شنبه ۰۵ آذرساعت ۲۲:۰۷Nov 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی»

خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون 20 هزار پرونده شکایت از آموزش و پرورش ، تغذیه دانش آموزان در آلودگی هوا ، فناوری اطلاعات: عملکرد کلیدهای DELETE و BACK SPACE ، حافظه خود را محک بزنیم؛ ابروهای مونالیزا چه رنگی است؟ را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
رکنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: خودرویی آرام و بی سروصدا را در این فیلم مشاهده می کنید.
اخبار رسمی   ۴ ساعت پیش    
شنبه 01/9/05 ، تهران , (اخبار رسمی) : فیلتر های صنعتی قطعاتی متکشل از چند بخش هستند که برای تصفیه و پاکسازی سیالات در فاز مایع و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. از فیلتر های صنعتی برای تصفبه هوا، آب، روغن، بنزین و گازوئیل (انواع سوخت) و سیالات دیگر از انواع آلودگی ها استفاده می شود.
آنا   ۶ ساعت پیش    
طبق نظرسنجی آنا استفاده از فناوری های نوین شرکت های دانش بنیان، بهترین راه برای بحران آلودگی هوا در فصل سرما در نظر گرفته شده است.
آنا   ۶ ساعت پیش    
عابدینی با بیان اینکه از گذشته، سوزاندن علف های هرز آلودگی های محیط زیستی ایجاد می کرد، گفت: در حال حاضر سعی می شود از آن به عنوان گیاه پوششی در خدمت کشاورزی استفاده شود.
پانا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت اگر قانون آلودگی هوا به طور کامل اجرا شود، مشکل آلودگی هوا و ترافیک حل می شود؛ پلیس و شهرداری در این زمینه همیشه در دسترس و پاسخگو هستند اما اقدامات سایر دستگاه ها دندان گیر نبوده است. ...
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: 110 مرکز پرورش ماهی سردابی در استان قزوین فعال است که بر اساس این طرح ملی، مزارع و استخرهای پرورشی ماهی قزل آلا از نظر آلودگی به بیماری های نکروز عفونی بافت خون ساز (IHN) ...
ایمنا   ۷ ساعت پیش    
معاون دفتر آب وخاک سازمان حفاظت محیط زیست ایران گفت: در معدن کاری طلا در مدت فناوری و فرآیند کانه آرایی به وفور از سیانور استفاده می شود و برای تبدیل طلا به محلول و جداسازی از بافت سنگ با اسیدشویی از الکترولیت طلا را استخراج می کنند که در نتیجه این فرآیندها، با آلودگی های به شدت خطرناکی مواجه هستیم.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
نیروگاه های تهران در طول سال های اخیر یکی از متهمان آلودگی هوا شناخته می شده اند، این در حالی است که هیچکدام از نیروگاه های تهران به جز بعثت قابلیت استفاده از سوخت مازوت را ندارند و نیروگاه بعثت نیز بیش از 10 سال است که مهر پلمپ بر مخازن مازوت آن زده شده است.
فردا نیوز   ۸ ساعت پیش    
چند روز پیش علیرضا زاکانی در رابطه با چالش همیشگی آلودگی هوای پایتخت یک جمله آشنا را به کار برد. او گفت شهرداری مسئول آلودگی هوا نیست. پیش از او هم بسیار بوده اند مسئولانی که از اجرای قانون هوای پاک شانه خالی کرده اند ...
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، از رونمایی از مخازن جدید زباله در مشهد با قابلیت محدود سازی دسترسی به زباله های داخلی آنها در راستای جایگزینی از انتشار بوی نامطبوع و آلودگی خبر داد.
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
زاکانی گفت: در موضوع آلودگی هوا 22 دستگاه مسئول هستند و تنها شهرداری مسئول نیست اما ما بیشتر از حد وظایف خودمان ورود کرده ایم.
سلام نو / ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اعلام کرد که آلودگی هوا از دوشنبه در تهران و کرج بیشتر می شود.
خبر خودرو   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودرو ها و موتورسیکلت ها حدود 70 درصد در آلودگی شهر تهران نقش دارند و اکنون تهران، حدود 8 برابر بیشتر از ظرفیتی که دارد، در آن خودرو تردد می نماید.
سلام نو / نبأپرس   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، جریمه بیش از 2 میلیون خودرو به دلیل معاینه فنی در تهران خبر داد و مبلغ جریمه نداشتن معاینه فنی را اعلام کرد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ حذف تقاطع های هم سطح و تبدیل آنها به تقاطع غیرهم سطح را عاملی موثر در مدیریت ترافیک و کاهش بار آن دانست.
هفته نامه وقایع استان   ۹ ساعت پیش    
وعده رئیس جمهور در اراک محقق نشد عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: آلودگی هوا چالش جدی این روزهای شهر اراک است، لذا از استاندار مرکزی به عنوان مقام عالی استان تقاضا داریم جهت توقف مازوت سوزی در نیروگاه دستور لازم را صادر کند. ...
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از افزایش آلودگی هوای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان از امروز تا اواسط هفته جاری خبرداد.
علی فولیان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در دومین جلسه کمیته صیانت از محیط زیست استان ذیل کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه بیان داشت ...
جام جم   ۹ ساعت پیش    
یکی از این راهکارها که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان مطرح است، استفاده از کاتالیست ها در محل خروجی گازهای آلوده خودروهاست. کاتالیست ها در تمام جهان قیمت بالایی دارند اما از آنجا که حفظ محیط زیست، حیوانات و گیاهان هر منطقه ای برای دولتمردان کشورهای پیشرفته اهمیت دارد ...
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز _ شنبه پنجم آذرماه_ در ساعت منتهی به 11 صبح با قرارگرفتن روی شاخص 115 در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت شده است.
آنا / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 142 هزار خودرو که دارای نقص فنی بوده و یا دودزا بوده اند از ابتدای سال تاکنون توقیف شده اند.
خانه ملت   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
دستگاه های مسئول در تولید و عرضه دارو به منظور بررسی مشکلات اجرایی طرح دارو یار روز سه شنبه در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی حاضر می شوند.
موج   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
شهردار تهران با بیان اینکه توسعع حمل و نقل عمومی در دستور کار ما است گفت: 23 دستگاه مسئول آلودگی هوا هستند.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۸    
در تهران کمتر می توان روزی را پیدا کرد که آلودگی در هوای آن جایی نداشته باشد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ناظمی گفت: در سال جاری در استان 13 هزار هکتار از باغات میوه شامل مرکبات، میوه های سردسیری و دانه ریز، انار، خرمالو آلوده به این افت هستند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا: معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: موتورسیکلت ها خیلی بیشتر از خودرو ها در آلودگی شهر تهران نقش دارند و تنها در منطقه 12 شهر تهران حدود 700 هزار موتورسیکلت تردد می کند.
سلام نو / جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۱   + ۵۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس در اطلاعیه ای درباره هک شدن این خبرگزاری توضیحاتی داد و اعلام کرد که ادعای حذف 250 ترابایت اطلاعات صحت ندارد.
آنا / هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
با شروع فصل سرد و بروز پدیده وارونگی هوا؛ شهر های بزرگ و صنعتی با چالش جدی آلودگی هوا مواجه می شوند که تاثیری منفی بر سلامت جسمی و روانی دارد.
با مردم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۸   + ۴۹ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به افزایش شاخص های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا گفت: زمانی که شاخص آلاینده ها به مرز هشدار می رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای تمامی گروه های سنی و افراد خطرناک است.
سلامت نیوز / ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران از 72 هزار شکستگی ناشی از پوکی استخوان سالانه در کشور و مرگ 4200 نفر از این تعداد خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۶    
مشهد شاخص آلودگی هوای مشهد هم اکنون بر روی عدد 137 یعنی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سنجش کیفیت هوا امروز _شنبه پنجم آذرماه_ در ساعت منتهی به 9صبح با قرارگرفتن روی شاخص 117 در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۴    
کیفیت هوای مناطق کلان شهر تهران امروز شنبه پنجم آذرماه در ساعت منتهی به 9 صبح به شرح زیر اعلام شد.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (5 آذرماه) علیرغم بارندگی، کیفیت هوای پایتخت به ویژه در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
سلامت نیوز / بیتوته   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تعطیلی دو روزه مراکز آموزشی و مدارس استان تهران هم در بهبود کیفیت هوای پایتخت تاثیری نداشت و طبق گزارش دو روز اخیر سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای شهر تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه، حتی از روز چهارشنبه هم آلوده تر شد چنانکه طی دو روز گذشته، به دلیل غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2 ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
متخصص گوش، حلق و بینی با اشاره به تاثیر عفونت ویروسی در بروز سینوزیت گفت: فردی که مبتلا به آسم است، امکان دارد مبتلا به سینوزیت شود. پولیپ بینی و قارچ ها، مصرف سیگار و دخانیات موجب سینوزیت می شود و آلودگی هوا را در این زمینه دست کم نگیریم.
نیک نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
نیک نیوز: بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز 5 آذر پایتخت در اکثر مناطق در شرایط "ناسالم برای گروه های حساس" است و میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون که آلاینده اصلی تهران در 24 ساعت گذشته بوده است، هم اکنون عدد 105 را نشان می دهد. ...
زور باران هم به آلودگی نرسید و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که وضعیت هوای تهران همچنان ناسالم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار یکی از شهر های استان قزوین بدلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی به دادگاه معرفی و محکوم شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان امروز _شنبه پنجم آذرماه_ در ساعت منتهی به هشت صبح در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۷    
رئیس بیمارستان مفید گفت: طی روز های اخیر با وارونگی هوایی مشکلات تنفسی مثل آسم و سایر بیماری ها بیشتر شده است. ما کماکان بیماری آنفلوانزا را هم داریم که این دو دست به دست هم داده اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
یوسف رشیدی در گفت و گو با ایران اکونومیست، درباره لزوم بازنگری ساز و کار اسقاط خودرو اظهار کرد: در حال حاضر ساز و کاری برای اسقاط خودرو وجود ندارد. در گذشته یک ساز و کاری وجود داشت که واردات و شماره گذاری خودروهای نو منوط به ساز و کار اسقاط خودرو بود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
قانون هوای پاک مسئولیت دستگاه ها در قبال آلودگی هوا را گوشزد کرده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
بخور دادن یکی از راهکارهای خوبی است که در شرایط آلودگی هوا به تنفس بهتر و ریه کمک می کند؛ با این حال اگر دستگاه بخور ندارید، از این راهکار استفاده کنید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۶:۱۹    
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به افزایش شاخص های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا گفت: زمانی که شاخص آلاینده ها به مرز هشدار می رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای تمامی گروه های سنی و افراد خطرناک است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
بیماری آسم یکی از بارزترین مشخصه های التهاب مزمن راه های هوایی است؛ خیلی از غذاها ممکن است این روند التهابی را بدتر کنند و برخی از غذاها هم ممکن است باعث بهبود این حالت شوند ...
سلامت نیوز / اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
آلودگی های محیطی می توانند از طریق تداخلات انسانی یا پدیده های طبیعی اتفاق بیفتند. آلودگی های محیطی در هوا، مهم ترین عامل خطر در بروز بیماری های تنفسی، ریوی، آسم، پوستی، چشمی و سرطان بوده و به مرور زمان می توانند باعث آلزایمر و پارکینسون شوند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، روز جمعه (4 آذرماه) با شاخص 136 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. به گزارش ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس استان تهران برای روز شنبه سوالی است، که در ذهن اغلب والدین وجود دارد.