یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۳:۳۶Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - نماینده مردم حوزه جنوب استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 217 میلیارد و 983 میلیون ریال برای جاده تختان به خربزان هزینه می شود، گفت: 23 هزار میلیارد ریال برای سد میمه از محل صندوق توسعه ملی برای ساختمان سد و شبکه های پائین دست اختصاص یافته است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مجید شکرالهی، مدیر ارزیابی و سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی در گفت وگو با یک برنامه رادیویی، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی از اعطای تسهیلات به سرمایه گذاری تغییر رویکرد داده تا مطابق صندوق های ثروت دیگر کشورها، ارزش دارایی بین نسلی حفظ شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۷    
تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 100 میلیون یورو برای تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه ها از صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب اختصاص یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
فداکار گفت: یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در بانک های عامل در اختیار بخش خصوصی قرار داده می شود که در بحث تعهدات ارزی صادرکنندگان کشاورزی استفاده کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۹    
با وجود اینکه عمده تامین مالی واحدهای پتروپالایشگاه متکی به مدل تامین مالی از بازار سرمایه است اما صندوق توسعه ملی اقبالی به حضور در این پروژه ها ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پرداخت 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش مصوب شد که 50 درصد در صندوق توسعه ملی و مابقی از طریق بانک ها تامین اعتبار می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است بهانه صندوق توسعه ملی در خصوص لزوم استجازه برای تخصیص تنفس خوراک در هر یک از طرح ها قابل قبول نیست. در خصوص کلیت این طرح استجازه گرفته شده است. صندوق توسعه ملی بدون هیچ بهانه ای قانون تنفس خوراک را اجرا کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۷    
صندوق توسعه ملی از اعطای وام 100 میلیون دلاری و مشارکت بیش از این رقم برای خرید کشتی و نفتکش خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۷    
صندوق توسعه ملی از اعطای وام 100 میلیون دلاری و مشارکت بیش از این رقم برای خرید کشتی و نفتکش خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۵:۲۱    
اقتصاد ایران: سرپرست معاونت بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی از اعطای تسهیلات و همچنین مشارکت این صندوق برای خرید کشتی و نفتکش خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۴۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی از اعطای تسهیلات و همچنین مشارکت این صندوق برای خرید کشتی و نفتکش خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه سازندگی نوشت: آیا شهردار تهران برای پیش پرداخت خرید 630 واگن مترو از چین که نزدیک به 50 هزار میلیارد تومان می شود از صندوق توسعه ملی برداشت کرده است؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۵   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: رونق قرارداد های بلندمدت برای تسهیل تامین مواد اولیه تولید، راه اندازی اوراق سلف ارزی با همکاری صندوق توسعه ملی برای تامین مالی صنایع و راه اندازی قرارداد های آتی فولاد همچون بورس های کالایی دنیا از جمله اقدامات توسعه ای بورس کالا به شمار می رود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۴۹    
روزنامه سازندگی در گزارشی احتمال برداشت 50 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران از صندوق توسعه ملی را مطرح کرده است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در یادداشت مذکور آمده است: با هدف تبدیل منابع صندوق توسعه ملی به دارایی های پایدار و با ارزش افزوده بالا برای نسل های آینده کشور و به منظور تحقق اهداف و ماموریت های اساسنامه ای صندوق توسعه ملی و با استناد به شیوه نامه سرمایه گذاری داخلی و سرمایه گذاری خارجی مصوب ...
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ در جلسه ای بین عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی و معاون اقتصادی وزارت اقتصاد جمهوری قرقیزستان متن توافق نامه ارسالی از سوی قرقیزستان در مورد تأسیس یک صندوق یا دفتر مشترک بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
استاندار گلستان تخصیص تسهیلات و تامین مالی پرونده های صنعتی استان از محل طرح های تام، تبصره 18 و صندوق توسعه ملی را از خواسته های استان دانست و گفت: در این جلسه مقرر شد روند صدور مجوزهای اکتشاف و بهره برداری حوزه های زغال سنگ، بوکسیت و صدف کوهی تسریع شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی ایران می گوید: رقمی بالغ بر 25 تا 26 میلیارد دلار از پول های آزاد شده ایران سهم دولت بود که آزاد شد و پول های باقی مانده نیز به بانک ها ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
7سال پس از ماجرای افشای حقوق های نجومی در بیمه مرکزی، صندوق توسعه ملی و بانک های دولتی، قوانین مصوب برای جلوگیری از تکرار این اتفاق اجرا نمی شوند. این موضوع در اردیبهشت ماه1395 جنجال زیادی در سطح افکار عمومی ایجاد کرد. اخیرا انتشار برخی فیش های حقوقی کلان اهمیت احیای این مواد قانونی را ایجاب کردند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص 100 میلیون یورو برای تجهیز آزمایشگاه ها وکارگاه های دانشگاه ها از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از اختصاص 100 میلیون یورو برای تجهیز آزمایشگاه ها وکارگاه های دانشگاه ها از محل صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: این اقدام با موافقت مقام معظم رهبری انجام شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۳:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: علیرضا کنگرلو مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق توسعه ملی در یادداشتی با اشاره به واکنش برخی رسانه ها به اظهارات اخیر مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی، به برخی منتقدان پاسخ داد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
امروز همه چیز صنعت برق در سیطره تصدی گری دولت است، بنابراین خریدار، فروشنده، قیمت گذار، ناظر و... در ید وزارت نیرو قرار گرفته و بخش خصوصی که روزگاری با هدف سودآوری وارد صنعت برق شده، امروز درگیر مشکلاتی مانند بازپرداخت بدهی اقساط بسیار سنگین صندوق توسعه ملی شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر نظارت و وصول مطالبات صندوق توسعه ملی گفت: اگر وزارت نیرو راهکارهای افزایش درآمدهای نیروگاهی را اجرا کند، مطالبات صندوق توسعه ملی وصول و دوباره به صنعت برق تزریق می شود.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۴۲    
نقدینه- یک عضو اتاق بازرگانی ایران با مقایسه آماری شاخص های اقتصادی ایران و کشورهای همسایه بر این نکته تاکید کرد که صحبت های اخیر رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی شجاعانه و از سر دلسوزی بوده است. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: دولت سیزدهم به ریاست سید ابراهیم رئیسی در حالی وارد سومین سال فعالیت خود شد که انبوهی از وعده های داده شده در زمان انتخاباتی این دولت همچنان روی زمین مانده است و در روز های اخیر و منتهی به آغاز سومین سال دولت رئیسی نیز مهدی غضنفری ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
جهان صنعت نوشت: یک هفته از انتشار صحبت ها و هشدارهای رییس صندوق توسعه ملی می گذرد و این طور که پیداست، قرار نیست شاهد فروکش کردن موج انتقادی شدیدی باشیم که رسانه های حامی دولت انقلابی، تقریبا بلافاصله پس از انتشار این سخنان به راه انداخته و به رغم سپری شدن نزدیک به یک هفته ...
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ بیانیه سیاست سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی درحالی به تصویب هیأت عامل این صندوق رسید که طبق آن این صندوق مجاز شد به 9 روش مختلف در بازار داخلی سرمایه گذاری کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
علی خطیبی: با تصمیم گیری مقام معظم رهبری 100 میلیون یورو در سال 1401 از محل صندوق توسعه ملی خارج از بودجه برای کمک به تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها تصویب شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: دغدغه و موضوع استعمار توسعه ای که اخیرا از سوی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح شد، واکنش های زیادی را در پی داشت، به طوری که توجه افراد دغدغه مند را به خود جلب کرد ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
بهره مندی از پتانسیل و منابع صندوق توسعه ملی، از طریق ورود این بخش به سرمایه گذاری و بهره برداری از میادین نفت و گاز یکی از مهمترین اتفاقات مجلس در هفته های گذشته بود که امید است پس از تصویب این طرح توسط شورای نگهبان و ابلاغ قانون ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۰۸   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید با اشاره به تعریف روش های تامین مالی جدید در طرح تامین مالی و جهش تولید گفت: با توجه به کمبود منابع مالی و عدم تمایل بانک ها و صندوق توسعه ملی جهت تامین مالی پروژه های تجدیدپذیر، تامین مالی این پروژه ها نیازمند استفاده از راهکار ها و ابزار های جدیدی است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مهدی غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی در حالی مدعی شده است ممکن است در آینده به کشوری تبدیل شویم که گاز را از ترکمنستان و گندم را از عربستان وارد کنیم، کار های پزشکی ما را عمان و قطر انجام دهند و لجستیک هوایی و دریایی ما در اختیار امارات باشد که سال ها از مدیران ارشد این کشور بوده و در دولت حضور داشته ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، اعطای حق بهره برداری از میادین به صندوق توسعه ملی را باعث افزایش منابع صندوق دانست و گفت: ما به دنبال گرفتن انحصار از شرکت ملی نفت هستیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۸:۴۷   + ۲۷ سایت دیگر  
رکنا :حمیدرضا طهوری امروز شنبه 11 شهریور 1402 در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت که با حضور احمدی مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور،و جمعی از مسئولان استانی اظهار کرد: با توجه به جدیت فعالیت در لندفیل سراوان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۱۲   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس کل دیوان محاسبات با تاکید بر لزوم افزایش نظارت بانک مرکزی بر خرید و فروش ارز توسط بانک ها، گفت: بی توجهی به این مقوله مهم، دولت را ناچار می کند با استقراض از صندوق توسعه ملی یا انتشار اوراق مشارکت، خود را مقروض کرده و نتواند برنامه هایش را به خوبی اجرا کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ستاره صبح در گفت وگو با علی سعدوندی، اقتصاددان بررسی کرد: ستاره صبح - اعظم طاهری: حساب ذخیره ارزی در دولت اصلاحات ایجاد شد تا از این طریق مازاد درآمدهای نفتی برای نسل های آینده ذخیره شود. نام این صندوق بعدها به صندوق توسعه ملی تغییر کرد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۶:۰۰    
محمد فاضلی، جامعه شناس نسبت به سخنان غضنفری واکنش نشان داد. انتهای پیام
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق توسعه ملی گفت: ممکن است کشورهای همسایه یا دیگران نوعی از استعمار جدید را رقم بزنند. این کشورها چون درآمدهای سرشار دارند، می توانند حقوق های بالا بدهند و رفاه زیادی ایجاد کرده اند، به تدریج ما را از نیروی انسانی و فرصت هامان تخلیه و ایران را به جزیره ای خالی از فرصت ها تبدیل خواهند کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۳۲   + ۵۷ سایت دیگر  
گروه اقصادی: پرداخت وام اشتغال روستایی و طرح اشتغال روستایی و عشایری با هدف جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها، کاهش حاشیه نشینی و ماندگاری ساکنان روستا های کشور در بهمن 96 کلید خورد. با تصویب مجلس مجوز برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال و حفظ مشاغل روستایی صادر شد. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در مصاحبه حضوری با بخش خبر شبکه باران؛ جهت بازسازی و اصلاح شبکه توزیع آب شرب در راستای ارتقاء کیفیت آب شرب اعتبارات طرح محرومیت زدایی و صندوق توسعه ملی افزایش یافته است. ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرهیختگان: روز گذشته مهدی غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی با ذکر این موضوع که اگر کشورهای همسایه با این شتاب توسعه و نگاه تهاجمی که به توسعه دارند، پیش بروند، برخی از متخصصان می گویند ممکن است ما با این وضعیت در آینده به واردکننده گاز، گندم، خدمات پزشکی، لجستیک و... تبدیل شویم. ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته مهدی غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی با ذکر این موضوع که ممکن است در آینده به واردکننده گاز، گندم، خدمات پزشکی، لجستیک و... تبدیل شویم، با اظهارات نسبتا تندی گفت: مردم نگرانند که به زودی تبدیل به عمله کشورهای همسایه شویم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مالی، اداری و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد اقدامات این وزارتخانه گفت: با حمایت مقام معظم رهبری مبلغ 100 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تجهیز آزمایشگاه ها تخصیص یافته است و همزمان با هفته دولت 150 واحد خوابگاه متاهلی تحویل شد. ...
مدیر ارزیابی و سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی با اشاره به آغاز مذاکرات بین این صندوق، وزارت نفت و شرکت نفت درمورد سرمایه گذاری در توسعه برخی میادین نفتی و گازی اعلام کرد: طبق برنامه، صادرات محصولات برخی از میادین نفتی و گازی در قالب طلب صندوق توسعه ملی از دولت و شرکت نفت انجام می پذیرد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر ارزیابی و سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی گفت: در خصوص سود مشارکت و بازگشت منابع ارزی صندوق اطمینان حاصل می شود.
مهدی غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی گفت: مردم نگرانند که به زودی تبدیل به عمله کشورهای همسایه شویم. او افزود: ممکن است کشورهای همسایه نوع جدیدی از استعمار را برای ما رقم بزنند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۱۳    
مهدی غضنفری؛ رئیس صندوق توسعه ملی گفت: مردم نگرانند که به زودی تبدیل به عمله کشورهای همسایه شویم. ممکن است کشورهای همسایه نوع جدیدی از استعمار را برای ما رقم بزنند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ستاره صبح در گفت وگو با عبدالرضا فرجی راد بررسی کرد ستاره صبح/پیام فیض: مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی گفت: با شتابی که کشورهای همسایه در توسعه دارند مردم نگرانند که روزی نیاید که ما عمله کشورهای همسایه شویم . در عصر حاضر یکی از مؤلفه های اقتدار، توسعه اقتصادی با نرخ رشد بالا است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر نظارت و وصول مطالبات صندوق توسعه ملی گفت: با توجه به اینکه اجازه سرمایه گذاری از سوی مجلس به صندوق توسعه ملی داده شده، شروع مشارکت صندوق توسعه ملی در میادین نفتی در فصل پاییز خواهد بود تا صندوق تا آن زمان بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.