یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۱:۴۲Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای سیاه»

تجارت نیوز   ۳۹ دقیقه پیش    
کشتی باری آرویات که 17 هزار و ششصد تن گندم اوکراین را به مقصد مصر حمل می کند بامداد روز یکشنبه در خروجی جنوبی تنگه بسفر قرار گرفت.
حیات   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری پس از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت دلیل اصلی خروج این کشور از توافق غلات این بوده که مشخص شد هر آنچه غرب به مسکو قول داده بود، دروغ بوده است. ...
تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
یورونیوز: ارتش اوکراین دربیانیه ای اعلام کرد که حمله به مقر ناوگان دریای سیاه مسکو در جریان نشست فرماندهان نیروی دریایی روسیه صورت گرفته است. فرماندار سواستوپل ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: منابع اوکراینی اعلام کردند که بر اثر حمله موشکی آنها به مرکز ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه در سواستوپول در کریمه فرمانده این ناوگان، آدمیرال ویکتور سوکولو کشته شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گفته مقامات روسی و اوکراینی و تصاویر میدانی در کریمه، اوکراین در یک حمله موشکی در روز جمعه، مقر اصلی ناوگان دریای سیاه روسیه را هدف قرار داد که منجر به مفقود شدن یک سرباز و آتش سوزی ساختمان اصلی شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
با افزایش تحویل موشک های کروز در اوکراین از سوی کشورهای غربی، این موشک ها در دو روز اخیر در چندین بخش از مناطق محل مناقشه و همچنین خاک روسیه، مورد استفاده قرار گرفته است. در مهم ترین حمله، مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل مورد اصابت چندین تیر موشک کروز استورم شدو قرار گرفته است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت دفاع روسیه تائید کرد که یک موشک اوکراینی به مقر فرماندهی نیروهای روسی در دریای سیاه اصابت کرده است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: ناتالیا هومنیوک، سخنگوی نیروهای جنوب اوکراین، روز جمعه در پیامی ویدیویی عنوان کرد که این کشور تا نابود کردن توانمندی های روسیه در شبه جزیره کریمه "راه زیادی دارد". این مقام اوکراینی عنوان کرد که روسیه دارد "درک می کند که دریای سیاه و پایگاه های شان دیگر برای آن ها امن نیستند". ...
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۵۰    
وزارت دفاع روسیه دقایقی پیش اعلام کرد که در موشک باران بندر سواستوپل، قرارگاه تاریخی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه خسارت دید و پدافند هوایی این کشور نیز پنج موشک اوکراین را سرنگون کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک نظامی در حمله موشکی به مقر ناوگان دریای سیاه مفقود شده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه بین الملل: وزارت دفاع روسیه تایید کرد که به ساختمان تاریخی مقر ناوگان دریای سیاه این کشور در نتیجه حمله موشکی اوکراین خسارت وارد شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در موشک باران بندر سواستوپل توسط اوکراین، قرارگاه ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه خسارت دید و یک سرباز کشته شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا : وزارت دفاع روسیه طی صدور بیانیه ای اعلام کرد، اوکراین قرارگاه ناوگان دریای سیاه را موشک باران کرد و پدافند هوایی مسکو نیز پنج موشک اوکراین را سرنگون کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – طبق گزارش خبرگزاری تاس ، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از موشک باران بندر سواستوپل ، قرارگاه تاریخی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از حمله موشکی اوکراین به ساختمان مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در بندر سواستوپول و وارد شدن خسارت به آن خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار منطقه سواستوپول اعلام کرد که مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در این منطقه مورد حمله موشکی اوکراین قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در پی حمله موشکی ارتش اوکراین به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه، ساختمان این ناوگان آسیب دیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
منابع روسی از حمله اوکراین به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اولین کشتی بزرگ حامل گندم از زمان خاتمه توافقنامه غلات، از بندری در اوکراین به حرکت درآمد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۴    
: بازی بزرگ قدرت های جهانی که در قرون گذشته در سرزمین های گسترده آسیای مرکزی و قفقاز جریان داشت و محل تنش و درگیری های فراوانی بین آنها بود، این بار به دریا و آب های آزاد کشیده شده و البته این بارتعداد بازیگران نیز بیشتر از قبل است و این بازی بنظر در منطقه خاکستری است و خطرات آن نیز بیشتر از گذشته ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اوکراین یک پایگاه هوایی روسیه را در شبه جزیره کریمه از هوا و دریا مورد حمله قرار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر : وزارت دفاع روسیه بامداد پنجشنبه گزارش داد که سامانه های پدافند هوایی روسیه 19 پهپاد اوکراینی را بر فراز دریای سیاه در نزدیکی شبه جزیره کریمه منهدم کردند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- میرو پوپخادزه، عضو برنامه اوراسیا موسسه تحقیقات سیاست خارجی (FPRI) است. او از سال 2015 تا 2019 میلادی نماینده وزارت دفاع گرجستان در سازمان ملل متحده بود. پوپخادزه هم چنین عضو غیر مقیم اندیشکده شورای آتلانتیک در تقلیس بوده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ارتش اوکراین مدعی شد که مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه را هدف قرار داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۲    
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از الجزیره، ارتش اوکراین امروز چهارشنبه ادعا کرد که مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در شبه جزیره کریمه را هدف قرار داد. ارتش اوکراین توضیح بیشتری درباره این حمله ادعایی و هدف قرار گرفتن ناوگان روسی ارائه نکرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۰    
ایسنا : ارتش اوکراین اعلام کرد که مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در شبه جزیره کریمه را مورد هدف قرار داده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
انفجاری مهیب امروز یک انبار سوخت را در 18 مایلی کاخ پوتین در دریای سیاه لرزاند. مقامات روسیه از وقوع آتش سوزی در نخستین ساعات صبح امروز در یک انبار سوخت دیزل در منطقه آدلر در شهر سوچی روسیه خبر دادند. به گفته مقامات روسیه، در این حادثه، بخشی از این انبار دچار حریق شد ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۹    
با شکست تفاهم بر سر انتقال غلات اوکراین از مسیر دریای سیاه، تلاش هایی برای ارسال غلات از مسیرهای دیگر آغاز شد اما با واکنش روسیه همراه شد. روایتی از توافق غلات و نبرد برای تأمین غذا در دریای سرخ را ببینید.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۰    
کشورهای واردکننده غلات از روسیه در حال افزایش هستند اما زیر ساخت های حمل و نقل برای صادرات این محصول هنوز متوازن با این رشد توسعه نیافته است. به گفته کارشناسان، اگرچه طی هفته های اخیر وضعیت به سمت بهتر شدن تغییر کرده است و کشورهای جدیدی به جرگه واردکنندگان این محصول پیوسته اند ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اردوغان خاطرنشان کرد: ما تلاش های خود را برای پایان دادن به جنگ در اوکراین بیشتر خواهیم کرد. تلاش های ترکیه سه مرتبه در تمدید ابتکارعمل دریای سیاه درخصوص غلات نقش داشت. ما دست به تلاش های بیشتری برای پایان دادن به جنگ بر اساس دیپلماسی و گفتگو برمبنای استقلال اوکراین و تمامیت ارضی این کشور می زنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۱    
وزارت دفاع بلغارستان از انهدام یک پهپاد حامل مواد منفجره در روستای تولنوو در ساحل دریای سیاه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت دفاع بلغارستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که یگان ویژه ای را برای بررسی و غیرفعال کردن هواپیمای بدون سرنشین حامل مواد مفنجره که عصر دیروز در تفرجگاهی در تیولنوو در دریای سیاه فرود آمده، اعزام کرده است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در هفته گذشته قیمت ورق گرم صادراتی خوب دریای سیاه بدون تغییر 565 دلار برتن معامله شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷    
تهران - ایرنا - مقامات اوکراینی روز یکشنبه اعلام کردند دو کشتی باری با استفاده از یک کریدور موقت دریای سیاه که پس از خروج روسیه از توافقنامه توسط دولت ایجاد شده بود، در یکی از بنادر اوکراین پهلو گرفتند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در هفته گذشته روند بیلت صادراتی فوب دریای سیاه صعودی بود .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اولگ ساسکین مشاور لئونید کوچما رئیس جمهور سابق اوکراین گفت: دریای سیاه بر روی کی یف بسته شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۱:۳۷    
در شمال کشور دانمارک در شهر توریستی اسکاگن، دریای سیاه و بالتیک به هم می رسند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از رویترز، میخایلو فروروف وزیر انتقال دیجیتال در مصاحبه ای با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حملات اخیر نزدیک کریمه گفت: مطمئنا حملات پهپادی بیشتری از سوی اوکراین و در نتیجه، کشتی های روسی کمتری در کار خواهد بود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا گفت: مسکو بارها اعلام کرده درهای احیای ابتکار غلات دریای سیاه باز است و ایالات متحده باید به سمت برداشته شدن واقعی موانع، تحریم ها را لغو کند و القائات توخالی را تکرار نکند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۴۳    
لاوروف امروز (جمعه) گفت، سازمان ملل در حال انجام اقداماتی برای از سرگیری توافق غلات دریای سیاه است. به گزارش گروه بین الملل حیات؛ این گفته ها از سوی سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در حالی مطرح شده که کی یف هر تلاشی را برای مذاکره درباره مشارکت مسکو در آن، رد می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع انگلیس مدعی شد حمله موشکی اوکراین به ناوگان روسیه در شبه جزیره کریمه خسارات قابل توجهی به این کشور تحمیل کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
روز پنجشنبه گزارش داد خلبان یک جنگنده روسی سال گذشته اقدام به شلیک موشک به سمت یک هواپیمای انگلیسی بر فراز دریای سیاه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رسانه دولتی بی.بی.سی روز پنجشنبه گزارش داد خلبان یک جنگنده روسی سال گذشته اقدام به شلیک موشک به سمت یک هواپیمای انگلیسی بر فراز دریای سیاه کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از پایگاه خبری اوکراینسکا پراودا ، تودور تاگارف، وزیر دفاع بلغارستان ضمن تحریک آمیز خواندن این اقدام روسیه گفت: روسیه بخشی از منطقه اقتصادی بلغارستان در دریای سیاه را به دلیل تمرینات نظامی در این منطقه تا پایان ماه سپتامبر برای کشتیرانی بسته اعلام کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
روز چهارشنبه یک معدن در استان زونگولداک ترکیه در دریای سیاه ریزش کرد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصرقانون به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، دبیر کل سازمان ملل بر ضرورت حل و فصل اختلافات بر سر تمدید توافق صادرات غلات از بنادر دریای سیاه تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
اسکای نیوز گزارش داد که اوکراین از موشک های کروز انگلیس در حمله خود به مقر فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه استفاده کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رویترز از حمله اوکراین به مواضع بندری روسیه در دریای سیاه خبر داد و اعلام کرد که این احتمالا بزرگ ترین حمله از زمان آغاز جنگ به استقرارگاه های ناوگان روسیه در دریای سیاه بوده است.
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
پنج و نیم میلیون سال پیش بود که غار موویل از سراسر دنیا جدا شده و تبدیل به یک اکوسیستم بی نظیر و عجیب شد که در هیچ گوشه ای از دنیا نمی توان نظیر آن را یافت.