سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۰:۵۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غربالگری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
پیشگیری از گسترش بیماری های فصلی، سرفه، سوزش گلو، آبریزش بینی، بخشی از علائم بیماری های عفونی که در تغییر فصل از تابستان به پاییز شیوع پیدا می کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۴ ساعت پیش    
به جهت نظارت بر امر ساماندهی معتادان متجاهر که در طرح جمع آوری روز یک شنبه مورخه1402/07/09 توسط نیروی محترم انتظامی انجام پذیرفته بود تیمی متشکل از مدیر کل ،معاون پیشگیری ،مسئول بازرسی ، مدیر روابط عمومی ...
پنجمین پویش سراسری سرطان معتمد همزمان با آغاز ماه اکتبر (ماه جهانی ارتقاء آگاهی بانوان در زمینه سرطان پستان) در قالب برنامه های متنوع آموزشی، ترویجی و غربالگری از 9 مهرماه تا 9 آبان ماه 1402 برگزار می شود.
فرارو   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
محمد خلج امیرحسینی رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم در گفتگو با فارس درباره روند اجرای فراخوان جذب امسال، گفت: جدول زمان بندی فراخوان به دانشگاه ها ارسال شده و از آن ها خواستیم که غربالگری را حداکثر تا 4 آبان 1402، مصاحبه علمی و تعیین 3 رقیب برتر و رسیدگی به شکایات مربوطه تا 2 آذر 1402 ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان از غربالگری سلامت شنوایی حدود 10 هزار نوزاد و کودک در سال گذشته خبر داد و گفت: در کشور از هر یک هزار تولد زنده دو نوزاد مبتلا به کم شنوایی و ناشنوایی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۳    
سالمندان در پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت، مراقبت های فشار خون، چربی خون، دیابت، تن سنجی، غربالگری تغذیه و مراقبت از نظر سقوط و عدم تعادل و ویزیت را بصورت رایگان دریافت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره بهزیستی کیش گفت: طرح غربالگری سلامت سالمندان با مشارکت بهزیستی و مرکز بهداشت کیش در نیمه دوم مهر اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- مسئول برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: هزار و 138 سالمند از نظر افسردگی در شهرستان کنگان غربالگری شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۰    
معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تا چند روز آینده با شروع طرح غربالگری، افراد بالای 20 سال را که مبتلا به بیماری پرفشاری خون و دیابت هستند شناسایی میکنیم
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس مرکز بهداشت زاهدان گفت: سه هزار و 719 سالمند این شهرستان در پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت مراقبت های فشار خون، چربی خون، دیابت، تن سنجی، غربالگری تغذیه و مراقبت از نظر سقوط و عدم تعادل و ویزیت را بصورت رایگان دریافت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: طرح غربالگری دیابت و فشار خون از چند روز آینده برای بالای سنین 20 سال اجرا می شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۴    
طرح غربالگری فشار خون و دیابت در تمام شهر ها و از افراد 20 سال به بالا انجام خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۲    
طرح غربالگری سلامت در گذر فرهنگی چهارباغ و باغ بانوان طلوع اصفهان؛ رایگان در در حال اجرا است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۸    
سرپرست شبکه بهداشت و درمان اندیمشک از اجرای برنامه غربالگری بیماری های متابولیک ارثی برای نوزادان در این شهرستان خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۲    
روز شنبه هفتم مهرماه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی ناشنوایان رئیس اداره بهزیستی شهرستان ساوجبلاغ از پایگاه دائمی غربالگری شنوایی نوزادان که در محل درمانگاه فرهنگیان این شهرستان مستقر می باشد ،بازدید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/قزوین مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در نیمه نخست امسال 7 هزار نوزاد در استان غربالگری شدند که 60 نوزاد مشکوک به متخصص ارجاع داده شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۸    
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در نیمه نخست امسال 7 هزار نوزاد در استان غربالگری شدند که 60 نوزاد مشکوک به متخصص ارجاع داده شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۳    
16 نوزاد و کودک سه تا شش سال خراسان جنوبی در اجرای برنامه های غربالگری شنوایی کاندیدای دریافت سمعک شدند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: اجرای طرح غربالگری آلزایمر برای اولین بار درکشوربه عنوان پایلوت دراستان قزوین ویزد انجام میشود.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی فارس گفت: خانواده ها غربالگری شنوایی را در یک ماهه نخست تولد فرزند خود جدی بگیرند تا اگر نیاز به مداخله درمانی مانند کاشت حلزون است در فرصت طلایی درمان انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان قزوین از شروع طرح غربالگری آلزایمر در این استان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در نیمه نخست سال جاری 7 هزار نوزاد مورد غربالگری شنوایی در استان قزوین قرار گرفته اند که فقط 60 نوزاد به پزشک متخصص ارجاع شدند.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۱۱    
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در 6 ماه نخست سال جاری هفت هزار نوزاد در سطح بیمارستان های استان قزوین غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد 60 نوزاد مشکوک به داشتن اختلالات شنوایی به پزشکان متخصص ارجاع شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در نیمه نخست امسال 7 هزار نوزاد در استان غربالگری شدند که 60 نوزاد مشکوک به متخصص ارجاع داده شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان البرز با اعلام اجرای طرح غربالگری شنوایی در 14 پایگاه گفت: 16 هزار و 50 نوزاد در این استان در نیمه نخست سال جاری غربالگری شنوایی شدند .
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۲    
برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در استان خراسان رضوی به لحاظ تعداد تحت پوشش دارای رتبه اول و از لحاظ عملکرد به عنوان استان برتر در کشور شناخته شده است
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۲    
حسن غربا: 90 درصد مددجویان با مشکلات شنوایی مستمری دریافت می کنند
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، نسرین گوهری گفت: تشخیص کم شنوایی از بدو تولد صورت می گیرد. ما قانونی به نام "1، 3، 6" داریم به این معنی که تا یک ماهگی غربالگری شنوایی، تا سه ماهگی تشخیص و تا 6 ماهگی باید موضوع مداخله انجام گیرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان گفت: در شش ماهه امسال 6 هزار و 100 نوزاد زیر پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفته اند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
لزوم انجام غربالگری سه ماهه دوم بارداری، بسته به نظر پزشک است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این برنامه از 10 سال قبل تحت عنوان پروتکل پن (PEN) در کشور راه اندازی شده است، تصریح کرد: برای افرادی که به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند بر اساس سن، سابقه فامیلی و اضافه وزن آنها یک برنامه مراقبت سه ماهه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۳:۵۴    
غربالگری شنوایی برای کودکان، سالمندان و معلولان در اندیمشک به صورت رایگان اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۵:۱۹   + ۳۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری رایگان 3 بیماری مرتبط با سلامت قلب، گفت: جمعیت بالای 30 سال کشور که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند، به صورت رایگان تحت غربالگری و خطرسنجی فشارخون، بیماری های قلبی و دیابت قرار می گیرند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
هیچ یک از کودکان مازندرانی دارای اختلالات ناشنوایی و کم شنوایی خانواده های نیازمند، پشت نوبت برای کاشت حلزون قرار نمی گیرند و اداره کل بهزیستی استان کمک هزینه درمان این افراد را پرداخت خواهد کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۰۰    
سرپرست معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان از غربالگری شنوایی 4 هزار کودک 3تا6 سال روستایی در شهرستان اهواز
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: 10 هزار و 457 نوزاد این استان در 6 ماهه نخست سال جاری غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد 26 نوزاد مشکوک به مشکلات مرتبط با شنوایی شناسایی و به پزشک متخصص ارجاع شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۵:۲۰    
طب سالمندی بیش از 70 سال در دنیا سابقه داشته و از سال 1390 در کشورمان شکل گرفت و چهار دوره نیز تقویت، اما در نهایت به دلایلی حذف شد. هرچند برای راه اندازی آن قول مساعد از سوی مسئولان داده شده است ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۳۹    
صبح امروز چهارشنبه، 5 مهرماه، به مناسبت هفته ملی ناشنوایان (2تا8 مهرماه) با شعار "نقش آفرینی ناشنوایان با پذیرش اجتماعی" ، معاینه رایگان شنوایی کودکان 3تا6 سال روستای عوافی از توابع غیزانیه شهرستان اهواز انجام شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
فارغ از همه اما و اگرها، تعیین کننده نهایی، خواست خود پدر و مادر است که با آگاهی از همه احتمالات و شرایط، تصمیم به غربالگری بگیرند یا خیر.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان، انجام آزمایشات غربالگری است، با غربالگری سرطان می توان قبل از پیدا شدن علائم و حاد شدن بیماری با انجام آزمایش و تصویربرداری به وجود بیماری پی برده و قبل از گسترش، آن را درمان کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایلام-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر لزوم راه اندازی مرکز غربالگری اولیه سرطان در استان ایلام تاکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۷    
به اطلاع می رساند این فراخوان بمنظور انتخاب همکار بخش غیردولتی واجد شرایط (در شهرستانهای استان البرز) در خصوص اجرای برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران منتشر می گردد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نصر: رییس هیات پزشکی ورزشی آذربایجان شرقی گفت: با هدف خدمات رسانی سلامت به مردم، شهروندان تبریزی عربالگری عضلانی می شوند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۴    
آمریکا، این سرزمین اسم ورسم دار، سالیانه جمعیتی نزدیک به 1 میلیون مهاجر را به درون مرزهای خود راه می دهد. عدد سرسام آوری است، نه؟ً!اما بخش جالب ماجرا این است که تمام این 1 میلیون نفر، قبل از اینکه قدم در خاک ایالات متحده بگذارند ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گزارش ها حاکی از آن است که سازمان سیا برای افزایش رقابت با چین، به دنبال تجهیز نهاد های اطلاعاتی آمریکا با ابزار هوش مصنوعی است که به جاسوس ها در غربالگری انبوه اطلاعات و تحلیل سریع داده ها کمک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس مرکز بهداشت زاهدان گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون 95 درصد از جمعیت اتباع خارجی در شهرستان زاهدان از نظر ابتلا به بیماری سل غربالگری شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس بهزیستی بروجرد گفت: 2 هزار و 105 نوزاد این شهرستان 6ماهه نخست سال جاری غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد 48 نوزاد مشکوک به مشکلات مرتبط با شنوایی شناسایی و به پزشک متخصص ارجاع شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: انجام آزمایش های غربالگری نوزادان شامل فنیل کتونوری و هیپوتیروئیدی که از آنها به عنوان آزمایش های پاشنه پا نیز یاد می شود، برای نخستین بار در مراغه مسیر شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خوزستان گفت: طبق آخرین آمار ثبت شده در بانک اطلاعاتی سازمان بهزیستی به نام سامانه ارمغان یک هزارو 860 کودک مبتلا به اختلال طیف اُتیسم درخوزستان شناسایی و برای آنها کارت معلولیت صادر شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 17 هزار و 100 کودک سه تا 6 سال در این استان غربالگری بینایی شدند.