شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۳:۱۱Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علی پوراحمد” با اشاره به کاهش بارندگی در سال جاری افزود: حجم مخازن سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش نشان می دهد که نیازمند صرفه جویی در همه مصارف اعم از شرب، صنعت و کشاورزی و مدیریت مصرف بیشتر است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۱    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان گفت:با توجه به کاهش بارندگی در استان، امسال 20درصد علوفه دام را از مراتع می توانیم تامین کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: کاهش بارندگی ها در خوزستان، باعث شده تا در ماه های آینده وارد تنش آبی شویم و باید تصمیم جدی و فوری در این خصوص گرفته شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۴۲    
نصف جهان: با توجه به کاهش بارندگی های سال جاری و لزوم استفاده از منابع آب زیر زمینی اقدامات لازم برای تجهیز چاه آب حوادث منطقه4 صورت گرفت. گفتنی است در این عملیات از یک دستگاه الکترو پمپ شش طبقه و 66 متر لوله گالوانیزه 4 استفاده شد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: هنوز تابستان نیامده، اما در همین بهار 1400، صدای پای بحران های کم آبی و خاموشی به گوش می رسد. بحرانی که از افزایش دمای هوا، کاهش بارش های یک سال اخیر و کاهش سرمایه گذاری در صنعت آب و برق و افزایش نسبی مصرف نسبت به سال گذشته نشأت می گیرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها آمار و ارقام همگی حاکی از این است که خشکسالی نتیجه طبیعی کاهش بارندگی های امسال خراسان رضوی است و در واقع سال آبی مناسبی را پشت سر نگذاشته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: براساس برآوردهای انجام شده از ابتدای سال آبی جاری (مهر 99) تا اوایل فروردین امسال بر اثر کاهش بارندگی ناشی از خشکسالی 303 میلیارد تومان خسارت به بخش دام، مراتع و چاه های مالداری عشایر استان وارد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۵:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - تعداد روزهای گرد و غبار در اهواز، در پی کاهش بارندگی ها از 46 روز در سال 98 به 58 روز در سال 99 افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۰:۳۱    
خشک شدن مراتع و 140 حلقه چاه مالداری تنها بخشی از پیامدهای خشکسالی استان در سال جاری است که گَریبانگیرعشایر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کاهش بارندگی و خشکسالی 38 هزار هکتار از اراضی دیمزار غلات ( جو و گندم ) خراسان شمالی را نابود کرد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
پژمان شهابی گفت: در استان رویش بخشی از سطوح زیر کشت محصولات گندم، جو و کلزا متاثر از سرما و کاهش بارندگی ها در فصول پاییز و زمستان سال گذشته خسارت دیده اند که در بهار جاری میزان برداشت این محصولات کاهش چشم گیری خواهند داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: مزارع گندم دیم این شهرستان بر اثر کاهش بارندگی در سال زراعی جاری، 100 درصد دچار خسارت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی سبب شده است تا حضور غیرمجاز دامداران در مراتع و مناطق حفاظت شده استان بیشتر شود.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به آغاز فصل گرما و کاهش بارندگی ها احتمال کاهش مجدد آب دریاچه ارومیه دور از انتظار نیست و مطلبد تا مسئولان امر هر چه سریعتر در این مورد اندیشه و از برگشت بحران خشکی به دریاچه ارومیه جلوگیری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به کاهش بارندگی و سطح پایین منابع آبی در استان گفت: مدیریت منابع آب تنها راه عبور از بحران آب و دوری از مشکلات جدی در این زمینه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: سرمای هوا در اواسط فروردین و کاهش بارندگی به یک هزار هکتار از اراضی باغی و 17 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اقلید خسارت زد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ارومیه - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: کاهش بارندگی، آب ورودی به سدها به همراه کاهش ذخایر برفی را از مهمترین دلایل توقف رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۲    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از کاهش حجم آبگیری سازه های آبخیزداری خراسان جنوبی در سال زراعی جاری به میزان حدود 60 درصد خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به کاهش شدید بارندگی ها در سال زراعی جاری از کاهش چشم گیر برداشت حبوبات دیم در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس سالانه بخش قابل توجهی از عرصه های طبیعی اعم از مراتع و جنگل ها در فارس، طعمه حریق و منجر به نابودی گیاهان و جانوران در زیست بوم ها می شود؛ اما معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس اعتقاد دارد که امسال به واسطه کاهش بارندگی ها و براساس تجارب گذشته ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- مدیر اداره هواشناسی شهرستان لارستان در جنوب فارس می گوید:کاهش بارندگی و همچنین پراکنش نامناسب بارش ها در سال زراعی جاری ظرف 30 سال گذشته در منطقه و شهرهای جنوبی این استان بی سابقه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل مرکز پایش هواشناسی کشاورزی کشور گفت:با توجه به کاهش بارندگی در کشور سالی خشک در انتظار کشاورزان است.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۱    
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: امسال کوچ بهاره عشایر استان به دلیل کاهش بارندگی و شیوع کرونا با تاخیر یک ماهه انجام می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی شود و پیش بینی می شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۳۷    
مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه گفت: 73درصد ظرفیت سدهای استان پر است که این میزان با توجه به کاهش بارندگی ها 10درصد کمتر شده.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کیفیت هوای تهران برای هفدهمین روز در شرایط سالم قرار گرفته و پیش بینی می شود این شرایط ادامه یابد. کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم قرار دارد و آمار روزهای هوای قابل قبول در پایتخت به 17 روز رسیده است و ذرات معلق همچنان آلاینده اصلی هوای تهران هستند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به کاهش 29 درصدی میزان بارش ها در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها و اینکه فصل بارندگی رو به اتمام است، پیش بینی می کنیم که سال کم آبی را پیش رو داشته باشیم.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از خشک شدن 140 چاه مالداری در مسیر کوچ و خسارت به 80درصد از مراتع عشایر استان بر اثر خشکسالی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری و به منظور بهره وری از آب، امسال 9 هزار و 650 هکتار از مزارع استان به کشت علوفه های بهاره یکساله اختصاص خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۵۳    
استان آذربایجان غربی یکی از مهمترین رویشگاه های گیاهان دارویی و کوهی در کشور به شمار می رود که از لحاظ تنوع گیاهان دارویی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده اما درحال حاضر به علت تغییر شرایط آب وهوایی و کاهش بارندگی و برداشت بی رویه برخی گونه های گیاهی در معرض انقراض قرار دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۳۰    
مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی چناران گفت: با توجه به اهمیت کشت گندم و خرید تضمینی آن از سوی دولت، شرایط آب و هوایی، کاهش بارندگی مبارزه با سن گندم با انگیزه و جدیت بیشتر انجام شود.
رئیس سازمان امور عشایر ایران کاهش بارندگی در کشور طی 50 سال گذشته را بی سابقه عنوان کرد و از نمایندگان مجلس خواست جامعه عشایری را حمایت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: خشکسالی سال جاری در استان چالش بزرگی پیش روی حفاظت از حیات وحش خواهد بود که تنها با مدیریت درست و کمک دوست داران محیط زیست از این مشکلات، عبور خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری اعلام کرد که زنگ خطر کم آبی و خشکسالی در این استان به صدا در آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: با توجه به کاهش رطوبت خاک و کاهش بارندگی ها، کشاورزان گلستانی در اولین فرصت مزارع گندم، جو، کلزا و چغندرقند خود را آبیاری کنند.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
این کم بارشی تنها محدود به سیستان و بلوچستان نمی شود چرا که خشکسالی دامن اکثر نقاط کشور را گرفته و همه 31 استان کشور با میزان مختلفی از کاهش بارندگی مواجه هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دلیل کاهش کیفیت هوا در فروردین 1400 را کاهش بارندگی و ایجاد کانونهای گردو غبار در اثر خشکسالی برشمرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حقیقت گفت: با توجه به شرایط جوی و کاهش بارندگی به کشاورزان توصیه می شود که هشدار های هواشناسی را جدی بگیرند.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۲۰    
اتحاد خبر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان از آغاز برداشت گندم در این شهرستان خبر داد. منصور نوذری با بیان اینکه سال گذشته در سطح 8 هزار هکتار گندم آبی و 40هزار هکتار گندم دیم ، 50 هزار تن (50 درصد تولید استان ) برداشت گندم از مزارع داشتیم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی شود و پیش بینی می شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی گفت: در حال حاضر بازار گوشت قرمز هنوز به ثبات نرسیده و کاهش بارندگی و قیمت بالای نهاده های دامی روی قیمت تمام شده آن تاثیر گذاشته است، اما با توجه به افزایش توزیع مرغ در بازار و پشت سر گذاشتن تعطیلات نوروزی قیمت گوشت قرمز روندی نزولی آغاز کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- بندرعباس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان سال جاری به دلیل کاهش بارندگی و پایین آمدن میزان آب های سطحی و زیرزمینی تاکید کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به 421 میلیمتر بارندگی شهرستان در سال 99، گفت: شهرستان کرمانشاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 118 میلیمتر کاهش بارندگی دارد و این خسارت فراوانی به اراضی دیم زده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
حجم بارش در خراسان رضوی از ابتدای سال زراعی جاری (مهر ماه) تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته زراعی کمتر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان کاهش بارندگی منجر به کاهش 69 درصدی ورودی آب به مخزن سد سفیدرود شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - مدیر امور منابع آب ساوه گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری کاهش 75 میلیون مترمکعبی ذخایر آب دشت مرکزی این شهرستان دور از انتظار نیست.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته تخصصی ارزیابی سیلاب کمیته ملی سدهای بزرگ ایران گفت: افزایش تنش آبی در فصل تابستان سال 1400 به دلیل کاهش بارندگی های سال آبی جاری بسیار محتمل است.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: امسال سطح زیرکشت گندم در استان 12 هزار و 400 هکتار است و هزار هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ضمن اشاره به کاهش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ذوب شدن برف ارتفاعات را رافع بخشی از مشکلات تامین آب استان دانست.