یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۸:۱۹Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معلولیت»

شفا آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
افزایش تاب آوری در افراد دارای معلولیت می تواند به آن ها کمک کند تا بهتر با استرس ها و فشارهای روزمره خود مقابله کنند. این توانایی می تواند به آن ها در تسهیل فرآیند تطبیق با تغییرات و چالش های زندگی کمک کند و در نتیجه، کیفیت زندگی آن ها را بهبود بخشد.
همشهری   ۳ ساعت پیش    
فردا آیین بهره برداری از ناوگان جدید دانش آموزان دارای معلولیت های مختلف در مجتمع آموزشی نیمروز برگزار می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۰:۰۸    
با استقرار تیم استعداد یابی و کمیسیون تشخیص نوع وتعیین شدت معلولیت بهزیستی استان تهران امکان ارزیابی کودکان در محل آموزش فراهم شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۲    
فرماندار شهرستان آبیک گفت: در اجرا، تکمیل و تجهیز مسکن محرومین، اولویت بندی سرلوحه کار قرار گیرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۱۶    
با اعلام معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور، سرویس مدارس دانش آموزان دارای معلولیت رایگان خواهد شد. اتفاقی که هنوز در مشهد به اجرا درنیامده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، صبح امروز و همزمان با نخستین روز سال جدید تحصیلی با شعار مهر مهدوی، معلم تحول گرا، مدرسه اثر بخش مراسم آغاز سال تحصیلی با عنوان زنگ مهر در مدرسه استثنایی محمدرضا ساریخانی در غرب تهران برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور درخصوص اجرای آزمون اختصاصی افراد دارای معلولیت، گفت: همه امورات آن انجام شده است. سازمان اداری و استخدامی تایید کرده و اگر سازمان برنامه و بودجه تایید نهایی کند، در سال 1402 ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان این مملکت هستند، گفت: گرچه دانش آموزان مراکز آموزش و پرورش استثنایی با کاستی هایی مواجه اند ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۶    
معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان از برگزاری دهمین سمینار کشوری مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت ها در تاریخ 26 لغایت 27 مهرماه در اصفهان خبر داد .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون عمرانی فرماندار گلپایگان گفت: اکنون با آمار تصادفات شاهد معلولیت هایی هستیم و مکاتبه ای برای درخواست یک خودرو وَن برای تردد معلولان از طریق بهزیستی با فرمانداری انجام شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل و معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی با افراد دارای معلولیت که در دهه آخر صفر در برپایی و راه اندازی موکب اداره کل بهزیستی خراسان رضوی همکاری و حضور فعال داشتند، دیدار و از آنها تقدیر کرد
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
با تشخیص به موقع دمانس می توان 5 سال بیشتر از افت عملکرد فرد جلوگیری کنیم
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۱۱    
سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه مناسب سازی شهری یک انتخاب نیست یک التزام قانونی است، گفت: مناسب سازی محیط شهری یکی از مؤلفه های حقوق شهروندی است و مناسب سازی معابر شهری مطالبه به حق افراد دارای معلولیت است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۱:۱۶    
این کارگاه به همت دفتر پیشگیری از معلولیت های معاونت پیشگیری و همکاری دفتر مراقبت کودکان و نوجوانان معاونت اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: 44 هزار نفر دارای معلولیت در بهزیستی استان پرونده دارند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۴۷    
مسئله رعایت حقوق افراد دارای معلولیت در کشور بررسی شده است. قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در سال 1396 تصویب شده است، اما عدم اجرای دقیق بندهای قانونی و نبود تامین مالی مناسب باعث عدم اثربخشی این قانون شده است ...
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۷   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، فاطمه حمامی، دختر هنرمند سفیدشهری دارای معلولیت 70 درصدی که دو نقاشی از رونالدو، ستاره تیم فوتبال النصر عربستان کشیده بود، پیش از بازی با پرسپولیس با این ستاره پرتغالی ملاقات کرد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۵    
دختر جوان و هنرمند دارای معلولیت که با کریستیانو رونالدو دیدار کرد، فاطمه حمامی، نقاش اصفهانی است.
ایلدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: تاکنون 330 فرد دارای بیماری اوتیسم در استان شناسایی شدند و برای آن ها کارت معلولیت صادر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: اهداف مناسب سازی و اجرای آن در سطح جامعه تنها مختص افراد دارای معلولیت نیست، جمعیتی بالغ بر 200 هزار نفر شامل بیش از 130 هزار سالمند بالای 60 سال و... مطالبه گر مناسب سازی مبلمان شهری هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۲    
دوره آموزشی پیشگیری از معلولیت ویژه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی شهر تهران برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: تاکنون 330 فرد دارای بیماری اوتیسم در استان شناسایی شدند و برای آنها کارت معلولیت صادر شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۵۵   + ۷۹ سایت دیگر  
هوادار دارای معلولیت پرسپولیس با پیگیری های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به آرزوی خود رسید و عصر امروز با کریستیانو رونالدو دیدار کرد. به گزارش صبح ساحل، همه چیز از یک استوری آغاز شد ...
عصر توس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
متعاقب انتشار فیلمی در فضای مجازی مربوط به رفتار تحقیرآمیز و آزار نسبت به افراد دارای معلولیت ذهنی، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی از پیگیری ویژه این پرونده خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یکی از معلولیت های مهم و البته شایع در بدو تولد، اختلال شنوایی است که هم قابل درمان است و هم می تواند شما را تا پایان عمر از شنیدن صدای اطرافتان محروم نماید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۶   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه، از دستگیری قاتلی فراری پس از 6 سال خبر داد و گفت: این فرد در بازجویی ها ضمن اعتراف به ارتکاب قتل، انگیزه اش را تیراندازی فرد مقتول به سمت پدرش و معلولیت وی عنوان کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ از زمان حضور کریستیانو رونالدو در ایران صحبت های زیادی در خصوص دیدار با یک دختر هوادار شنیده می شد. این دختر که دارای معلولیت است چند سال قبل نقاشی چهره رونالدو را کشیده بود و علاقه زیادی داشت تا بتواند با او ملاقات کند. ...
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
پرسپولیس گلایه های دختر هنرمند را شنید و فاطمه حمامی به ملاقات رونالدو می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی سومین استان سالمند کشور است، از اجرای طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیت ها و توانمندسازی سالمندان در استان خبر داد.
سلام نو / شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
روزانه 50 تا 60 نفر در ایران بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند؛ آماری که نشان از یک فاجعه می دهد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
آیین رونمایی از پوستر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان، صبح امروز در تالار همایش کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان با حضور عوامل برگزاری این جشنواره و مسئولان استانی شهر اصفهان برگزار شد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت با اجرای 21 برنامه در قالب دورهمی فعال شو به صرف مهربانی و امید ویژه شهروندان دارای معلولیت، علاوه بر ایجاد سازوکاری برای افزایش حضور این گروه در برنامه های شهری و اجتماعی زمینه های ارایه خدمات بهتر و بیشتر به این افراد فراهم شده است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۸    
اداره بهزیستی شهرستان نظرآباد درنظر دارد باهدف گسترش وارتقاء کیفیت خدمات توانبخشی،مراقبتی وآموزشی به گروه هدف درجهت نیل به توانمندسازی آنان مجوزمرکزتوانبخشی مراکزمراقبت درمنزل (سالمندان،افراد دارای معلولیت ،بیماران روانی مزمن واختلالات طیف اتیسم) به متقاضیان واجدشرایط واگذارنماید.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۱    
فاطمه حمامی هنرمند دارای معلولیتی است که از روزی که شنید قرار است کریستانو رونالدو به ایران بیاید شروع کرد به کشیدن یک پرتره زیبا از او به امید این که بتواند این تابلو را به رونالدو هدیه دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: سه هزار و 600 پست شغلی برای افراد دارای معلولیت آماده و قرار است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تکلیف این پست ها مشخص شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۳    
دوره آموزشی طرح آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ها در دوران میانسالی و سالمندی در فراشبند برگزار شد.
همت خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خداوردی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: از یک سال گذشته موسسه پرنیان سلامت شهر با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی با هدف توانمندسازی، نیازسنجی و جذب افراد دارای معلولیت خدمات ویژه ای را به افراد دارای معلولیت ارائه می داد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۳    
با توجه به ضرورت پیگیری هر چه سریعتر درخواست های توانخواهان، در شش ماهه ابتدایی سال 1402 و نیز طی 10 جلسه کمیسیون پزشکی، 300 نفر متقاضی توسط کادر متخصص حاضر در این کمیسیون جهت تعیین میزان و نوع معلولیت مورد بررسی قرار گرفتند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۳    
حال و هوای موکب اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با تمامی موکب های سطح شهر مشهد فرق می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کمپین معلولان می گوید: ما با برگزاری تجمع های اعتراضی بارها اعتراضمان را به عدم توجه برنامه هفتم توسعه به افراد دارای معلولیت نشان دادیم با این حال باز به خواسته هایمان توجهی نشد و در نهایت برنامه هفتم با کمترین توجه به معلولان در کمیسیون تلفیق مجلس آماده تصویب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه پرواز با هدف فرهنگ سازی در مورد مسائل و توانمندی های افراد دارای معلولیت اعلام شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دختر هنرمند دارای معلولیت که نقاش ماهری است در آرزوی دیدار با کریستیانو رونالدو و تقدیم هدیه ای به اوست.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۳    
کارشناس و تحلیلگر اقتصادی گفت: دولت می تواند همچنان صنعت خودروسازی را مدیریت کند اما هزینه اداره دولتی صنعت خودروسازی با از دست دادن جان و افزایش معلولیت مردم در جاده های کشور پرداخت می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، این تصویر از دیدار دانش آموز عراقی سیف الدین سعد که به همراه پدر و برادرانش به مناسبت کسب معدل عالی 89.25 (از 100) در امتحانات ورود به دانشگاه باوجود داشتن معلولیت از دوران کودکی، با آیت الله سیستانی گرفته شده است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۹:۲۰    
وی در سفر یک روزه در گلزار شهدای گمنام شهربلده حضور پیدا کرد و در ادامه با حضور در منزل خانواده عضو دارای معلولیت روستاهای بردون، بلده و یالرود مسائل آنان را بررسی کرد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن ایام پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا (ع)، جمعی از زائران و مجاوران دارای معلولیت نیز در آئین های سوگواری شرکت کردند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله سیستانی در دیدار با دانش آموز ممتازِ دارای معلولیت گفت: موفقیت شما درس مهمی برای همگان است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله العظمی سیستانی ضمن تمجید از همت و اراده عالی و پشتکار ممتاز دانش آموز عراقی و اینکه معلولیت جسمی مانع از کسب نمرات عالی در روند تحصیلات دانشگاهی اش نشد، گفت: موفقیت چشمگیر شما درس مهمی برای همگان است که با داشتن اراده پولادین و خلل ناپذیر، هیچ چیز مانع از دستیابی به موفقیت نمی شود.