پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۴:۴۸Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران اقتصادی»

جام جم   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
درحالی که ثبات بر بازار ایران حکمفرما شده و انتظار عمومی، کاهش نرخ تورم است، دلالان برای رشد قیمت ها همچنان تلاش می کنند. درسه ماهه تابستان، با وجود پمپاژ اخبار منفی از سوی رسانه های معاند، بازار شاهد آرامش نسبی بود و توافق های دیپلماتیک، نرخ ارز را کاهش داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
5 ماه از آغاز به کار کابینه جدید اردوغان سپری شده اما تورم و بحران اقتصادی در ترکیه نه تنها فروکش نکرده بلکه وارد مراحل نگران کننده تری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به تحلیل وب سایت اروپایی، بحران اقتصادی در کشورهای اتحادیه اروپا ضرورت نگاه ویژه به چین را به عنوان کانون مهم قدرت اقتصادی افزایش داده است؛ موضوعی که با تشدید سیاست های فشار آمریکا برای جلوگیری از این تعاملات همراه شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: شواهد نشان می دهد که تلاش شی برای پیروی از دکترین مائو زمینه ساز بحران اقتصادی چین شده، بحرانی که خطری بالقوه و در عین حال جدی برای اقتصاد حهانی است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی تی.آر.تی خبر، این افزایش نرخ بهره بانکی که چهارمین افزایش طی چهار ماه اخیر محسوب می شود و از 8.5 درصد قبل از انتخابات به 30 درصد کنونی رسیده ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۵۷    
کارشناسان مسائل اقتصادی معتقدند در صورت نبود اصلاحات اقتصادی مطلوب در لبنان، این کشور به مرحله انزوا و مرگ نزدیک می شود و در نهایت نهادهای عمومی آن از هم فرو می پاشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در شرایطی که چین تلاش دارد تا همزمان به بحران اقتصادی اش پایان داده و ابتکار عمل کمربند و جاده را اجرایی کند، واشنگتن در اجلاس اخیر گروه بیست از طرح تازه اش مبنی بر تعریف کریدوری تازه خبر داد؛ طرحی که بسیاری آن را واکنش آمریکا به جاه طلبی های چین قلمداد می کنند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۴۸    
سرویس خارجی- هزاران پزشک متخصص انگلیس و کادر درمان در اعتراض به شرایط نامطلوب کاری، کار زیاد و دستمزدهای پایین، دست از کار کشیدند و قرار است پزشکان جوان نیز به صف اعتصاب کنند ه ها ملحق شوند. ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سرویس خارجی- نخست وزیر سابق انگلیس می گوید: 72 درصد از مردم این کشور معتقدند که وضعیت انگلیس متزلزل شده و مردم فقیرتر می شوند و این کشور به تغییرات بزرگ نیاز دارد. ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۷    
مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد: بودجه کافی برای پشت سر گذاشتن ماه مهر در افغانستان را ندارد و اگر نتواند این بودجه را تأمین کند، مجبور به ترک افغانستان خواهند شد. ...
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
الاخبار نوشت طی هفته های آینده یک هیات رسمی سوریه به چین سفر خواهد کرد و به احتمال زیاد، شخص بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ریاست این هیات را برعهده خواهد داشت.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری مصر از انجام برخی اقدامات از جمله افزایش حقوق و معافیت مالیاتی برای کاهش بحران اقتصادی در این کشور خبر می دهد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه لبنانی الاخبار، در گزارشی از سفر قریب الوقوع بشار اسد رئیس جمهور سوریه به چین خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این روزنامه به نقل از منابعی که آن ها دیپلمات های شرقی نامید نوشت که انتظار می رود بشار اسد به زودی در رأس هیأتی وارد پکن شده و نشست های متعددی با مقامات چینی در ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نتایج بررسی های انستیتو اقتصاد جهانی کیل نشان می دهد که آلمان در مسیر یک بحران اقتصادی سخت و طولانی قرار دارد و شهروندان باید خود را برای کاهش رفاه آماده کنند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
ناامیدی برخی از لبنانی ها را وادار می کند تا اوضاع را به دست خود بگیرند. این روز ها سرقت از بانک برای دسترسی به پول خود احتمالا از شما یک قهرمان مردمی می سازد. خبرنگار "قنطره" با دو تن از این سارقان در بیروت ملاقات کرده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۱:۱۵    
مدیر بانک جهانی اعلام کرده است که این موسسه مالی در نظر دارد برای جلوگیری از تداوم بحران اقتصادی موجود و حمایت از سیاست های اقتصادی دولت جدید ترکیه، بسته مالی 35 میلیارد دلاری برای مدت سه سال در اختیار آنکارا قرار دهد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای رسمی نشان می دهند که تورم مصر در ماه اوت به 39.7 درصد رسید که بالاترین رقم برای این کشور -در شرایطی که با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند- است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد بعید به نظر می رسد که بحران اقتصادی چین باعث تهاجم این کشور به تایوان شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۸    
به گزارش ایران آنلاین، با نگاهی به آمارها و نتایج نظرسنجی های انجام گرفته در سرزمین های اشغالی می توان به عمق بحران اقتصادی پی برد؛ بحرانی که بیشتر صهیونیست ها را نگران ساخته و همزمان با خروج سرمایه گذاران خارجی، پدیده مهاجرت معکوس را رقم زده است. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جمهور آمریکا گفت: تلاطم های اقتصادی پکن باعث نمی شود این کشور به تایوان حمله کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، جو بایدن گفت: در بالاترین سطح خود با رهبری چین در ماه ها گفتگو کرده و گفته تلاطم های اقتصادی پکن باعث نمی شود این کشور به تایوان حمله کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گیر پدرسن فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد، عبور از بحران اقتصادی در سوریه، بدون دستیابی به راه حلی سیاسی برای برون رفت از این بحران 12 ساله این کشور امکانپذیر نخواهد بود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مشکلاتی که این روزها مردم با آن دست وپنجه نرم می کنند مشکلات اقتصادی و معیشتی است. این مشکلات تا حد زیادی بر روابط خانوادگی تاثیر گذاشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهور ترکیه در حالی التیام زخم های فاجعه، کاهش تورم به نرخ های تک رقمی، حفظ رشد اقتصادی و توسعه اشتغال، بهبود عدالت و ارتقای رفاه اجتماعی را به عنوان چهار هدف کلان دولت جدید این کشور اعلام کرد که کشورش این روزها درگیر بحران اقتصادی کم سابقه ای است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۲۲    
ترامپ اعلام کرد که کشورش به دلیل سیاست های دولت بایدن با بحران اقتصادی جدیدی روبرو خواهد شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سرویس خارجی- براساس مطالعه اندیشکده Resolution Foundation ، این تهدید وجود دارد که سطح درآمد خانواده های انگلیسی تا سال آینده میلادی به نحو محسوسی کاهش یابد و بدترین شرایط معیشتی نیم قرن گذشته در انتظار این خانواده ها باشد. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر بانک جهانی اعلام کرده است که این موسسه مالی در نظر دارد برای جلوگیری از تداوم بحران اقتصادی موجود و حمایت از سیاست های اقتصادی دولت جدید ترکیه، بسته مالی 35 میلیارد دلاری برای مدت سه سال در اختیار آنکارا قرار دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه که در معرض یک بحران اقتصادی جدی قرار دارد، به سوی سرمایه گذارنی خواهد رفت که بیشتر آنها در سال های اخیر از ترس سخت گیری های حاکمیت و بی ثباتی اقتصادی این کشور را ترک کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد با پایان یافتن منابع مالی خود، سهیمه غذایی مردم افغانستان را به دو میلیون نفر کاهش می دهد، تقریبا 20 درصد از افرادی که برنامه جهانی غذا به آنها کمک می کند، زنان سرپرست خانوار هستند که با محدودیت های اجتماعی و بحران اقتصادی ناامیدتر می شوند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۶:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: انتشار نسخه تازه ای از نقشه چین که در چارچوبش این کشور بخش هایی از جغرافیای مورد مناقشه اش با هند و تایوان را به عنوان بخشی از سرزمین خود قلمداد کرده، پس لرزه های بسیاری را به دنبال داشته؛ رخدادی که در کنار بحران اقتصادی می تواند برای این بازیگر چالش ساز شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
صبا نوبری در دنیای اقتصاد نوشت : اقتصاد آرژانتین این روزها شرایط بحرانی را تجربه می کند. تورم سالانه در این کشور به بیش از 150درصد رسیده است و به نظر می رسد دیگر اطمینان چندانی به اقدامات سیاستگذار پولی در این کشور میان مردم وجود ندارد ...
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۰:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه همزمان با لغو یارانه بنزین، حقوق کارمندان و بازنشستگان را 100 درصد افزایش داد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۱۲    
یونان کشور آفتابی بسیار زیبایی است که در قسمت جنوبی اروپا واقع شده است. این کشور مکانی عالی نه تنها برای سفر توریستی، بلکه برای اقامت یونان به صورت دائم است. مشکل اصلی دولت، بحران اقتصادی طولانی مدت و بیکاری بالا است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در میانه مجموعه مشکلات اقتصادی- سیاسی که آرژانتین با آن ها مواجه است، نقش صندوق بین المللی پول به دلیل تاثیرگذاری بر تصمیم گیری ها برجسته بوده و این کشور حوزه آمریکای لاتین را به نمونه ای از دستور کار استعمار مالی تحمیل شده توسط این نهاد تبدیل کرده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر، در شرایطی که چین در مشکل عمیقی فرو رفته و اعضای حزب درصددند تا به بهانه مقابله با فساد رقبای خود را کناری بزنند، این احتمال وجود دادر که شی که به تایوان حمله کند تا توجه ها را از چالش های داخلی منحرف نماید ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۵۲   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر،سیدحسن خمینی در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به ارائه تحلیلی از شرایط کنونی کشور در حوزه های اقتصادی، سیاست داخلی و سیاست خارجی پرداخت و با انتقاد از رویه های جریان های رادیکال در جهت خالص سازی و یکدست سازی ساختار سیاسی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تعداد کمی از دانشجویان ترکیه در حوزه آی.تی تخصص دارند و این یک مشکل بسیار بزرگ است. ترکیه همچنین در این زمینه از بسیاری از کشورهای در حال توسعه از جمله هند و اوکراین عقب تر است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر انگلیس شاهد اعتصاب حدود 20هزار نفر از کارکنان راه آهن بود که موجب توقف برنامه حرکت قطارها در اکثر نقاط این کشور شد. اتحادیه های کارگری در این کشور می گویند اعتصاب ها تا زمان دستیا بی به توافق جدید دستمزد ادامه خواهد داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مسائلی مانند هموار کردن راه برای دموکراسی، جامعه مدنی و رسانه های مستقل، هرگز چیزهایی نبوده اند که اردوغان و گروه کوچک اطرافش به آن اهمیت بدهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
بزرگترین مشکل ترکیه ساختاری است و نه معضلات کوتاه مدت؛ بزرگترین مشکل، کاهش بهره وری میان مدت، سرمایه گذاری ناکافی در فناوری و استفاده نادرست از منابع انسانی است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معمولا وقتی فرد تصمیم برای ترک قطعی مبدأ یا وطن خودش می گیرد که مجموعه عوامل در کار باشند؛ یعنی قبل از اینکه بحران اقتصادی اتفاق بیفتد، بحران ها یا مشکلات دیگری وجود داشته باشد که نهایتا فرد احساس ناامیدی کند
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: بار سنگین بودجه چند صدمیلیاردی که حدود 18 ماهی است جنگ اوکراین بر حامیان غربی اش تحمیل کرده، در شرایطی که بسیاری از کشورهای اروپایی با بحران اقتصادی و تورم دست به گریبان شده اند، صدای اعضای اتحادیه را درآورده و حالا که ضدحملات کی یف نیز آن طور که پیش بینی می کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عجم اوغلو معتقد است که تداوم طولانی مدت دوران مسئولیت اردوغان و تمرکز قدرت در دستان او، یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد و دموکراسی ترکیه است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
چین در جایگاه دومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از پشت سر گذاشتن کرونا حالا در بحران اقتصادی گسترده ای به سر می برد. یکی از اصلی ترین صنایعی که در این کشور روز به روز در شرایط رکودی تری فرو می رود صنعت ساختمان است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اعتصابات و تظاهراتی که نهادها و بخش های مختلف رژیم صهیونیستی به ویژه بخش های فناوری داشته اند، ایالات متحده و نیز اسرائیل، با چالش های جدیدی در آینده در خصوص وضعیت داخلی خود روبه رو خواهند بود و پیامدهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی نیز برای کشورهایی که با رژیم صهیونیستی سازش کرده اند ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۳:۲۰    
طی هفته های اخیر، سایه بحران اقتصادی چین خانوارها را فرا گرفته و وحشت در سراسر این کشور گسترش یافته است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران، مقامات پولی و بانکی ترکیه نرخ بهره بانکی در این کشور را با 7.5 درصد افزایش از 17.5 درصد به 25 درصد رساندند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دو سال 1395 و 1396 تورم کمترین نرخ خود را پس از انقلاب تجربه کرده است، ولی از سال 1397 با احیای تحریم ها و سپس در اواخر سال 1398 با بروز کرونا، مسیر تغییر کرد و تورم به 40درصد نزدیک شد. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
دولت رییسی دو ساله شد گروه اقتصاد - الهام روحانی: مجلس و دولت سیزدهم با انجام جراحی اقتصادی و حذف ارز ترجیحی باعث شد تا قیمت کالاهای اساسی مانند روغن، نان، برنج، ماکارونی، مرغ، گوشت، تخم مرغ و ... بعضا 100 تا 200 درصد افزایش یافت ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
درآمد اقلیم کردستان از بودجه دولت مرکزی و درآمدهای نفتی و گمرکی حاصل و قطع صادرات نفت به کاهش درآمد ارزی و بحران اقتصادی کردها منجر می شود. اقلیم کردستان در زمینه سازش با حکومت مرکزی عراق گام های رو به جلویی برداشته و مجبور شده است با خواسته های دولت بغداد همراهی کند ...