چهارشنبه ۱۰ آذرساعت ۲۱:۲۸Dec 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

ایرنا   ۳ ساعت پیش    
بجنورد- ایرنا- فرماندار مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال جاری، هم اینک به 20 روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شود.
رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اشاره به خشکسالی و تنش آبی شدید و پیامدهای آن در سال زراعی1400- 1399 گفت: حتی در شرایط نرمال بارندگی ، آب برای یک میلیون هکتار زمین قابل کشت در خوزستان وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۴    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی بجستان از کاهش چشمگیر عملکرد زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ها، میزان عملکرد زعفران حدود 70 درصد کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: طبق آخرین آمار تاکنون 251 هزار و 472 هکتار از اراضی استان زیر کشت پاییزه رفته و این عدد افزایش پیدا می کند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، در این اطلاعیه آمده است: امروزه وجود پدیده هایی همچون تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی و خشکسالی های مداوم و وجود آفات و بیماری های درختان جنگلی و آتش سوزی جنگل ها و مراتع در منطقه ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۶    
حفط هویت تاریخی و زیست مردم اصفهان در این کلانشهر متوسط به حیات زنده رود همیشه جاریست که این سال ها به دلیل سومدیریت ها و کاهش بارندگی ها تحت تاثیر قرار گرفته است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: امام جمعه اصفهان و نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری علت عمده کمبود آب در این استان را خشکسالی و کاهش بارندگی دانست و گفت: آقای رئیس جمهور دستور داده وزیر نیرو و وزیر جهاد بررسی کنند که چه کار می توانند بکنند اما من به عنوان کسی که 20 سال است در جریان مشکلات اصفهان هستم ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
نجاتی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال های اخیر و شرایط خشکسالی دشمن در تلاش است میان مردم تفرقه ایجاد و امنیت ما را مخدوش کند و مردم را در مقابل یکدیگر قرار دهد و در اینجا نقش رسانه ها در مقابله با نقشه های شوم دشمنان بسیار حائز اهمیت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر مرکز ملی مطالعات و تغییرات دریای خزر با بیان اینکه سطح آب دریای خزر در 25 سال گذشته روند کاهشی داشته است، گفت: سطح آب این پهنه آبی در حال حاضر به دلیل بالا رفتن دمای منطقه، افزایش میزان تبخیر و کاهش بارندگی با افت روبرو شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۵۴    
گروه استان ها - تداوم خشکسالی ها، کاهش بارندگی ها و برداشت غیرمجاز آب از سفره های زیرزمینی سبب بیلان منفی آب در تمامی دشت های استان بوشهر شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب آبفای یزد گفت: کاهش بارندگی و برداشت از منابع آبی موجب شده تا به شدت کیفیت آب چاه های یزد افت کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۵۲    
طولانی ترین دوره خشکسالی اتفاق افتاده در حوضه آبریز زاینده رود و مناطق بالادست این رودخانه مرتبط با سال 1335 تا سال 1346 است که خشکسالی 11 ساله اتفاق افتاد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی پدیده ای است که اگر به موقع برای آن راه حل پیدا نشود، ممکن است در آینده باعث بروز مسایل و مشکلات دیگر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به ابعاد جدید کاهش بارندگی در حوضه آبریز زاینده رود، خشکسالی به تنهایی نمی تواند شرایط موجود را توصیف کند و این منطقه با یک بحران تمام عیار آبی دست و پنجه نرم می کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۲:۰۷    
اصفهان، یزد، چهار محال و بختیاری و خوزستان حال و روز آبی شان خوش نیست! کاهش بارندگی ها سرچشمه های زنده رود را در استان چهار محال و بختیاری خشک کرده است ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز ؛ بیش از دو دهه است که تغییرات اقلیمی و خشکسالی های پی در پی، زندگی مردم سیستان و بلوچستان که عمدتاً از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می نمایند را دچار مشکل کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۵    
بجنورد-ایرنا- مدیر امور منابع آب شهرستان های شیروان و فاروج گفت: به علت ادامه خشکسالی ها و کاهش بارندگی امسال ذخیره حجم آب سد چری فاروج ابتدای ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال 50 درصد کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ششتمد در استان خراسان رضوی گفت: خشکسالی، گرمای تابستان و کاهش بارندگی موجب کاهش 40 درصدی تولید امسال زعفران از کشتزارهای این شهرستان شد.
کاشان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۱:۰۲    
کاشان نیو ز: بخش اعظمی از آب کاشان در حوزه کشاورزی مصرف می شود. از سوی دیگر کاهش بارندگی و بحران خشک سالی دشت کاشان را با پدیده فرونشست ها روبرو کرده است. کشاورزان می گویند برای گذران زندگی ناگزیر به کشاورزی هستند و فعالان محیط زیست معتقدند ادامه این روند کاشان را غیرقابل سکونت خواهد کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش بارندگی در سال های اخیر منجر به ایجاد پدیده خشکسالی در سطح استان از نوع هیدرولوژی، کشاورزی و اجتماعی شده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، کاهش بارندگی ها، کاهش ذخایر آبی و مشکلات عدم تخصیص آب به کشاورزان از یک طرف و آلودگی و فرونشست زمین های دشت اصفهان، زنگ خطری را برای این استان به صدا درآورده است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۹    
رکود در دریاچه وان به دلیل تغییرات آب و هوایی جهانی، خشکسالی و کاهش بارندگی شروع به تأثیر منفی بر جمعیت زنده و زیستگاه های اکولوژیکی حوضه کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۶:۳۷    
کاهش بارندگی در پایان 1399 و بهار1400 و افزایش دما در تابستان از مهم ترین عوامل کاهش تولید زعفران در شهرستان های استان است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در پنجمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال و صیانت از حقوق عامه استان افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها مشکل کمبود آب در کشور و در استان در سال های گذشته و به ویژه امسال، کاملا جدی و نگران کننده است و مدیریت منابع آبی توسط مسئولان امر بسیار حائز اهمیت [...]
احتساب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
احتساب - به گزارش کیاست به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای ایلام ، مهندس علی پور احمد با تاکید بر اینکه سال گذشته سالی خشک بود، افزود : 60 روز از سال آبی جاری نیز سپری شده در حالیکه بارش موثری اتفاق نیفتاده و این زنگ خطریست که برای منابع آبی استان به صدا درآمده و ادامه این روند بسیار نگران ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۸:۰۶    
روایتی از کاهش بارندگی تا وضعیت ناپایدار و بحرانی منابع آبی در استان یزد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان گفت: کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی کشاورزان را نگران کرده است در این میان کشاورزان به استفاده از منابع زیر زمینی روی آورده اند که توصیه ما به خودداری از برداشت غیرمجاز از این منابع است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند(پانا) مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت پیش بینی می شود امسال 17 هزار تُن وش پنبه از مزارع پنبه در خراسان جنوبی برداشت شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۶:۳۹    
استان اصفهان با وجود تغییرات اقلیمی، حفر چاه های غیرمجاز، خشکسالی و کاهش بارندگی با بحران های متعددی روبه رو است که طرح انتقال آب از خلیج فارس شاید بتواند تا حدودی از مشکلات بخش های کشاورزی، صنایع و تامین آب شرب را برطرف کند، طرحی که کارشناسان با اما و اگر بسیار به آن می نگرند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۶:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون توسعه متوازن کشور مجلس گفت: عوامل مختلفی مانند کاهش بارندگی، نبود زیرساخت مناسب جهت ذخیره سازی و انتقال آب، نبود شبکه آب رسانی، مدیریت ناکارآمد در تنش های آبی کشور تاثیرگذار است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان فردوس گفت: امسال به دلیل کاهش بارندگی درپایان سال 99 و بهار 1400 و افزایش دما در تابستان شاهد کاهش 70 درصدی زعفران درشهرستان هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس گفت: تولید زعفران امسال در این شهرستان به دلیل کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا کاهش چشمگیری داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۷:۳۳    
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: کمبود آب ناشی از کاهش بارندگی و خشکسالی باعث کاهش سطح زیر کشت برای برخی محصولات پاییزه تا بیش از 50 درصد در این شهرستان شده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۸:۴۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: ذخایر آب سدهای تأمین کننده آب شرب مشهد 37 درصد کاهش داشته است و از طرفی 50 درصد آب شرب این شهر از طریق سدها تأمین می شود که با این وضعیت کاهش بارندگی ها و کاهش ذخایر سدها، نگران تأمین آب هستیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۶    
احمدی با بیان اینکه در رامسر بیش از 420 ملیمتر باران و در شهرستان های عباس و نوشهر هم بالغ بر300ملیمتر باران ثبت شده گفت: با کاهش بارندگی آبگرفتگی معابر روستاها و شهرهای غرب مازندران فروکش کرده و اکنون تردد در غرب استان روان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل گفت: کاهش بارندگی و استفاده بی رویه در مصرف آب باعث شده وضعیت ذخیره آب در پشت سدهای این استان نگران کننده باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: کاهش بارندگی در این استان تغذیه دشت ها را کاهش داده و به دلیل خشکسالی اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی افزایش یافته که نگران کننده است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۸:۵۳    
به گزارش ایرنا، آب به عنوان یکی از اصلی ترین منابع انرژی جهان محسوب می شود که نقش موثری در زیرساخت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی کشورها دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - مدیر کل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: به دلیل کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا در سال زراعی جاری احتمال افزایش جمعیت سن در مزارع کشور بالا است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
با ادامه کاهش بارندگی و گرمای هوا و همچنین عدم تامین حق آبه، وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته نصف شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۶    
تهران – ایرنا– ایالت کالیفرنیا با توجه به دایمی بودن کاهش بارندگی طی سال های اخیر، پایین آمدن سطح آب رودخانه ها، آتش سوزی های گسترده و بی سابقه با بحران آب مواجه بوده و مسئولان تامین آب این ایالت وضعت خشکسالی در جنوب این ایالت اعلام کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۷:۰۰    
گرگان- کاهش بارندگی و مصرف بی رویه آب شرب در بخش کشاورزی و خانگی از مواردی است که افت سفره های زیرزمینی و بحران کم آبی گلستان را در پی داشته، مشکلی که کارشناسان جایگزینی دریا را راه حل آن می دانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۶    
ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان از کاهش دوسومی روان آب های استان به دلیل کاهش بارندگی خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۰:۲۶    
دنیای اقتصاد : ایران به طور معمول و از لحاظ جغرافیایی کشوری خشک و کم بارش است. اما کاهش بارندگی ها دست کم در دو سال اخیر نمود بیشتری داشته است. این اتفاق بیشترین ضربه را به بخش کشاورزی وارد کرده و مثلا کاشت و برداشت محصولی مثل برنج را تحت تاثیر قرار داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۶    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: تولید علوفه و گیاهان دارویی از عرصه های مرتعی و منابع طبیعی به علت خشکسالی و کاهش بارندگی ها حدود 50 درصد کاهش یافته است.
درگیری ها و اعتراضات ناشی از کمبود آب در مناطق مختلف کشور طی سال های اخیر، در بازه های زمانی مختلف، به تیتر اول روزنامه ها و سایت های خبری تبدیل شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۴:۲۵    
گروه استان ها- مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: کاهش بارندگی در برخی نقاط استان نشان می دهد که عارضه ناهنجاری اقلیمی در نسبت به سال های قبل تشدید شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان گفت: استمرار خشکسالی، کاهش بارندگی ها و سرمازدگی در سال زراعی گذشته، کاهش 75 درصدی برداشت طلای سرخ را در مزارع کشاورزی شهرستان سرایان در سال جاری رقم زده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۰:۵۲    
سنندج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به اینکه عامل اصلی کاهش سطح و حجم آب تالاب بین المللی زریبار مریوان کاهش بارندگی و خشکسالی بوده است، گفت: دستگاه های متعهد به وظیفه خود در برنامه جامع این تالاب بین المللی عمل نکردند.