جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۵:۵۱Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آب»

شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
برعکس تصور عامه از وضعیت آب کشور، کمتر حساسیت عملی درباره آب در مدیران اجرایی کشور وجود دارد. عیسی کلانتری مشاور آب و کشاورزی دولت روحانی می گوید، چیت چیان تنها وزیر نیرویی بود که آمار و ارقام را منتشر می کرد و محرمانه و سری نداشت ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، داریوش مختاری با انتقاد از سوء مدیریتها در چرخه توزیع آب کشور اظهار داشت: در یک چرخه توسعه نیافتگی خطرناک قرار داریم که چنانچه از آن خارج نشویم میتوان گفت جغرافیای ایران در چند دهه آینده شامل شهرهای بزرگ و با هزینه خدمات عمومی بالا و شامل چند میلیون واحد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از پیش بینی افزایش 50 درصدی تولید شکر در خوزستان خبر داد. عبدعلی مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، وضعیت منابع آب خوزستان را مطلوب برشمرد و گفت: در سال مزیّن به رشد تولید ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۲    
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان گنبدکاووس در جلسه حفاظت از منابع آب این شهرستان گفت: با پیگیری معاون استاندارو فرماندار ویژه و نماینده مجلس اعتبارات خوبی برای آبرسانی نوار مرز در راه است. ...
قائم مقام شرکت آبفای استان قزوین گفت: باتوجه به وضعیت منابع آب های زیرزمینی در استان، استفاده از منابع آب های سطحی و سد طالقان ضرورت دارد، ما جزء معدود استان هایی هستیم که آب سطحی نداریم و از 65 حلقه چاه برای تامین آب استفاده می کنیم.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۸    
مدیرعامل آب منطقه ای همدان: 80درصد چاه های فاقد پروانه در استان تعیین تکلیف شدند لایحه اصلاح ماده45 قانون توزیع عادلانه آب تدوین و جهت اعلام نظر به قوه قضائیه ارسال شده است. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۵    
معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: توسعه استان ها درحوزه منابع آبی در گرو داشتن نقشه راه و نیروی انسانی متخصص می باشد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
این تصویر توسط شرکت مدیریت منابع آب کشور منتشر شده و نشان می دهد برداشت واقعی آب از چاه ها چه نسبتی با میزان مجاز تعیین شده برای برداشت دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۰۰   + ۳۰ سایت دیگر  
وجود داروهای مصرف نشده و تاریخ گذشته در منزل، از یک سو بروز مسمومیت دارویی را در اعضای خانواده خصوصا کودکان و افراد سالمند افزایش می دهد و از سوی دیگر دور ریختن این داروها از طریق فاضلاب و روش های غیر ایمن، منجر به بروز آلودگی های زیست محیطی و منابع آب های زیر زمینی و بروز خطر برای جانوران خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۲۲    
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از مردم خواست قبل احداث هر گونه بنا در حواشی رود ها از امور منابع آب استعلام لازم را برای ایمن بودن ساخت و ساز خود اخذ کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
بررسی آمار جدید شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد میزان بارش های سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته 8درصد مثبت و نسبت به متوسط آمار درازمدت 14درصد منفی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گفته بیرنوندی، در استان نیازمند چهار هزار لیتر آب آشامیدنی در ثانیه هستیم و ده درصد مدیریت مصرف آب آشامیدنی از سوی مردم، بیش از 70 درصد مشکلات این حوزه را بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید برای تامین منابع آب جدید برطرف می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مسابقات مناظره دانش آموزی طرح گسترش سواد آبی با محوریت حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و مدیریت مصرف آب برگزار شد.
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری گلپایگان روز دوشنبه مورخ 8 خرداد 1402 ، دکتر عسگریان فرماندار شهرستان با همراهی مسئول دفتر دکتر خاتمی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در دفتر رئیس حوزه فلات مرکزی و شرقی شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران بمنظور پیگیری مطالبات کشاورزان شهرستان در راستای تثبیت و ...
اخبار ملکان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۱    
بمناسبت گرامیداشت میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت،جلسه جهاد تببین با حضور فرمانده سپاه در اداره منابع آب ملکان برگزار شد.
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۶    
سومین مرحله از طرح جهادی خدمات حقوقی و قضایی در روستا ها با حضور رئیس دادگستری ، دادستان و مدیر دفتر خدمات قضایی گلپایگان و با همراهی بخشدارمرکزی و روسای ادارات منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی و منابع آب در تاریخ 1402/03/08در روستای فاویان برگزار گردید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گسترش روز افزون جمعیت و نیاز فزاینده به منابع آب زیرزمینی برای تأمین نیازهای آبی، حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی و شرایط سخت کم آبی به دلیل کاهش نزولات جوی در سال های گذشته موجب فرونشست زمین در برخی شهرهای کشور شد اما مدیران شهری برای کنترل آن از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس کشاورزی گفت: بهبود سیستم آبرسانی و مدیریت منابع آبی مؤثرترین گامی است که شرکت های دانش بنیان می توانند برای بهبود وضعیت کشاورزی کشور بردارند.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۱:۴۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ در جریان سفر یک روزه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان به شهرستان آران و بیدگل، مسائل و مشکلات حوزه منابع آب این شهرستان در نشست مشترک با مسئولان شهرستان بررسی شد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامور منابع آب شهرستان تربت جام گفت: روستای قشه توت صالح آباد که در مجاورت رودخانه این شهرستان قرار دارد با انجام اقدامات مهندسی رودخانه در مقابل پدیده سیلاب ایمن شد.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ در لوح تقدیر “محمد جوان بخت” معاون وزیر نیرو در آمور آب و آبفا خطاب به “مهدی عظیمی فر” مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان آمده است: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل گفت: مدیریت منابع آب استان در جهت استفاده بهینه و حفاظت از آن نیازمند مدیریت مشارکتی با مسئولان و آحاد جامعه است و تخصیص آب از سد سفیدرود به استان اردبیل در بودجه سال 1401 - 1402 گنجانده شده است.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: مقرر شد به موسسه رازی در تامین آبیاری فضای سبز از طریق منابع آب های غیر شرب شهرداری و حفظ و نگهداری درختان ارزشمند این موسسه قدیمی و بی نظیر مساعدت شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۰    
رئیس اداره منابع آب شهرستان لنجان گفت: بالغ بر 21 حلقه چاه غیر مجاز به منظور حفاظت از منابع آب و تقسیم درست منابع زیر زمینی مسدود شده است.
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۶    
مدیر امور شهرستان فیروزکوه از رفع تصرف و بازگشایی حدود 50 هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه قزقن چای و حبله رود در مجاورت روستای مزداران،گذرخانی و نجفدر در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
گرمسار- فرماندار گرمسار با اشاره به کاهش 60 درصدی نزولات جوی در بالادست حبله رود گفت: تا حصول نتیجه، پیگیر حق آبه مردم گرمسار خواهیم بود. تیتربرتر، رضا خانی شامگاه دوشنبه در نشستی با اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گرمسار که با حضور نمایندگان کشاورزان این شهرستان در فرمانداری برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از افزایش 29 سانتیمتری سطح تراز آب دریاچه ارومیه خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۱    
مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: در سال جاری کمتر از 200 میلی متر بارندگی در کشور داریم. به این ترتیب از لحاظ آورد در منابع آب زیر زمینی، مشکلات بسیاری خواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع آب منطقه شمالی استان یزد از کشف یک دستگاه حفاری غیر مجاز چاه در جهان آباد میبد خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیر امور منابع آب مغان گفت: به علت تداوم خشکسالی، کمبود بارش ها و کاهش آورد رودخانه ارس، کشت دوم محصولات کشاورزی در اراضی تحت پوشش شبکه های آبیاری مغان و خداآفرین ممنوع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۵    
مدیر منابع آب تربت جام گفت: فردی که نسبت به بهره برداری غیر مجاز از منابع آب های زیرزمینی اقدام کرده بود به جای تحمل حبس و شلاق به مجازات های فرهنگی در خصوص کم آبی محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 21 حلقه چاه غیرمجاز آب به منظور حفاظت از منابع آب و تقسیم درست منابع زیرزمینی مسدود شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فرماندار کاشان گفت: مدیریت امور منابع آب کاشان با توجه به جایگاه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این شهرستان، دوری مسافت کاشان تا اصفهان و حجم بالای امور اداری شهروندان، با موافقت مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان ارتقا پیدا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شاهرود- مدیر آبفای شاهرود با بیان اینکه این شهرستان منابع آب جدید ندارد، گفت: علیرغم تنش آبی بالا و داشتن تمام مجوزها، جلوی حفر چاه در قطری به عنوان آخرین منبع آب شاهرود، گرفته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی به منابع آب زیرزمینی، تعداد 75 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بوئین زهرا طی سال گذشته پر و مسلوب المنفعه شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سمنان- استاندار سمنان با اشاره به خشکسالی و کمبود آب در استان گفت: اولویت ما تامین آب شرب سالم برای مردم است. تیتربرتر، سید محمد رضا هاشمی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی استان سمنان به میزبانی استانداری بیان کرد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفای استان به منظور توسعه همکاری ها و در راستای گسترش و زومینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب با مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی دیدار و تبادل نظر کرد . ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
جلسه بررسی امکان آبگیری سد نرماب با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و اعضای کمیته بررسی امکان آبگیری سدهای کشور، معاون فنی مهندسی حوضه آبریز اترک و حوضه های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران و همکاران ایشان ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
فاش نیوز - در پنجاه و هفتمین پویش امید و افتخار آیین افتتاح تصفیه خانه خلیج فارس و طرح های مدیریت منابع آب در منطقه 19 با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد. ...
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۵    
مدیر امور منابع آب شهرستان های تهران و پردیس در مجموع از رفع تصرف مساحتی به میزان 7 هزار و 85 متر مربع از بستر رودخانه های واقع در محدوده های شهرستان پردیس طی یک روز کاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
افزایش مصرف آب همزمان گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان، منابع آب آشامیدنی دو شهر بزرگ استان سمنان را با مشکل جدی مواجه کرده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح تصفیه خانه خلیج فارس و طرح های مدیریت منابع آب در منطقه 19 در جمع خبرنگاران اظهارداشت: فساد در شهرداری تهران به سه دسته تقسیم می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان دستیار استاندار گلستان در مدیریت یکپارچه منابع آب گفت: اراضی زراعی شیب دار گلستان که در معرض سیلاب های پررسوب قرار دارند تهدیدی جدی برای استان است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۵    
آمارها نشان می دهد که باوجود هشدارها نسبت به مصرف بالای آب در مصارف شهری، بیش از 90 درصد از منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که در صورت مدیریت بهینه در این حوزه می توان تا اندازه زیادی از ابعاد بحران کم آبی کم کرد ...
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
به عقیده کارشناسان؛ پدیده تغییر اقلیم اثرات منفی زیادی را بر سیستم های مختلف می گذارد که در این میان سیستم منابع آب از اصلی ترین آن ها به شمار می رود که نقش اساسی در زندگی شهروندان به خصوص مناطق روستایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- دستیار استاندار گلستان در مدیریت یکپارچه منابع آب گفت: کم توجهی و رعایت نشدن الگوی کشت تخریب آبخوان ها را به دنبال دارد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب استان اردبیل با بیان اینکه ادامه استفاده بی رویه از منابع آب زیرزمینی موجب فرونشست زمین و تهدید زیرساخت ها خواهد شد، گفت: برای گذر از این تنش، تنها راهکار حفظ منابع آب موجود و در دسترس با مدیریت بهره برداری و مصرف بهینه در بخش های مختلف است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تصفیه خانه خلیج فارس و طرح های مدیریت منابع آب منطقه 19 با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران افتتاح شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نصر: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و وقوع خشکسالی ها موجب کاهش منابع آب شیرین کشور گردیده است. بنابر این یافتن راه حلی اساسی برای جبران کمبود آب در کشور ضروری می باشد.