شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۵:۴۳Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خرید نفت»

وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۹:۰۹    
شرکت های نفتی داخلی کنیا به دلیل کاهش ارزش شیلینگ در برابر دلار هزینه خرید نفت وارداتی را که به صورت اعتباری خریداری شده است، از طریق یک معامله دولت با دولت به شیلینگ کنیا پرداخت خواهند کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عراق: شرکت های چینی رتبه اول خرید نفت را کسب کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه بین الملل انرژی تصریح کرد: چین که قبل از جنگ 200 تا 300 هزار بشکه از روسیه واردات داشت به خاطر تخفیف های اعمالی مقادیر آن را بسیار بیشتر کرد، هند خرید نفت از روسیه را از 30 هزار بشکه به 800 هزار بشکه رساند.
قابل معامله برای صادرات، تسهیل سرمایه گذاری خارجی، ابزار تهاتر، کشف منصفانه قیمت، امکان تضمین و توثیق، اولویت در تحویل نسبت به خریداران خارج از بورس، شفافیت، معافیت مالیاتی و خرید و فروش برخط، از مزایای گواهی سپرده نفت و میعانات گازی است ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کوروش احمدی، دیپلمات بازنشسته و کارشناس روابط بین الملل می گوید به نظر می رسد که در ارتباط با ما ظرفیت سلبی یا منفی چین بیشتر از ظرفیت ایجابی یا اثباتی آن کشور است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۱۳    
سه مقام مطلع هندی از مخالفت دهلی نو با پرداخت مبالغ مربوط به خرید نفت از روسیه با استفاده از یوآن خبر دادند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
سیاهکالی گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی مدت دو سال است رویکرد واگذاری نفت در داخل را دنبال می کند تا از اسارت غربی ها در خرید نفت خارج شویم و انحصار شکسته شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
پاکستان تلاش می کند نفت روسیه را به قیمت 50 دلار در هر بشکه خریداری کند که پایین تر از سقف قیمت تعیین شده توسط گروه هفت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
هند به دلیل اختلافات سیاسی دیرینه با همسایه خود، از بانک ها و بازرگانان خواسته است از استفاده از یوان چین برای پرداخت پول واردات از روسیه اجتناب کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند رقابت پالایشگاه های خصوصی چین با همتایان هندی خود برای خرید نفت ESPO روسیه در ماه آوریل، سبب شده رقم تخفیف روسیه کاهش یابد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رسانه ها روز یکشنبه گزارش دادند که پاکستان به دنبال خرید نفت روسیه به قیمت 50 دلار در هر بشکه است، زیرا این کشور جنوب آسیا با بحران نقدینگی اقتصادی و ذخایر خارجی دست و پنجه نرم می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
هند، تحریم های غربی علیه روسیه از جمله سقف قیمت 60 دلار که توسط کشورهای غربی برای خرید نفت از مسکو تعیین شده است را نقض نخواهد کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
امروز طی مراسمی با حضور وزرای نفت و اقتصاد و رئیس سازمان بورس، از گواهی سپرده نفت خام و گواهی سپرده میعانات گازی در شرکت ملی نفت رونمایی شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
پالایشگاه های هندی خصوصی با همتایان چینی خود برای خرید نفت اسپوی روسیه در آوریل، رقابت کرده و باعث بالاتر رفتن قیمت ها شدند.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
چین خواستار خرید نفت و گاز با استفاده از ارز یوان است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:نشریه پلتس، در تازه ترین گزارش خود از رشد فزاینده واردات نفت خام روسیه به چین خبر داد، بر این اساس پالایشگاه های مستقل (مینی ریفاینرها) چین در استان شاندونگ تمایل زیادی به خرید نفت خام روسیه در گریدهای مختلف دارند ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
آلمان نمی تواند انتظار داشته باشد هند خرید نفت روسیه را تحریم کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران : با افزایش خرید نفت تخفیف دار روسیه توسط چین، تولیدکننده های آفریقایی و آمریکای جنوبی بازار را از دست داده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اویل پرایس در تحلیلی نوشت: چین می داند که برای ایران، چندان گزینه بین المللی ای باقی نمانده، بنابراین می خواهد تا جایی که می تواند امتیازات بهتری کسب کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
در حوزه انرژی کشور، این روزها 2بحث عمده مطرح است؛ نخست اخبار جسته و گریخته ای است که درباره احتمال افزایش قیمت بنزین شنیده می شود و بحث دوم مباحثی است که در خصوص کاهش خرید نفت ایران توسط چین به دلیل فشارهای امریکا مطرح می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
طبق گفته یکی از مقامات شرکت شورون آمریکا، روند افزایش صادرات نفت آمریکا به اروپا در سال جاری میلادی هم ادامه خواهد داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
یک تحلیل گر مسائل سیاست خارجی گفت: چین به دنبال یک رویکرد تقابلی با آمریکا برای محافظت از ایران یا هر کار دیگر نیست. باید درک کرد که اولویت چین برای خودش مشخص است و به هیچ عنوان حاضر به پشتیبانی از کشور دیگری با اختلال در منافع خود نیست.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری دولت در بخشی از گزارش خود درباره مناسبات ایران و چین، خبر داده ، روسیه با فروش نفت ارزان تر از ایران به پکن، بازار چین را از دست گشورمان خارج کرده است.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۵   + ۳۹ سایت دیگر  
قرارداد 25 ساله ایران و چین در دولت روحانی مطرح شد و حالا در دولت سیزدهم و با سفر ابراهیم رئیسی به چین گقته می شود یکی از اهداف مهم این سفر اجرای قرارداد 25 ساله است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه بورس انرژی و استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محدودیت صادرات فیزیکی از یک سمت و چالش انتقال پول از سویی دیگر موجب می شود تا رغبت برای خریداران نفت ایران کاهش یابد، آن هم در شرایطی که نفت روسیه با تخفیف های جذابی در بازار موجود است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مقامات واشنگتن می کوشند در چارچوب سیاست تشدید فشارهای تحریمی علیه ایران، چین را ترغیب به عدم خرید نفت از ایران کنند ولی تا اینجای کار دولت پکن از خرید نفت ایران عقب نشینی نکرده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
سران اوپک معتقدند با افزایش خرید نفت توسط چین قیمت این محصول استراتژیک به 100 دلار خواهد رسید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سفیر اسبق ایران در ترکیه گفت: اگر بتوانیم سرمایه گذاری کنیم و از ذخایر خودمان برداشت و تولید داشته باشیم خیلی اهمیت دارد و ارجح تر از واردات است. اما طبق اعلام مقامات رسمی برای عبور از ناترازی و مصرف منفی بنزین و گاز میلیاردها دلار سرمایه نیاز است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۴:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه با بیان این که غرب از همکاری گسترده نظامی ایران و روسیه نگران است که منجر به تقویت نیروی نظامی ایران شود و آن ها نسبت به این مساله حساس هستند ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۹:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
با متوقف شدن تمام تعاملات دیپلماتیک از سپتامبر 2022، بحران بر سر برنامه هسته ای ایران در پس زمینه سیاست بین المللی قرار گرفته است. هر دو طرف نگران تشدید اوضاع هستند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۴:۲۱    
مقام کاخ سفید تاکید کرد که ایالات متحده، هند را به دلیل خرید نفت روسیه تحریم نخواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
پالایشگاه های هند برای خرید نفت روسیه تصمیم گرفته اند دلار را کنار گذاشته و از درهم امارات استفاده کنند.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۰    
با این حال، بخشی از معامله گران باور دارند که دشوار است اسکناس آمریکایی در سال جاری رشد بیشتری را تجربه کند و افزایش قیمت این ارز در صورتی ادامه خواهد یافت که گشایش سیاسی خاصی در مورد مسائل هسته ای رخ ندهد و تحریم های نفتی ایران سنگین تر دنبال شود. ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
روسیه راه های مختلفی را برای دور زدن تحریم ها و حفظ مشتریان خود امتحان می کند بر اساس آنچه که خبرگزاری رویترز اعلام کرد چهار منبع آگاه اعلام کرده اند که پالایشگاه های هند پرداخت بخش زیادی از نفت خود را که از معامله گران مستقر در امارات خریداری کرده اند به درهم امارات به جای دلار آمریکا انجام داده ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
هند برای دور زدن تحریم های نفت روسیه، دلار را کنار گذاشت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش تر هم راب مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مصاحبه با وبگاه بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
پالایشگاه های هندی به جای دلار آمریکا، پول عمده خرید نفت روسیه را به درهم امارات متحده عربی پرداخت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نفت ونزوئلا گفت که تحریم های غرب علیه روسیه و تعیین سقف قیمت برای خرید نفت این کشور توسط اروپا، کشورهای G7 و استرالیا، باعث هرج و مرج در بازار جهانی انرژی شده است.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
پایین آمدن نرخ تورم در آمریکا امید به توقف روند افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو آمریکا را افزایش داده و ارزش دلار را پایین آورده است. بدین ترتیب خرید نفت برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان تر می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۴    
آلمان از اول ژانویه سال جاری واردات تمام نفت خام از روسیه متوقف کرد و به تعهد خود مبنی بر توقف خرید نفت خام روسیه عمل کرد با این حال، تاتنفت روسیه مدعی شد که علیرغم این ادعا، سفارشات نفت خام از آلمان دریافت کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
دهلی نو به خرید نفت از روسیه تاجای ممکن ادامه خواهد داد و دو کشور بدنبال راه هایی برای تجارت با ارزهای ملی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۵:۴۳    
ازبکستان برنامه ریزی کرده در سال جاری میلادی از ترکمنستان نفت خریداری کند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۸   + ۴۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری ضمن پاسخ به سوالی درباره صادرات نفت ایران، باری دیگر ایران را مقصر بی نتیجه ماندن مذاکرات برجامی در وین دانست.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم اظهارات اخیر راب مالی درخصوص تلاش برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به چین، اما تحلیلگران متفق القول هستند که چین براساس منافع ملی خود در مورد خرید نفت از ایران تصمیم گیری می کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۰۵    
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید. گلایه آیت الله وحید خراسانی از معیشت مردم ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
در خبرها آمده است که امریکا به دنبال فشار بر چین است تا واردات و خرید نفت از ایران را متوقف کند؛ خبری که نگرانی های فراوانی را در ایران ایجاد کرده است و دورنمای تیره ای از درآمدهای نفتی در سال آینده ارایه می کند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۰:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران سخن گفت.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری بلومبرگ بار دیگر گفت که مذاکرات برجام در دستور کار دولت کشورش نیست.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
راب مالی: ایالات متحده گام های مورد نیاز را برای توقف صادرات نفت ایران برمی دارد و کشور ها را از خرید آن بازمی دارد. ما هیچ یک از تحریم های خود علیه ایران و به ویژه در زمینه فروش نفت ایران را کاهش نداده ایم .
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۶    
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بلومبرگ از تلاش آمریکا برای تداوم اعمال فشار به چین برای توقف خرید نفت از ایران سخن گفت.