سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۱:۵۱Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پروین اعتصامی»

فرمانداری فریدن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، “زنگ عاطفه ها” امروز با حضور فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان در مدرسه پروین اعتصامی شهر داران به صورت نمادین همزمان با تمام مدارس سراسر استان اصفهان و شهرستان فریدن نواخته شد ...
ایثار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۰    
محفل انس با شهدا با همکاری بسیج دانش آموزی وبنیاد شهید در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دیلم برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۸:۳۸    
شعر پروین اعتصامی ذاتاً شعری است پویا، خلاقانه، انسان گرایی در مسیر رهایی و خودشکوفایی و نیز این نکته که شعر فارسی چه کلاسیک چه نو، از ظرفی ت های فراوانی برای تحلیل و دیگر اصول و مبانی شاخه های متنوع علوم انسانی برخوردار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۴    
همایش شیدایی به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدرسه دخترانه پروین اعتصامی شهر میمه برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۸    
پروین اعتصامی در طرح مسائل سیاسی و اجتماعی و دغدغه هایی که به نحوی با حکومت و سیاست مرتبط است و زمانی که می خواهد به نقد پادشاه و حاکمیت بپردازد، از تمثیل و تلمیح به داستان های مربوط به گذشتگان استفاده می کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۴۹    
نگاه اجتماعی پروین اعتصامی شاید متفاوت تر از دیگر شاعران زنی باشد که به هر عنوان به لطافت و ظرافت زنانه توجه بیشتری داشته اند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه کتابی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مدرسه پروین اعتصامی شهر نوک آباد برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۰    
پروین اعتصامی از شاعران برجسته ای است که با تکیه برادبیات کلاسیک اشعاری با مضامین اخلاقی و درون مایه های سیاسی و اجتماعی در حوزه ادبیات فارسی پدید آورد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب های العبد؛ من محمدتقی بهجت هستم ، مرد روزهای سخت؛ من مصطفی چمران هستم و بانوی شعر فارسی؛ من پروین اعتصامی هستم در پوبش کتابخوانی پویا قرار گرفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پروین نماینده زن بیدار اما خاموش است؛ که شعر نجیب ایران را در گیر و دار غربگرایی دوران مشروطه به منصه ظهور می گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته دفاع مقدس برای دانش آموزان دبیرستانی دوره دوم مدرسه پروین اعتصامی به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران ماعده در شهرستان تفتان برگزار شد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۱۱    
به گزارش راک نیوز، ظهر امروز با حضور بخشدار، رئیس آموزش و پرورش،فرمانده حوزه مقاومت بسیج و دانش آموزی، رئیس دادگستری، رئیس کمیته امداد شهردار قلعه رئیسی، روحانیت، فرمانده کلانتری قلعه رئیسی، و مدیران مدارس زنگ بازگشایی مدارس در دبیرستان پروین اعتصامی قلعه رئیسی به صدا درآمد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۱۱    
به گزارش راک نیوز، ظهر امروز با حضور بخشدار، رئیس آموزش و پرورش،فرمانده حوزه مقاومت بسیج و دانش آموزی، رئیس دادگستری، رئیس کمیته امداد شهردار قلعه رئیسی، روحانیت، فرمانده کلانتری قلعه رئیسی، و مدیران مدارس زنگ بازگشایی مدارس در دبیرستان پروین اعتصامی قلعه رئیسی به صدا درآمد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۱    
به مناسبت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی زنگ مقاومت و ایثار در مدرسه پروین اعتصامی شهر نوک آباد با حضور فرماندار و فرماندهان نظامی شهرستان تفتان به صدا در آمد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۲    
آبادان (پانا) - مدیر دبستان پروین اعتصامی شهرستان آبادان با تاکید بر تقویت مهارت زبان آموزی در میان دانش آموزان کلاس اولی و مقطع ابتدایی از توزیع عروسک های شناسنامه دار نرگس در میان کلاس اولی ها خبر داد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
پنج هزار و 723دانش آموز کلاس اولی آبادان در 129 مدرسه ابتدایی چهارشنبه به کلاس درس رفتند. مدیر مدیر آموزش و پرورش آبادان در مراسم آغاز سال تحصیلی که در دبستان پروین اعتصامی برگزار شد گفت: امسال با جذب نیروی آموزشی جدید و همچنین دو شیفته شدن مدارس و آموزگاران ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
پروین با رسوخ در دل اشیا و جانداران نه فقط می کوشد آنها را انسانی کند و دارای عواطف بشری سازد بلکه می کوشد موجودات و اشیای کوچک را به مدد تخیل پربار خود در عالم خاص خود آنها جلوه گر سازد تا خودشان رمز و راز وجودشان را آشکار سازند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۳    
بهروز فخیمی، نویسنده و پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رقیه شیرزاد، پژوهشگر ادبی یاداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۲    
نسرین کریم پور، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۸:۰۰    
مرکزی-برگزاری نشست ادبی با حضور کلر ژوبرت ، درکانون پرورش فکری مرکز فرهنگی هنری شهباز، انتشار فراخوان جشنواره شعر استانی به مناسبت بزرگداشت میرزا یوسف اعتصام الملک آشتیانی پدر پروین اعتصامی ، رونمایی از فراخوان نخستین کنگره ملی شعر رضوی در دلیجان، از عناوین اخبار فرهنگی و ادبی استان مرکزی است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۴    
مهدی باقری، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۷    
آرزو یاسمی، پژوهشگر ادبی، یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۴    
تهران- ایرنا- پروین اعتصامی عامل تمامی ناملایمات زمانه را از چشمان روزگار می بیند بنابراین همواره نام دنیا را با صفات دون همراه می سازد. در میان درون مایه های گوناگونی که در اشعارِ پروینِ اعتصامی مشاهده می شود برشمردن صفات و اعمال ناپسند گیتی، ابیات بی شماری را به خود اختصاص می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری جشنواره شعر استانی به مناسبت آیین بزرگداشت ادیب، مترجم، نویسنده و روزنامه نگار میرزا یوسف اعتصام الملک آشتیانی پدر پروین اعتصامی خبر داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ازنظر فروید نیز هر مردی زنی بالقوه و هر زنی مردی بالقوه است که بالفعل نشده است (استور، 1375: 65). خصوصیات نرینه و مادینه نه تنها در دو جنس مختلف بلکه در یک جنس واحد کشف و چنین توجیه شده است که هر فردی دوجنسی است؛ یعنی واجد شرایط هر دو جنس است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۶    
سهیلا قربانی، پژوهشگر ادبی، یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
دروازه سنگی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۶    
چهل و چهارمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی ندای قلم منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی ؛ چهل و چهارمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی ندای قلم شهریورماه 1402 و با محوریت پروین اعتصامی به مدیرمسئولی حامد کاظم زاده خوئی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۱    
زهرا نوری، پژوهشگر ادبی و مدرس دانشگاه یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاستگذاری همایش پروین اعتصامی از برگزاری این رویداد در 24 آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اکبر بخشی پور، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۴:۰۲    
فاطمه حسنی، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۹    
عباس قنبری عدیوی، مدرس دانشگاه فرهنگیان، یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۶:۳۴    
در ایام بازگشت زائران امام حسین علیه السلام از کربلا و حضورشان در شهر مقدس قم، جمعی از پزشکان افتخاری درمانگاه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با استقرار در مقبره شاعره پروین اعتصامی، بیماران را به صورت رایگان ویزیت می کنند. Source دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ در ایام بازگشت زائران امام حسین علیه السلام از کربلا و حضورشان در شهر مقدس قم، جمعی از پزشکان افتخاری درمانگاه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با استقرار در مقبره شاعره پروین اعتصامی، بیماران را به صورت رایگان ویزیت می کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی سلامت غذا به تاریخ 6 شهریورماه 1402 با حضور تولیدکنندگان و کارآفرینان مطرح صنایع غذایی و نوشیدنی کشور به دعوت انجمن صنایع غذایی، در سالن کنفرانس پروین اعتصامی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۹    
احمد کنجوری، نویسنده و مدرس دانشگاه لرستان، یادداشتی را به مناسبت برپایی همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۰۳    
مژگان پورعبداله، ویراستار و پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مهلت فراخوان مقاله اولین همایش بین المللی پروین اعتصامی کار مشترک دانشگاه علامه طباطبایی و بنیاد استاد شهریار تمدید شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اعظم بهادر، دبیر و پژوهشگر ادبیات فارسی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کورش زرفتن، پژوهشگر متون باستان و مدرس دانشگاه یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان به همراه کارشناس مسئول حراست منطقه از فرآیند سازماندهی فرهنگیان متوسطه اول در مدرسه پروین اعتصامی منطقه تبادکان بازدید کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۴    
حسین ادهمی، پژوهشگر و دبیر ادبیات فارسی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم اقبالی، پژوهشگر ادبی، یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۴۲    
آیلار فتحی اقدم، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محبوبه علی حوری، پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات فارسی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
در اقدامی فرهنگی و ارزشمند و در قالب پویش اهدای کتاب؛ ویژه اساتید و دانشجویان دانشگاه های آذربایجان شرقی 322 جلد کتاب پزشکی و 195 لوح فشرده به کتابخانه عمومی پروین اعتصامی تبریز اهدا شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۱    
مریم دلیلی، پژوهشگر ادبی، یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۴:۱۲    
اعظم نگاریان، پژوهشگر ادبی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۳۱    
عصمت دریکوند، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی یادداشتی را به مناسبت برگزاری همایش بین المللی پروین اعتصامی نوشته و در اختیار ایبنا قرارداده است.