پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۲:۲۹Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاه»

بلاغ مازندران   ۱ ساعت پیش    
آب های زیرزمینی شور این پتانسیل را دارند که جایگزین آب شیرین برای خنک کردن نیروگاه های زغال سنگ و گاز طبیعی شوند.
بلاغ مازندران   ۱ ساعت پیش    
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا از آمادگی تمامی واحد های نیروگاه نکا برای تولید انرژی در تابستان خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱ ساعت پیش    
مدیرعامل نیروگاه مفتح در نشست مشترک با مدیران شرکت میتسوبیشی ژاپن با اشاره به ظرفیت نیروگاه شهید مفتح همدان، عنوان کرد: نیروگاه شهید مفتح حدود 2 درصد برق مورد نیاز کشور ایران را تأمین می کند. ...
شرکت ملی هسته ای قزاقستان اعلام کرد که دومین دسته سوخت هسته ای توسط شرکت کازاتومپروم به نیروگاه هسته ای چین عرضه شد.
شفا آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نیروگاه توس انگار خیال دست کشیدن از مازوت را ندارد و ریه شهر از آلایندگی آن به عذاب آمده است! روز گذشته تصویری از آلایندگی جدی نیروگاه توس در فضای مجازی و رسانه ای فراگیر شد؛
سینا   ۲ ساعت پیش    
شرکت ژاپنی پاور ایکس در حال پیشبرد طرح عجیب خود برای ساخت یک نیروگاه سیار به شکل یک تانکر باتری برقی 140 متری است که 241 مگاوات ساعت انرژی تجدیدپذیر را از طریق دریا حمل می کند. ...
کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا همزمان با شروع فصل گرما با تلاشی مضاعف سعی در افزایش توان تولید برق مجموعه برای روزهای اوج مصرف تابستان امسال دارند.
بورس نیوز   ۲ ساعت پیش    
مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین گفت: عرضه اولیه نیروگاه توس را در دست اجرا داریم که امیدواریم در سال 1402 بتوانیم آ ن را عرضه کنیم.
مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان از تولید بیش از 533 هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه خبر داد.
در راستای اقدام جهت کاهش محدودیت تولید واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت، تعمیر تجهیزات استراتژیک با اتکا به توان و تخصص داخلی متخصصات انجام شد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
با ثبت رکورد 100 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی، امسال می توان بیشتر به عدم تجربه دوباره خاموشی های سال های گذشته، امیدوار بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل نیروگاه حرارتی بیستون با اشاره به پشت سر گذاشتن تعمیرات اساسی نیروگاه، گفت: با تمام توان آماده تامین برق برای پیک مصرف فصل تابستان هستیم.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
قرارداد احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی متمرکز کشور به ظرفیت 600 مگاوات میان شرکت مپنا و شرکت فولاد مبارکه اصفهان به امضا رسید.
حمیدرضا صالحی، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه در هفته های اخیر اقداماتی انجام شده است تا از ظرفیت های بورس انرژی برای تکمیل پروژه های نیروگاه سازی و تعریف پروژه های جدید استفاده شود ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
توافقنامه تامین برق بدون محدودیت صنایع طرف قرارداد نخستین نیروگاه احداث شده توسط صنایع کشور با ظرفیت 320 مگاوات مبادله شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۹    
مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه 370 نیروگاه در سطح کشور از نعمت گاز بهره مند است، گفت: هزار و 424 پروژه فعال در حوزه گازرسانی کشور وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان: از 1700 مگاوات برق تولیدی در استان ،3مگاوات آن تولید، نیروگاه های خورشیدی است که برنامه داریم این میزان تولید را با توسعه زیرساخت ها افزایش دهیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی بیان کرد:ائمه جماعت با تأکید بر ضرورت الگوی صحیح مصرف، جامعه را نسبت به تکلیفی که در برابر حفظ منابع برای آیندگان دارد آگاه و هشیار کنند .
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۱    
همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان و کارگران نیروگاه اصفهان با حضور 150 نفر از خانواده های کارگری نیروگاه اصفهان روز جمعه مورخ 5 خرداد در محل جاده سلامت برگزار گردید
متخصصان نیروگاه رامین اهواز این روزها در حال انجام مراحل پایانی تعمیرات واحدهای این مجموعه هستند تا این نیروگاه با افزایش آمادگی و توان تولید برق نسبت به سال گذشته مهیای تولید انرژی پایدار برای روزهای اوج مصرف پیک تابستان باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از نصب پنل خورشیدی در 17 بقعه متبرکه کشور خبر داد و گفت: سه مگاوات برق تولیدی سالانه در بقاع متبرکه در مشهد مقدس تولید می شود و توسعه این نیروگاه ها در دستور کار سازمان اوقاف و امور خیریه کشور قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق خوزستان در شبانه روز گذشته یک هزار مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
همایش ائمه جماعات سراسر استان قزوین با موضوع مدیریت مصرف آب و برق و عبور موفقیت آمیز از دوران اوج مصرف تابستان در نیروگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد.
واحد شماره سه بخار نیروگاه شهید سلیمانی کرمان پس از انجام تعمیرات اساسی به شبکه سراسری تولید برق کشور پیوست.
مدیرعامل نیروگاه حرارتی برق رامین اهواز با اشاره به آمادگی این نیروگاه برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال، گفت: چشم انداز تعیین شده برای تولید برق نیروگاه رامین در این بازه زمانی یک هزار و 400 مگاوات پیش بینی شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اشاره به تلاش مداوم و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، از پایان قریب الوقوع فعالیت های تعمیراتی و آمادگی تمامی واحدهای نیروگاه شهید سلیمی نکا برای تولید انرژی در فصل تابستان خبر داد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق با اشاره به اینکه خط انتقال پساب فاضلاب شهری یزد به نیروگاه های شهرستان یزد به زودی راه اندازی می شود، گفت: امیدواریم تا پایان تابستان امسال فاز اول انتقال پساب فاضلاب شهری به نیروگاه های شهرستان و سایر صنایع همجوار به بهره برداری برسد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
جواد اوجی، وزیر نفت شیوه نامه جذب سرمایه گذار به منظور افزایش پایداری تأمین گاز طبیعی با اولویت مشترکان عمده و نیروگاه ها را در 24 اردیبهشت ماه امسال ابلاغ کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان از وارد مدار شدن واحد یک بخار این نیروگاه، پس از اتمام تعمیرات بویلر شماره یک و اتصال به شبکه سراسری برق خبر داد.
عملیات راه اندازی واحد 320 مگاواتی شماره یک بخار نیروگاه بیستون کرمانشاه با انجام بیش از 19 هزار فعالیت مجزا توسط متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران کلید خورد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، مجید دهقانی زاده در این نشست اظهار داشت: راهبرد سنگ تا قطعه از برنامه های جدی استان است وحلقه های انتهایی فولاد همچون ورق بستر و نیاز مبرم برای حوزه قطعه سازی و ماشین سازی در برنامه تحولی یزدِ نوین است. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “جعفر محمدنژاد سیگارودی” بیان کرد: با تعداد 11 هزار و 421 واحد نیروگاه های انشعابی نصب شده در کشور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه گفت: وضعیت ایمنی و امنیت هسته ای در نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اوکراین همچنان بسیار شکننده و خطرناک است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت، همه چیز باید برای تضمین امنیت نیروگاه اتمی زاپوریژیا که در نزدیکی خط مقدم جنگ بین روسیه و اوکراین قرار دارد، انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره امور آب مهاباد گفت: امسال در مجموع هزار و 909 مگاوات برق در نیروگاه سد این شهرستان تولید شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
هشدار درباره واکنش شدید روسیه به حمله اوکراین به نیروگاه زاپروژیا، تاکید چین بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح بین مسکو و کی یف، عدم حمایت آمریکا از حمله به خاک روسیه و واکنش سازمان ملل به حمله پهپادی به مسکو، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بررسی رفتار دینامیکی نیروگاه دودکش خورشیدی به این نتیجه رسیدند که با استفاده بهینه از ذخیره ساز های انرژی حرارتی، توسعه و تجاری سازی این فناوری به صرفه و قابل رقابت با فناوری های تولید توان سوخت های فسیلی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان و استاد دانشگاه با تاکید بر لزوم رقابتی شدن صنعت برق گفت: اگر قیمت برق در یک فضای رقابتی کشف شود و نیروگاه ها به سودآوری برسند، سود حاصل یکی از منابع اصلی سرمایه گذاری است که می تواند به توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور منجر شود.
تعمیرات اساسی واحد چهار بخار نیروگاه بندرعباس با تلاش خستگی ناپذیر کارکنان بخش تعمیرات، جهت بالا بردن راندمان و افزایش تولید و آمادگی برای پیک تابستان آخرین مراحل خود را سپری می کند، تا مردم تابستان را بدون خاموشی سپری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۱۲    
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی طرح خود را برای حفاظت از نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اوکراین ارائه کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۳:۰۳    
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی همزمان با تشدید درگیر ها میان کی یف و مسکو، با ارائه طرح امنیتی خود را برای محفاظت از نیروگاه هسته ای زاپوریژیا بر حفاظت از این نیروگاه تاکید کرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۲:۲۰    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی رجبی مشهدی” با اشاره به افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: روز جاری رقم مصرف برق به 61 هزار و 917 مگاوات رسید که 7500 مگاوات بیشتر از حداکثر اوج بار و معادل مصرف برق پنج استان خراسان شمالی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تا پایان سال 1500مگاوات به ظرفیت نیروگاه های صنایع کشور افزوده می شود. سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم عملیات اجرای احداث 5هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع آغاز شده است ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه ادامه داد: پدافند هوایی مسکو برای مقابله با حملات به درستی و به شکل طبیعی کار کرد، اما تهدیدهای دیگری در رابطه با فعالیت نیروگاه هسته ای در زاپوریژیا وجود دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور اجرایی رئیس جمهور با اشاره به رشد 8 درصدی در بخش سرمایه ثابت خودرو، گفت: از ابتدای فعالیت دولت تاکنون 7 هزار مگاوات نیروگاه برق وارد مدار شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق خوزستان در شبانه روز گذشته یک هزار مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
بیش از 392 میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص تا پایان اردیبهشت امسال در واحد های بخاری نیروگاه اصفهان، تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
با عملیاتی شدن پیشنهاد شرکت داخلی سازنده توربین های نیروگاه ناحیه دو شرکت فجر انرژی خلیج فارس ظرفیت تولید برق یوتیلیتی متمرکز ماهشهر 20 مگاوات افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۵    
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: در صورت همکاری مشترکان در مدیریت مصرف انرژی امسال هم می توانیم از پیک تابستان به سلامت عبور کنیم.