پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۴۵Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت های فرسوده»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۹ دقیقه پیش    
استاندار همدان سهمیه این استان برای بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده را 15 هزار واحد عنوان کرد و از تحقق 61 درصدی این سهمیه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بازآفرینی شهری کشور در سفر به همدان گفت: ساخت مسکن در بافت های فرسوده کشور از مرز 150 هزار واحد گذشت.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: شوراهای اسلامی شهر از فرصت باقی مانده دوره خود برای ارایه خدمات به مردم از جمله اعطای پروانه های رایگان بیمارستان، درمانگاه، مجموعه های ورزشی و احیای بافت های فرسوده اقدام کنند.
ساری- وزیر راه و شهرسازی ارائه زمین برای ساخت مسکن ملی در روستاها را از جمله طرح ها بیان کرد و گفت: در حوزه ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده عقب هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، 2 میلیون و 700 هزار واحد ناپایدار در بافت های فرسوده شهری وجود دارد و 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت فرسوده زندگی می کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر گرگان به ریاست عیسی مهری، مطالعات تدقیق محدوده بافت فرسوده شهر گرگان مطرح شد و به تصویب رسید.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد نوسازی بافت های فرسوده 132 شهر به میزان 140 درصد خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان خرداد پروانه نوسازی 16 هزار و 342 واحد در بافت فرسوده صادر شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۵۸    
در مهم ترین اخبار وزارت راه و شهرسازی امروز2 8شهریور از تسهیل گری حداکثری در سیاستگذاری ها برای تسریع در طرح نهضت ملی مسکن تا رشد 140 درصدی نوسازی بافت های فرسوده در 132 شهر مورد اشاره قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از رشد نوسازی بافت های فرسوده 132 شهر به میزان 140 درصد خبر داد و گفت: در سه ماهه اول پارسال، پروانه نوسازی 11 هزار و 585 واحد در بافت فرسوده صادر شد و امسال این رقم به 16 هزار و 342 واحد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
هزار و 202 واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده نام نویسی کرده اند که 608 واحد به بانک معرفی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست شهرداری منطقه 7 مشهد گفت: 16 درصد از حریم شهر، 13 درصد از بافت های فرسوده و 14 درصد از سکونتگاه های غیر رسمی در منطقه هفت قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آباده از توافق شرکت بازآفرینی شهری با صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از ساکنین بافت های فرسوده در شهرها خبر داد و اظهارداشت ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: کسانی می توانند از این فرصت استفاده کنند که واحد مورد درخواست آنها در محدوده مصوب بافت فرسوده واقع شده باشد.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
- اخبار استانها - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام ایلام، فرشاد دوستی امروز اظهار داشت: افرادی که املاک مسکونی آنها در محدوده بافت های ناکارآمد شهری قرار دارد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
یزد- استاندار یزد گفت: بر اساس سیاست های دولت برای رونق نوسازی بافت فرسوده شهری، دو اتفاق خوب رخ داد که اعطای تسهیلات نوسازی در این محدوده به مبلغ 350 میلیون تومان یکی از این اتفاقات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: ساکنان بافت های فرسوده در کرمانشاه از مزایای بخشنامه یک بسته 19 ماده ای تشویقی برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده بهره مند می شوند.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد آیینی در همایش سازندگان و انبوه سازان با محوریت صنعتی سازی و پروژه های نهضت ملی مسکن با یادآوری اینکه 15 درصد سهمیه نهضت ملی مسکن برای بافت های فرسوده در نظر گرفته شده است ...
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: هر سازنده که بتواند با صنعتی سازی دوره ساخت را کوتاه کند به حوزه نوسازی بافت های فرسوده بسیار کمک کرده است و این امر می تواند دوره اسکان موقت را کاهش دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: راهکارها و بسته های تشویقی مختلف و متناسب با هر متقاضی نوسازی در محلات فرسوده در دست تدوین است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برای تامین نیاز مسکن در شهر اصفهان ابتدا باید به دنبال بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده باشیم و سپس در کنار مقابله با احتکار مسکن، ساخت و ساز را با پیش شرط تامین آب شرب انجام دهیم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
شفقنا_ مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: برای نوسازی بافت های فرسوده راهکارها و بسته های تشویقی متناسب با هر منطقه و محله برای مردم و توسعه گرها و سرمایه گذاران تهیه و ارائه شده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۵    
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: برای نوسازی بافت های فرسوده راهکارها و بسته های تشویقی متناسب با هر منطقه و محله برای مردم و توسعه گرها و سرمایه گذاران تهیه و ارائه شده است. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از شتاب صدور پروانه در بافت های فرسوده خبر داد و گفت که صدور پروانه در 5 ماه امسال نبست به مدت مشابه سال گذشته حدود 191 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از تکلیف سازمان نوسازی پایتخت در 10 حکم اختصاصی خبر داد و گفت: اجرای احکام مهمی، چون احیاء و نوسازی حداقل 10 درصد از پلاک های فرسوده پایتخت، اجرای طرح بازآفرینی شهری در محلات الگو ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: بسته های تشویقی که مهرماه پارسال در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تصویب رسیده، فرصت مناسبی را برای نوسازی بافت های فرسوده فراهم کرده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ساخت مسکن به ویژه نوسازی بافت های فرسوده یکی از مهم ترین برنامه های دولت به شمار می رود که اجرای این طرح نیازمند تزریق منابع مالی است. به گفته بسیاری از کارشناسان در حال حاضر برای بهبود وضعیت بازار مسکن باید تولید در این حوزه افزایش یابد تا شاهد بهبود ساخت وساز و افزایش عرضه باشیم. ...
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: بسته های تشویقی که مهرماه سال گذشته از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تصویب رسیده، فرصت مناسبی را برای نوسازی بافت های فرسوده فراهم کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سنندج-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان از نوسازی هزار و 200 واحد مسکونی محرومان ساکن در بافت های فرسوده شهرهای استان خبر داد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: پرداخت وام بافت فرسوده به هیچ عنوان متوقف نشده و متقاضیان می توانند مانند گذشته دو نوع تسهیلات در نظر گرفته شده برای نوسازی این بافت ها را استفاده کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۱    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق بررسی های صورت گرفته صدور مجوز های ساخت و ساز تا به امروز رشد 142 درصدی در 27 شهر داشته است.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در راستای آئین نامه تشویقی نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده مبنی بر اعطای یک طبقه مازاد بر ضوابط به املاک واقع در بافت های فرسوده با مصوبه شورای شهر تمامی هزینه های ناشی از اعطای طبقه مازاد با تخفیف صددرصدی محاسبه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۶    
استاندار فارس بر ضرورت اطلاع رسانی مشوق های اختصاص یافته از جانب دولت در زمینه بازسازی بافت های فرسوده شهری تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۷:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم نگاه حمایتی خوبی به بازسازی بافت های فرسوده شهری دارد و مشوق های مناسبی برای این منظور در نظر گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم نگاه حمایتی خوبی به بازسازی بافت های فرسوده شهری دارد و مشوق های مناسبی برای این منظور در نظر گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات ساخت به ویژه در بافت های فرسوده، میزان تولید مسکن را افزایش می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۰۴   + ۵۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از واگذاری زمین یا ملک به صاحبان خانه های فرسوده خبر داد و گفت: نوسازی بافت های فرسوده فرآیند بسیار پیچیده ای دارد.
نشست ارایه گزارش و پاسخ به سوالات با موضوع سیاست ها و ضوابط تشویقی کالبدی متضمن نوسازی محله ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و تشریح ساختار راه اندازی حلقه های میانی و اقدامات انجام شده بویژه در استان خراسان جنوبی برگزار شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۰:۵۵   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: با توجه به بخش نامه جدید بانک مرکزی، دیگر وام 18 درصدی برای نوسازی بافت فرسوده داده نمی شود. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرعامل نوسازی شهر تهران گفت: با بخشنامه ای که به تازگی بانک مرکزی ابلاغ کرده ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۴۰ سایت دیگر  
طرح کلید به کلید با هدف معاوضه خانه های فرسوده واقع در بافت های فرسوده یا آپارتمان نوساز در قالب بسته تشویقی وزارت راه و شهرسازی به مرحله اجرا درآمده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۰    
محمدجواد توحیدی راد، رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: در خصوص مدارسی که در بافت های فرسوده وجود دارد و دارای ساخت قدیمی و ناایمن هستند، هشدار جدی می دهم، این انتظار می رود تا پیگیری های لازم از طریق شورای برنامه ریزی استان، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و خیران صورت پذیرد ...
مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران از ادامه روند تدوین و تصویب بسته های تشویقی در حوزه نوسازی مسکن در بافت های فرسوده خبر داد و گفت: نسبت به میانگین دو دولت گذشته در صدور پروانه های ساختمانی بافت های فرسوده، حداقل 50 درصد رشد داشته ایم.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۳:۱۱    
عضو شورای شهر قم با اشاره به اینکه شهرداری خواهان ساخت وساز و توسعه است؛ ولی نگاه ها جزیره ای است، گفت: امروز در برخی از شهرها بافت های فرسوده و تاریخی به خوبی ساخته شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۰:۱۱    
وزارت راه و شهرسازی از طرح معاوضه خانه های فرسوده واقع در بافت های فرسوده با آپارتمان نوساز یا زمین در شهرها خبر داد. آن طور که معاون وزیر راه و شهرسازی به تازگی اعلام کرده است طرح جدیدی در دولت طراحی شده است که براساس آن مالکان منازل فرسوده در محدوده های هدف نوسازی می توانند خانه قدیمی خود را با ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۸:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، محمد آئینی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد اظهار داشت: بیست هزار واحد از برنامه ملی مسکن در بافت های فرسوده در استان های تهران، مشهد، شیراز، بوشهر ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
سکونت 20 میلیون نفر در بافت فرسوده، نوسازی این بافت ها را ضروری کرده است، برای همین دولت سیزدهم سال قبل رکورد نوسازی بافت های فرسوده را پس از 9 سال شکست.
بهره برداری از بیش از یکصد هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در هفته دولت، هم اندیشی وزارتخانه ها، تعزیرات، فراجا، اتاق اصناف و مجلس برای ساماندهی بازار مسکن، بهره برداری از واحدهای نوسازی شده در بافت های فرسوده 6 کلانشهر، بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: در خصوص مدارسی که در بافت های فرسوده وجود دارد و دارای ساخت قدیمی و ناایمن هستند، هشدار جدی می دهم، این انتظار می رود تا پیگیری های لازم از طریق شورای برنامه ریزی استان، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و خیران صورت پذیرد، زیرا حادثه خبر نمی کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: با تهیه طرح توانمندسازی اسکان غیررسمی در حاشیه شهرها، درصدد هستیم تا به طور هدفمند در بافت های فرسوده شهری و حاشیه شهرها، حداقل خدمات در حاشیه شهرها فراهم شود.