سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۳:۵۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانش بنیان»

ربیع   ۲۳ دقیقه پیش    
نجمه کریمیان نمایشگاه فن نما که از دهم تا دوازدهم مهرماه در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزارمی شود میزبان مراکز دانشگاهی و علمی،بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان است تا در این رویداد بتوانند با سوژه یابی برای سرمایه گذاری، مذاکرات و انعقاد قرارداد با صاحبان صنایع، بازرگانان ...
ایمنا   ۲۵ دقیقه پیش    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: هر شرکتی نیازمند معرفی محصولات خود به ارگان های مختلف است و به تبع آن شرکت ما نیز با این نیاز مواجه است که در این راستا بهترین بستر برای معرفی نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف و برقراری ارتباط با شرکت ها است.
روزنامه سراج   ۳۹ دقیقه پیش    
دکتر عباس کتابی گفت: سرمایه گذاری دانش بنیان نقش مهمی در تحقق تولید دانش بنیان داشته است و در جمع سرمایه گذاران شرکت اسنوا ونچرز به قابلیت ها و ظرفیت های کاشان در ابعاد مختلف علمی، صنعتی و کارآفرینی اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۵۳ دقیقه پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
فرمانده نیروی زمینی ارتش، گفت: این نیرو در این رزمایش، پهپادهای خود را در 7 استان مرزی کشور ارزیابی و آزمایش می کند. رزمایش پهپادی ارتش در حوزه شناسایی و انهدام اهداف مشخص شده و با توانایی متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان انجام می شود.
صدای بورس   ۳ ساعت پیش    
شرکت های کوچکی که در جهان توانسته اند به درآمدهای چندده میلیاردی برسند. شرکت های دانش بنیان یا همان شرکت های متمرکز بر دانش به آن دسته از شرکت هایی گفته می شود که...
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، از برگزاری 65 برنامه، بازدید، کارگاه آموزشی، نشست و مسابقه در موضوعات مختلف فناورانه در ماه مهر خبر داد.
یکی از شرکت های دانش بنیان استان فارس که توسط جوان دهه هفتادی بنیانگذاری شده؛ با نیازسنجی جامعه در زمینه گردشگری موفق به ایجاد پلتفرمی امن برای رزرو هتل و اقامتگاه های سنتی و محلی در سراسر ایران شد و هدفش از این کار ایجاد فرصتی برای مسافران در سراسر کشور بود تا بتوانند از نزدیک زندگی را در فرهنگ ...
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
نمایشگاه ملی فناوری با حضور 100 شرکت دانش بنیان و 10 صنعت بزرگ، همراه با سرمایه گذاران و تسهیلگران و رویداد های مختلف برپا شد.
پاکدل گفت: در حال حاضر 57 گواهینامه افتا توسط شرکت های دانش بنیان و فناور ICT در استان یزد دریافت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
شرکت دانش بنیان به همت جوانان زنجانی در حوزه سیستم هوش مصنوعی در بازهای مالی و اقتصادی گام های بلندی برداشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
مراسم اختتامیه پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص) با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در باغ موزه چهلستون اصفهان برگزار شد.
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق شدند به دانش فنی برخی از محرک های کاتالیست مورد استفاده در پتروشیمی ها و پالایشگاه ها دست پیدا کنند.
موج   ۵ ساعت پیش    
اولین خودرو مجهز به سیستم یخ زدایی هواپیما با تلاش متخصصان داخلی و در شرکت دانش بنیان لجور اراک طراحی و ساخته شد.
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری گفت : جایزه مصطفی و رویداد های جانبی آن کارکرد های مختلفی را دارد. کارکرد آن در سطح بین المللی این است که نقش دانشمندان جهان اسلام را برجسته می کند و به کل دنیا نشان می دهد که پیشتازی دانشمندان مسلمان امروزه نقش ویژه ای در توسعه و پیشبرد علوم و ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
آقای جواد مشایخی، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه 10 مهر و پروفسور احمد حسن و پروفسور احمد فوزی اسماعیل نیز در ارتباط تصویری با این برنامه درباره جایزه مصطفی (ص) و نقش فناوران ایرانی در توسعه علم و فناوری ...
آیین اختتامیه پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص) با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در باغ موزه چهلستون اصفهان برگزار شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: امروز دستورالعمل تسهیل صندوق های بورسی برای ساخت مسکن را در کمیسیون اقتصادی دولت مصوب کردیم. به گزارش صبح ساحل، سید احسان خاندوزی در صفحه توئیتر خود نوشت: دو خبر خوب در تامین مالی، دیروز برای اولین پروژه دانش بنیان دو هزار میلیارد تومان از طریق بورس تأمین مالی شد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در شب میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از حمایت سه میلیارد تومانی بنیاد ملی علم ایران از پژوهش هایی بدیع به عنوان یک عیدانه به پژوهشگران و دانشگاهی و دانش بنیان ها خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: وقت آن است که به جایزه مصطفی(ص) به عنوان یک بستر برای کار گروهی و استفاده همه کشورهای اسلامی و با هدف شبکه سازی برای گسترش و کاربردی بودن علم نگاه کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۳    
نخستین نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن نما با حضور فعالان عرصه صنعت، شرکت های دانش بنیان و فناور، سرمایه گذاران و کنشگران حوزه اقتصاد و دستگاه های اجرایی عصر امروز دوشنبه دهم مهرماه به میزبانی شهر اصفهان آغاز به کار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه پتروفن زون برای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: با بررسی نیازهای فناورانه به دنبال حل مسایل و ایجاد رسوب دانشی و ارتقای سطح فناوری در شرکت های پتروشیمی با همکاری شرکت های دانش بنیان هستیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت:اکنون ایران در بین 30 کشور برتر دنیا از دیدگاه تولید علم شناخته شده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری،خط کاملا بومی و تمام خودکار تولید لوله خلأ خون گیری را افتتاح و بازدید کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید انواع مکمل های غذایی و دارویی و مکمل های دام و طیور برپایه جلبک اسپرولینا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: 717 واحد دانش بنیان در داخل شهرک های صنعتی کشور فعالیت می کنند و از مجموع یک هزار و 800 قرارداد بسته شده با شهرک های صنعتی ایران در نیمه اول امسال نیز 50 قرارداد مربوط به دانش بنیان ها است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۲    
پس از تأکید رئیس جمعیت هلال احمر مبنی بر بهره مندی مضاعف از ظرفیت های علمی، فناوری و دانش بنیان موجود در کشور درجهت تسریع در انجام خدمت رسانی در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی، دکتر پیمان پیشگاهی، مدیرکل توانبخشی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.
عروج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که در چند سال گذشته بویژه دوسال گذشته روزهای تلخی بر دانشگاه گذشت و انتظارهای زیادی از جمله دانشگاه اسلامی، توسعه علمی و پژوهشی و دانش بنیان کردن به خاموشی رفت و دانشگاهی که می توانست مبدا تحولات کشور و جنوب باشد، روزی نیست که آبستن یک حادثه تلخ نباشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از حمایت این سازمان از 30 شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان بوشهرگفت : با استفاده ازظرفیت شرکت های دانش بنیان می توان نیازهای فناورانه واحد های کشتی سازی را برطرف نمود .
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: نمایشگاه فن نما سه هدف مهم روایت کارآمدی زنجیره نوآوری و فناوری، ایجاد ارتباط فعال اقتصادی در زیست بوم فناوری و جلب مشترکت مردم و افزایش شوق در بین آن ها را دنبال می کند. ...
سومین جلسه دبیران کارگروه های ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم با حضور مسعود حسنلو، دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم، بهروز آهنگربیک معاون و مسئول کارگروههای ستاد، برخی از فعالان زیست بوم اقتصاد خلاق و دبیران کارگروه های ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم در محل معاونت علمی ...
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سالم خبر: فناوران و محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت داروی درمان سرطان خون شدند؛ این دارو از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند و عمر بیماران را 5 سال افزایش می دهد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رشد اقتصادی کشور را در گرو اعتماد به توان داخلی دانست و گفت: افزایش شاخص های اقتصادی با رویکرد دیپلماسی اقتصادی عزت مندانه، اقتصاد دانش بنیان و اجرای سیاست مناسب اقتصادی در دستورکار دولت سیزدهم قرار دارد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی در دیدار با محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، برای توسعه تعاملات و گسترش همکاری ها با این دانشگاه در راستای تحقق کشاورزی علمی و دانش بنیان در کشور، اعلام آمادگی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان از استفاده از ظرفیت پهپادهای تخصصی ساخته شده یکی از شرکت های دانش بنیان مازندران برای کنترل، بازرسی و پایش خطوط برق فشار قوی این شرکت خبر داد.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۴۰   + ۴۱ سایت دیگر  
همزمان با شصتمین سالروز تاسیس شرکت فنرسازی زر، مراسم رونمایی از پروژه های شرکت دانش بنیان فنرسازی زر با حضور عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع مجلس، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و تعدادی از مدیران عامل شرکت های گروه سایپا برگزار شد.
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۱۶    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: نمایشگاه فن نما در بعد ملی برگزار شده و فعالیت خود را از امروز تا دوازدهم مهرماه با حضور 76 شرکت دانش بنیان و هفت صنعت بزرگ آغاز کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به دانش فنی ساخت بزرگترین مشعل های یک تکه دست یافتند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: شرکت های دانش بنیان به دنبال رفع نیازهای فناورانه احصا شده در حوزه کشاورزی باشند و محصولات بازارپسند و با قیمت تمام شده پایین تولید کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
نخستین نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری فن نما با حضور فعالان عرصه صنعت، شرکت های دانش بنیان و فناور، سرمایه گذاران و کنشگران حوزه اقتصاد و دستگاه های اجرایی عصر امروز به میزبانی شهر اصفهان آغاز به کار کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در همایش صنعت دانش بنیان گفت: خوشبختانه ریل گذاری در صنعت خودروسازی کشور در مسیر درستی در حال پیشرفت و حرکت است. ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
طراحی، ساخت و تست کمپرسورهای گاز از نوع پیچشی بدون روغن ( Oil free ) بر اساس استاندارهای بین المللی برای اولین بار در صنعت نفت و گاز ایران توسط شرکت دانش بنیان هتکو انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز احیای پنج چاه بسته و کم بازده را طی چهار قرارداد به شرکت های دانش بنیان داخلی واگذار کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه 30 شرکت دانش بنیان مورد حمایت اوقاف و امور خیریه قرار دارند، گفت: در 500 بقعه کشور طرح شمیم خدمت برگزار می شود که در قالب این طرح در کنار بقاع کارگاه های اشتغال زایی راه اندازی شده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه طی 21 ماه گذشته سایپا در مسیر دانش بنیان شدن گام برداشته است، گفت: امیدواریم با همراهی شرکت مپنا، چانگان و یکی از شرکت های معدنی که در حوزه لیتیوم فعالیت دارد، تولید باطری و خودروهای برقی را به سرانجام برسانیم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل مشعل پویا گفت : استان های اصفهان و تهران در عرصه دانش بنیان پیشتاز هستند که در این زمینه اکثر شرکت ها در پروژه های مختلف با یکدیگر همکاری دارند
دولت   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید انواع مکمل های غذایی و دارویی و مکمل های دام و طیور برپایه جلبک اسپرولینا شدند.