دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۲۲:۴۷May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حداقل حقوق»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
برخی مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی در فارسِ من، خواهان اصلاح فاصله بین حداقل و حداکثر حقوق از 7 برابر به 3 برابر شده اند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۳    
بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، نرخ فعالیت کاریابی ها در به کارگیری (اشتغال) یک ساله و بیشتر کارجو در واحد پذیرنده نیروی کار، حداکثر معادل یک ماه حقوق پرداختی یا اعلامی از سوی کارفرما تعیین می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
درحالی که کارگران معتقدند دستمزد 1402 کفاف زندگی را نمی دهد, زمزمه هایی مبنی بر اجرای مزد منطقه ای از سوی برخی کارفرمایان و دولتی ها مطرح شده است که کارگران معتقدند مزد منطقه ای باید از حداقل حقوق بالاتر باشد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گویی از زمین و آسمان برای کارگران می بارد؛ اگر کاری داشته باشند به حداقل حقوق دلخوش هستند و شاید با آن کمی فشار و تورم بالای 40 درصد را تحمل کنند، اما دولت در برنامه هفتم توسعه که به تازگی رونمایی کرده است خواب های تازه ای برای نیرو های کار جدید دیده است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۰   + ۳۵ سایت دیگر  
ماده 15 و 16 برنامه توسعه هفتم موجی از اعتراضات را از سوی جامعه کارگری به وجود آورده و کارشناسان معتقدند که اختصاص نصف حداقل حقوق به نیروهای تازه کار و استخدام افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با حقوق کمتر از حداقل، تضعیف حقوق کارگر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
حق بیمه سهم دولت، کارفرما و بیمه شده تامین اجتماعی برای مابه التفاوت دستمزد های مازاد بر 2 تا 5 برابر حداقل دستمزد قانون کار به ترتیب 15، 20 و 85 و برای ما به التفاوت دستمزد های مازاد بر 5 برابر حداقل دستمزد قانون کار به ترتیب 0، 19 و 11 خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راهکارهای مؤثر در ترویج فرزندآوری گفت: برقراری حداقل حقوق ماهانه با بیمه به مادران خانه دار با هر تولد و به ازای هر تولد، پنج سال حق پرداخت حقوق، می تواند یک راهکار مؤثر در ترویج فرزندآوری باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۳    
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:بازپرداخت این وام به صورت پلکانی است واقساط این وام نیز به شکلی است که نباید بیشتر از 40 درصد از حداقل حقوق قانون کار باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اظهارات یک مقام مسوول در طرح نهضت ملی مسکن نشان دهنده گره درآمد خانوارها و قسط مسکن دولتی است. به گزارش ایسنا ، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حالی از افزایش سقف وام مسکن ملی در شهرهای کوچک به 550 میلیون تومان مطابق با مصوبه جدید شورای پول واعتبار در این زمینه خبر داده است که در عین حال تصریح ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
در حالی که سقف افزایش اجاره بها در تهران 25 درصد و در سایر شهرها بیست درصد تعیین شده است گزارش های میدانی حکایت از افزایش عجیب و غریب اجاره بها در تهران دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، تحقیقات جدید نشان می دهد، درحالی که هزینه های زندگی در انگلیس همچنان رو به افزایش است، بیش از نیمی از کارگران پیمانکاران مستقل (gig economy)، کمتر از حداقل دستمزد ملی را دریافت می کنند. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۶۱ سایت دیگر  
اقساط سنگین وام مسکن برای بازپرداخت این وام برخلاف قانون اعلام شده از سوی وزارت راه است. متقاضیان باید ماه اول 9 و نیم میلیون قسط دهند و این در حالی است که حداقل حقوق قانون کار 8 میلیون تومان تعیین شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۷۳ سایت دیگر  
بازپرداخت این وام به صورت پلکانی است و اقساط این وام نیز به شکلی است که نباید بیشتر از 40 درصد از حداقل حقوق قانون کار باشد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 را با 27 درصد افزایش نسبت به سال 1401، به غیر از سایر مزایای مستمر 53،082،840 ریال تعیین کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر این که وزارت کشور باید گزارش مستندی از نحوه پرداخت حقوق ها در شهرداری تهران ارائه کند، گفت: نباید خالص دریافتی کارکنان و مدیران نهادهای دولتی و عمومی بیش از هفت برابر حداقل حقوق باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۳۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر این که وزارت کشور باید گزارش مستندی از نحوه پرداخت حقوق ها در شهرداری تهران ارائه کند، گفت: به هیچ وجه نباید خالص دریافتی کارکنان و مدیران نهادهای دولتی و عمومی که تمام یا بخشی از اعتبارات آنها از بودجه عمومی کشور تامین می شود ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که چند روز پیش اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه گفته بود حداقل حقوق کارمندان دولت با 45 درصد افزایش به 15 هزار لیر خواهد رسید، امروز و در فاصله 3 روز مانده به انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری اعلام کرد که این رقم را دو ماه دیگر به 22 هزار لیر در ماه افزایش می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۰:۵۶    
ودات بیلگین، وزیر کار ترکیه گفته است که ترکیه در ماه ژوئیه مجددا افزایش حقوق ها را شاهد خواهد بود. او گفته است که این افزایش بالاترین سطح از افزایش حقوق خواهد بود که حداقل حقوق در آن دست کم 500دلار در ماه خواهد بود. در این صورت کف حقوق نزدیک به 10هزار لیر خواهد شد. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
در آخرین تلاش ها رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که حقوق کارگران دولتی 45 درصد افزایش یافته و حداقل حقوق این قشر به 15 هزار لیر(768 دلار) افزایش پیدا کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اخبار اخبار افزایش حقوق کارگران 1402 حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 توسط شورای عالی کار روزانه مبلغ 1,769,428 ریال اعلام شد. با احتساب بن کارگری به مبلغ 11,000,000 ریال و حق مسکن به مبلغ 9,000,000 ریال ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۰   + ۲۱ سایت دیگر  
حداقل حقوق سالانه برای کارگر با این هدف انجام می شود که کمتر از این میزان امکانپذیر نباشد اما کارفرمایان می توانند با احتساب شرایط ، وضعیت کارگر و کارایی فرد بیش از حداقل تعیین شده حقوق به کارگران پرداخت کنند و مانعی از این نظر وجود ندارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۵۷ سایت دیگر  
حداقل حقوق سالانه برای کارگر با این هدف انجام می شود که کمتر از این میزان امکانپذیر نباشد اما کارفرمایان می توانند با احتساب شرایط ، وضعیت کارگر و کارایی فرد بیش از حداقل تعیین شده حقوق به کارگران پرداخت کنند و مانعی از این نظر وجود ندارد.
زنگ خطر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۳:۰۲    
پایگاه خبری زنگ خطر/ فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: همواره تاکیدمان بر کارفرمایان شهرستان این است که همیشه طرفدار کارگران باشید، اگر کارگر نباشد قطعا تولید نیست و افتخاراتی کسب نخواهیم کرد لذا در حوزه های مختلف از جمله تامین معیشت آنها و رفع موانع موجود قدم برداریم.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
پس از افشای اهدای 75 خودروی شاسی بلند (فیدلیتی پرایم و دیگنیتی) به مجلس، حالا فریدون عباسی دوانی، نماینده مجلس، در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده است که چرا باید این گدابازی ها را درآوریم و به ماشین شاسی بلند گیر بدهیم؟ .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به تحلیل نظارتی بر اجرایی سازی اجزاء 1 و 4 بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 1402 کل کشور در خصوص حداقل حکم کارگزینی و قرارداد ماهانه و حداقل حقوق و مزایای مستمر کارکنان دولت، پرداخت.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت اله اکبرآبادی؛ سیدصولت مرتضوی وزیر کار در پاسخ به این پرسش خبرنگار صدا و سیما که آیا با حداقل حقوق کارگری می توان زندگی کرد؟ گفته است با قناعت این مساله امکان پذیر است. ...
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۷:۰۸    
بخشنامه دستمزد 1402 از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ساماندهی نظام پرداخت دستگاه های مشمول مقررات خاص، 22 فروردین ماه در نخستین جلسه شورای حقوق و دستمزد سازمان اداری و استخدامی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۹    
مصطفی شریف، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در واکنش به این سخنان وزیر کار و تشویق کارگران به قناعت می گوید: بنده با این سخنان وزیر کار به یاد شعب ابی طالب می افتم؛ هر چند یک زمانی اقتضا می کرد که در زمان جنگ آن گونه عمل شود و مردم در آن زمان قناعت را پیش گیرند ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
عباس عبدی در عصرایران نوشت: آن موقع نوعی از تحقق عدالت در ذهن بود. حداکثر و حداقل حقوق افراد، شاید هفت برابر بود نه مثل الان تا 60 برابر. همه از حدی از حداقل های زندگی برخوردار بودند. شکاف دولت ملت مطرح نبود. برابری نسبی و قابل انتظاری وجود داشت. در حالی که الان اصلا چنان وضعی وجود ندارد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۰۴   + ۳۷ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد : در شرایطی که سبد معیشت یک خانوار چهار نفره، دو ماه از سال 1402 نگذشته به بیش از 15 میلیون تومان رسیده، این سوال مطرح می شود که چگونه می شود با حداقل حقوق کمتر از 8 میلیون تومانی با اجاره خانه های کمرشکن و هزینه های بالای زندگی مخصوصا در کلانشهرها به چیزی باید قانع بود؟
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حداقل حقوق یک کارگر با دو فرزند حدود هشت میلیون و پانصد هزار تومان است. یارانه و حداقل حقوق 75 درصد از سبد معیشتی را پوشش می دهد. امسال و سال گذشته بالاترین نرخ پوشش سبد معیشتی را داشتیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نگاهی به حداقل حقوق در کشورهای مختلف دنیا نشان می دهد لوکزامبورگ بهشت کارگران است. استرالیا، بریتانیا و آمریکا جزو دیگر کشورهایی هستند که حداقل حقوق کارگران در آن ها بالاست.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الله فرزانی، اقتصاددان در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح، فائزه صدر: افزایش حقوق و دستمزد یکی از خواسته های جامعه کارگری است. کارگران خواهان افزایش حقوق خود با توجه به نرخ تورم و وضعیت معیشتی هستند ...
سلام نو / نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۷:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمدهای مالیاتی در سال جدید پیش بینی می شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه اطلاعات نوشت: 9 برابر رشد حداقل حقوق کارگری در برابر 14 برابر رشد بخش سودا زده مسکن که حضرات احتمالاً به خاطر تعارض منافع تقریباً هیچ سامانی برایش تدبیر نمی کنند، نشان دهنده اشکالی اساسی درجهت گیری ها و تصمیم سازی های نظام تصمیم گیری کشور است. ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۲۸    
حداقل حقوق برای سال 1402 حدود 7 و نیم میلیون تومان تعیین شده است. با این حال در موقعیت های مختلف شغلی بسته به تخصص و سابقه کار فرد حقوق های بعضا بالاتری پرداخت می شود که ممکن است چندین برابر حقوق پایه باشد. ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۱:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال گذشته با هدف بهبود وضعیت معیشتی بیش از 85 درصد به حداقل حقوق کارگران اضافه و تلاش شده که شکاف موجود در این خصوص کم شود.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
هنوز 2 ماه از سال 1402 نگذشته، افزایش تورم و کاهش قدرت خرید کارگران موضوع احتمال افزایش مجدد حداق حقوق و دستمزد را مطرح کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۰:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
هنوز 2 ماه از سال 1402 نگذشته، افزایش تورم و کاهش قدرت خرید کارگران موضوع احتمال افزایش مجدد حداق حقوق و دستمزد را مطرح کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه هیچ کارفرمایی حق پرداخت کمتر از حداقل حقوق ندارد، گفت: امنیت شغلی کارگران باید توازن داشته باشد وهم کارگر و هم کارفرما حق و حقوقشان رعایت شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه اعلام کرد که برای جبران مابه التفاوت نرخ تورم و دستمزد، حقوق کارکنان دولت و مستمری 6 میلیون بازنشسته را برابر با نرخ تورم افزایش داده و حداقل حقوق را به بیش از 10 هزار لیر(حدود 500 دلار) می رساند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۰:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ا ◀️ رئیس کنفدراسیون اتحادیه های کارگری ترکیه اعلام کرد که دولت این کشور برای دومین بار در سال جاری میلادی، حداقل حقوق را به میزان 30 درصد افزایش می دهد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۲    
فرارو- حداقل حقوق 1402 بر اساس قانون وزارت کار، هفت میلیون و 380 هزار و 300 تومان است. این رقم برای یک نفر تازه کار، بدون سابقه، بدون فرزند، برای یک ماه 30 روزه محاسبه شده و اگر فرد حداقل سابقه یک سال بیمه پردازی در کارگاه شما را داشته باشد، مشمول چیزی به اسم پایه سنوات خواهد شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس کانون انجمن های صنفی و کارگری استان کرمانشاه از مشکلات متعددی که پیش روی کارگران خصوصا در استان کرمانشاه وجود دارد یاد کرد که باعث شده برخی از آنان برای حداقل حقوق و مزایا به استان ها و شهرهای دیگر مهاجرت کنند.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۱۰۰ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی با اشاره به بسته های حمایتی این وزارتخانه برای جامعه هدف بازنشستگان و بیمه شدگان گفت: بالغ بر 14.5 میلیون بیمه شده اصلی داریم و شمار مجموع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به حدود شش میلیون نفر می رسد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
شواهد حاکی از پیگیری جدی افزایش حقوق سربازان از سوی مسوولان ستادکل نیروهای مسلح است که با همکاری نمایندگان مجلس حداقل حقوق چهار میلیون و سیصد هزار تومان شود.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۹:۴۱    
برخی از اقتصاددانان معتقدند که نگه داشتن نرخ تورم زیر 30 درصد در سال جاری بسیار دشوار بوده و اگر هم اتفاق بیفتد، کاملاً موقتی است. این در حالی است که حداقل حقوق کارگران با افزایش 27 درصدی به حدود 5 میلیون و 300 هزار تومان رسیده است. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
هنوز امضای حداقل حقوق خشک نشده بود که صدای مخالفت با آن نه فقط از سوی کارگران و تشکل های آنها (که البته اعتراض این نهادها جای تعجب دارد چرا که خود از امضا کنندگان مصوبه افزایش 27 درصدی دستمزدها بودند) بلکه از سوی بسیاری از کارشناسان و حتی گروهی از کارفرمایان نیز برخاست. قضیه هم ساده بود و هست.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۲:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
عطنا - یکصد و هفدهمین نشست علمی-تخصصی با عنوان مرز تعادل میان نرخ حقوق و دستمزد و تورم اقتصادی کشور امروز به همت دفتر آموزش مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور محمّد جعفری ...