سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۰۹:۰۲Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف بنزین»

روزنامه تعادل   ۶ ساعت پیش    
چندین سال است که روند افزایشی مصرف بنزین در کشور موجب نگرانی شدید شده و متولیان دولتی نسبت به این موضوع به طور مستمر هشدار می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با هشدار نسبت به ناتراز شدن تولید و مصرف بنزین در کشور گفت: مصرف بنزین در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 12.5 درصدی داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، ایرانیان در سال 1402 در مقایسه با سال گذشته 127 میلیون لیتر بیشتر بنزین مصرف کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران : رشد بی رویه مصرف بنزین نسبت به تولید که ناترازی این فرآورده را به همراه داشته، برای دولت رئیسی چاره ای جز افزایش قیمت یا واردات باقی نگذاشته است ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به ساخت سالانه بیش از یک میلیون خودرو و عدم تعویض اتومبیل های استقاطی با خودرو های نو گفت: در صورت ادامه چنین روندی، ما شاهد ناترازی در مصرف بنزین و در نهایت واردات این فرآورده خواهیم بود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
متوسط مصرف خودروها در داخل نزدیک سه برابر مصرف استاندارد جهانی است.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
در کنار ده ها عامل بروز ناترازی امروز در مسئله بنزین، خودروها نقش بسیار پررنگی دارند و می توان از اثر بحران خودرویی در ایجاد ناترازی بنزین به عنوان اصلی ترین عامل، نام برد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۱   + ۴۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: رئیس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران سوخت گفت: در حال حاضر توزیع بنزین سوپر در برخی شهرستان ها محدود شده و به میزان مورد نیاز در اختیار جایگاه دار نیست ...
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۲    
نکته حائز اهمیت بحث مصرف بی رویه بنزین توسط خودروهایی است که بیش از ده سال عمر دارند و هنوز در ناوگان خودرویی کشور در حال تردد هستند که این خود اصلی ترین مشکل است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عبدلی گفت: میانگین مصرف بنزین طی سال 1401 در محدوده این منطقه 429 میلیون لیتر بود که نشان دهنده افزایش 34 درصدی در مقایسه با سال قبلش به میزان 331 میلیون لیتر است
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش دلایل افزایش مصرف بنزین در یک دهه گذشته را بررسی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: مصرف بنزین در این استان طی اردیبهشت ماه امسال 175 میلیون لیتر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش 11 درصدی داشته است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از صرفه جویی بیش از 700 میلیون لیتر در مصرف بنزین طی سال 1401 در این منطقه خبر داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس صنف جایگاه داران سوخت کشور: اسدالله قلی زاده رئیس صنف جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به کاهش 80 درصدی عرضه بنزین سوپر در کشور گفت: در سال جدید رشد مصرف بنزین تا حدود 110 میلیون لیتر در روز رسیده است، این در حالی است که وضعیت فعلی برای دولت ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۰   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس صنف جایگاهداران سوخت کشور با اشاره به کاهش 80 درصدی عرضه بنزین سوپر در کشور گفت: در سال جدید رشد مصرف بنزین تا حدود 110 میلیون لیتر در روز رسیده است، این در حالی است که وضعیت فعلی برای دولت ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
در حالی که تولید خودروهای دوگانه سوز توسط خودروسازان بزرگ کشور در یکی، دو سال اخیر با افت تیراژ بسیار زیادی روبه رو شده است، اما با توجه به افزایش مصرف بنزین در کشور، به نظر می رسد مسئولان قصد دارند مردم را به استفاده از خودروهای دوگانه سوز سوق دهند و در این راه، گام های اولیه هم برداشته شده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۴۱ سایت دیگر  
واریز یارانه معیشتی بنزین رشد مصرف بنزین در 30 سال گذشته در ایران حدود 265 درصد بوده است، در حالی که کشورهای ترکیه، آلمان و فرانسه در 30 سال گذشته رشد منفی در مصرف بنزین را تجربه و مصرف بنزین خود را کنترل کرده اند که در اروپا این موضوع سبب بسته شدن بعضی از واحدهای پالایشگاهی شده و بعضی دیگر از ...
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
براساس آمارها میزان مصرف بنزین در سال 1401 نسبت به سال 1400 حدود 21 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هنوز در کشور خودروهایی را تولید می کنیم که 2 تا سه برابر خودروهای تولیدی کشورهای دیگر مصرف بنزین و نفت گاز دارند و مصداق بارز به هدر دادن بیت المال است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۷    
رئیس انجمن سی ان جی گفت:در حال حاضر بزرگترین مشکل کشور ما در حوزه سی ان جی کمبود تقاضا است و این در شرایطی است که مصرف بنزین همچنان روند صعودی را طی می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
به طور میانگین مصرف بنزین در کشور بین شش تا هفت درصد رشد سالانه دارد و اکنون متوسط مصرف روزانه بنزین به بیش از 100 میلیون لیتر رسیده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، علی محمودیان مدیر اجرایی در نشست خبری اتحادیه سوخت های جایگزین و صنایع وابسته عنوان کرد: از بی نظیرترین اتفاق هایی که در نیم قرن اخیر در کشور به وقوع پیوست ...
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: مقدار مصرف بنزین در اردیبهشت ماه سال جاری از رشدی 14 درصدی حکایت دارد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به هر میزانی که خودروی باکیفیت و با مصرف بنزین کم وارد کشور شود، مردم از مزایای آن بهره مند خواهند شد زیرا میزان مصرف سوخت و بنزین کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون اجرا و بهره برداری مدیریت طرح های سی ان جی گفت: طرح سی ان جی کردن خودرو ها از ابتدا تا پایان سال 1401 بیش از 102 میلیارد لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین کشور را به دنبال داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پالایش و پخش گفت: مصرف بنزین در کشور یک روند پرشتاب است. همانطور که مستحضر هستید در سال 99 رشد منفی مصرف بنزین اتفاق افتاد که ناشی از کرونا بود اما پس از آن افزایش شدید مصرف را داشتیم که اکنون به بالاتر از 100 میلیون لیتر در روز رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بالا بودن مصرف بنزین در خودروهای تولیدی گفت: اگر 30 درصد مصرف بنزین در خودروها کاهش یابد، نه تنها مشکلات این بخش حل می شود، بلکه صادرکننده بنزین خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: افزایش مصرف بنزین در نوروز قاچاق سوخت محسوب نمی شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: قیمت بنزین تغییر نکند و سهمیه مردم همان 60 لیتر سابق در نظر گرفته شود که دارندگان خودرو بتوانند با استفاده از کارت شخصی این میزان سوخت را دریافت کنند ولی هر کس نیاز به سوخت بیشتر داشت باید بهای آن را با نرخ بین المللی پرداخت کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: قیمت بنزین تغییر نکند و سهمیه مردم همان 60 لیتر سابق در نظر گرفته شود که دارندگان خودرو بتوانند با استفاده از کارت شخصی این میزان سوخت را دریافت کنند ولی هر کس نیاز به سوخت بیشتر داشت باید بهای آن را با نرخ بین الملل پرداخت کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
اردشیر دادرس در گفت و گو با ایران اکونومیست، با اشاره به مشکل ناترازی سوخت در کشور، توسعه سوخت های جایگزین را یکی از راهکارهای حل ناترازی دانست و عنوان کرد: متاسفانه ما هم اکنون با ناترازی سوخت در کشور مواجه هستیم و اگر دیر بجنبیم این مشکل تعمیق می شود و چالش های اقتصادی و امنیتی ایجاد می کند ...
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با اقبال مردم و رویکرد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در توسعه مصرف گاز سی ان جی از سرمایه گذاران و ایجاد جایگاههای سی ان جی استقبال می شود تا مصرف بنزین در استان کاهش یابد .
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۹    
مدیرعامل شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد که اکنون واردکننده و صادرکننده بنزین نیستیم؛ اما از سال 98 با راه اندازی نفت ستاره خلیج فارس این افتخار نصیب ما شد که بنزین هم صادر می کردیم. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
علی بختیار درباره راهکارهای کنترل مصرف بنزین و قیمت گذاری آن اظهار داشت: در مورد بنزین و حامل های انرژی تاکنون تصمیمات زیادی گرفته شده و آزمون خطاهای زیادی بکار بسته شده در صورتی که تمام این راهکارها راه به جایی نبرده اند، زمانی دو نرخی کردن در دستور کار قرار گرفت ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۲:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
تا امروز واردات بنزین نداشتیم، ناترازی تولید و مصرف داریم یعنی در واقع میزان تولید و مصرف به هم نزدیک است، اما تاکنون منجر به این نشده که واردات داشته باشیم.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه دولتی ایران در گزارشی رشد مصرف بنزین در کشور انتقاد کرده و در کنار آن دلیل عدم استقبال مردم از سوخت سی ان جی را قیمت پایین بنزین دانسته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: هم اکنون در شرایط هم ترازی تولید و مصرف بنزین قرار داریم و تا امروز واردات بنزین نداشته ایم و ذخایر استراتژیک بنزین کشور نیز با تولیدات داخلی تأمین می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: برنامه تولید حجم زیادی از خودرو های بنزین سوز در سایپا و ایران خودرو باید تغییر کند و تولید خودرو های پایه گازسوز را در دستور کار خود قرار دهند تا به مدیریت مصرف بنزین کمک شود.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۵:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تکذیب واردات بنزین به کشور با توجه به هم ترازی تولید و مصرف گفت: در سال 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 10 درصدی مصرف بنزین به ثبت رسیده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست گفت: 62 درصد بنزین کشور مطابق با استاندارد آلایندگی نیست.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
با شروع سال جاری و افزایش مصرف بنزین نوروزی، رسانه های نزدیک به دولت از واردات بنزین خبر دادند. در این بین مردم و قاچاقچیان در ردیف اول متهمان قرار گرفتند. اما رد پای مافیای خودرو در این ماجرا نیز دیده می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبر خودرو، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: ما در مرحله هم ترازی تولید و مصرف بنزین هستیم، یعنی هنوز به آن ناترازی نرسیده ایم که به عنوان وارد کننده بنزین باشیم و این هم علت های متفاوت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: ما در مرحله هم ترازی تولید و مصرف بنزین هستیم، یعنی هنوز به آن ناترازی نرسیده ایم که به عنوان وارد کننده بنزین باشیم و این هم علت های متفاوت دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: متوسط مصرف بنزین در 45 روز ابتدایی سال 1402، روزانه 110 میلیون لیتر بود که 12.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: متوسط مصرف بنزین در فروردین امسال تقریباً 109 میلیون لیتر در روز بود که نسبت به سال گذشته 11/4 درصد بیشتر بوده است.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: متوسط مصرف بنزین در 45 روز ابتدای سال 110 میلیون لیتر بوده که 12.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.