت انرژی آمریکا در مورد درآمد نفتی ایران در 7ماهه 2022 نشان می دهد ایران در این دوره بیش از 1٫5 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده که اذعانی است به شکست سیاست تحریم نفتی ایران.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: درآمد نفتی 34میلیارد دلاری ایران در 7ماهه سال جاری میلادی تنها 5میلیارد دلار از کل درآمد نفتی ایران در سال 2021 کمتر است که این مسئله از تحلیل رفتن اثر تحریم ها حکایت دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۴۷ سایت دیگر  
درآمد نفتی 34میلیارد دلاری ایران در 7ماهه سال جاری میلادی تنها 5میلیارد دلار از کل درآمد نفتی ایران در سال 2021 کمتر است که این مسئله از تحلیل رفتن اثر تحریم ها حکایت دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۲   + ۲۹ سایت دیگر  
ایران و ونزوئلا قرار است که خط مستقیم دریایی راه اندازی کنند. از آن جایی که ونزوئلا از تحریم نفتی آمریکا معاف شده به نظر می رسد این اقدام در راستای توسعه صنعت نفتی این کشور در مشارکت با ایران باشد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۲۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: به نظر می رسد این بودجه هم به مانند بودجه های چند سال اخیر باشد و پیش بینی نمی کنم که بتوانند بودجه متوازن ارائه دهند. لااقل تا زمانی که تحریم نفتی هستیم، این کار شدنی نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
شانا : معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد تولید نفت و میعانات گازی این کشور در بازه ماه های ژانویه تا نوامبر، با 2/ 2درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال، به 488میلیون تن رسید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به دنبال اجرایی شدن تحریم نفتی روسیه و کاهش محدودیت های کرونایی در چین که چشم انداز تقاضا برای نفت را تقویت کرد، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت فوق العاده رسانه ها و مطبوعات در جهان در ارائه نمایی از مسائل جوامع مختلف، دفتر پژوهش ایران اکونومیست عناوین صفحه نخست روزنامه های مطرح جهان را ارائه می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
دولت ژاپن در بیانیه ای اعلام کرد: توکیو برای نفت خام وارداتی از روسیه سقف قیمتی اعمال کرد اما نفت خام وارداتی از میدان نفت و گازی ساخالین 2 که در آن سهام دارد، از این امر مستثنی است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تحریم خرید نفت خامِ روسیه از سمت اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر اقتصاد مسکو ندارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۶:۱۲    
به گزارش روز دوشنبه ایران اکونومیست به نقل از وزارت خارجه چین، مائو نینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز این اظهارات را در پاسخ به خبرنگاری در خصوص اینکه آیا چین در نظر دارد به این توافق بپیوندد، مطرح کرد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایران اکونومیست، این رسانه آلمانی افزود: با آغاز مرحله اول ممنوعیت اتحادیه اروپا بر نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه در روز دوشنبه، 5 دسامبر، کشورهای اروپایی خرید نفت خام دریایی از روسیه را با برخی استثناهای محدود، متوقف می کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ماکرون منزوی ساختن روسیه را بدترین راه ممکن می داند، درخواست سخنگوی اردوغان از غرب برای عدم تخریب پل های ارتباطی با مسکو و ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره عدم علاقه مندی روسیه به مذاکره جدی با کی یف، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ اوکراین است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
شرکت نفت شورون یک مجوز 6 ماهه از اداره کنترل سرمایه های خارجی آمریکا برای ازسرگیری تولید نفت در ونزوئلا دریافت کرده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۲:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
ایالات متحده آمریکا به دنبال از سرگیری مذاکرات دولت ونزوئلا و مخالفانش، روز شنبه مجوز واردات نفت کاراکاس را به شرکت شورون اعطا کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۱:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا امروز ادعا کرد که اجازه عرضه نفت از ونزوئلا به بازار آمریکا داده شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه کشورمان نفت و انرژی خود را در بازار دنیا به فروش می رساند که بیانگر شکست سیاست های تحریمی ایالات متحده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۸:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، روزنامه ساندی تایمز با اشاره به آمارهای رهیابی نفتکش و آمارهای تجاری نوشت، انگلیس از ماه فوریه تاکنون حداقل 39 محموله نفت روسیه را خریداری کرده است، هرچند که این محموله ها به عنوان واردات از سایر کشورها ثبت شده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
دولت با تصویب آیین نامه فروش نفت به اشخاص به دنبال اجرای الگوی loan for oil یا بازپرداخت وام با نفت است که یک روش بازارسازی نفت برای افزایش صادرات و بی اثرسازی تحریم نفتی است و این مدل با ماجرای بابک زنجانی تفاوت اساسی دارد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ستاره صبح - پارسا سپهری: پس ازآنکه آمریکا و اروپا در سال 90 تحریم نفتی علیه ایران اعمال کردند، دولت احمدی نژاد برای مقابله با تحریم، باجان مردم بازی کرد و اقدام به تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی نمود ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۱:۲۸    
تظاهرکنندگان آلمانی ها حمایت از اوکراین در شرایط فعلی را غیر منطقی خوانده و خواستار توقف آن و رسیدگی به نیازهای مردم آلمان شدند. تظاهرات و اعتصاب علیه وضعیت بد اقتصادی و گرانی این روزها در بیشتر کشورها دیده می شود. علت این بحران اقتصادی نیز کاملاً مشخص است ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
علی اصغر رحمان نژاد، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اهمیت ایجاد پالایشگاه های فرا سرزمینی گفت: در شرایط تحریم ایجاد پالایشگاه فرا سرزمینی بازار مطمئن صادرات نفتی برای ایران به وجود می آورد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۹:۴۲   + ۴۲ سایت دیگر  
یک دهه پیش تحریم را کاغذپاره و نعمت خطاب می کردند. بنا بر آمار اوپک این کاغذپاره در یک دهه گذشته بیش 450 میلیارد دلار به ایران خسارت وارد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
طرح کاهش تولید اوپک پلاس که توانسته بود قیمت نفت را متعادل نگه دارد، حالا با اجرایی شدن تحریم های نفتی روسیه، قیمت نفت را تا 100 دلار در هر بشکه بالا می برد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
با افزایش نزدیک به 4درصدی روزانه، بهای هر بشکه نفت برنت تا 100دلاری شدن تنها یک گام فاصله دارد. نزدیک تر شدن به زمان تحریم نفتی روسیه با اعمال سقف قیمتی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۰:۵۳    
بدر السیف استاد تاریخ دانشگاه کویت در توییتی نوشت: در هر دهه یا بیشتر اختلافات بین آمریکا و عربستان سعودی شعله ورتر شده است. تاریخ نشان می دهد وقتی وقایع چند هفته اخیر با اختلافات گذشته سنجیده می شوند، بدون توجه به هیاهویی که درباره چرخش دراماتیک رویدادها می شنویم، نه جدید هستند و نه خارق العاده ...
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۸   + ۲۰ سایت دیگر  
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت که مقامات آمریکایی درنظر ندارند سقف قیمتی پیشنهادی برای نفت روسیه را تا پس از انتخابات میان دوره ای آمریکا در 8 نوامبر تعیین کنند.