یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۵:۰۲Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقیانوس آرام»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
چین در آستانه تبدیل شدن به قدرتی با نفوذ در اقیانوس هند و آرام است؛ جایی که هند برای مدت زمانی طولانی قدرت غالب بوده است. با این همه چین تلاش دارد تا منطقه اقیانوس آرام را به میدان دیگری برای رقابت های استراتژیک خود با ایالات متحده تبدیل کند.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۶    
با خرید بلیط تهران ونکوور ، به یکی از هیجان انگیزترین شهرهای دنیا سفر می کنید. ونکوور شهری زیبا در غرب کشور کانادا است و در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس جمهوری آمریکا ژنرال چارلز کوئینتن براون جونیور را برای جانشینی ژنرال مارک میلی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تعیین کرد. به گزارش المانیتور، در بحبوحه تنش های آمریکا با چین، جو بایدن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
هکرهای تحت حمایت دولت چین بر روی اهدافی در ایالات متحده و گوام تمرکز کردند که این احتمالات را ایجاد کرده است که پکن در حال آماده شدن برای مختل کردن ارتباطات در اقیانوس آرام در صورت بروز درگیری است.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بیش از 3000 گونه مار در این سیاره وجود دارد و آنها در همه جا به جز قطب جنوب، ایسلند، ایرلند، گرینلند و نیوزلند یافت می شوند. حدود 600 گونه سمی هستند و تنها حدود 200 - هفت درصد - قادر به کشتن یا زخمی کردن قابل توجه یک انسان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۶    
وزیر اقتصاد و بازرگانی قرقیزستان با مدیر خاورمیانه، آسیا و اقیانوس آرام اتحادیه اروپا دیدار و طرفین توافقنامه ای را برای تامین مالی برنامه اقتصاد سبز در این کشور امضا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن دنا و ناوبندر مکران برای اولین بار دور دنیا را پس از حدود 8 ماه دریانوردی طی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ابرتوفان Mawar به عنوان توفان قدرتمند رده 4 روز چهارشنبه وارد گوام شد و قلمرو اقیانوس آرام ایالات متحده را با بادهای تند، باران های شدید و توفان درنوردید.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۳۸    
سرزمین های وسیع کانادا از قدیم الایام محل زندگی جمعیت گسترده ای از مردم بومی بوده است. از دشت کری ساسکاچوان و آلبرتا، تا هایدا در سواحل اقیانوس آرام بریتیش کلمبیا، غنی بودن این فرهنگ ها کاملا مشهود است و تا به امروز متمایز باقی مانده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۲    
آتاکاما پوشیده از شن زار و نمک زار است و از سمت رشته کوه های آند به طرف اقیانوس آرام امتداد دارد. میانگین عرض این بیابان از شرق به غرب 160 کیلومتر و طول آن از مرز پرو در جنوب به سمت بولیوی هزار کیلومتر است ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که وارد اقیانوس آرام شدیم، نیروهای فرانسوی بسیار نگران بودند و قصد داشتند یک اشتباه از ما بگیرند ولی فکر همه اینها را کرده بودیم و طی یک سال قبل، تمام مسیرها را شناسایی و تمرین کرده بودیم.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان گزارش داد، زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین "ریشتر" روز سه شنبه جزایر لویالتی وابسته به مجمع الجزایر کالِدونیای جدید را در اقیانوس آرام به لرزه درآورد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش گفت: زمانی که وارد اقیانوس آرام شدیم، نیروهای فرانسوی بسیار نگران بودند و قصد داشتند یک اشتباه از ما بگیرند ولی فکر همه اینها را کرده بودیم و طی یک سال قبل، تمام مسیرها را شناسایی و تمرین کرده بودیم.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ناسا مقدمات شروع یکی از چرخه های مشهور آب و هوایی جهان را که هر 2 تا 7 سال یک بار موجب ایجاد ناهنجاری های بزرگی در آب و هوای سراسر سیاره زمین می شود، از فضا رصد کرده است و می گوید اگر بزرگ باشد، کره زمین شاهد گرم شدن بی سابقه ای خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۱:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
دولت آمریکا توافق امنیتی جدیدی را با کشور جزیره ای پاپوا گینه نو به بهانه مقابله با نفوذ چین در حوزه اقیانوس آرام امضا کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۴    
ایستر، جزیره ای مثلثی شکل در اقیانوس آرام و متعلق به کشور شیلی است که 3 کوه آتشفشانی در آن قرار گرفته و چیزی در حدود 3791 نفر هم در آن زندگی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در غیاب جو بایدن، با سران جزایر اقیانوس آرام در پاپوا گینه نو دیدار می کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۳۲    
شیلی این سرزمین زیبا با گویش اسپانیولی، در همسایگی آرژانتین، پرو و بولیوی با سواحل طولانی مشترک با اقیانوس آرام کشوری است که اغلب سیاحان و گردشگران آن را سرآغاز تجربه هیجان به معنای واقعی می نامند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
جوز هندی ادویه ای محبوب و خوش عطر است که از درخت همیشه سبز جوز بویا به دست می آید. این ادویه در واقع از دانه سخت و عطرآگین این درخت گلدار تهیه می شود و به صورت آسیاب شده مورد استفاده قرار می گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: برای اولین بار در طول تاریخ با طراحی کاملاً ایرانی در اقیانوس آرام حاضر شدیم و از اقیانوس اطلس عبور کردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۷   + ۴۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: برای اولین بار در طول تاریخ با طراحی کاملاً ایرانی در اقیانوس آرام حاضر شدیم و از اقیانوس اطلس عبور کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
زمین لرزه ای به قدرت 7.1 ریشتر در سواحل کالدونیای جدید در اقیانوس آرام رخ داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان زمین شناسی آمریکا از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 7 ریشتر در سواحل جزایر کالدونیای جدید در اقیانوس آرام خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش گفت: از مسیرهایی عبور کردیم که پیش بینی گذر از آن برایمان سخت بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۹    
وقوع زلزله قوی در جزایر لویالیتی در اقیانوس آرام باعث صدور هشدار درباره احتمال وقوع سونامی در منطقه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری از زلزله 7.7 ریشتری در کالدونیای نو در جنوب غرب اقیانوس آرام خبر دادند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
موسسه ژئوفیزیک آمریکا اعلام کرد: زمین لرزه قدرتمندی به بزرگی 7.7 در مقیاس ریشتر بامداد امروز (جمعه) جنوب شرقی کالدونیای جدید در اقیانوس آرام را لرزاند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۰    
جایزه کامن ولث، ویژه داستان کوتاه منتشر نشده، برندگان خود در پنج منطقه مختلف دنیا را اعلام کرد که نماینده مناطق مشترک المنافع شامل کانادا و اروپا، آفریقا، آسیا، کارائیب و اقیانوس آرام هستند. از میان این پنج نفر، نیز یک نفر به عنوان برنده کلی جایزه کامن ولث انتخاب خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۲۸    
سازمان زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد که زمین لرزه ای به بزرگی هفت و هشت دهم ریشتر امروز -جمعه- اقیانوس آرام جنوبی را لرزاند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۱    
بزرگ ترین هواپیمای جهان موسوم به Roc، ساخته شرکت استراتولانچ، برای نخستین بار نمونه اولیه پرنده هایپرسونیک Talon-A را که به بدنه این هواپیما بسته شده بود، در ارتفاعی بالای اقیانوس آرام در نزدیکی ساحل کالیفرنیا رها کرد.
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
بزرگ ترین هواپیمای جهان موسوم به Roc برای اولین بار موفق شد وسیله نقلیه هایپرسونیک TA-0 را از آسمان رها کند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
بر همین اساس چند روز پیش معاون اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به فعال شدن پدیده گرم اقیانوسی از نیمه اردیبهشت سال جاری اعلام کرد بازگشت ال نینو بارش های زودهنگام و مطلوبی را در روزهای آینده و بعد از آن در پاییز برای ایران و اصفهان و مناطق دیگر به ارمغان خواهد آورد. ...
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی هواشناسی (WMO) احتمال می رود که دمای جهانی در طی پنج سال آینده به طور بی سابقه ای افزایش یابد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۴۵ سایت دیگر  
ناوگروه 86، در طول مسیر حرکت دریایی خود، مهرماه سال گذشته از بندرعباس به سمت شرق حرکت کرد، باتوجه به اهمیت دیپلماسی دفاعی از هند و اندونزی گذشت و برای نخستین بار، پس از گذر از دریای جاوه و عبور از تنگه مکاسار و دریای سلبس، بیشترین عرض اقیانوس آرام را بدون هیچ حادثه ای سپری کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۳    
ناسا پس از بروز یک ناهنجاری در بالون پرفشار غول پیکرش، آن را به درون اقیانوس آرام انداخت.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
نزدیک بودن این بالون ها به زمین در مقایسه با پرتاب های مداری باعث صرفه جویی زیادی می شود. EUSO-2 حدود دو تُن وزن داشت و بنابراین پرتاب آن به فضا بسیار هزینه بر بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری رویترز، فرماندهی جنوبی ارتش آزادی بخش خلق چین در بیانیه ای اعلام کرد، ناوشکن "دالیان" و ناو "هوانگشان" که حامل موشک هدایت شونده است، به تازگی به طرف منطقه ناشناسی در غرب اقیانوس آرام راهی شدند. ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: کنفرانس اقیانوس هند یک مجمع مشورتی شاخص کشورهای اقیانوس هند برای بررسی چشم اندازهای همکاری منطقه ای برای امنیت و رشد برای همه در منطقه اقیانوس آرام است. این کنفرانس در سال 2016 آغاز شد و امسال در این نشست، بیش از 150 شرکت کننده از 25 کشور در این کنفرانس شرکت کردند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
نیروی دریایی آمریکا از سقوط یک جت این کشور حین ماموریت آموزشی بر فراز اقیانوس آرام خبر داد. در جریان این حادثه که در جزیره سن کِلِمِنته روی داد، هر سه سرنشین جان باختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
نیروی دریایی آمریکا از سقوط یک هواپیمای خود حین ماموریت آموزشی در جزیره ای در اقیانوس آرام و مرگ 3 خدمه آن خبر داد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
فرماندۀ نیروی دریایی ارتش گفن: وقتی ناوگروه ارتش به یکی از مجمع الجزایر اقیانوس آرام که برای فرانسه است نزدیک شد فرانسوی ها اعلام کردند به آب های ما تجاوز شده...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
یوشیماسا هایاشی، وزیر خارجه ژاپن، از همکاری نظامی روسیه و چین در آسیا ابراز نگرانی کرد و گفت که وضعیت امنیتی اروپا و منطقه هند- اقیانوس آرام از زمان حمله اوکراین، تفکیک ناپذیر بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
صبح روز گذشته (جمعه 22 اردیبهشت ماه) امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری به تشریح مأموریت ناوگروه 86 ارتش جمهوری اسلامی ایران که پس از حدود 7 ماه دریانوردی و با عبور از دریاها و تنگه ها مختلف و گذر از سه اقیانوس هند ...
برترین ها / آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس بیانیه نیروی دریایی، خدمه بازداشت شده این زیردریایی 45، 54 و 63 ساله و همگی کلمبیایی بودند. آنها ادعا کردند که از سوی یکی از تشکیلات قوی قاچاق مواد مخدر، مجبور شده اند تا این زیردریایی را به آمریکای مرکزی ببرند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ال نینو یک چرخه مشهور جوی در جهان است که هر هفت سال یک بار کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد و به گفته کارشناسان ناشی از تغییرات دمایی ایجاد شده در سطح اقیانوس آرام است که می تواند در ایران منجر به بارش های بیشتری در نیمه دوم زمستان و اوایل بهار شود ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون، صبح روز گذشته (جمعه 22 اردیبهشت ماه) امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری به تشریح مأموریت ناوگروه 86 ارتش جمهوری اسلامی ایران که پس از حدود 7 ماه دریانوردی و با عبور از دریاها و تنگه ها مختلف و گذر از سه اقیانوس هند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش کشورمان شامل ناوشکن دنا و ناوبندر مکران تا کنون، در طول 123 روز دور دنیا را طی کرده و قرار است تا چند روز آینده به آب های کشور وارد شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۷:۴۱    
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری خود با جمعی از رسانه های داخلی و خارجی جزئیات ماموریت ناوگروه 86 را تشریح کرد.