پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۰:۳۱Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فلج»

باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
وزارت صحت عامه طالبان از ثبت یک ورد جدید مثبت فلج اطفال در افغانستان خبر داد..
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بحران های اقتصادی گسترده پیش روی آمریکا و احتمال فلج شدن این کشور طی روزهای آتی در کنار احتمالات پیش رو بعد از شکست ضدحمله اوکراین از محورهای مورد توجه روزنامه های مطرح جهان عرب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تصویب نشدن بودجه سال آینده آمریکا تا چهار روز دیگر این کشور را با خطر فلج اقتصاد و قطعی حقوق میلیون ها نفر از شهروندان این کشور مواجه می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت بهداشت افغانستان از آغاز برنامه واکسیناسیون فلج اطفال با پویش افغانستان بدون پولیو خبر داد.
فیسیت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۷    
شرکت نورالینک، یک شرکت فناوری در زمینه ساخت تراشه های ارتباط بین مغز و کامپیوتر است که در سال 2016 تاسیس و در سال 2017 به صورت عمومی معرفی شد. هدف این شرکت در ابتدا کمک کردن به افراد فلج یا کم توان بوده ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۳۸    
✍️ دکتر علی نیک جو، متخصص روان پزشکی و روان درمانگر تحلیلی: میان بیماری های جسمانی/سوماتیک و بیماری های ارگانیکِ متاثر از عوامل روانشناختی (سایکوسوماتیک) و حتا خود بیماری های اعصاب و روان؛ وسواس شدید یکی از جانکاه ترین و فلج کننده ترین است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تزریق واکسیناسیون فلج اطفال برای حدود 11 میلیون کودک زیر پنج سال در افغانستان اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک روش ژن درمانی جدید که در دانشگاه اکول پلی تکنیک فدرال لوزان ابداع شده است، به موش های مبتلا به فلج کامل کمک کرد تا دوباره راه بروند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی هیات نظارت مستقل ابتکار جهانی ریشه کنی فلج اطفال (GPEI) در مقابله با تلاش های بهداشت جهانی اعلام کرد که ماموریت ریشه کن کردن کامل فلج اطفال ممکن است اهداف حیاتی خود را در سال جاری از دست بدهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که همه مردم این کشور هزینه کارشکنی جمهوریخواهان در مسیر توافق بین دولت و کنگره درباره هزینه های مالی را پرداخت خواهند کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۷:۲۶    
بدون شک تحریم های ایالات متحده امریکا و حامیان استکبار جهانی بر ضد مردم و مسئولین جمهوری اسلامی، بیشتر شوی تبلیغاتی جهت جمع کردن آبروی ازدست رفته خودشان است تا فلج کردن جمهوری اسلامی ایران.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و دانشگاه برکلی یک ایمپلنت مغزی ساخته اند که افکار را به گفتار تبدیل می کند. بنابراین، افراد فلج می توانند از طریق یک آواتار دیجیتال ارتباط برقرار کنند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با کمک هوش مصنوعی، یک زن فلج پس از 18 سال سکوت کامل دوباره صحبت می کند. محققان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و دانشگاه برکلی یک ایمپلنت مغزی ساخته اند که افکار را به گفتار تبدیل می کند. بنابراین، افراد فلج می توانند از طریق یک آواتار دیجیتال ارتباط برقرار کنند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در ویدئو زیر ، وضعیت فاجعه بار یک خرس در باغ وحش را مشاهده می نمایید .شخصی که به نظر می رسد بازدیدکننده است می گوید این خرس فلج است و احتمالا رهایش کرده اند تا بمیرد. این شخص که دیدن وضعیت خرس برایش تکان دهنده است
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۴    
در ویدئو زیر ، وضعیت فاجعه بار یک خرس در باغ وحش را مشاهده می نمایید .شخصی که به نظر می رسد بازدیدکننده است می گوید این خرس فلج است و احتمالا رهایش کرده اند تا بمیرد. این شخص که دیدن وضعیت خرس برایش تکان دهنده است
نافع   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۰    
یک روز پس از حمله گسترده عراق به ایران، صدام ناگهان گرفتار یک عملیات گسترده هوایی از جانب ارتش ایران شد؛ پاسخی که باعث شد نیروی هوایی عراق را تا ماه ها فلج کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۴۱    
شواهد نشان می دهد روسیه نتوانسته بود در حملات به پایگاه های هوایی اوکراین، نیروی هوایی این کشور را فلج کند و تصاویری که به تازگی منتشر شده نشان می دهد جنگنده اوکراینی همچنان در ارتفاع پایین پرواز می کنند و عملیاتی هستند. پرواز یکی از این جنگنده ها در ارتفاع پایین را می بینید.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه در نشستی دولتی در مسکو تأکید کرد که روسیه در برابر فشارها و تحریم های غرب که قصد فلج کردن رشد اقتصادی روسیه را داشتند، مقاومت کرده و قوی تر هم شده است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
در حالی که ایلان ماسک ادعا کرده بود هیچ میمونی در طول آزمایش های ایمپلنت شرکت نورالینک نمرده است گزارش جدیدی منتشر شده که گفته های این میلیاردر را نقض می کند.
در ویدیویی که در شبکه های اجتماعی از باغ وحش کرمان منتشر شده است، خرسی نشان داده می شود که در قفس برای راه رفتن پاهایش را روی زمین می کشد و سرش را از لای میله ها بیرون می کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تکنیک جدیدی به نام pose-mapping برای ارزیابی بیماران مبتلا به فلج مغزی از راه دور ایجاد شده است. این روش از یادگیری ماشینی استفاده می کند و قادر است به راحتی در اکثر دستگاه های تلفن همراه استفاده شود. علاوه بر این، این پتانسیل را دارد که سایر اختلالات حرکتی را خارج از مطب پزشک ارزیابی نماید. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
استارت آپ نورالینک سازنده تراشه های مغزی که ایلان ماسک، میلیارد مشهور صاحب آن است این هفته اعلام که تأیید یک هیات مستقل بازبینی را برای شروع نخستین کارآزمایی انسانی وسیله کاشتنی برای بیماران فلج مغزی را دریافت کرده است.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نورالینک، یکی از شرکت های ایلان ماسک، می گوید برای شروع به گردآوری داوطلبان برای اولین آزمایش انسانی تراشه مغزی خود از یک هیئت بازبینی مستقل تأییدیه دریافت کرده است. این شرکت به دنبال افراد فلج برای انجام یک مطالعه 6 ساله است. ...
زومیت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت نورالینک هم اکنون به دنبال افرادی می گردد که بیشتر از 22 سال سن دارند و به فلج چهار اندام مبتلا هستند. تبلیغات نورالینک چند ماه پس از دریافت تأییدیه ی FDA، جست و جو برای اولین سوژه های آزمایش بزرگش را شروع کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
استارت آپ تراشه مغزی نورالینک اعلام کرد تاییدیه یک هیات بازبینی مستقل برای آغاز استخدام داوطلبان جهت نخستین آزمایش انسانی کاشت تراشه مغزی برای بیماران فلج را دریافت کرده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
استارت آپ تراشه مغزی نورالینک تأییدیه هیئت بازبینی مستقل را برای آغاز نخستین آزمایش انسانی ایمپلنت مغزی خود دریافت کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- کارکنان شاغل در بخش حمل و نقل عمومی در ایتالیا برای بهبود وضعیت دستمزد ها و شرایط کار دست به اعتصاب زدند. به گزارش فرارو، بر اساس گزارش های منتشر شده در مطبوعات ایتالیا، به فراخوان برخی اتحادیه ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سوزش، گزگز و مورمور در محل گاز گرفتن، در مرحله حاد عصبی علائم به شکل توهم و نگرانی، ترس از آب و حساسیت به صدا، نور، لمس کردن، افزایش ترشح بزاق و اختلال در بلع، خواب آلودگی، تشنج و فلج موضعی، تب و افزایش ترشح اشک ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به صورت میانگین نزدیک به 98 درصد نوزادان زیر یکسال کردستانی واکسن های(ب.ث.ژ، پنتاوالان، فلج اطفال و سرخک، سرخجه و اوریون) را دریافت کرده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آغاز جنگ روسیه و اوکراین و نبود محصولات کشاورزی این کشور در بازار فشار سهمگینی به تورم در کشورهای متعددی وارد کرده و اقتصاد کیف را که تا حد زیادی وابسته به صادرات این محصولات بود را فلج کرده است. در این ویدیو می بینید ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، توانست اقتصاد اوکراین را فلج کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله سیستانی روز جمعه میزبان سیف الدین سعد ، دانش آموز عراقی به همراه پدر و برخی از برادرانش بود؛این دانش آموز عراقی علیرغم ابتلا به فلج چهار اندام از کودکی موفق به کسب معدل عالی در امتحانات سال آخر تحصیلی دبیرستان شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۷:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
بسیاری از ما از اینکه هنگام ترس حالتی مانند فلج شدن پیدا می کنیم بیزاریم و آرزویمان این است که از هیچ چیزی ترس نداشته باشیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۱    
کوچکترین هکر جهان به نام ابوالیاس از عراق است که از بانک آمریکا یک میلیون دلار هک کرد و به کسانی که فلج بودن کمک می کرده که پلیس .ابوالیاس رو بعد از دو ماه گرفتن .
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مشکلات در حوزه تجهیزات پزشکی همه بخش های سلامت اعم از بیمار و بیمارستان و پزشک را فلج کرده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۱۲    
محققان با کمک یک ایمپلنت و هوش مصنوعی برای زنی فلج که 18 سال قادر به تکلم نبود، امکان برقراری ارتباط فراهم کردند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۸   + ۳۵ سایت دیگر  
بوتاکس دارویی است که باعث فلج شدن عضلات پوست می شود، این دارو تا حدی چروک های پوست را بهبود می بخشد. امروزه تزریق بوتاکس شایع ترین و رایج ترین روش زیباسازی است که در دنیا انجام می شود.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان با کمک یک ایمپلنت و هوش مصنوعی برای زنی فلج که 18 سال قادر به تکلم نبود، امکان برقراری ارتباط فراهم کردند.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس سیاسی/ روزنامه نیویورک تایمز، تیتر غلط انداز مذاکره مستقیم در نیویورک را به عنوان تیتر اصلی خود منتشر کرد و ذیل آن در تیتری فرعی نوشت: پیشنهاد جدید موسویان به ایران و آمریکا برای احیای برجام همزمان با اوج گیری حملات جمهوری خواهان تندرو به او . ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
اگر اعصاب معده شما از کار بیفتند و نتواند غذایی هضم را هضم کند، احتمال دارد که به بیماری خطرناک فلج معده مبتلا شده باشید. در این جا با علائم مهم بیماری فلج معده آشنا می شویم.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
باله تیغ مانند که روی بدن ماهی سنگی دیده می شود، پر از زهر بوده و با ایجاد شوک، فلج ماهیچه ای و مرگ بافتی، موجب مرگ قربانی اش می شود. نیش زدن وحشتناک ماهی سنگی را ببینید
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
پسری که مدعی است نامزدش قصد داشت او را بکشد خواستار مجازات این دختر شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
عملیات جستجو برای دستگیری یک تمساح به طول 4 فوت در نیوجرسی این هفته در پیسکتاوای به پایان رسید.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۳:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیس آستین، یکی از خالقان نرم افزار محبوب پاورپوینت، در سن 76 سالگی در خانه اش در لوس آلتوس، کالیفرنیا درگذشت. به گفته پسرش، مایکل آستین، دنیس به سرطان ریه مبتلا بود که به مغزش متاستاز کرده بود.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان مجلس ایالات متحده از دولت خواسته است که صادرات هرگونه فناوری آمریکایی به شرکت های چین و SMIC را متوقف کند. رئیس یکی از کمیته های ویژه ی مجلس نمایندگان آمریکا که برای تمرکز بر فعالیت های چین تشکیل شده است، از لزوم برخورد قاطعانه تر با این کشور می گوید ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
سارا به بهانه اینکه به تنهایی نمی تواند از تام مراقبت کند، پرستاری را استخدام کرد. اما بعد از مدتی که جورج به سارا پیشنهاد دوستی داد و از او خواست که با هم زندگی کنند و تام را در اتاق خوابش نگه دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۷:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس رسانه با تأکید بر ضعف رسانه های بیگانه در برابر عظمت بزرگ ترین اجتماع بشری گفت: اعتبار اربعین سیاسی نیست، اربعین یک اعتبار بین المللی و ایدئولوژیک است و رسانه های بیگانه در مقابل اربعین کاملا فلج هستند و اساسا قادر به درک ذات این حقیقت بزرگ نیستند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، ؛ جهان، ایالات متحده را جامعه ای به شدت قطبی شده می بیند، در حالی که اجماع جدیدی در آن کشور بر سر ناسیونالیسم اقتصادی وجود دارد ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۰:۵۱    
مردی که به مدت هفت دهه داخل دستگاه بزرگ و سنگینی به نام ریه آهنی زندگی کرده، همچنان قصد استفاده از دستگاه های جدیدتر و پیشرفته تر را ندارد. او با وجود اینکه از شش سالگی به زندگی در ریه آهنی محکوم شده، در رشته حقوق از دانشگاه فارغ التحصیل شد و ده ها سال به وکالت مشغول بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جنگ یوم کیپور یا جنگ اعراب و اسرائیل 1973، عملیات ایذایی بود که مصر با فرماندهی انور سادات و سوریه با فرماندهی حافظ اسد در 6 سپتامبر 1973 برای بازپس گیری مناطق اشغالی شان علیه رژیم صهیونیستی همزمان با یوم کیپور روز تعطیلی یهودی آغاز کردند ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مردی که به مدت هفت دهه داخل دستگاه بزرگ و سنگینی به نام ریه آهنی زندگی کرده، همچنان قصد استفاده از دستگاه های جدیدتر و پیشرفته تر را ندارد. او با وجود اینکه از شش سالگی به زندگی در ریه آهنی محکوم شده، در رشته حقوق از دانشگاه فارغ التحصیل شد و ده ها سال به وکالت مشغول بود.