یکشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۴:۰۵Oct 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقدام نظامی»

انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
استراتژیست ها می گویند که اقدام نظامی چین ممکن است به اندازه یک حمله تمام عیار نظامی به تایوان ساده نباشد و می گویند، این اقدامات می تواند شامل اقداماتی مانند محاصره برای مجبور کردن تایوان به پذیرش حکمرانی چین باشد.
سلام نو / اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، در بخشی از اظهاراتش به حوادث اخیر ایران اشاره کرده و حادثه فوت مهسا امینی را با ماجرای حمله به سلمان رشدی مقایسه کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۹    
مارتین ایندیک ترجمه: محمدحسین باقی کیسینجر فهمیده بود که جنگ تلاش های او برای خرید زمان را از بین می برد. ازاین رو، او به اسماعیل نسبت به توسل مصر به اقدام نظامی هشدار داد. او استدلال کرد که هر جنگی تغییر در کنترل فیزیکی را به همراه نخواهد داشت و فقط وضعیت مصر را بدتر می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در آذربایجان گفت: کسانی که شعار ضرورت اقدام نظامی ایران در قفقازجنوبی را مطرح می کنند دانسته یا ندانسته به پروژه احتمالی اوکراینیزه کردن قفقازجنوبی برای ایران یاری می رسانند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان با غیر قابل قبول دانستن هرگونه تغییر ژئوپلتیک در منطقه، بر ضرورت تلاش برای بازگرداندن آرامش در منطقه تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۱:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در دیدار خداحافظی سفیر روسیه در تهران ضمن مردود خواندن اقدام نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، نسبت به حل و فصل اختلافات از طریق مسالمت آمیز و سیاسی تأکید کرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
سفیر آمریکا در بحرین درباره ی خبری مبنی بر چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای اقدام نظامی علیه ایران گفت: درخصوص این امر پیش بینی نمی کنم، هدف ما کاهش تنش است، هیچ کس به دنبال درگیری و افزایش تنش نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که سازمان اطلاعات آمریکا به رژیم صهیونیستی درباره آمادگی حزب الله لبنان برای اقدام نظامی هشدار داده است.
آنا / عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۳۱ سایت دیگر  
فرمانده کل ارتش گفت: امروز نیروی دریایی ارتش در مسیر توسعه و ارتقای توانمندی و آمادگی های خود حرکت می کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان جاسوسی آمریکا در هشدار به تل آویو اعلام کرد، حزب الله خود را برای اقدام نظامی علیه اسرائیل آماده می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی اساس ضدایرانی، گفت که اقدام نظامی همچنان باید به عنوان آخرین گزینه روی میز باشد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رأی دهندگان کنگره اکثراً طرفدار دیپلماسی به جای اقدام نظامی در خطوط حزبی هستند: 83 درصد از دموکرات ها، 79 درصد از مستقل ها و 72 درصد از جمهوری خواهان موافق هستند که ایالات متحده باید بر دیپلماسی برای پایان دادن به برنامه هسته ای ایران تمرکز کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه ایرانی ها بسیار باهوش هستند و می توانند حقوق هسته ای خود را محقق سازند، گفت تل آویو قادر به اقدام نظامی یکجانبه علیه ایران نیست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه در دیدار با نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی بر لزوم حفاظت از امنیت طرابلس در برابر هرگونه اقدام نظامی تاکید کرد و گفت: تغییر تنها از طریق انتخابات انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۰:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون سیاسی سپاه پاسداران کشور معتقد است جمهوری اسلامی امروز از مخاطره اقدام نظامی علیه کشور عبور کرده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
فارس: بنی گانتز وزیر دفاع رژیم صهیونیستی روز سه شنبه از تماس این رژیم با واشنگتن و کشورهای منطقه درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران خبر داده است. وی گفت: تمام تلاش خود را برای تاثیرگذاری بر توافق به کار خواهیم بست و هرگز طرفی در هیچ توافقی نخواهیم بود . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: نیروگاه هسته ای زاپروژیا نباید هدف هیچگونه اقدام نظامی قرار بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۹    
تهران- ایرنا - دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند که چند ماه پیش و پس از اقدام نظامی روسیه در اوکراین وعده داده بود که کشورش آمادگی صادرات گندم به نقاط مختلف جهان را دارد، حالا کمتر از 4 ماه بعد از مطرح ساختن این وعده و به دلیل تبعات ناشی از تغییرات اقلیمی و خشکسالی، موضوع واردات غلات را بررسی می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۰:۰۷    
شفقنا آینده – نه روسیه و نه اوکراین، هیچ کدام در سال جاری احتمالاً اقدام نظامی قاطعی در اوکراین انجام نخواهند داد . این جملاتی است که رئیس اطلاعات نظامی بریتانیا به بی بی سی می گوید ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اگر ناظران نتوانند اقدامات اقتصادی مسکو را به عنوان شاخص های اولیه تهاجم قریب الوقوع روسیه تفسیر کنند، سیاست گذاران باید تردید داشته باشند که علائم هشداردهنده مشابهی که از چین می آید به عنوان شواهدی از نیات نظامی تلقی شود.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفته، به یاری خداوند تعالی نه آمریکا نه اسرائیل و نه دلارهای نفتی کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس نمی توانند در مقابل مقاومت کاری از پیش ببرند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر آماده بودن زیرساخت های نظامی چین برای اقدام نظامی علیه تایوان تصریح کرد که هدف آمریکا از اقدامات تحریک آمیز در تایوان این است که چین را در گردابی قرار دهد تا تحریم های بین المللی علیه این کشور صادر شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۲۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سیستم امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و... برای این که هدف و مقصود نظامی در قالب اقدام و حمله نظامی علیه کشوری را توجیه کنند ابتدا افکار عمومی را از لحاظ ذهنی و روانی آماده می کنند برهمین اساس تهدید به ترور یا ربایش مسیح علینژاد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اطلاعات نظامی انگلیس به بی بی سی گفت، نه روسیه و نه اوکراین احتمالاً در سال جاری هیچ اقدام نظامی قاطعی را در اوکراین به انجام نخواهند رساند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی با استناد به گزیده های کتابی در دست انتشار، مطرح کرد که رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا به نتانیاهو درباره تحت فشار قرار دادن دونالد ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران هشدار داده بود.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
پلوسی و هیئتی از کنگره در آخرین مرحله از سفر آسیایی خود در ژاپن بودند. توکیو، یکی از نزدیک ترین متحدان واشنگتن، به طور فزاینده ای نسبت به قدرت رو به رشد چین در اقیانوس هند و اقیانوس آرام و احتمال اینکه پکن بتواند اقدام نظامی انجام دهد، نگران شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفت که ارزیابی پنتاگون درباره اقدام نظامی احتمالی چین طی سال های آینده علیه تایوان تغییری نکرده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل منطقه گفت: جریان های مقاومت فلسطینی صرفاً دست به اقدام نظامی علیه اسرائیل نزدند بلکه حالا با بهره گیری از جنگ الکترونیک یک عملیات مرکب را به راه انداختند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
این سوال که سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، ممکن است به اقدام نظامی پکن علیه تایوان و رویارویی مستقیم نظامی چین و ایالات متحده منجر شود، پاسخ ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۰۲    
سفیر پیشین کشورمان در کویت در تشریح اهداف رژیم صهیونیستی از حملات روز گذشته به نوار غزه گفت: رژیم صهیونیستی اکنون در آستانه انتخابات پارلمانی قرار دارد و گروه حاکم در دولت برای اینکه نشان دهد سرسختی بیشتری از سایر احزاب و گروه ها نسبت به حماس و جهاد اسلامی دارد، بدون توجه به پیامدها ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
74 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از امضای توافق هسته ای جدید با ایران حمایت می کنند، در حالی که تنها 8 درصد از اقدام نظامی ایالات متحده علیه ایران حمایت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
وزیرخارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با نماینده اتحادیه اروپا در امور قفقاز گفت که اقدام نظامی تازه پاسخ مناسب به تحرکات ارمنستان بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با رزمایش عظیم ارتش چین در اطراف تایوان، مقامات تایوان به این اقدام نظامی پکن واکنش نشان دادند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۰:۰۸    
سرانجام پس از هفته ها کش وقوس دیپلماتیک و تهدیدهای نظامی چین، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان سفر کرد. نانسی پلوسی نخستین مقام ارشد آمریکایی است که در 25سال گذشته در سفر رسمی به تایوان رفته است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
لازم است به این پرسش ها پاسخ داده شود که چرا آمریکایی ها اصرار داشتند سفر پلوسی به تایوان انجام شود و چرا چین به این سفر حساس بوده است؟ واکنش احتمالی چین چه خواهد بود؟ آیا احتمال اقدام نظامی علیه تایوان وجود دارد؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
در پی تشدید تنش ها میان چین و تایوان، این کشور از هراس اقدام نظامی پکن، پناهگاه های خود را به منظور مواجهه با حملات هوایی مهیا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرنگار و تحلیل گر روزنامه چینی مدعی شد بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارد اقدام نظامی از جمله پاسخ های دولت چین به سفر احتمالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با ادامه تنش لفظی میان واشنگتن و پکن به دنبال سفر آسیایی نانسی پلوسی و هشدار نسبت به اقدام نظامی چین، مقام های اروپایی ضمن خودداری از اظهارنظر آشکار در این خصوص، با نگرانی وضعیت را زیر نظر گرفته اند.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۹:۰۹    
بعید است دولت بایدن دست به اقدام نظامی علیه ایران بزند. واشنگتن یاد گرفته است با پیونگ یانگ هسته ای زندگی کند. می تواند تهران هسته ای را نیز تحمل کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – همانطور که آمریکا طی سال ها ارتش اوکراین را به عنوان سنگری در برابر روسیه با هدف تحریک جنگ فاجعه بار کنونی برپا کرد، واشنگتن در حال تقویت بخش نظامی تایوان است و تلاش می کند چین را به اقدام نظامی به منظور تضعیف و بی ثبات کردن رقیب خود سوق دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا اعلام کرده که هیچ نشانه ای از اقدام و یا تحرکات نظامی چین بر سر تایوان وجود ندارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
فارس نوشت : ظرفیت پهپادهای تهاجمی و موشک های بالستیک ایران برای ضربه زدن به مقر منافقین در آلبانی هیچ منع حقوقی ندارد و مقامات تهران باید پس از اعلام هشدار لازم به دولت آلبانی، اقدام نظامی را در دستور کار قرار دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی ایران باید با استناد به اصل "مسؤولیت حمایت" (R2P) در جهت حمایت از آحاد ملت ایران و ذیل ماده 51 منشور سازمان ملل متحد، اقدام نظامی علیه مقر منافقین در آلبانی را برای حفظ صلح و امنیت بین المللی را در دستور کار قرار دهد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۹    
الحره با انتشار تحلیلی به امکان وقوع جنگ میان ایران و اسرائیل در ماه های پیش رو پرداخت و مدعی شد: ادامه روند اصرار ایران بر خواسته هایش در مذاکرات هسته ای زمینه تفاهم بین المللی برای اقدام نظامی علیه ایران را فراهم خواهد کرد و بعید نیست که اوضاع از کنترل خارج شود و به یک جنگ سراسری بدل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۰:۱۱    
مارتین ایندیک ترجمه: محمدحسین باقی درحالی که کیسینجر اقدام نظامی اسرائیل را در راستای خدمت به تئوری خود درباره چگونگی تشدید معضل شوروی در این منطقه تشویق می کرد، اما راجرز همچنان ابتکار آتش بس خود را دنبال می کرد. در کمال تعجب همه، ناصر در 22ژوئیه1970 آن [آتش بس] را پذیرفت ...
باراک، نخست وزیر سابق اسرائیل در مقاله ای که روز دوشنبه در مجله تایم منتشر شده، نوشته است که ایران در آستانه توانایی تولید تسلیحات هسته ای است و اقدام نظامی در آن مرحله دیگر مؤثر نخواهد بود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۱۸   + ۳۵ سایت دیگر  
گانتس همچون دفعات گذشته مدعی شد که اقدام نظامی می تواند برنامه هسته ای ایران را با تأخیر مواجه کرده و به گفته او همچون یک توافق خوب عمل کند. وزیر جنگ رژیم تل آویو افزود: اسرائیل هرگز اجازه توافق بد با ایران را نمی دهد، توافقی که به حکومت ایران مشروعیت داده و باعث گشایش اقتصادش شود ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران–ایرنا–به دنبال تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم روسیه درپاسخ به اقدام نظامی مسکو در اوکراین که بامخالفت آشکاروپنهان کشورهای عضو مواجه است، اکنون بازخورد معکوس تحریم ها خود را نشان داده وآلمان به عنوان لوکوموتیو اقتصادی اروپا به علت افزایش بهای گاز و انرژی ناگزیر به کاهش و یا توقف تولید صنعتی خود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۲:۳۵    
سفر احتمالی نمایندگان ارشد کنگره امریکا به شبه جزیره تایوان برای اعلام حمایت از این منطقه خودمختار در مقابل چین، به شدت خشم این کشور را برانگیخته است. پکن در اقدامی بی سابقه علناً تهدید کرده که در صورت انجام سفر نانسی پلوسی به تایوان ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده ارتش اسرائیل به سخنان مشاور مقام معظم رهبری واکنش نشان داد و گفت: برنامه اقدام نظامی علیه فعالیت هسته ای ایران را تهیه می کنیم.