چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۰:۲۳Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های یکجانبه»

بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۴۸   + ۳۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ایران به دلیل تحریم های آمریکا دسترسی صندوق بین المللی پول به برخی از داده های طبقه بندی شده اقتصادی را رد کرد. به گزارش بانک مردم و به نقل از ایسنا از پایگاه خبری بانک مرکزی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
یکی از دلایل خودداری پکن از برگزاری دیدار میان لی و آستین تحریم های یکجانبه ای است که واشنگتن علیه این مقام چینی اعمال کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: قانونگذاران آمریکایی خشم خود را از افزایش فروش نفت ایران با ارائه طرحی ابراز کرده اند تا افرادی را که به دور زدن تحریم های یکجانبه آمریکا در زمینه صادرات نفت ایران کمک می کنند، تحریم کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و مائورو ویرا، وزیر خارجه برزیل، در کیپ تاون آفریقای جنوبی به طور دوجانبه با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند. ...
سلام نو / میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۱۶   + ۲۷ سایت دیگر  
وزرای خارجه ایران و روسیه در حاشیه نشست دوستان بریکس درباره آخرین وضعیت برجام و مذاکرات رفع تحریم ها نیز به گقت و گو پرداختند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
استفاده افراطی آمریکا از دلار به منظور ایجاد سلطه گری، طی سال های اخیر موجب فراگیر شدن موج دلارزدایی در جهان شده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت که 5 شخص و یک شرکت مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به لیست تحریم های یکجانبه و ظالمانه خود اضافه کرده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۳۲ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تحریم های یکجانبه و ظالمانه جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وضع کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت که 5 شخص و یک شرکت مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به لیست تحریم های یکجانبه و ظالمانه خود اضافه کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
فرزین با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در دو سال گذشته به رغم تشدید تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، خواستار حمایت این صندوق از برنامه های تقویت بانکداری بین الملل به منظور ارتقا و گسترش روابط اقتصادی و تبادلات تجاری با کشور های مختلف شد.
اقتصاد ایران: رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار جیهاد آزور مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در 2 سال گذشته به رغم تشدید تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ به گزارش بانک مرکزی، محمدرضا فرزین که در راس هیاتی به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات صندوق بین المللی پول به واشنگتن سفر کرده است در دیدار با جیهاد آزور مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به تحولات اقتصاد ایران در گذشته گفت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار "جیهاد آزور "مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با اشاره به بهبود شاخص های اقتصادی کشورمان در 2 سال گذشته به رغم تشدید تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس اعتقاد دارد تحریم های یکجانبه اروپا به بهانه حقوق بشر، تکرار مواضع مداخله جویانه غرب در امور داخلی جمهوری اسلامی بوده و امری محکوم بشمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۵    
معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تأکید کرد: تداوم تحریم های یکجانبه همچنان مانع مهمی برای بهبود وضعیت انسانی و اقتصادی سوریه است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
سالانه حدود 4 هزار نفر در زندان های آمریکا جان خود را از دست می دهند/ حدود 20 تا 30 کشور تحت تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا قرار دارند
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
7 میلیارد دلار پول ایران بیش از 5 سال است که به دلیل تحریم یکجانبه آمریکا در 2 بانک کره جنوبی مسدود شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۰    
رؤسای جمهور ونزوئلا و برزیل ضمن محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ونزوئلا ، لغو هرچه سریعتر این تحریم ها را خواستار شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رؤسای جمهور ونزوئلا و برزیل طی دیداری ضمن محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ونزوئلا، خواستار لغو هرچه سریعتر این تحریم ها شدند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تحریم های سازمان ملل متحد سالانه منجر به کاهش دو درصدی رشد در کشورهای هدف می شود. طی ده سال، این معادل افت 25 درصدی در تولید سرانه اقتصادی است. تحریم های یکجانبه آمریکا منجر به کاهش سالانه رشد تقریبا یک درصدی می شود. در بلندمدت، این معادل 13 درصد کاهش تولید سرانه اقتصادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سفر آلنا دوهان به ایران و ارائه گزارش وی تاکیدی بر آثار گسترده اقدامات قهری و یکجانبه آمریکا بر مردم ایران است.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
زهرا ارشادی معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با بیان اینکه اقدامات قهری یکجانبه پیامدهای شدیدی به ویژه بر ناامنی غذایی دارد، گفت: جامعه جهانی با لغو تحریم های یکجانبه می تواند کمک های حیاتی را بدون تاخیر و محدودیت تضمین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۳:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به امضای توافق تجاری میان تهران-جاکارتا علی رغم تحریم های یکجانبه واشنگتن واکنش نشان داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۱:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: سیاست نامشروع تحریم های یکجانبه از سوی برخی کشورها، موانع غیرانسانی بر سر راه نظام سلامت سایر کشورها قرار می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اعمال تحریم های غیرقانونی یکجانبه از سوی برخی کشور ها یکی از مهم ترین منابع بی ثباتی در جهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه در دیدار با با مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی با تبیین آثار تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا بر سلامت و درمان جانبازان شیمیایی ایران از مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی خواست نیاز های فوری پزشکی آنان را برطرف کند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۰   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در این دیدار ضمن تبادل نظر درباره زمینه های تقویت همکاری ها، معاون وزیر امور خارجه کشورمان آثار تحریم های یکجانبه ظالمانه آمریکا بر وضعیت سلامتی و درمان جانبازان شیمیایی کشورمان را تشریح کرد و از مدیرکل خواست تا به مساعی جمیله خود برای رفع نیازهای فوری پزشکی ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پس از 12 سال گامی مهم برای کشور های عربی به منظور تقویت وحدت و ثبات منطقه ای خود است. به گزارش چاینا دیلی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۱    
وزیر دادگستری گفت: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها، مصداق نقض حقوق بشر است چرا که در اثر این تحریم ها، فرایند تأمین دارو برای بیماران نیز با مشکل جدی مواجه می شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دادگستری گفت: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها، مصداق نقض حقوق بشر است چرا که در اثر این تحریم ها، فرایند تأمین دارو برای بیماران نیز با مشکل جدی مواجه می شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران در اجلاس حقوقی بین المللی سن پترزبورگ روسیه پیشنهاد داد: چارچوب همکاری های حقوقی و قضایی میان کشورهای قربانی تحریم های یکجانبه تنظیم و باشگاه تحریمی ها با محوریت وزارتخانه های دادگستری این کشورها ایجاد شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۰    
وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر کشور ها در رویکردی مشترک از راهکار های حقوقی برای مقابله با تحریم های یکجانبه استفاده کنند، گامی در راستای مقابله با تحریم ها و اعمال فشار به وضع کنندگان آن ها از نظر حقوقی است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اویل پرایس با اشاره به عبور مبادلات تجاری غیرنفتی ایران و بریکس از 38 میلیارد دلار، نوشت که با وجود فشار حداکثری تحریم ها و فشار واشنگتن برای توقیف بیشتر نفتکش های ایران، جمهوری اسلامی ایران توانسته است تا بر تحریم های یکجانبه فائق آید و ظرفیت صنعتی خود را تقویت کند. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سیگنال های ارسالی کشور های اروپایی در رابطه با مکانیزم ماشه به معنای آن نیست که غرب آماده است از این مکانیزم برای حل اختلافات دیگر خود با ایران در موضوعاتی چون کمک های ایران به روسیه در اوکراین و یا وضعیت حقوق بشر در ایران استفاده کند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالیکه واشنگتن از عادی سازی روابط سوریه با کشور های عربی و منطقه، ناتوان بوده، با ابراز خشم کاخ سفید از این روند، اعلام کرد به رغم ورود مجدد سوریه به اتحادیه عرب، به اجرای تحریم های یکجانبه علیه سوریه ادامه خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه با تأکید بر این که کشورش از تحریم های یکجانبه آمریکا و اروپا علیه روسیه تبعیت نمی کند گفت که ترکیه منافع خود را در اولویت قرار می دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۷:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
سفیر ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، با اعتراض به آثار منفی تحریم های یکجانبه آمریکا بر محیط زیست، سلامت و رفاه و زندگی ایرانیان گفت که واشنگتن باید تمامی تحریم های غیرقانونی یکجانبه علیه مردم ایران را با اثرات زیست محیطی لغو کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مقامات آمریکایی با موضع گیری نسبت به اینکه ایران می تواند برای خرید اقلام بشر دوستانه از دارایی های بلوکه شده در کره جنوبی استفاده کند؛ در واقع به یکجانبه و ظالمانه بودن اقداماتشان علیه ملت ایران اعتراف کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۵:۵۸    
چای جیون در دیدار با فیصل مقداد بر حمایت از تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال سوریه تأکید کرد و لغو فوری تحریم های یکجانبه علیه ملت سوریه را خواستار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۸:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
دمشق ضمن محکوم کردن تحریم های یکجانبه اتحادیه اروپا، این تحریم ها را مانع وصول کمک های بشردوستانه به این کشور دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۰   + ۷۵ سایت دیگر  
ایسنا : وزرای خارجه ایران، چین، روسیه و پاکستان خاطرنشان کردند ایالات متحده آمریکا و متحدانش باید مسئولیت وضعیت دشوار کنونی در افغانستان را به عهده بگیرند، باید فورا تحریم های یکجانبه علیه افغانستان را بردارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا ضمن اشاره به استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا، تحریم های یکجانبه فراسرزمینی علیه برخی کشورها از جمله ایران و سوریه را راهزنی بین المللی و و آزار و اذیت سیاسی خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اقدامات قهری آمریکا و غرب به خصوص تحریم های یک جانبه تبعات و پیامد های زیادی برای بسیاری از افراد در سراسر جهان داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر چین با بیان اینکه قاره آسیا باید به دور از آشوب و درگیری باقی بماند، از جامعه بین المللی خواست در برابر تحریم های یکجانبه بایستند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۳:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در مسیر توسعه روابط خارجی خود، اروپا را نه هدف نهایی بلکه یکی از گزینه های توسعه روابط سیاسی و اقتصادی می داند و در عین حال که مذاکرات لغو تحریم ها را از کانال های مرتبط دنبال می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر خزانه داری آمریکا با بیان اینکه واشنگتن در حال بررسی راه های مختلف برای تقویت رژیم تحریم ها علیه ایران است، اما اذعان کرد که تحریم ها نتوانسته تغییر رفتار یا سیاست مورد نظر کاخ سفید در تهران را ایجاد کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه سعودی با انتقاد از تحریم های یکجانبه علیه سوریه، بکارگیری معیارهای دوگانه در برخورد با زلزله زدگان سوری را محکوم کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران اقدامی ضدبشری و ناجوانمردانه است، هرچند که تغییرات سیاسی و تحولات منطقه ای با نقش آفرینی نظام سلطه پیش می رود، اما جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه، ابتکار عمل را در منطقه به دست گرفته است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای سوریه ای بر ضرورت رفع فوری تحریم های یکجانبه و غیرقانونی کشور های غربی علیه سوریه تأکید کرد.