شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۲:۲۸Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آب»

ایلنا   ۶ دقیقه پیش    
معاون بهره برداری و توسعه منابع آب شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: مصرف آب در استان به نحوی است که اگر به همین روال ادامه پیدا کند تبدیل شدن دشت قزوین به کویر و فرونشست زمین را طی 10سال آینده به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۷ دقیقه پیش    
عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: کم کاری و ترک فعل مدیران در مدیریت منابع آب بررسی شود.
ایلنا   ۳۱ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منابع آب شهرستان های رضوانشهر ، ماسال و بندر انزلی گفت: 4 سازه غیر مجاز که برای تردد و تخلف بر روی پهنه تالاب انزلی ساخته شده بود، تخریب شد.
معاون اول رییس جمهور استان خوزستان را استانی مهم، استراتژیک و تعیین کننده توصیف و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که از این استان بعنوان قلب تپنده ایران یاد کردند، گفت: چشم ایران به خوزستان است و هیچ مسئولی در سطح ملی نمی تواند نسبت به مسایل این استان بی تفاوت باشد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
تلاش برای مهار و بهره برداری از آب های سطحی، ایجاد سد، ایجاد طرح های آبخیز داری، بهره برداری اصولی از منابع آبی، جلوگیری از کشت گیاهان آبدوست از راهکارهای رفع چالش آب است.
بازتاب   ۱ ساعت پیش    
در روز و هفته های اخیر شهرهای مختلف استان خوزستان آبستن اعتراضات و نا امنی هایی بود که به واسطه بحران آب و مشکل جدی در تأمین منابع آب شرب و کشاورزی به وجود آمد؛ مشکلی که البته جدید نیست، اما به واسطه کاهش نزولات جوی در سال آبی جاری شدت یافته است. ...
وزارت نیرو   ۱ ساعت پیش    
15 حلقه چاه غیرمجاز آب در تورانه باخرز توسط امور منابع آب شهرستان تربت جام مسدود شد.
مدیر امور منابع آب مشهد گفت: هفتمین دستگاه و ادوات حفاری چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب مشهد توقیف شد.
وزارت نیرو   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور استان خوزستان را استانی مهم، استراتژیک و تعیین کننده توصیف و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که از این استان بعنوان قلب تپنده ایران یاد کردند، گفت: چشم ایران به خوزستان است و هیچ مسئولی در سطح ملی نمی تواند نسبت به مسایل این استان بی تفاوت باشد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - معاون بهره برداری و توسعه منابع آب شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: با روند فعلی مصرف، طی 10 سال آینده دشت آبرفتی قزوین بی آب شده و به کویر تبدیل خواهد شد.
دانا   ۲ ساعت پیش    
کاظمی گفت: چاه شماره پنج خلیل آباد در عمق 285 متری به آب رسید که نسبت به چاه قبلی 100 متر افت منابع آب زیرزمینی داشته ایم.
پیام فوری   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری دیروز فرمودند اگر به توصیه ها نسبت به آب خوزستان توجه می شد، حالا این اشکالات را نداشتیم. در این گزارش به تبیین این توصیه ها می پردازیم. ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی گفت: خشکسالی در بخش آبزی پروری در استان های غیر ساحلی یعنی در استان هایی که از منابع آب های داخلی مثل چاه های کشاورزی، قنوات، چشمه ها و رودخانه برای پرورش آبزیان استفاده می کنند اثرات مختلفی دارد.
دولت   ۴ ساعت پیش   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور استان خوزستان را استانی مهم، استراتژیک و تعیین کننده توصیف و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که از این استان بعنوان قلب تپنده ایران یاد کردند، گفت: چشم ایران به خوزستان است و هیچ مسئولی در سطح ملی نمی تواند نسبت به مسایل این استان بی تفاوت باشد. ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فلات مرکزی و یا بوشهر! به هر نقطه از ایران که نگاه می کنی، ردپای بحران آب را خواهیم دید. هر استان در نوع خود با چالش هایی برای تامین آب مواجه است و این موضوع نشانگر فقر منابع آب در اقلیم ماست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
سیدمحمد فخار خبرنگار صادق خسروی علیا خبرنگار حوادث 9 روز اخیر در خوزستان و برخی شهرهای کشور که بر پایه نیاز به آب رخ داده، بار دیگر موضوع تنش آبی را برجسته کرده است. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۱:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ایرنا: معاون اول رئیس جمهوری گفت در نشست رسیدگی به مشکلات استان خوزستان گفت: آب موجود در پشت سدها متعلق به مردم خوزستان است. اسحاق جهانگیری شامگاه جمعه در نشست رسیدگی به مشکلات استان خوزستان با حضور سران عشایر و نخبگان در محل استانداری اظهارداشت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل هلال احمر خوزستان گفت: امروز خانه هلال سردار سلیمانی در شهرستان شادگان کار کمک رسانی را آغاز کرده و منابع آب سالم در اختیار شهروندان قرار می دهد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۰۳    
در ماه های گرم سال استان خوزستان از جمله استانهای کشور است که دچار مشکل تامین آب می گردد و این مشکل بعضا منجر به...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس منابع آب وآب های زیرزمینی با بیان اینکه ایران پنجمین کشور دنیا به لحاظ داشتن منابع آبی کارست است، گفت: تمام آب مورد نیاز کشور را می توان با منابع کارست موجود تامین کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان پردیس گفت: از سه دهه قبل، مدیریت منابع آب در ایران بدون یک نقشه راه درست اقدامات خود را به پیش برد و امروز برای رفع تنش آبی در خوزستان، مدیریت جهادی و عزم ملی ضرورت دارد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۳۶   + ۶۳ سایت دیگر  
ذخیره آب پشت سد های کشور به حدود 49 درصد رسیده و در 10 ماه گذشته، میزان خروجی آب از سد های کشور بیش از 2 میلیارد مترمکعب از ورودی آب به سد ها بیشتر بوده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۶    
ایسنا/اردبیل مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اردبیل گفت: 15 پروژه احیا و تعادل بخشی آب در دشت اردبیل با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان زمین شناسی در حال اجراست.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تا ایران در مسیر توسعه همه جانبه قرار نگیرد و تا الگوهای ویرانگر کشاورزی و به تبع آن بهره برداری نادرست از منابع آب و دیگر منابع طبیعی برچیده نشود نه فقط خوزستان بلکه دیگر مناطق کشور هم روزبه روز چشم اندازی ویران تر و ناپایدارتر خواهند داشت ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - تغییر اقلیم و فعالیت های انسانی 2 موضوع اصلی در مدیریت منابع آب هستند و به طور مستقیم بر منابع آب سطحی و زیرزمینی تاثیرگذارند اما مشکلات این روزهای خوزستان نشان می دهد سوء مدیریت در منابه آبی تا چه حد می تواند یک منطقه را با چالش جدی مواجه کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۴:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
این روزها که بسیاری از استان های کشور از جمله خوزستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان با تنش آبی روبه رو هستند، نقش سدسازی های بی رویه و اجرای طرح های انتقال آب در به وجود آمدن وضع موجود بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامور منابع آب تربت جام گفت: با دستور دادستان عمومی و انقلاب تایباد و همکاری نیروی انتظامی 16 هکتار از اراضی بستر رودخانه استای در محدوده روستای حسینی که در تصرف متخلفان قرار داشت آزادسازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه سال گذشته سند سازگاری با کم آبی در استان خوزستان تهیه و تصویب شد گفت: بر همین اساس باید توجه داشت که منابع آب در خوزستان با اولویت منافع مردم باید مدیریت شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
خوزستان، یکی از پرآب ترین استان های ایران این روزها فریاد العطش سر داده است. نمایندگان خوزستان، انتقادات تندی به سیاست گذاری ها و شیوه مدیریت منابع آب داشته اند. سیاست هایی که منجر به خشکسالی هورالعظیم و اکنون به اعتراض مردم ختم شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه اکنون حدود 70 درصد از سد کرخه خالی است، گفت: وقتی انحرافی نسبت به برنامه مدیریت خشکسالی ایجاد می شود ریسک تامین مصارف آب در ماه های آینده افزایش می باید.
برترین ها / شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۰:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
برترین ها: مصاحبه تکان دهنده دکتر محمدجواد عبدالهی رییس بازنشسته دانشکده زمین شناسی و دانشگاه چمران اهواز را به نقل از هفته نامه تجارت فردا بخوانید. 20 سال قبل از آنکه جانمایی سد گتوند در سال 68 صورت بگیرد، آمریکایی ها پیشنهاد داده بودند 20 کیلومتر بالاتر از مخزن فعلی، سد گتوند احداث شود. ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۵۷    
برچسب ها پروژه های تامین آب شرب خوزستان سیل خود ساخته وزارت نیرو وزارت نیرو برچسب ها
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان آب و برق خوزستان آبی که در خوزستان، رها سازی شد، ذخیره استراتژیک بود؛ قرار بود برای کشت پاییزه از آن استفاده شود؛ 70 درصد حجم سد کرخه، خالی است و تامین منابع آب شرب ما هم، به سد کرخه وابسته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: بر اساس جریان اندازه گیری شده در مسیرهای اصلی ورودی به تالاب هورالعظیم، دبی آب به بیش از 36 مترمکعب در ثانیه افزایش پیدا کرده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۳    
رکنا: براساس گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتلای سال آبی جاری یعنی یکم مهر 1399 تا 26 تیر، آمار بارندگی در ایران به میزان 36 درصد کاهش یافته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
معاونت مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: رهاسازی آب از سد کرخه نسبت به مصوبات کمیته خشکسالی استان افزایش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیر عامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: 18 شهرستان سیستان و بلوچستان در تنش آبی هستند و 40 درصد منابع آب استان هم به هیرمند و حق آبه افغانستان وابسته است.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت پرشدگی سدهای مهم کشور بر اساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران به 49 درصد رسیده است. *** هشدار خشکسالی به گزارش صنایع، سال آبی جاری (مهرماه99) تا روز 25 تیرماه امسال بنا به گفته مسوولان یکی از کم بارش ترین سال های 50 ساله اخیر است و آنطور که گزارش پیشین مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
فارس: علی شهبازی معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان صبح امروز اظهار کرد: با توجه به اینکه تامین منابع آب شرب ما وابسته به سد کرخه است خروجی این سد به هیچ عنوان صفر نمی شود و مدام در حال کنترل است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کم آبی در کشور به ویژه استان خوزستان گفت: در بحث خوزستان می توان با مدیریت آب از طریق سدها بحران را حل کرد اما ما در یک کشور خشک هستیم و ممکن است دو ماه دیگر بحران را نیز رفع کنیم ولی سال بعد و سال های دیگر را چه کار باید کرد؟ ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۴۴   + ۵۰ سایت دیگر  
ایسنا: نماینده مردم اهواز در مجلس با تاکید بر ضرورت رهاسازی آب در خوزستان و جبران غرامت و خسارت مردم، خواستار اتمام هرچه سریعتر پروژه های تامین آب شرب در این استان شد و گفت: گریه آور است که با وجود 5 سد بزرگ، 700 روستا و 25 شهر تنش آبی داشته باشند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تغییر اقلیم و فعالیت های انسانی دو موضوع اصلی در مدیریت منابع آب هستند و به طور مستقیم بر منابع آب سطحی و زیرزمینی تاثیرگذارند. با توجه به این موضوع پژوهشگران با انجام یک تحقیق، تاثیر دو عامل خشکسالی (تغییر اقلیم) و سد سازی (فعالیت های انسانی) را بر منابع آب کارون بررسی کردند.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۲:۳۰   + ۵۲ سایت دیگر  
فکرشهر: در پی افزایش تنش در تجمعات اعتراضی مردم شهرهای خوزستان به موضوع مدیریت آب در این استان، دادستانی خوزستان با صدور اطلاعیه ای هشدار داد که با هرگونه ناامنی دیگر مماشات نمی کنیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۹:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت پرشدگی سدهای مهم کشور بر اساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران به 49 درصد رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۶    
به منظور استفاده بهینه از منابع آب و حفظ خاک در سال زراعی جاری 420 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بیضا به کاشت گیاهان دارویی از جمله گیاه دارویی به لیمو اختصاص داده شده است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون مطالعاتی جامع منابع آب گفت: اگر مردم الگوی مصرف آب را رعایت نکنند، ما همچنان با مشکل خشکسالی مواجه خواهیم بود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
استان بوشهر طی یکی دو روز گذشته بارش های خوبی را در بحبوبه گرما و شرجی های طاقت فرسا تجربه کرد، به طوری که علاوه بر شادی مردم و زدودن گرد و غبار از چهره این استان، جانی دوباره به پیکر دشت های استان بخشید و باعث ذخیره منابع آب در سدها شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا - رئیس اداره منابع آب شهرستان سلسله گفت: چهار دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز از افرادی که بدون اخذ مجوز مبادرت به کشت برنج در منطقه "کاکارضا" کرده بودند، توقیف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۳۳ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص انتشار کلیپ ها و شایعات اخیر وضعیت آب استان خوزستان در برخی رسانه ها و فضای مجازی، با صدور اطلاعیه ای تأکید کرد: تصمیم گیری و تصمیم سازی در بخش آب کشور، بین بخشی و فرابخشی است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این نشست که با حضور “محمد ثابتی مقدم” مدیر امور منابع آب و کارشناسان امور آب سبزوار، “محبی” فرماندار جغتای، “حارث آبادی” مدیرعامل و اعضای شرکت سهامی زراعی سد کمایستان برگزار شد ...