پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۲۲:۰۹Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تونگا»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۲    
وزیر خارجه چین هشدار داد که استراتژی ایالات متحده در قبال چین، این دو قدرت را به سمت "رویارویی" سوق داده است و سایر کشورها را نیز تهدید می کند؛ وی همچنین پس از دیدار با وزیر خارجه تونگا خاطرنشان کرد که چین "قصد رقابت با هیچکسی را ندارد."
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۳:۱۳    
تهران- ایرنا - وزیر امور خارجه چین در ادامه سفرهای خود به کشورهای اقیانوسیه برای امضای توافقنامه های امنیتی و تجاری که موجب نگرانی آمریکا و متحدانش در منطقه شده است، امروز وارد تونگا شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه چین در ادامه سفرهای خود به کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام، امروز (سه شنبه) وارد تونگا شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس تجزیه و تحلیل داده های ناسا که روز سه شنبه منتشر شد، آتشفشان انفجاری که در ماه ژانویه در نزدیکی کشور جزیره ای تونگا در اقیانوس آرام فوران کرد، بادهای طوفانی و جریان های الکتریکی را به فضا فرستاد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
با هشدار پیشین، ناسا آماده ثبت این فیلم بود زیرا از سوی دیگر نیز، آتشفشان هونگا هاپایی برای هفته ها نشانه های انفجار قریب الوقوع خود را به نمایش گذاشته بود. فوران نهایی این بحث را در میان کشورهای مختلف برانگیخت که سیستم های هشدار سونامی چقدر قوی و قابل اطمینان هستند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر دیدنی از فوران آتشفشان تونگا خواهید بود که توسط ناسا ضبط شده است.
سینا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نتایج پژوهش های جدید روی آتشفشان مهیب هونگا تونگا نشان می دهد که وجود آب دریا ها باعث افزایش شدید خطرات و انرژی زیاد آتشفشان ها در هنگام فوران می شود. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۰۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
در 15 ژانویه 2022، آتشفشان "هونگا تونگا-هونگا هاآپای" در سواحل کشور تونگا در اقیانوس آرام جنوبی فوران کرد و پس از ایجاد سونامی، هشدارهایی درباره وقوع سونامی در سراسر جهان نیز اعلام شد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدتی قبل تر و پس از فوران آتشفشان و وقوع سونامی در نزدیکی جزیره تونگا که کابل های زیر دریا را قطع کرد، استارلینک 50 ترمینال ماهواره ای را برای این کشور کوچک به صورت رایگان ارسال کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
با کمک اسپیس ایکس اختلالات اینترنتی تونگا که به دلیل آتشفشان و سونامی ایجاد شده بود برطرف شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۰۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
نیروی شگفت انگیز فوران آتشفشانی تونگا جهان را شوکه کرد، اما این واقعیت که این آتشفشان زیر آب فوران کرده است، برای دانشمندان زمین شناسی که از داده های ماهواره ای برای مطالعه تغییرات دما در اعماق سطح زمین استفاده می کنند، چندان شگفت آور نبود.
آنا   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۸    
ناسا اعلام کرد که فوران هونگا تونگا بالاترین توده های خاکستر ثبت شده توسط ماهواره را ایجاد کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا: دانشمندان ناسا می گویند طی فوران آتشفشان "تونگا" بیشترین توده خاکستری که تا به حال ماهواره ها به ثبت رسانده اند به بیرون پرتاب شده است. به نقل از بیزینس اینسایدر، دانشمندان ناسا اخیرا تصاویر فوران آتشفشان تونگا که توسط دو ماهواره در حال چرخش به دور زمین ثبت شده بود را تجزیه و تحلیل کردند ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۷:۳۱    
پس از آتشفشان کشور تونگا ایلان ماسک برای راه اندازی مجدد اتصال اینترنت به این کشور کمک کرد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلان ماسک، رئیس اسپیس ایکس، تیمی از مهندسان استارلینک را به اقیانوس آرام جنوبی فرستاده است تا پس از فوران آتشفشانی اخیر که تنها کابل این کشور جزیره ای را به اینترنت متصل می کند، تونگا را آنلاین کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۱:۱۰    
زمین لرزه ای به بزرگی 6 ریشتر سواحل تونگا را لرزاند.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پادشاه جنگل پس از بیدار شدن از خواب با یال های ژولیده اش توسط یک عکاس شکار شد. به گزارش فرارو، سایمون نیدهام صبورانه منتظر لحظه ای عالی بود تا شیر نر از خواب بیدار شود و از این حیوان بزرگ عکس بگیرد. شیری که تونگا نام دارد، در تصاویری که سیمون ثبت کرده است، کمی کمتر از سلطنتی به نظر می رسد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر سواحل تونگا را لرزاند.
زومیت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۰    
فورانی که اخیراً در پادشاهی تونگا در اقیانوس آرام جنوبی رخ داد، به حدی قوی بود که پژوهشگران می گویند باید طبقه بندی جدیدی برای آن در نظر بگیرند.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
"ایلان ماسک" که به ساکنان منطقه سونامی زده "تونگا" دسترسی به اینترنت "استارلینک" شرکت "اسپیس ایکس" را وعده داده بود، با این ادعا که ماهواره های اینترنتی کافی را برای این کار در اختیار ندارد، از پیشنهاد خود عقب نشینی کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۵۲    
ناسا می گوید فوران آتشفشان در جزایر تونگا در اقیانوس آرام جنوبی در 15 ژانویه (25 دی) قدرت انفجاری معادل انفجار همزمان صد بمب اتمی هیروشیما داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
آژانس فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرده قدرت فوران آتشفشان تونگا معادل 4 تا 18 مگاتُن تی اِن تی بوده است؛ این یعنی صدها برابر بیشتر از قدرت بمب اتم منفجرشده در هیروشیما در جنگ جهانی دوم ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۴    
دانشمندان ناسا می گویند قدرت انفجار در آتشفشانی که در 15 ژانویه در یکی از جزایر تونگا فوران کرد، بسیار بیشتر از قدرت بمب اتمی فرود آمده بر شهر هیروشیمای ژاپن در اواخر جنگ جهانی دوم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ساحل پرو به دلیل نشت نفت ناشی از آتشفشان هفته قبل تونگا ، با لکه نفتی گسترده و فاجعه زیست محیطی روبروست که نه فقط سلامت موجودات دریایی بلکه سلامت شهروندان را نیز تهدید می کند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فرارو: خبرگزاری الجزیره در گزارشی، بواسطه گفتگو با یکی از بازماندگان فوران آتشفشان و سونامی ویرانگر در کشور تونگا (کشوری ذره ای در شرق آسیا و قاره اقیانوسیه)، روایتی تکان دهنده را از روز وقوع این حادثه در تاریخ 15 ژانویه ارائه می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مردم محلی تونگا همچنان درگیر پاک کردن خاکسترهای به جا مانده از فعالیت های آتشفشانی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ساحل پرو به دلیل نشت نفت ناشی از آتشفشان هفته قبل تونگا، با لکه نفتی گسترده و فاجعه زیست محیطی روبروست که نه فقط سلامت موجودات دریایی بلکه شهروندان را نیز تهدید می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شنبه هفته گذشته در مجمع الجزایر تونگا یک آتشفشان فوران کرد. از آنجا که این آتشفشان در زیر دریا قرار داشته فوران آن سبب وقوع سونامی می شود. این حادثه نه تنها سواحل تونگا را ویران کرد بلکه با ایجاد آلودگی های نفتی اقیانوس آرام را مملو از توده نفت خام سیاه کرد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۷:۴۹    
تصاویر دلخراش از دهکده سونامی زده در تونگا پس از فوران آتشفشان تونگا هونگا به قدرت 500 بمب هسته ای و شنیده شده از فاصله 10 هزار کیلومتری در آلاسکا. خانه های بسیاری ویران شده و تاکنون مرگ 3 تن تایید شده است ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تونگا به آب و کمک غذایی نیاز دارد. مردم تونگا هنوز مبهوت بزرگی این فاجعه هستند.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
امواج عجیب ناشی از فوران آتشفشانی در نزدیکی تونگا بر موقعیت یک نفتکش که در حال بارگیری نفت از پالایشگاه پرو بود اثر گذاشت و باعث حرکت آن، نشت نفت و غرق دو تن از کارکنان کشتی شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فوران آتشفشان تونگا امواج خشن را به اقیانوس آرام ایجاد کرد و باعث شد قایق حامل نفت غرق شود و هزاران بشکه در آب های پرو بریزد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۲    
فوران بزرگ آتشفشان زیرآبی هونگا-تونگا-هونگا-هااپای در عصر 15 ژانویه (ساعت 17:26 به وقت محلی) باعث سونامی و ریزش خاکستر در تونگا شد (مجموع جمعیت این منطقه 105000 نفراست ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
یک مرد 57 ساله اهل تونگا که گفته می شود بعد از 27 ساعت شنا کردن در دریا به دنبال سونامی ویرانگر اخیر در این کشور جزیره ای زنده مانده، به عنوان "آکوامن واقعی" لقب گرفته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۵    
شفقنا- سازمان ملل از کشورهای جهان به خصوص همسایگان تونگا خواست به مردم این نقطه از جهان کمک کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، سازمان ملل متحد اعلام کرد در پی انفجار و فوران آتش فشان سهمگین هفته گذشته در یکی از جزایر کشور تونگا در اقیانوس آرام ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اولین کشتی حامل اقلام کمکی برای مردم جزیره تونگا حدود یک هفته پس از فوران آتشفشان در زیر دریا در نزدیکی این جزیره و وقوع سونامی، به این کشور رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از فضانوردان ناسا توانست از فوران آتشفشانی تونگا عکس برداری کند و ناسا این تصاویر را به اشتراک گذاشت.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۳۹    
یک پژوهشگر زاپنی می گوید نوعی از امواج صوتی تولیدشده بوسیله فوران عظیم آتشفشان زیردریایی نزدیک جزایر تونکا در اقیانوس آرام جنوبی همه کره زمین را پیموده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۰    
خاکستر ناشی از فوران آتشفشان و سونامی آن که باند فرودگاه تونگا را پوشانده، تلاش های امدادرسانی به نیوزلند را با مشکل مواجه کرده است؛ همزمان و با گذشت زمان میزان و گسترش خسارات ناشی از این آتشفشان و سونامی ناشی از آن هر چه بیشتر مشخص می شود.
زومیت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۰    
پژوهشگران می گویند فوران آتشفشانی که اخیراً در تونگا رخ داد، احتمالاً مقدمه ی فوران بسیار بزرگ تری است که در آینده رخ خواهد داد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند فوران عظیم آتشفشان زیرآبی مجاور جزایر تونگا در اقیانوس آرام جنوبی می تواند صدمات طولانی مدتی به محیط زیست این منطقه وارد کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فوران آتش فشانی عظیم در کشور تونگا، که باعث ایجاد امواج سونامی شد، بخش های بزرگی از اقیانوس آرام را با خاکستر پوشاند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، در چند روز گذشته رسانه ها از فوران آتشفشان زیردریایی تونگا هونگا در اقیانوس آرامر مطالبی را منتشر کردند. پرتاب گاز و بخار به ارتفاع 20 کیلومتر از دیگر مباحث بود که در رسانه ها دست به دست می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گزارش ها حاکیست تاکنون مرگ دو تن به دنبال حادثه فوران آتشفشان زیر دریایی و وقوع سونامی در آب های ساحلی تونگا تایید شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
فوران آتشفشان در نزدیکی تونگا در اقیانوس آرام روز شنبه موجب ایجاد امواج بزرگ سونامی در سواحل این مجمع الجزایر، و هجوم مردم به زمین های مرتفع شد. هشدار سونامی برای ایالت هاوایی و سواحل اقیانوس آرام ایالات متحده نیز صادر شد.