چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۲۰:۳۳Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات دام»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۴    
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: صادرات دام در راستای حمایت از تولید داخل و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و واردکنندگان امری ضروری است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به استحضار مردم شریف استان می رساند اکیپ های اداره کل دامپزشکی کردستان در اجرای وظایف قانونی و با استناد به آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند " د" ماده (3) و بند "ب" ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی کشور ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شادکام، نایب رئیس اتحادیه سالامبور و چرم ایران گفت: به دلیل کاهش کشتارها پوست خام به طور غیر متعارف گران شده لذا به جای صادرات دام زنده می توان فقط گوشت صادر کرد تا پوست مورد نیاز بازار هم تامین شود.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: جمعیت دامی کشور، پتانسیل تولید یک میلیون و 600 تا یک میلیون و 700 هزارتن گوشت در کشور وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۰:۳۵    
درحالیکه قیمت گوشت قرمز صعودی است فعالان بخش میگویند با توجه به توزیع گوشت وارداتی با نرخ مناسب، قیمت متعادلتر میشود با این وجود برای بقای تولید باید صادرات دام آزاد و نقدینگی به حوزه تولید تزریق شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پیرو یادآوری و اطلاعیه های قبلی به اطلاع می رساند: به استناد ماده 4 آئین نامه ی چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند "د" ماده (3) و بند "ب" ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی کشور به شماره 13272 ت 343 ه مورخ: 1373/8/25 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به بازگشت دامداران از مراتع برای خرید تضمینی و صادرات دام باید برنامه ریزی شود تا دامداران با انباشت دام مواجه نشوند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا به ثبات نرسیدن عرضه، صادرات دام زنده ممنوع است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به اصلاح نرخ برخی اقلام غذایی و ممنوعیت صادرات دام اشاره کرد.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی می گوید تا بازار داخل به ثبات نرسد، صادرات دام زنده ممنوع است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۰    
اقتصاد ایران: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم تضمین تامین گوشت و تعیین تکلیف آمار تولید دام در استان ها گفت: تا ثبات بازار داخل، صادرات دام زنده ممنوع است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا کنترل عرضه به ثبات نرسد صادرات دام زنده ممنوع است، خریدار مازاد دام زنده نیز شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا تضمین تامین گوشتِ داخل انجام نشود و تا بازار داخل به ثبات نرسد، مازاد دام هیچ دامداری صادر نخواهد شد و خریدار مازاد دام زنده، شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا زمانی که بازار داخلی ثبات پیدا نکند، تحت هیچ شرایطی صادرات دام زنده نخواهیم داشت.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۴   + ۳۸ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا بازار داخل به ثبات نرسد صادرات دام زنده ممنوع است، خریدار مازاد دام زنده شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بازرگانی است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمیته ساماندهی کشتارگاه ها در حال انجام است و باید سرعت کار در این رابطه بالا برود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۱۷    
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمیته ساماندهی کشتارگاه ها در حال انجام است و باید سرعت کار در این رابطه بالا برود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- یک فعال حوزه دامپروری خاطر نشان کرد: سال گذشته خرید تضمینی از مهر شروع شد و دولت حدود 700هزار راس دام خریداری کرد و بازار را از دام خالی کرد از این رو تاکید می کنم که باید خریدهای تضمینی دام در فصل خود انجام شود ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی دکتر رضا احمدی سرپرست اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی استان گفت: به استناد ماده 4 آئین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به اطلاع بهره برداران محترم حوزه دامپزشکی می رساند به استناد ماده (4) آیین نامه ی چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده های خام دامی موضوع بند د ماده (3) و بند ب ماده (5) قانون سازمان دامپزشکی، امسال نیز همانند سالهای گذشته هرگونه نقل و انتقال دام زنده ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ، دکتر محبوبه مشایخی مسئول اداره قرنطینه اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان عنوان کرد:به استناد ماده 4 آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از ترانزیت و صادرات دام از بندر دیر به مقصد قطر و امارات متحده عربی خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که وزارت جهادکشاورزی مدعی واردات گوشت قرمز است و از طرف دیگر به فصل عرضه دام نزدیک شده ایم بازهم قیمت گوشت قرمز بالاست که به گفته کارشناسان این مساله ناشی از صادرات دام زنده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۸۲ سایت دیگر  
پوریان از رکود چشمگیر دام در بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه دام داخل و عرضه گسترده گوشت های وارداتی انتظار می رود که برنامه ریزی در راستای خرید تضمینی یا صادرات دام اندیشیده شود تا دامداران دچار مشکل نشوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه اواخر خرداد را بهترین زمان برای آغاز صادرات دام زنده دانست و خواستار در نظر گرفتن تدابیری برای از سرگیری صادرات دام زنده شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه امسال زایش ها و تولید دام بالا است افزود: باز بودن صادرات دام و خرید تضمینی به موقع گوشت قرمز می تواند باعث مدیریت و نجات صنعت دامداری کشور شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
طی هفته های اخیر در حالی دامداران خواهان مجوز آزادسازی صادرات دام شده اند که از یک طرف قیمت گوشت از توان خرید مردم خارج شده و از سوی دیگر دولت با واردات گوشت سعی دارد بازار را کنترل کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق اصناف کشاورزی گفت: ممنوعیت صادرات دام و واردات گوشت مشکل بازار را حل نکرد زیرا وقتی ارز ترجیحی حذف شد، دامدار حمایت نشد و به همین دلیل دام مولد را ذبح و راهی بازار کردند.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از عواملی که این روزها موجب افزایش قیمت گوشت در کشور شده است، طبق اذعان کارشناسان، قاچاق دام است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام ایران قیمت دام سبک نر کشتاری 122 تا 125 هزار تومان و قیمت گوساله نر کشتاری در محدوده 105 تا 107 تومان اعلام کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه همچنان تداوم دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون با تاکید بر سیستم توزیع ناکارآمد گوشت گفت: کسانی که سال هاست از این رانت استفاده کرده اند حاضر نیستند از منافع رانتی خود بگذرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۱۰   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بخش دام سنگین تولید مازاد داریم. از این رو در حال مذاکره با عراق هستیم تا بخشی از دام سنگین زنده به این کشور صادر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۲    
قزوین- سرپرست جهاد کشاورزی قزوین گفت: قرار بود قیمت گوشت قرمز در استان بر اساس قیمت گوشت در میدان های تهران اعمال شود اما قاچاق و صادرات دام زنده بر افزایش قیمت تاثیرگذار است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران خاطر نشان کرد: کاهش تقاضا و عدم امکان صادرات دام سنگین به دلیل بالابودن عوارض صادراتی، مازاد دام سنگین را به همراه آورده است؛ به نظر می رسد اگر دولت منابع مالی لازم برای خرید مازاد دام سنگین را فراهم نکند این صنعت با چالش های جدی مواجه خواهد شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به وضع عوارض سنگین برای صادرات دام زنده سنگین، گفت: براین اساس صادرات دام زنده سنگین عملا ممنوع است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از ممنوعیت کامل صادرات دام زنده از بنادر استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت:صدور دام زنده (سبک و سنگین) از بنادر و بازارچه های مرزی خوزستان بر اساس بخشنامه وزارت جهادکشاورزی، تا اطلاع بعدی ممنوع شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: قیمت دام زنده بر قیمت گوشت اثر چندانی ندارد و عوامل دیگری وجود دارند که قیمت گوشت را در بازار بالا می برند. در حقیقت این عوامل بازار گوشت هستند که برای تولیدکننده و مصرف کننده تصمیم می گیرند ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان گفت: در سال های متمادی عوامل مزید بر علت نیز باعث افزایش قیمت گوشت قرمز شده اند خشک سالی های گذشته، کم بودن نهاده، متضرر شدن دامدارها به دلیل بالا بودن قیمت نهاده از نگهداری دام و درنتیجه تحویل دام به کشتارگاه ها و همچنین صادرات دام از جمله عوامل مزید بر علت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
در چند روز گذشته قیمت گوشت قرمز مجددا افزایش یافت و به هر کیلو 300 هزار تومان هم رسید، دامداران گرانی و کمبود نهاده را از عوامل رشد قیمت گوشت می دانند، در این شرایط ضرورت دارد دولت ضمن تضمین تأمین به موقع نهاده، در موضوع صادرات دام تصمیمات صحیح اتخاذ کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۷:۰۶    
طبق توضیحات رئیس مجمع صادرکنندگان دام، فاصله قیمت گوشت منجمد و گرم به 100 هزار تومان رسید و صادرات دام متوقف شده است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۶:۳۲    
تابناک ایلام، بهروز مردانی ::از چند وقت پیش و بر اساس مصوبه هیات دولت و نیز پیگیری اعضای کمیسیون کشاورزی در سفر به استان ایلام صادرات دام مازاد و سبک این استان به منظور حمایت از دامداران آزاد و پرونده های مجوز برای صادر کنندگان تشکیل و طی فرایندی صادرات دام مازاد استان انجام گرفت. ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس مجمع صادرکنندگان دام گفت: فاصله قیمت گوشت منجمد و گرم باید بین 10 تا 20 هزار تومان باشد. اما امروز این فاصله قیمتی به 80 تا 100 هزار تومان شده است!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توقف صادرات دام از این استان به دلیل جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۵:۳۰    
استاندار بوشهر گفت: طبق توافق صورت گرفته، ارائه مجوز صادرات دام از این استان به قطر برای سرمایه گذار قطری باید پیگیری و عملیاتی شود.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
میر دریکوندی با اشاره به ممنوعیت صادرات دام زنده در لرستان به دلیل کنترل قیمت و تنظیم بازار گفت: 500 تن گوشت قرمز منجمد از امروز در بازار توزیع می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۹:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر با اشاره به راه اندازی مرکز قرنطینه دام از سوی سرمایه گذار قطری در بوشهر گفت: در این راستا صادرات دام از استان پیگیری و به صورت رسمی عملیاتی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: هیچگونه کمبودی از لحاظ گوشت قرمز نداریم، بنابراین نگرانی بابت تولید گوشت قرمز نداریم. به دنبال واقعی کردن قیمت گوشت هستیم.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۳:۲۶    
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به بی سرانجام ماندن صادرات دام سنگین، گفت: دولت هم خرید خود را متوقف کرده است.