چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۰:۵۸Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عشایری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴۷ دقیقه پیش    
عشایر کرمان هم با آداب و رسوم مخصوص به خود نوروز امسال را جشن گرفتند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ویژه برنامه های نوروزی منطقه9 با عنوان دهکده بهار ایران در میدان آزادی در ایام نوروز و از یکم فروردین ماه سال 1402 از ساعت 17 لغایت24 اجرا می شود. جشنواره غذای محلی، سوغات و صنایع دستی در سیاه چادرهای عشایری با پوشش های محلی مستقر و آیین و رسوم نوروزی را به همراه موسیقی محلی اجرا می کنند ...
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۵۷    
مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی از برپایی 11 نوروزگاه عشایری در 30 کیلومتری ورودی شهرهای استان تا 20 فروردین 1402 برای استقبال و پذیرایی از مسافران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت : 39 نوروزگاه عشایری جهت استقبال از میهمانان نوروزی به استان راه اندازی و تجهیز شده است .
30 سیاه چادر و نوروزگاه عشایری در نقاط مختلف استان ایلام و کیلومتر 30 و 60 مبادی ورودی و خروجی شهرهای این استان برپا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نوروزگاه و سیاه چادر عشایر در ورودی شهرستان فاروج از سمت قوچان، برپا شد و تا پایان سفر ها ادامه دارد.
اولین پروژه ساخت سکوهای سیمانی برای برپایی سیاه چادر در استقرارگاه های عشایری با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و فرمانده بسیج وزارت جهادکشاورزی کلنگ زنی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: در ورودی 10 شهرستان خراسان جنوبی 24 سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه از برپایی چادرهای عشایری کرمانشاه برای پذیرایی از مهمانان نورزوی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل امور عشایر استان اردبیل از برپایی 10 نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در شهرستان های استان اردبیل خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۳۱    
زندگی عشایر بر اساس نگهداری دام و دامداری بنا نهاده شده است. وجود مراتع و چراگاه های سرسبز در نقاط دور از دسترس و ضرورت تعلیف دام از این مراتع در فصول مختلف سال نیاز به جابه جایی یعنی کوچ دارد، بنابراین کوچ یک نیاز در جهت تداوم زندگی عشایری و عامل بقای ایل است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: نوروزگاه های عشایری در نوروز 1402 برای استقبال از مسافران و گردشگران در 30 کیلومتری ورودی شهرها برپا می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۵    
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با اشاره به هدف گذاری برپایی نوروزگاه عشایری در نقاط گردشگرپذیر استان گفت: تاکنون 50 سیاه چادر راه اندازی شده است و استان فارس در صدر کشور قرار دارد.
رئیس روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران از برپایی نوروزگاه های عشایری در سراسر کشور برای ارائه خدمات و عرضه بدون واسطه تولیدات عشایر به مسافران نوروزی خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قرچک از برپایی سیاه چادر در ورودی شهرستان برای میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
آیین افتتاحیه سیاه چادر عشایری با معرفی صنایع دستی با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در کاشمر در ابتدای بلوار سیدمرتضی(ع) شهرستان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان بااشاره به برپایی سیاه چادرهای عشایری در برخی نقاط استان گفت: 11 سیاه چادر در استان آمادگی پذیرایی از مسافران رادارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مسئول اداره امور عشایر بردسکن گفت: بردسکن با در اختیار داشتن 16 درصد عشایر خراسان رضوی دومین شهرستان عشایری در استان است.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان ادامه داد: از مبلغ 315 میلیارد تومان، 29 میلیارد تومان سهم عشایر، 16 میلیارد تومان سهم روستا های فاقد عشایری، 118 میلیارد تومان نیز سهم دهیاری ها شده و مابقی نیز به شهرداری های استان اختصاص داده شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۵۹    
مدیر امور عشایر استان تهران از برگزاری جشنواره های عشایری به منظور پذیرایی از مسافران نوروزی و آشنایی با فرهنگ اصیل زندگی عشایری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: در ایام تعطیلات نوروزی 25 سیاه چادر عشایری در این استان برپا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره امور عشایر استان قزوین گفت: برای اولین بار در استان قزوین عشایر با برپای سیاه چادر در قالب طرح نوروزگاه عشایری به استقبال بهار و گردشگران رفتند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۷    
شورای عشایری شهرستان کوثر در استان اردبیل به منظور بررسی مشکلات و مسائل عشایر این شهرستان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از 24 اسفند ماه در مسیرهای ورودی به شهرستان های استان و در مراکز تفریحی، فرهنگی و گردشگری سطح 9 شهرستان تعداد 25 سیاه چادر عشایری با هدف خدمات دهی و استقبال از مسافران نوروزی به خراسان رضوی و زائران امام رضا (ع) برپا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
نوروزگاه ها و سیاه چادرها عشایری در 30 و 60 کیلومتری ورودی شهرهای کشور با هدف ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی پیش از آغاز نوروز بر پا و تا 15 فروردین 1402 ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل امور عشایر فارس از آغاز ارائه خدمات 113 اتراقگاه همزمان با آغاز کوچ زمینی عشایر این استان از 15 فروردین 1402 خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از آئین ها و سنن قدیمی مردم آذربایجان و منطقه قره داغ(ارسباران) در عید نوروز ، آیین تکم گردانی یا تکم چی می باشد. تکم گردانان با زبانی شیرین و آهنگی خاص ...
استانداری اردبیل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۱    
یاسر عبداللهی عابد پنجشنبه شب در نشست کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال در استان اردبیل اظهار کرد: مقرر است اجرای طرح های تولیدی صنعتی، کشاورزی و گردشگری روستاییان و عشایر استان در اولویت دستگاه های اجرای ذیربط قرار بگیرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مادران خانه دارِ ساکن مناطق روستایی و عشایری زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می گیرند.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بازتاب/صبح امروز(جمعه 26 اسفندماه) به همت اداره کل امور عشایری استان و با حضور پرشور مردم و مسئولان؛ همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی صبح و نشاط برگزار شد.
معاون توسعه و زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: جامعه عشایری با عرضه و تقاضایی که دارند تا 35 حرفه و پیشه را در کشور پشتیبانی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه محصولات عشایری استان قزوین در آستانه فرارسیدن سال جدید، به مدت سه روز در محل دولتخانه صفویه شهر قزوین برگزار شد. در این نمایشگاه 10 نماینده از مناطق عشایری استان با برپایی 6 سیاه چادر، محصولات خود شامل انواع صنایع لبنی ارگانیک، گیاهان دارویی، صنایع دستی ...
مدیرکل امور عشایر فارس از برپایی 31 نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در ورودی شهرستان های استان فارس خبر داد.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۷    
قائم مقام مرکز صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری و مدیرکل امور عشایر استان بر استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای انعکاس خبری نوروزگاه های عشایری استان تاکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: کاشت 150 هزار اصله انواع نهال جنگلی و سازگار با آب و هوای منطقه در مناطق عشایری استان آغاز شد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۵۱    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بر حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری و طرح های تولیدی صنعتی، کشاورزی و گردشگری روستاییان و عشایر استان تأکید کرد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران با اشاره به هدف گذاری برپایی 700 نوروزگاه عشایری در 30 کیلومتری ورودی شهرها و نقاط گردشگرپذیر درون شهری افزود: تاکنون 400 سیاه چادر راه اندازی شده است و استان های خوزستان و فارس در صدر قرار دارند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۵    
در پی ورود سامانه بارشی جدید به لرستان آبنمای مسیر منطقه عشایری هومیان از توابع دهستان کوهدشت شمالی دچار سیلاب شد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان کرمانشاه از برپایی 20 سیاه چادر عشایری در سطح شهر کرمانشاه برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۳۴    
نمایشگاه محصولات روستایی، عشایری صنایع دستی و هنری در محل ساحل شفارود (رضوانشهر) با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح خواهد شد.
افکار پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران مادران خانه دار ساکن مناطق روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر، تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان قرار گیرند و حق بیمه را دولت پرداخت می کنند. [...]
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران مادران خانه دار ساکن مناطق روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر، تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان قرار گیرند و حق بیمه را دولت پرداخت می کنند.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۶    
مرصاد نیوز: جلسه ساماندهی امور عشایری به ریاست فرماندار سنقروکلیایی و با حضور بخشداران، شهردار سنقر، برخی از مدیران شهرستان و کارشناس امور عشایری استان کرمانشاه در سنقروکلیایی برگزار شد.
کاشف اسرار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۲۳    
کاشف اسرار – مدیر صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایری گیلان با این که هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان که فاقد بیمه پایه می باشند با پرداخت 70 درصد حق بیمه توسط دولت و مابقی از سوی شخص بیمه شده می توانند بیمه بشوند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سردار حزنی با بیان اینکه جامعه عشایری کشور 11 هزار و 500 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: ولایت مداری و وفاداری به انقلاب از مهمترین شاخصه های عشایر کشور است.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۵۸    
دومین نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات عشایری استان قزوین در محل دولتخانه صفویه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان دبیر قرارگاه محرومیت زدایی کشور با اشاره به مهمترین چالش ها و کاستی ها در جامعه عشایری ایران گفت: ضعیف بودن زیرساخت های عشایری، پیری جمعیت عشایری، هزینه بالای تامین سوخت و مایحتاج زندگی و پراکندگی و سیال بودن جمعیت از جمله کاستی های جامعه عشایری است.