چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۱۴Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جانور»

در ویدئو زیر مشاهده می نمایید، تمساح بی رحم لاکپشت بیچاره را خورد .آرواره های نیرومند تمساح حتی به لاکپشت هم اثر دارد این جانور با فشاری که بر لاکپشت می آورد لاکش را خرد کرده و او را می خورد .
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اژدهای کمودو بزرگترین مارمولکی هست که در جهان زندگی می کند و می تواند 80 درصد وزن خودش را در یک وعده غذایی مصرف کند!
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پلاکوزوآ ها (Placozoa) 800 میلیون سال پیش از انسان جدا شدند. اندازه این جانور مسطح و کوچک به سختی به یک میلی متر می رسد، اما سلول های آن حاوی نوروپپتید هایی هستند که می توانند پیام هایی مانند نورون ها را منتقل کنند.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
فرادید| این فیلم دربارۀ یک ماجرای واقعی است که حدود صد سال قبل در جزیره ای کوچک نزدیک اسکاتلند اتفاق افتاد؛ ماجرای خانواده ای که ادعا می کردند یک جانور کوچک و به طور دقیق تر یک خدنگ در خانۀ آن ها زندگی می کند که می تواند حرف بزند ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
گوسفند دریایی یکی از شگفت انگیزترین موجودات دریایی در کل جهان زیرا تنها جانوری است که با جذب نورخورشید عمل فتوسنتز را انجام می دهد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
گونه ای گربه آفریقایی کوچک مرگ بارترین گربه دنیا است که اگر آن را در جاده های حومه شهر ببینید، احتمالاً با گربه خط دار معمولی اشتباه می گیرید. گربه پاسیاه (Felis nigripes) مرگ بارترین گربه جهان و کوچک ترین گربه آفریقا است. این جانور کوچک بین 1 تا 2 کیلوگرم وزن و 35 تا 43 سانتی متر طول دارد ...
فراری 335 S Spider Scaglietti گران ترین خودروی کلکسیون مسی است که نزدیک به 36 میلیون دلار ارزش دارد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۲۳    
سواحل شرقی استرالیا بهترین منطقه برای زندگی پلاتی پوس هاست؛ پستاندارانی که در نزدیکی رودخانه های بزرگ و دریاچه ها زندگی می کنند و با حفر تونل های بزرگ در زمین، پناهگاه های مناسبی برای خود می سازند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: هویت جانور کشف شده در نزدیکی منازل مسکونی روستای خونگاه شهرستان دنا مشخص شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عقاب پس از شکار جانوران بزرگ، آنها را از ارتفاع بر روی یک صخره پرتاب می کند که جانور کشته شود و بعد به سراغ جانور می رود. در همین زمینه شکار یک بز کوهی توسط عقاب را می بینید که دقیقاً چنین تاکتیکی در پیش می گیرد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۶    
عقرب ماهی، بدنی کشیده دارد که به سمت عقب فشرده می شود و پوزه بسیار بلندی دارد و در انواع بالغ آن ها شاخک ها یافت می شوند. 12 خار و 9 پرتو نرم در باله کناری و 3 خار و 5 پرتو نرم در باله پشتی آن وجود دارد. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یک شکارچی باید بسیار قدرتمند باشد که فکر شکار تمساح به سرش بزند و جگوار یکی از این شکارچیان قدرتمند طبیعت است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تیمی از پژوهشگران با بهره گیری از اطلاعات پایگاه داده های ژنتیک جهانی، طیف وسیعی از دی ان ای سگ ها را برای کاوش عمیق تر در تکامل نژاد های این جانور مورد استفاده قرار داده و توانستند کد های ژنتیکی این حیوان را شناسایی کنند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
در سال 2019 محققان در حال بررسی بستر دریا در اطراف چندین جزیره ی خلیج فارس بودند که دو میگو با رنگ غیرمعمول پیدا کردند که در شن ها پنهان شده بودند.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان در حال مطالعه فسیلی هستند که به جانوری وحشتناک تر از دایناسورهای گوشتخواری چون تی رکس متعلق است. به نقل از ساینس الرت، دایناسورها به وحشتناک ترین شکارچیان ماقبل تاریخ شهرت دارند، اما جمجمه ای که به تازگی کشف شده ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
برخی جانوران عجیب کره زمین بسیار کم یاب هستند. در این ویدیو با پنج جانور بسیار عجیب که زندگی پیچیده ای دارند و یافتن آنها در طبیعت بسیار دشوار است، آشنا می شوید.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۱    
اما جدای از تمام قابلیت های حیرت انگیز جگوار آیا تا بحال غذا خوردن این شکارچی را در زیر آب دیده بودید؟ بله، این جانور حتی می تواند غذای خود را در زیر آب هم بخورد. ویدئوی زیر لحظه کمتر دیده شده اما حیرت انگیز غذا خوردن جگوار در زیر آب را به نمایش می گذارد. منبع: راهنماتو
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
احتمالا بسیاری می دانند که جگوار ماهرترین گربه سان در شنا کردن و البته شکار در آب است. این جانور بومی جنگل های آمریکای لاتین حتی به سادگی قادر است تمساح های جنگل های آمازون را حتی در درون آب شکار کند. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: گفتن قطعی سخت است. مطالعه دقیق زندگی های زودگذر برای محققان دشوار است و تعداد زیادی از حیوانات هنوز در فهرست مطالعه قرار دارند. با این حال، احتمالا مگس ها یک رقیب قوی برای موجوداتی با کمترین طول عمر هستند. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۱۳    
گران است و کمیاب و حتی اگر پولش را داشته باشید نمی توانید به راحتی یک لیتر سم عقرب بخرید که قطره ای ناچیز از آن 130 دلار (بیش از چند میلیون تومان) قیمت دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شیر گونه ای پستاندار گوشت خوار است. با بدنی بزرگ که وزنش در میان نرها گاه به 250 کیلوگرم می رسد، این جانور نیرومند دومین عضو بزرگ جثهٔ سردهٔ خود پس از ببر است. شیر به خاطر بدن بزرگ و هیبت و چالاکیش در هنگام شکار لقب سلطان جنگل را به خود گرفته است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اعماق اقیانوس ها پر از ماهیان و آبزیان دیگری است که رنگ های شگفت انگیز و مسحورکننده ای دارند؛ اما اگر بخواهیم پادشاه رنگ های اقیانوس را انتخاب کنیم، اختاپوس پتویی رنگین کمانی قطعا یکی از اولین گزینه هاست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۳    
شهرکرد – ایرنا - بلوط یکی از نمادهای همیشگی زاگرس است که به عنوان شناسنامه طبیعت این منطقه تاریخی ایران نیز شناخته شده است، اما گاهی مورد هجوم آفت های شناخته و ناشناخته قرار می گیرد از جمله جوانه خوار بلوط که شادابی را از جنگل های این منطقه می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سالانه تعداد چشمگیری از پرندگان مهاجر در فصول بهار و پاییز از آسمان استان یزد گذر می کنند و به علت حافظه ژنتیک خود مناطقی از این استان را زیستگاهی آبی تلقی کرده و بر آن فرود می آیند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۵۱    
تنبل همانطور که از نامش پیداست مجود بسیار کند و آرامی است و حتی در تمام طول زندگی خود شاید بیشتر از چندصد متر را طی نکند. اما همین موجود کند اگر در آب باشد شما را متحیر می کند. بله، درست شنیده اید این جانور در آب یک شناگر بسیار حرفه ای است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
اغلب جملاتی مانند زندگی خیلی کوتاه است و باید روز را غنیمت بشماریم به گوشمان می خورد، اما به نظر می رسد در مقایسه با بقیه ساکنان زمین، انسانها بسیار بیشتر از سایرین در اینجا وقت دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۹    
شهرکرد-ایرنا- سعید یوسف پور مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری حضور پلنگ ایرانی در این استان را تایید می کند و وضعیت پلنگ شکننده را می داند به عقیده او باید زیستگاه های این جانور بیش از پیش حفاظت شود.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
شاید ویدئوهایی را دیده باشید که مارهای عظیم الجثۀ پایتون را در حال بلعیدن جانورانی مثل گوزن و گاو نشان می دهند؛ اما یک مار بسیار کوچکتر هست که اگر مقیاس جثۀ خودش را در نظر بگیریم، می توان گفت که در بلعیدن لقمه های بزرگ حتی مار پایتون را هم شکست می دهد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۵:۵۷    
پژوهشگران با یک تکنیک جدید، تنها با 72 ساعت کار 52 جانور در یک جنگل گرمسیری را شناسایی کردند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
وقتی اولین بار این فسیل های مارپیچ کشف شدند، هیچ کس باور نمی کرد که این ها در واقع آروارۀ یک نوع جانور غول پیکر دریایی باشند؛ در طول بیش از یک قرن، نظریات دانشمندان دربارۀ شکل هلیکوپریون تغییرات زیادی کرد تا بالاخره شکل نهایی آن مشخص شد: جانوری با یک ارۀ مارپیچ در دهانش!
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
باشگاه تاتنهام به خداحافظی بازیکن سابق خود از دنیای فوتبال واکنش نشان داد.
اقتصاد آنلاین / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
چند عکس بسیار زیبا از افعی شاخدار عربی ماری که به شدت زیبا و با شکوه است!این مار بیشتر در شنزارهای خوزستان دیده می شود. این جانور باشکو متاسفانه در معرض انقراض قرار گرفته است.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
خدنگ (Mongoose) پستانداری گوشتخوار است که 23 گونه از آن در جنوب اروپا، آفریقا و آسیا یافت می شود. گونه های مختلف این جانور بانمک با بدن کشیده، گوش های گرد کوچک و پاهای کوتاه بین 350 گرم تا 5 کیلوگرم وزن دارند. ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
این فسیل 520 میلیون ساله از نوعی جانور سه چشم دریایی، جزئیات شگفت انگیزی از تکامل اولیه ی بندپایان را آشکار کرده است.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۱:۳۲    
پس از شکست 5-1 فولام مقابل منچسترسیتی، حالا مشخص است که چرا تیم ریم از عدم مهار پاس ارسالی به ارلیگ هالند افسوس می خورد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بزرگترین کوسه جهان مگالودون نام داشت که میلیون ها سال باعث ایجاد رعب و وحشت در اقیانوس ها شد. اخیرا بحث هایی مطرح شده که شاید این جانور غول پیکر منقرض نشده باشد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
امروزه کیسه های پلاستیکی، بیشترین کالای مصرفی در دنیا است و به رغم کاربردهای فراوان با ماندگاری بیش از 500 سال در محیط زیست، سالانه عامل مرگ هزاران جانور آبزی و بیش از میلیون ها پرنده در جهان می شود که ضعف اجرایی در این حوزه با سرعت بسیاری به نابودی محیط زیست می انجامد.
وجود یک جانور شفاف در اعماق دریا های اطراف جزایر آلوتی آلاسکا توجه محققانی که در آن منطقه مشغول به کاوش بوده اند را به خود جلب کرده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۲    
خرچنگ نعل اسبی که شاید کمتر کسی اسمش را شنیده باشد، یکی از مهمترین جانداران برای سلامتی بشر است، چرا که واکسن آنفولانزا و کرونا، واکسیناسیون معمولی در دوران کودکی، فنر قلب یا جایگزین مفاصل، همه از طریق آزمایشی با استفاده از خون این جانور ایمن می شوند. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
شکل خرچنگ مانند، اندازۀ بسیار کوچک، رنگ روشن و چشم های عجیب این عنکبوت، آن را به یک نمونۀ جالب توجه تبدیل کرده است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که مجموعه بسیار نادری از فسیل های عنکبوت دریایی 160 میلیون ساله از جنوب فرانسه، ارتباط نزدیکی با گونه های زنده امروزی دارند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کشف یک جانور دریایی سمّی با 96 بازو دانشمندان را مهبوت کرده است. این حیوانات برای مخفی کردن بدن شان از گلوی شان استفاده کرده و به داخل پشت و رو می شوند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
محققانی که برای تحقیق دربارۀ تاثیر تغییرات اقلیمی بر زیست دریایی به آب های سواحل جنوب استرالیا رفته بودند، به طور تصادفی در عمق 300 متری آب از یک جانور بسیار کمیاب عکس گرفتند؛ جانوری که آخرین بار 27 سال قبل دیده شده بود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک سوسک سرگین غلتان سه سانتی متری، به نسبت اندازه اش قوی ترین موجود طبیعت است و می تواند سرگین هایی تا 1141 برابر وزنش را جابجا کند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: تینا کالیگ حیوان عجیبی را در حال خوردن توت در حیاط خانه اش دید. حالا ماهیت این جانور به موضوعی برای حدس و گمان در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
موجودی چنگال دار با پوستی شبیه فولاد، دور از خانۀ اصلی خود در اندونزی، در یک آکواریوم در حال حرکت بود. دانشمندان با بررسی دقیق دریافتند که این یک گونه جدید است که تا به حال مورد توصیف علمی قرار نگرفته.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فیلمی از وزغ بنفش"آتلوپوس باربوتینی" منتشر شده است. وزغ بنفش گونه از سرده قورباغه های بادپای شرقی است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۸    
. نهنگ یا وال آبی از گونه های در خطر انقراض به شمار می رود. طول این جانور به 30 متر می رسد و به طور میانگین 90 تا 100 سال عمر می کند.