جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۹:۱۹Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نویسنده»

خبر فوری   ۳ ساعت پیش    
زندگی جلال آل احمد پر از داستان شنیدنی است؛ از طلبگی تا پیوستن به حزب توده و در نهایت ورود به وادی نوشتن و ترجمه.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۳ ساعت پیش    
نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس گفت: از آنجا که اگر قرار باشد در مورد حادثه ای تاریخی کتابی نوشته شود، باید 30 سال از آن حادثه بگذرد تا پس از انتشار اسناد و مدارک ابعاد و زوایای حادثه کندوکاو شود، خاطره نگاری پیشگام شده است.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۱:۰۴    
جایزه نوبل ادبیات که یکی از پنج جایزه نوبل است هر ساله توسط آکادمی سوئد به یک نویسنده اهدا می شود. وقت صبح – آنی ارنو اولین زن فرانسوی خواهد بود که مهم ترین جایزه ادبی را دریافت خواهد کرد. ...
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۵۸    
مهراب قاسم خانی نویسنده و بازیگر مشهور کشورمان همزمان با سالروز تولدش 16 آذرماه تصویری از جشن تولد متفاوت امسالش را در اینستاگرامش منتشر کرده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۱    
مردم شناس و نویسنده معتقد است: در این دهکده جهانی، فرهنگی می تواند به حیات خود ادامه دهد که خودش را صادر کند و جایگاهش را در این عصر مدرن بشناساند، جزء این محکوم به فراموش شدن خواهد بود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۲    
مربیان مرکز شماره 4 کانون کرج روز پنجشنبه 17 آذر 1401 با دعوت از عطیه احمد زاده، نویسنده و مدرس زیست شناسی، نشست علمی یک روز با طعم زیست شناسی را به مناسبت گرامی داشت هفته پژوهش با هدف ترغیب کودکان و نوجوانان به این فعالیت جذاب اجرا کردند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۱:۵۳    
امیرحسین میرزاوند شاعر و نویسنده جوان خرم آبادی سومین کتاب خود را تحت عنوان دانستنی های معلمی در انتشارات خاویر در خرم آباد به چاپ رساند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از مسولان شهرستان لنگرود با حاج اسماعیل یکتایی از جانبازان 70 درصد و آزاده هشت سال دفاع مقدس در این شهرستان دیدار و گفتگو کردند. حاج اسماعیل یکتایی از جانبازان 70 درصد و آزاده هشت سال دفاع مقدس است که حدود 4 سال در اسارت بود و پس از طی دوران اسارت و بازگشت به میهن اسلامی در حوزه ادبیات دفاع ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۸    
محمدعلی فروغی، نخست وزیر چندباره دوره پهلوی و نویسنده نخستین رساله حقوق اساسی به زبان فارسی؛ حقوق اساسی یا آداب مشروطیت دول ، ضمن سخنرانی خود که سال (1315) شمسی و در دانشکده حقوق دانشگاه تهران انجام شد، در رابطه با زمینه های شکل گیری جنبش مشروطیت و قانون خواهی تحلیل روشن و روانی ارائه کرده است.
برترین ها / تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
عباس درویش توانگر؛ فردی که نام او در این مدت زیاد شنیده شده است. از مدیران ارشد و به روایت های خبر های به جا مانده در فضای اینترنت، قائم مقام خبرگزاری فارس است. خبرگزاری ای که سال هاست درباره آن نزدیک به برخی نهادها هم پس از قید منبع خبر، می آید.
برترین ها / پرسش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۳:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه اصولگرای فرهیختگان به انتقاد از سخنان اخیر حسین جلالی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حجاب و مسدود کردن حساب زنان بی حجاب پرداخته و خطاب به او و نمایندگان عضو جبهه پایداری نوشت: برادران! در کدام سیاره زندگی می کنید .
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۰    
نویسنده موریتانیایی تاکید کرد: هر اندازه مسلمانان به سمت وحدت گام بردارند، دشمنان اسلام بر تلاش های تبلیغاتی خود برای منحرف کردن مسلمانان از مسیری که در پیش گرفته اند، می افزایند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در دوران معاصر، نخستین بار امام خمینی(ره) بود که اصطلاح گریه سیاسی را مطرح کرد. امام در سخنرانی خود در آستانه ماه محرم در آبان 59، از تعبیر ما ملت گریه سیاسی هستیم استفاده و ماهیت گریه در نگاه اهل بیت(ع) را این گونه تبیین کرد: بی خود نمی گویند ائمه ما به اینکه هر کس که بگرید، بگریاند یا صورت گریه ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سیاست هر قومی همانی است که در خیالش می پروراند. کلیفرد گیرتز فردریک میر استاد سیاست گذاری عمومی، علوم سیاسی و محیط زیست دانشکده علوم سیاسی دانشگاه دوک است ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۰    
نیلوفر ذوالفقاری بعضی ها راه سختی را پشت سر می گذارند تا به آرزوهایشان برسند و پاداش این سختی، چشیدن طعم شیرین موفقیت است. برای احمدرضا امیری سامانی، نویسندگی راه سختی بوده که با پشتکار به آن قدم گذاشته و حالا خوشحال است که به جای رؤیابافی، پا روی زمین واقعیت گذاشته است ...
کاشان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۱:۰۷    
کاشان نیوز-محمود ساطع نویسنده و فعال فرهنگی طی یادداشتی که برای کاشان نیوز ارسال کرده، آورده است: نخستین یادآوری های سیاسی در نهاد خودآگاه ما به کدام سال ها می رسند؟ یادآوری و پرتوافکنی به آن ها چه کمکی به ما می کند؟ ما به عنوان یک سوژه/ ابژه ی یادآور یا نویسا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۹:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
روز شلوغ غرفه ایران در سی و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول با دیدار نویسنده ایرانی با دانشجویان ترکیه ادامه پیدا کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مطهری درباه کتاب خودش نوشت: سال هاست با این چالش دست به گریبان بوده ام چطور در قالب 400، 700 یا 1500 کلمه طوری بنویسم که دِین نویسنده بر گردنم نماند و حالا خیاط در کوزه افتاده و باید کتاب خودم را در قالب چند صد کلمه معرفی کنم.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یاسر احمد وند در دیدار با نویسنده پیشکسوت سمنانی، پیشکسوتان اهل قلم را سرمایه های حوزه نشر دانست و به حمایت از آنان تأکید کرد.
آیین معرفی و نقد کتاب سیمای اولیا الله با حضور نویسنده و دوستداران کتاب به میزبانی کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده کتاب د مثل دوستی در نشست رونمایی از این کتاب، بر اهمیت مطالعه والدین همپا با کودکان برای نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی در آنها تأکید کرد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۸    
فردین احمدی، دانشجوی دکتری علوم، قرآن و حدیث و نویسنده بیش از 60 عنوان کتاب در سال های متمادی پژوهشگر برتر کشور شد.
آنا / حیات   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۵:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب وزیر قلابی جدیدترین اثر محمدعلی جعفری، نویسنده کتاب شهید حججی توسط انتشارات شهید حججی روانه بازار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۵    
آخرین ساخته سینمایی رهبر قنبری با نام اینان با تیمی از هنرمندان مشهدی و پایتخت در مشهد در دوران کرونا مقابل دوربین رفته است که اکنون روی پرده سینماهای گروه هنر و تجربه است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۵۲    
کتاب شش فصل الله کرم خان حیاتداودی با تصحیح علیرضا خلیفه زاده، نویسنده و مورخ اجتماعی بوشهری به همت انتشارات آبات منتشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۰    
نشست تخصصی بررسی تاریخ سیاسی معاصر عراق با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمحمد الحیدری؛ از شاگردان شهید صدر و نویسنده دوره شش جلدی تاریخ سیاسی عراق، از سوی انتشارات راه یار در حسینیه هنر(تهران) برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۵۷    
ایسنا/خوزستان 2 نمایش نامه رقص جنگل ها و مرداب نشینان از نوشته های وله سوینکا، نویسنده شهیر نیجریه ای با ترجمه محمد حفاظی از نشر ثالث به کتاب فروشی ها آمده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدمحمد مهاجرانی معتقد است که خیلی از آثار ادبیات، رنگ، بو و نگاه کاملا سکولار و غیردینی دارند. او می گوید: به نظرم یکی از اتفاقاتی که ادبیات کودک و نوجوان جهان احتیاج دارد این است که، باید بین دنیای مادی و روزمرگی کودک با دنیای معنوی و اخلاقی او یک پیوند معنادار ایجاد شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
راضیه تجار گفت: نویسنده باید از فضا و مکان سنتی گرفته تا آداب و رسوم، آموزه های دینی، باورهای ملی و میهنی، پند و اندرزهای حکمت آمیز تا کمک گیری از شاهنامه و قرآن و نمادها و نشانه هایی که در این زمینه می شناسیم در کار خود بهره ببرد ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تیمورآقامحمدی نویسنده و منتقد در نشست بررسی و رونمایی کتاب سفر به آتش گفت: جنگ برنده ندارد. فاتح و مغلوب هر دو بازنده هستند این یکی از حرف های خوب و درخشان این اثر است و نکته مهمی که درون همین وجود دارد این است که مرزی وجود ندارد و همه مرزها (انسان ها) گویی از یکجا برخاسته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۳    
در مراسمی از کتاب خردسالترین نویسنده در شهرستان سراوان رونمایی شد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۴    
کایلی بیلبی نویسنده متن حاضر بیش از 20 سال تجربه در حوزه گزارش طیف گسترده ای از موضوعات امنیتی و نیز تجزیه و تحلیل ژئوپلیتیک روندها و رویدادهای بین المللی و ملی دارد. وی قبل از پیوستن به کارکنان حوزه امنیت داخلی GTSC، او ویراستار و همکار Jane’s، ستون نویس و نیز سردبیر نشریات امنیتی و ضدتروریسم بود ...
نشست صمیمی نوجوانان شاعر و نویسنده ی کانون کرمانشاه با صفدری، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سه شنبه 15 آذر 1401 در کافه کتاب مجتمع آفرینش کرمانشاه برگزار گردید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۸:۵۳    
نویسنده کتاب بصره و نقش آن در تحولات قرن اول هجری در جلسه نقد و بررسی این کتاب گفت: تاریخ شهر بصره بسیار مهم است چراکه جرقه اولیه علیه ابوموسی اشعری در بصره رخ می دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر رسول نظر پور، نویسنده و مدرس دانشگاه گاهی نویسنده به عنوان مشاور به جلسات هم اندیشی دعوت می شود. مثلا وقتی قرار است تصمیمی برای تاکسیرانی گرفته شود در جلسه حضور دارم و می بینیم که در جلسات هیچ اثری از رانندگان تاکسی دیده نمی شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۸    
دانیل یرگین، نویسنده و مشاور رئیس شرکت اس اندپی گلوبال (S&P Global)، در توییتی نوشت: روز تاریخی برای نفت جهان با ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا و بالارفتن قیمت آن. پایان بازار جهانی نفت در سه دهه اخیر و آغازی بر تقسیم بازار جهانی نفت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد : محمود زند مقدم، نویسنده و محقق برجسته، در 84 سالگی درگذشت. او که سال های زیادی از عمر خود را در سفر به بلوچستان گذرانده بود مجموعه ای هفت جلدی به نام حکایت بلوچ از خود به یادگار گذاشت که شناختنامه و مرجع معتبری برای پی بردن به آداب و رسوم و زندگی مردمان این سرزمین تاریخی است ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کتاب درآمدی بر روش فهم انسجامی قرآن؛ بازخوانش نسبت کتاب و سنت به قلم حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس حسینی قائم مقامی توسط انتشارات میراث اهل قلم منتشر شد. این کتاب مبتنی بر سیزده درس گفتار و یک ضمیمه است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نویسنده کتاب زلال از آغاز به کار تشکل بانوان نویسنده انقلابی در حوزه ادبیات دفاع مقدس خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
موراکامی نویسنده محبوب کتابخوان های ایرانی است. این موضوع را می توان از حجم ترجمه آثارش توسط نشرهای مختلف در ایران هم متوجه شد، شیوه روایی او در قصه گویی، فضاهای شرقی و البته نثر شیرین او درباره اتفاقات معمول اما مهم یک زندگی از جمله دلایل این اقبال است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۱    
اقتصاد ایران: نویسنده کتاب خانه ای برای همه با اشاره به اهمیت فعالیت های راوی این کتاب گفت: نگاه راوی به مباحث تربیتی و سبک زندگی ایرانی برای مخاطب این اثر جالب است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
کتاب سین، لام، الف، میم، سلام نوشته مرتضی عرب حجی نویسنده و محقق شاهرودی مبتنی بر داستان های خدمت رسانی خادم یاران رضوی منتشر شد.
مجمع نویسندگان قطر، همزمان با برگزاری رقابت های جام جهانی فوتبال 2022 در این کشور از لغت نامه ویژه این رویداد رونمایی کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۸    
مراسم رونمایی از کتاب گاراژسل به نویسنده گی سیامک حسن زاده تالیف شده انتشارات بلَم برگزار می شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جلال سمیعی، روزنامه نگار که سابقه ی سردبیری و نویسندگی برخی برنامه های رادیو و تلویزیون را در کارنامه ی کاری خود دارد در توییتر نوشت: 1. سال های 1383 تا 86 که در رادیو جوان صداوسیما سردبیر و نویسنده ی برنامه های اجتماعی و طنزآمیز بودم ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۷    
بنگاه نشر و ترجمه کتاب پارسه کتاب تقی ارانی دانشمندی در برلین نوشته یونس جلالی با ترجمه امیر میرحاج را به چاپ رساند. نویسنده کتاب سفر تقی ارانی از تهران به برلین را دنبال می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۸    
اردبیل - نویسنده اردبیلی گفت: سخنان مقام معظم رهبری در سفر سال 1379 به اردبیل بسترساز تولیدات فرهنگی و هنری و چراغ راه فرهنگ و هنر اردبیل در تولید آثار فاخر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۶   + ۳۴ سایت دیگر  
محمود زند مقدم - نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت- در 84 سالگی از دنیا رفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده مطرح آمریکایی می گوید که واشنگتن از سال 2014 اوکراین را به کشوری علیه روسیه بدل کرده و این کارِ هدفمند، دلیل اصلی جنگ جاری در اوکراین است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۰    
یک نویسنده و کارگردان، به تشریح تازه ترین فعالیت های خود پرداخت.