شنبه ۰۲ بهمنساعت ۲۰:۳۷Jan 2022 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - رئیس اداره محیط زیست دماوند گفت: باد آلودگی را از شهر تهران به این شهرستان منتقل می کند که این اتفاق از عوارض نزدیک بودن به پایتخت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
شاخص کیفیت هوا در شش شهر خوزستان ، در این ساعت نشان دهنده آلودگی است .
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به مشکلات عدیده شهر اصفهان از جمله کمبود آب و مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا که همگان از آن مطلع هستند، شهر اصفهان دیگر ظرفیت صنعتی شدن را ندارد و امکان اضافه بار جدید در حوزه صنعت قابل قبول نیست.
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
توصیه می شود در این شرایط از رفت وآمدهای غیر ضروری در سطح شهر به ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری پرهیز شود.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
انجمن علمی دانشجویی علوم و مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری کارگاه آموزشی (مقدماتی) شبیه سازی انتقال آلودگی در مجاری باز با استفاده از نرم افزار OTIS را برگزار می کند.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو های شهر تهران: معاینه فنی کارآمدترین و ارزان ترین ابزاری ست که می توان با استفاده از آن، انتشار آلایندگی از منبع را کنترل کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از سکون جوی و تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان تا پایان این هفته خبر داد.
خودرو بانک   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
هوای پاک، یکی از مولفه های محیط زیست سالم و شایسته شهروندان است و جز آن، آرامش صوتی نیز سامان دهنده زیست باکیفیت و پایدار یکایک اعضای جامعه به شمار می رود ...
ایمنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اداره هواشناسی استان خوزستان گفت: پدیده غالب در این ایام مه آلودگی و مه رقیق به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی استان خواهد بود.
برترین ها / ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: با گذشت سه روز از 29 دی ماه روز هوای پاک، بار دیگر هوای شهرهای مختلف استان با افزایش غلظت آلودگی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و ناسالم قرار گرفت. ...
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از سکون جوی و تشدید آلودگی هوای این کلانشهر تا پایان هفته جاری خبر داد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از تداوم مه آلودگی استان تا اواسط هفته خبر داد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۱:۴۴   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت بر روی عدد 120 یعنی وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد. بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت بر روی عدد 120 یعنی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد ...
دانا   ۶ ساعت پیش    
کاهش آلودگی هوا، ترافیک، زمان و هزینه های سفرهای درون شهری از جمله دلایلی است که برای ضرورت توسعه خودروهای اشتراکی مطرح است.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دماوند از دستگیری 14 شکارچی غیرمجاز پرندگان و پستانداران در این شهرستان خبر داد و گفت: آلودگی هوای دماوند تحت تاثیر شهر تهران است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای سه کلانشهر تا سه شنبه (5 بهمن ماه) هشدار داد.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی پنج روز آینده در مناطق صنعتی و پرتردد شهری استان به تدریج افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
بهمن 1400 در دومین روز خود به آلودگی هوای اراک خوش آمد گفت.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مشاور محیط زیست و آلودگی هوای شهردار تهران با بیان اینکه نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو فرسوده هستند، گفت: دولت باید یارانه حمل ونقل عمومی را بپردازد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز در خصوص نتایج بررسی کارشناسی کف و لکه های سفید رودخانه کارون توضیحی ارائه داد.
رویداد ایران   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش دهیل، بر اساس این گزارش، بیش از 70 درصد از 576 مرکز شهری بزرگ در سراسر جهان که بیش از 1.4 میلیارد نفر را شامل می شود، در معرض خطرات شدید محیطی مانند آلودگی آب یا گرمای شدید قرار دارند ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار آلودگی نانوپلاستیک در مناطق قطبی شمال و جنوب زمین شناسایی شده است که نشان می دهد این ذرات بسیار ریز، اکنون در سراسر جهان فراگیر شده اند.
فرارو   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
امواج عجیب ناشی از فوران آتشفشانی در نزدیکی تونگا بر موقعیت یک نفتکش که در حال بارگیری نفت از پالایشگاه پرو بود اثر گذاشت و باعث حرکت آن، نشت نفت و غرق دو تن از کارکنان کشتی شد. ...
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: معادن، کارخانه سیمان و شرکت بهره برداری نفت نرگسی از آلوده کنندگان شاخص هوای دشتستان هستند که باید برای کاهش آلودگی آن ها برنامه ریزی شود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
قصرشیرین - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین گفت: هوای این شهرستان مرزی به دلیل آلودگی ناشی از گرد و غبار برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.
دیار آفتاب   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کریمی گفت: با توجه به گذشت نزدیک به 15 سال از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، نیاز است تا بازنگری اساسی در این طرح به عمل بیاید و مورد تصویب هیئت وزیران قرار بگیرد تا تکالیف جدیدی برای دستگاه ها تعیین شود.
گروه استان ها- هوای کاشان در سیطره یگان حمل و نقل عمومی فرسوده قرار گرفته به نحوی که تردد خودروهای تک سرنشین از عوامل اصلی آلودگی هوا است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
اصفهان-ایرنا- کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در هفته گذشته امیدوارکننده بود، به طوری که پس از مدت ها به چشم دیدنِ وضعیت قرمز و روزهای آلوده، در وضعیت سالمی قرار گرفت. بر اساس میانگین شاخص کیفی هوا (AQI)، این استان در هفته گذشته 2 روز هوای پاک و پنج روز هوای سالم(قابل قبول) را پشت سر نهاد. ...
فرارو   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرارو - پس از سال ها دود ناشی از دودکش های ناخوشایند، پکن پایتخت چین در نهایت هوای پاک تری را پیش از میزبانی بازی المپیک زمستانی 2022 میلادی تجربه می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
ویدئویی از رژیم غذایی مناسب در زمان آلودگی هوا قابل مشاهده است.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش    
خواب آلودگی مشکلی است که بسیاری از افراد صبح ها و یا در طول روز با آن درگیر هستند. خواب آلودگی و احساس رخوت صبحگاهی به کمک تغییرات کوچکی در رژیم غذایی و یا کاستن و افزودن برخی مواد غذایی به رژیم غذایی روزانه قابل بهبود است ...
مدیر مرکز خدمات تخصصی محیط زیست و آلودگی های محیطی جهاددانشگاهی یزد با اشاره مرگ زودرس سالانه بیش از هفت میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا، کنترل این بحران را نیازمند مدیریت همگانی و جدی این وضعیت خواند.
فرارو   ۱۰ ساعت پیش    
فرارو- بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود. فردا 3 بهمن ماه 1400 آسمان تهران آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد خواهد بود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا، وضعیت هوای تهران امروز در شرایط قابل قبول قرار دارد.
آفتاب نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش دما درنیمه شمالی کشورو آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرتردد خبر داد.
میزان   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کبری رفیعی درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور به میزان گفت: از امروز تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایدار خواهد بود که پیامد این شرایط افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهر های پرجمعیت و صنعتی خواهد بود. روز دوشنبه در مناطقی از آذربایجان غربی بارش ها اتفاق می افتد ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
دکتر ایمان چیت ساز، نایب رئیس انجمن علمی موتور در آستانه برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت اظهار داشت: هر سال بسیاری از کلان شهرهای کشور درگیر معضل آلودگی هوا هستند که بخش عمدنایب رئیس انجمن علمی موتوره ای از این آلودگی طبق بررسی های به عمل آمده از خودروهای ثابت و متحرک ...
ایران خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۰    
به گزارش سازمان هواشناسی طی روزهای آتی سرما در اکثر مناطق کشور ادامه خواهد داشت و با توجه به سکون نسبی هوا ، شاهد آلودگی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیز خواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش دما درنیمه شمالی کشورو آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرتردد خبر داد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۲۰    
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا بر روی عدد 82 قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۴    
به گزارش سازمان هواشناسی طی روزهای آتی سرما در اکثر مناطق کشور ادامه خواهد داشت و با توجه به سکون نسبی هوا ، شاهد آلودگی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نیز خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۳    
شاخص آلودگی هوای مشهد در لحظه تنظیم خبر به عدد 20 رسید تا عددی بی سابقه در میزان آلاینده ها در مشهد ثبت شود.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۲    
کرمان نو- رییس اداره محیط زیست شهرستان جیرفت در رابطه با وجود گردوغبار و میزان آلودگی هوا در گفتگو با خبرنگار کرمان نو اظهار داشت: باتوجه به میزان آلایندگی هوای شهرستانهای مجاور شاخص آلودگی هوا بالا و در حد خطرناک است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
در پی خروج سامانه بارشی از کشور تا روز سه شنبه جوی پایدار در بیشتر نقاط کشور حاکم خواهد بود که منجر به افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد 82 قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع روز ملی هوای پاک، در ارتباط تلفنی با دکتر علی اکبر شمسی پور (دانشیار هواشناسی دانشگاه تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. علی اکبر شمسی پور در مصاحبه تلفنی با برنامه روزنه گفت: مناسبتِ روز ملی پاک در تقویمِ ایران رویکردی نمادین و شعاری دارد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: دمای هوا در زنجان و کردستان به 24 درجه زیر صفر رسید
تابا خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۳   + ۵۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: ما بسیار نگران هستیم چون اُمیکرون قدرت انتشار بسیار زیادی دارد. وقتی آلودگی و سویه ای در یک کشور ایجاد می شود، به کشورهای دیگر نیز سرایت می کند و در کشور ما نیز به دلیل ورود و خروج مسافرین، اُمیکرون وارد کشور شده است. ...